Jump to content
Dogomania

5tyg.Maleństwo Lilu - wygrała z chorobą i ma wspaniały dom :)


BUDRYSEK

Recommended Posts

  • Replies 1.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='BUDRYSEK']
co do kąpieli-moge to zrobić w domu
ale co potem?
nie będę miała serca,zeby odwiezc Je do schronu :(
nie mam warunków,żeby były u mnie :(

[B]potrzebne tymczasy!!![/B][/QUOTE]
podeślij mi ich zdjęcia na maila w formacie większym, to zrobie im allegro.. Tylko jakiś tekst by się tez przydał...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='BUDRYSEK']wiadomośc dnia!!!!!!!!!!!!
[B][COLOR=red]Lilu nie ma nuzycy!!!!!!!!!![/COLOR][/B]
to jakieś okropne bakterie
wymaz poszedł do badania[/quote]
W sumie to się cieszę, że to nie nużyca, mam same złe doświadczenia z nią.
3mam kciuki za maleństwo, będzie dla niej jakiś DT? Czy ona w szpitaliku musi być?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Soema']W sumie to się cieszę, że to nie nużyca, mam same złe doświadczenia z nią.
3mam kciuki za maleństwo, będzie dla niej jakiś DT? Czy ona w szpitaliku musi być?[/quote]

czekamy na wyniki reszty badań
na razie musi być w lecznicy
dostaje kroplówki

Link to comment
Share on other sites

[quote name='BUDRYSEK']wiadomośc dnia!!!!!!!!!!!!
[B][COLOR=red]Lilu nie ma nuzycy!!!!!!!!!![/COLOR][/B]
to jakieś okropne bakterie
wymaz poszedł do badania[/quote]

To ulga, że Lilu nie ma nużycy:multi:

Ale te bakteria paskudne, ja się boję, żeby jej rodzeństwo nie załapało tego paskudztwa:roll: Czytałam, że miały podana jakąś surowicę - to je zabezpieczy przed ewentualnym zarażeniem?

Nie wiem czy wszystkie pytania Majqui padła tu odpowiedź -

"Jakie leki dostaje maleństwo na wzmocnienie (jeśli dostaje)?
Co z podreperowaniem serduszka, czy wet coś sugerował, coś ma bidunia podawane?
Czy zdaniem weta pycholek i oczka to ten sam problem chorobowy, czy dwie różne sprawy?"

Budrysek, jutro, czyli dziś:evil_lol:, paczka z rzeczami na bazarek do Ciebie pójdzie:lol:

Link to comment
Share on other sites

znalazłam coś takiego
[B][SIZE=3]"Ropowica młodzieńcza - choroba tła immunologicznego"[/SIZE] [/B]

Autorzy: dr n. wet. Kourou Dembele, lek. wet. Anna Cetnarowicz, lek. wet. Olga Aniołek, Aleksandra Cyprys


Jest to ziarniniakowo-ropne zapalenie skóry głowy szczeniąt. [B]Choroba ta występuje rzadko[/B] i ma charakter pęcherzykowo-krostowy.
[URL="http://magwet.pl/gfx/articles/e16_zapowiedzi_ryc1.jpg"][IMG]http://magwet.pl/gfx/articles/e16_zapowiedzi_ryc1_s.jpg[/IMG] [/URL]

artykuł o tej rzadkiej chorobie ukazał się w magazynie weterynaryjnym nr 12 z 2005r.

U Lilu jest ona w bardziej zaawansowanym stadium niż u tego szczeniaczka na zdjęciu.

[SIZE=1]Szkoda, że niektórzy weterynarze nie chcą się dokształcać[/SIZE]
[SIZE=1][/SIZE]
Mam nadzieję, że w lecznicy zrobią antybiogram, by dobrać właściwy antybiotyk

Link to comment
Share on other sites

słuchajcie, a może zanim będzie antybiogram to spróbować chociaż pyszczek smarować olejkiem z drzewa herbacianego

[URL="http://edumed.com.pl/sklep.php/p7781-Czysty-olejek-z-drzewa-herbacianego-Tea-Tree-Oil-10-ml.html"]Czysty olejek z drzewa herbacianego Tea Tree Oil , 10 ml :: Edumed[/URL]

[COLOR=black][FONT=Arial]Olejek z drzewa herbacianego[/FONT][/COLOR]
[FONT=Arial][COLOR=black]Naturalny srodek bakteriobójczy, grzybobójczy, antyseptyczny.[/COLOR][/FONT]

[FONT=Arial][COLOR=black]#Tea Tree Oil jest efektywnie działającym środkiem bakteriobójczym o szerokim spektrum działania, skutecznie zwalcza także niektóre grzybice. W wielu wypadkach może zastąpić uciążliwe leczenie antybiotykami i lekami syntetycznymi.[/COLOR][/FONT]

[FONT=Arial][COLOR=black]#Tea Tree Oil jest bezpieczny dla zdrowych tkanek i nie hamuje odnowy i rozwoju komórek. Jest wspaniałym środkiem antyseptycznym.[/COLOR][/FONT]

[FONT=Arial][COLOR=black]#Tea Tree Oil jest mocnym rozpuszczalnikiem organicznym, [B]resorbuje ropę z wrzodów, a także zainfekowanych ran[/B], neutralizuje jad większości insektów.[/COLOR][/FONT]

[FONT=Arial][COLOR=black]#Tea Tree Oil [B]działa kojąco[/B] na rozcięcia skóry i (przeciwbólowo) na oparzenia i pokłucia przez insekty.[/COLOR][/FONT]

[FONT=Arial][COLOR=black]#Tea Tree Oil, w odróżnieniu od wielu antyseptyków, działa efektywniej bakteriobójczo. [B]Jako naturalny rozpuszczalnik wnika w głębsze warstwy skóry, docierając do zainfekowanych komórek[/B].[/COLOR][/FONT]

[FONT=Arial][COLOR=black]#Tea Tree Oil zawiera bardzo gorzki, obojętny dla organizmu składnik, który skutecznie zniechęca zwierzę do wylizywania czy wygryzania zainfekowanego miejsca skóry. Sprzyja to szybszemu gojeniu się. [/COLOR][/FONT]


[COLOR=black][FONT=Arial]albo stosować go wspomagająco...[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Arial]używałam, jest bardzo skuteczny[/FONT][/COLOR]

[COLOR=black][FONT=Arial]nie wiem jak okolice oczu ale pysio bym jej tym próbowała smarować...[/FONT][/COLOR]

[COLOR=black][FONT=Arial]nie wiem czy kuracja antybiotykowa nie wpłynie negatywnie na i tak już osłabiony organizm małej....[/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Alojzyna']znalazłam coś takiego
[B][SIZE=3]"Ropowica młodzieńcza - choroba tła immunologicznego"[/SIZE] [/B]

Autorzy: dr n. wet. Kourou Dembele, lek. wet. Anna Cetnarowicz, lek. wet. Olga Aniołek, Aleksandra Cyprys


Jest to ziarniniakowo-ropne zapalenie skóry głowy szczeniąt. [B]Choroba ta występuje rzadko[/B]

[SIZE=1]Szkoda, że niektórzy weterynarze nie chcą się dokształcać[/SIZE]

Mam nadzieję, że w lecznicy zrobią antybiogram, by dobrać właściwy antybiotyk[/quote]

To samo miał Tofik...już wyleczony!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...