Jump to content
Dogomania

Foksik i Figa - zwrot szczeniaków z adopcji, powodem jest alergia u dziecka


MALWA

Recommended Posts

35 minut temu, elik napisał:

Zaglądam do maluszków, a tu cisza w uszach dzwoni :(

Telefon o Foksika też nie dzwoni :( A to super młodzieniec jest. Przytulak nakolankowy, pochrupie z miseczki, myk na dwór, zrobi co potrzeba i już na kolanka. Trudno będzie się z nim rozstać :(

 

Figa natomiast bardzo boi się mężczyzn. Jak mąż wraca z pracy to najpierw jest szczekanie potem warczenie a potem siedzenie pod stołem. Jak wypuszczę ją na dwór to nie chce wejść do domu. Szczeka zresztą nie tylko na męża ale i na sąsiada. Coś ją złego spotkało ze strony jakiegoś faceta . Próbuję brać ją na ręce jak mąż wraca z pracy - on wita się ze wszystkimi a jej po tajniacku :) daje smaczka. Na początku nawet nie brała tylko robiła kooo na rękach. Teraz koo nie robi a ze smaczkami to różnie bywa. Z czystością jest coraz lepiej ale nie tak żeby już zachowywała czystość. Wszystko jest w porządku od 7.30 - gdy mąż już w pracy i sąsiad wyjeżdża do pracy - do 16.00 gdy mąż wraca z pracy.

Link to comment
Share on other sites

Kurtka na wacie!  Takie śliczne psiaczki, a chyba będzie problem z adopcją :(

Zamówiłam na bazarku banerek dla dzieciaków. Może ściągnie więcej ludzi, coby chociaż kasy przybyło.

Chłopak zapowiada się na super psa, a sunia też będzie fajną sunią, żeby tylko pokonała lęki. Myślę, że czas zrobi swoje.

Link to comment
Share on other sites

Przed chwilą, anecik napisał:

Malwa ja bym proponowała zrobić mu wyróżnione ogłoszenia jeszcze np na Kraków. Naprawdę szkoda żeby taki kolejny idealik u mnie siedział. Z Figą jeszcze bym się wstrzymała.

Mogę zrobić OLX na Kraków. Gdzie znajdę tekst ?

Link to comment
Share on other sites

Przed chwilą, elik napisał:

Mogę zrobić OLX na Kraków. Gdzie znajdę tekst ?

Tekst pisała Poker do swojego ogłoszenia - jest na wątku. Może Malwa napisze jakiś nowy. Zdjęcia też proponowałabym dodać jakieś z domu - są na wątku.

Link to comment
Share on other sites

Załatwiłam behawiorystkę , jutro anecik do niej zadzwoni i opowie o   Figuni.

Miałam trzy telefony o Foksa, jedna  Pani miała dać znać ale nie dała , druga miała przysłać adres żebym mogła przekazać jak poproszę Wrocławianki o wizytę ale nie przysłała a teraz dzwonił Pan , który sam wychowuje syna ale  średnio mi się podobał więc raczej szukamy dalej.

Trzeba zrobić ogłoszenia na Kraków.  Czy ktoś zechce pomóc?

Link to comment
Share on other sites

2 minuty temu, ewu napisał:

Załatwiłam behawiorystkę , jutro anecik do niej zadzwoni i opowie o   Figuni.

Miałam trzy telefony o Foksa, jedna  Pani miała dać znać ale nie dała , druga miała przysłać adres żebym mogła przekazać jak poproszę Wrocławianki o wizytę ale nie przysłała a teraz dzwonił Pan , który sam wychowuje syna ale  średnio mi się podobał więc raczej szukamy dalej.

Trzeba zrobić ogłoszenia na Kraków.  Czy ktoś zechce pomóc?

Kilka postów wyżej napisałam, że zrobię ogłoszenia, ale tekst potrzebny

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Poker napisał:

Co te maluchy musiały przeżyć w tym zakichanym DS.? Dlaczego Figa tak się boi panów? Zagadka , i wolę nie domyślać się dlaczego.

Poker ten domek na wizycie sprawił na nas znakomite wrażenie. Potem zaczęło się z alergią dziecka ale jak tam pojechałam to strasznie się zmartwiłam zachowaniem psiaków.

Ci Państwo twierdzili ,że nie chcą oddać Foksa tylko Figę bo będzie połowa alergenu w domu!!!!  Co za głupie gadanie o połowie alergenu!!! Foks też się dziwnie zachowywała jak tam pojechałam.Powiedziłam im ,że nie przyjmuję takiego tłumaczenia i zabrałam oba psiaki. Oni wydzwaniali i prosili żeby Foks wrócił ale w życiu bym się nie zgodziła bo przestałam im ufać. Dlatego nie robię ogłoszeń na śląskie bo się boję ,że kogoś z rodziny albo znajomych podstawią. Strasznie to wszystko przeżyłam bo uważam, że dom nie był właściwy i Figa nie była tam dobrze traktowana .Adopcja pozornie świetna ale  tylko pozornie. Jak tym ludziom zajrzeć w głowy , jak mieć pewność ,że to naprawdę dobry dom ,że niczego nie udają????

 

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, Poker napisał:

Co te maluchy musiały przeżyć w tym zakichanym DS.? Dlaczego Figa tak się boi panów? Zagadka , i wolę nie domyślać się dlaczego.

Też w pierwszej chwili tak pomyślałam, ale przypomniało mi się, że one były w schronisku chyba na początku?

Więc może jakiś pb z socjalizacją nastąpił wcześniej? Albo jako b. młode zostały źle zsocjalizowane, albo pb byl w tej rodzinie adopcyjnej, albo to i to

Link to comment
Share on other sites

12 minut temu, helli napisał:

Też w pierwszej chwili tak pomyślałam, ale przypomniało mi się, że one były w schronisku chyba na początku?

Więc może jakiś pb z socjalizacją nastąpił wcześniej? Albo jako b. młode zostały źle zsocjalizowane, albo pb byl w tej rodzinie adopcyjnej, albo to i to

One nie były w schronisku tylko na wsi w okropnych warunkach. Potem krótko w dt gdzie Figa dała się poznać jako dużo odważniejsza od reszty. rodzeństwa.

Wg mnie to wina ds, tam  nabawła się tych zachowań lękowych.Czasem się zdarza ,że psiak dobrze traktowany też miewa różne fobie, znam taki przypadek alu tu raczej się skłaniam ku temu ,że nie była dobrze traktowana.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...