Jump to content
Dogomania

Malusia Tinusia już ma swój wspaniały trzypokoleniowy domek. Takie lubię najbardziej :) Już zdrowa, szukamy domu. Prosimy o pomoc w ogłoszeniach. Tinusia, malusia sunieczka opuściła schron z wyrokiem - parwowiroza :( Potrzebne środki na leczenie.


elik

Recommended Posts

21 minut temu, Nadziejka napisał:
Tinuniu 
Mikolaj tuz tuzPodobny obraz

Nadziejko, jaki piękny Mikołaj :)

Wstyd się przyznać, ale dzisiaj Tinusia dostała ode mnie na mikołaja kuj, kuj w pupinkę - zastrzyk p/wściekliźnie. Bała się trochu, ale znowu nie tak bardzo. Oprócz tego zostały obcięte pazureczki i oczyszczone gruczoły odbytowe.  Zapłaciłam 105,00 zł. Tinusia dostała od Pani doktor ciasteczka w specjalnym mikołajowym opakowaniu. Jutro zrobię zdjęcie i pochwalimy się :)

Ciasteczka już częściowo zjedzone, ale opakowanie całe :)

 

584028766_Beztytuu.thumb.png.eb170edba4b2d957c6ea0cb8a1f3acbf.png

Link to comment
Share on other sites

35 minut temu, uxmal napisał:

Trzeba być dobrej myśli. :)

Tak nieśmiało przypomnę się z nr nr konta :)

Łałć nie posłałam? Przepraszam najmocniej   802540914_gifniewinny.gif.8bbeada76c21c423eea26757f26137a0.gif

Bardzo serdecznie dziękuję i już podaję. Czasem jak od razu czegoś nie zrobię, to potem kilka spraw się nawarstwi i sprawa spada zbyt głęboko, żeby ją było widać  :)

To może dodam do wiadomości z nr-em konta Teosia, którą już wysłałam  :)

Link to comment
Share on other sites

10 godzin temu, b-b napisał:

Będzie dobrze Eluś bo innej opcji nie ma!

Też tak uważam, ale boje się okropnie bo to maleństwo przecież :(

Co wiecie o sterylce laparoskopowej. Nie wiem nawet czy prawidłowo napisałam, ale chodzi mi o sterylkę, która wykonywana jest przez małe cięcie z boku. Podobno suczka szybko wraca do pełnej sprawności. Nie wyobrażam sobie utrzymać w ryzach tego małego diabełka. Biega, skacze po łóżku, fotelach ...

Czy w Krakowie ktoś wykonuje sterylkę tym sposobem i ile kosztuje taki zabieg?

Moja wetka powiedziała, że koszt będzie około 400,00 zł.

Link to comment
Share on other sites

14 godzin temu, elik napisał:

Też tak uważam, ale boje się okropnie bo to maleństwo przecież :(

Co wiecie o sterylce laparoskopowej. Nie wiem nawet czy prawidłowo napisałam, ale chodzi mi o sterylkę, która wykonywana jest przez małe cięcie z boku. Podobno suczka szybko wraca do pełnej sprawności. Nie wyobrażam sobie utrzymać w ryzach tego małego diabełka. Biega, skacze po łóżku, fotelach ...

Czy w Krakowie ktoś wykonuje sterylkę tym sposobem i ile kosztuje taki zabieg?

Moja wetka powiedziała, że koszt będzie około 400,00 zł.

Słyszałam o niej właśnie pod kątem szybkiego powrotu do sprawności. Dobre przy bardzo ruchliwych suniach gdzie upilnowanie jest ciężkie.

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, Tyś(ka) napisał:

Ja słyszałam w samych superlatywach. Taką sterylizację stosuje się od bardzo dawna u kotów oraz na Zachodzie, u nas w psim śiwatku to dopiero nowość... ale plusem jest to, że nie jest otiwerany cały brzuch... Ja popieram :)

Wysłałam grosik dla Tinusi.

Wielkie dzięki  Tysiu :)  Grosik bardzo potrzebny, bo znowu był wydatek. Karma z lecznicy już się skończyła (było tylko 2,5 kg). Po konsultacji z wetką na szczęście już nie trzeba podawać jej tej drogiej dietetycznej karmy, ale nadal dla szczeniąt. Kupiłam jej

20181207_170408.thumb.jpg.b44caf4344d6e03f49c75efbcac920a0.jpg

20181207_170503.thumb.jpg.cce5c474a467379b8bf63a6d6cf52b5b.jpg

236918653_f-razakarm3.thumb.png.8b61b24921f394174aaa182ef82f0bcf.png

Jako stały klient dostałam upust 10,24 zł co po procentowym rozdzieleniu na karmę dla moich psiaków i dla Tinusi wychodzi upust dla Tiny 3,70 zł  czyli za jej karmę zapłaciłam 76,10 zł.

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, Nesiowata napisał:

A jak mała reaguje na ten ciągły deszcz? 

Nie przymierzając, jak świnka ;/  Nic sobie z deszczu nie robi :) Ale wraca uświntuszona po same pachy. Wczoraj spuściłam ją ze smyczy, bo spotkaliśmy sympatycznego tez małego pieska. Oba goniły jak szalone. Momentami bałam się, że walnie w drzewo, ale nie. W ostatnim momencie był zwrot i znowu szał w druga stronę :) Tamten nieco większy jak wpadł na Tinkę, to ją przewracał, miętolił, a ona wyraźnie była z tego zadowolona. Wróciła do domu cała w mokrej trawie,, ubłocona, bo co chwilę padał deszcz, ale cała w skowronkach :)

Dzisiaj też od rana pada deszcz i mocno wieje. Gdy już wracaliśmy ze spaceru, Tina zaczęła bardzo mocno ciągnąć. Popatrzyłam w tamtą stronę i zobaczyłam skulonego gołąbka siedzącego w trawie. Biedaczysko nie reagował na moje psiaki przebiegające w pobliżu. Na szczęście Alfik i Masie nie zauważyły go. Szybko wróciłam do domu i po wysuszeniu psiaków w pudełku kartonowym wycięłam część jednej ścianki i wyłożyłam pudełko płatkami ręcznika papierowego. Nawinęłam też trochu ręcznika pap. żeby chociaż trochu wysuszyć ptaszka. Myślałam, że może jest stary i słaby po zimnej nocy i nie ma siły latać.

20181210_091241.thumb.jpg.a5eb3275163e4cdea597f31f93b45cfe.jpg

Zamierzałam w tym pudełku zanieść go do wiaty śmietnikowej, dać wodę i okruszki, żeby w kąciku doszedł do siebie. Gdy chciałam go złapać usiłował wznieść się do lotu, ale mu nie wychodziło. Złapałam  ptaszka i od razu owiniętego w ręczniki papierowe wsadziłam do pudełka. W trakcie łapania stwierdziłam, że to nie jest stary ptak. Postanowiłam wziąć go do domu i próbować pomóc. Może wystarczy, że się ogrzeje? W wiacie nie padałoby na niego, ale i tak byłoby mu zimno.

Wsadziłam go do kociego kontenerka, dałam wodę i zobaczę co będzie. Skończyła się nam pszenica i chyba dam mu trochu okruszków chleba. Wiem, że chleb nie jest dobry, ale leprze to, nż nic.

20181210_091125.thumb.jpg.f0fc5fa719f0432005d84e1a2f3f9349.jpg      20181210_091204.thumb.jpg.699ed47250a9a2a53197d399d6df0aaf.jpg

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...