Jump to content
Dogomania

Foksik i Figa - zwrot szczeniaków z adopcji, powodem jest alergia u dziecka


MALWA

Recommended Posts

2 godziny temu, anecik napisał:

Z tego co wiem to tak.

 

Czyli kto chciał Figę zamiast Foksika - młodsza czy starsza Pani?

Córka chciała Figę i narobiła zamieszania. Mama zadzwoniła ,że chce Foksika ale Foksik ma już dom zaklepany. 

Dawno nie widziałam żeby ktoś tak się starał jak domek dla Foksa i nie wyobrażam sobie ,że coś nie wyjdzie.

Pani Basia na zmianę z córką dzwonią, piszą smsy i maile. Cała Rodzina przeżywa adopcję. Pani Basia powiedziała mi ,że czeka na Foksika jak by czekła na poród.

Link to comment
Share on other sites

5 godzin temu, ewu napisał:

Szukamy więc dalej domku dla Figi.

 

Nie da się szukać domu dla Figi skoro nie ma ogłoszeń. Te z Foksia elik podmieniła na Igę.

 

Ponieważ Malwa nie pojawia się ostatnio na swoich wątkach ktoś musi coś zadecydować. Kilka zdjęć Figi jest - ogłoszenia można robić. Potrzebny tekst.

Wazy około 5 kg, ma 7 miesięcy , jest zaszczepiona, nie jest wysterylizowana, odrobaczona, zachowuje czystość (zdarzają się małe wpadki),  jest dość szczekliwa przy pierwszym kontakcie, nie grymasi przy jedzeniu. Lubi się przytulać, boi się mężczyzn ale jest to do wypracowania - wystarczy sporo cierpliwości. Do mojego TZ jeszcze się oczywiście nie zbliża ale nie szczeka i nie warczy jak szalona na niego. Nie ukrywa się przed nim już pod stołem tylko leży na legowisku bacznie go obserwując. Oczywiście sama do niego nie odejdzie ale dziś np jadła kolację którą on jej podał okolo 0,5 m od niego - dawniej w ogóle nie jadła jak był w pobliżu.

Link to comment
Share on other sites

8 godzin temu, elik napisał:

A nie będzie wysterylizowana przed adopcją ?

Czyli to oznacza że musi czekać około 2 lub 3 miesięcy na adopcję - wtedy już nie będzie szczeniakiem.Zresztą teraz też nie wygląda na szczeniaczka :)  Musi dostać cieczkę plus czas do sterylki po cieczce (kolejny 1 lub 2 miesiące). Należy szukać takiego domu który zobowiąże sie wysterylizoać i dostarczyć informację od weta o wysterylizowaniu suni. Ja dałam Melcię z Zamościa bez sterylki (miała 4 miesiące) i Neskę z Radys - wiem że byly sterylizacje obu suniek.

Zresztą niech zadecyduje osoba odpowiedzialna za Figę - Malwa ? ewu ?

Link to comment
Share on other sites

No tak, to jest problem. Ja sama też oddałam do adopcji kilka psiaków przed sterylizacją, psiaków szczeniaków, których z uwagi na wiek jeszcze nie można było sterylizować, a nie mogłam przetrzymać ich w domu do czasu sterylizacji. Tak, przy wyborze domów dla takich nie wysterylizowanych psiaczków trzeba szczególnie wybierać. Jest to trudne, ale nie niemożliwe :) W umowie adopcyjnej, sterylizacja z wyznaczonym ostatecznym terminem jej wykonania, była jednym z warunków, których nie spełnienie było podstawą do odebrania zwierzaka. Ale tez nie miałam przypadku, żeby nie dostarczono mi zaświadczenia o wykonaniu sterylizacji.

Wszystko zależy od wyboru adoptującego.

Link to comment
Share on other sites

53 minuty temu, anecik napisał:

Czyli to oznacza że musi czekać około 2 lub 3 miesięcy na adopcję - wtedy już nie będzie szczeniakiem.Zresztą teraz też nie wygląda na szczeniaczka :)  Musi dostać cieczkę plus czas do sterylki po cieczce (kolejny 1 lub 2 miesiące). Należy szukać takiego domu który zobowiąże sie wysterylizoać i dostarczyć informację od weta o wysterylizowaniu suni. Ja dałam Melcię z Zamościa bez sterylki (miała 4 miesiące) i Neskę z Radys - wiem że byly sterylizacje obu suniek.

Zresztą niech zadecyduje osoba odpowiedzialna za Figę - Malwa ? ewu ?

Ja się zgadzam w pełni. Dom trzeba przygotować odnośnie sterylki i dopilnowaćżeby to zrobili.

Link to comment
Share on other sites

Malutka, 5-cio kilowa Figa szuka kochającego, odpowiedzialnego domu. Figa ma 7 miesięcy , jest odrobaczona i zaszczepiona na wirusówki.

Figunia jest prześlicznym ,  cudnym  psiakiem niestety zanim trafiła do domu tymczasowego przebywała w domu , w którym nie była dobrze traktowana.

Figa na początku obawia się mężczyzn ale z czasem  otoczona miłością z pewnością  się  do nich przekona.

Poza tym to słodki , uroczy przytulak. Figa zachwuje czystość, jest przyjazna wobec innych psów , nie zwraca uwagi na koty.

Przed adopcją obowiązuje wizyta przed adopcyjna.

Kontakt w sprawie adopcj:

podaj do mnie:) 

Jeśli można to teżna śląskie

Dziękuję:)

 

 

 

 

 

 

 

 

f

Link to comment
Share on other sites

I Figunia znajdzie swoich Ludzi - faktycznie szkoda się wstrzymywać z adopcją ze wzgledu na sterylizację... Ja zawsze miałam sunie u siebie na DT, głównie szczeniaczki, a teraz bez sterylki pojechała Minióweczka-Mimisia. Domki świetne, większość wysyłała mi zdjęcia zakloszowanej suni i relacje z pierwszych chwil po zabiegu :) szkoda tak fajnego czasu, psiego dzieciństwa... psiaki się przecież przyzwyczajają... 

Trzymam kciuki za sunię. 
anecik, jak dobrze, że dzieciaki trafiły do Ciebie :)

Link to comment
Share on other sites

18 godzin temu, ewu napisał:

Tak młodsza. Mama dzisiaj do mnie dzwoniła i prosiła o Foksa. Figa nie podbiła jej serca. Szkoda...:(

Kurcze! Te psiaczki sa tak do siebie podobne! Moze gdyby Pani zobaczyla Fige, to by sie zakochala. Przeciez to jego siostrzyczka i tez sliczna!!!

Przepraszam za to gdybanie, ktore nic nie wnosi...

Link to comment
Share on other sites

12 minut temu, Figunia napisał:

Kurcze! Te psiaczki sa tak do siebie podobne! Moze gdyby Pani zobaczyla Fige, to by sie zakochala. Przeciez to jego siostrzyczka i tez sliczna!!!

Przepraszam za to gdybanie, ktore nic nie wnosi...

Pani widziała zdjęcia Figuni.

Link to comment
Share on other sites

1 minutę temu, Tyś(ka) napisał:

Nie ma co gdybać... czasem po prostu widzimy jakiegoś psiaczka i wiemy, że to TEN. A między podobnym a nami już nie zaiskrzy. Już tak po prostu jest :)
A Figa jest śliczna, moja faworyta, więc gdzieś tam jest JEJ Rodzinka.

Tak się stało. Pani jest bardzo miła i żałuję no ale trudno.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...