Jump to content
Dogomania

Benia już ma DS. Benia - kolejna ofiara człowieka, której musimy pomóc :(


elik

Recommended Posts

Dnia 21.02.2018 o 15:16, Havanka napisał:

Elisabetko, nie zaglądałam do finansów Beni. Dzięki Tobie dowiedziałam się, ze kiepsko u niej z kasą a ja wyskoczyłam z wyróżnieniem ogłoszenia. Eliczku, sorry.

Może ktoś bardziej przy kasie niż ja, mógłby zafundować jej to wyróżnienie na OLX? Koszt miesięczny to 17 zł

https://www.olx.pl/oferta/benia-malutka-sliczna-i-grzeczna-czeka-na-ukochana-pania-CID103-IDsay5B.html

 

Eluniu    buziak.gif.13ed4547ee0b2b2102ef152df34bbc21.gif

20 godzin temu, iwstar58 napisał:

Rany Julek divers2269.gif spóźniłam się z deklaracją. Przepraszam Elu, już poszło za 2 m-ce z malutką nadpłatą

W ramach rekompensaty za zwłokę  nastrojowy-emotikon-ruchomy-obrazek-0224  , wyróżniłam Beni  na miesiąc OLX -a

Iwonko bardzo, bardzo serdecznie dziękuję     buziak.gif.13ed4547ee0b2b2102ef152df34bbc21.gif 

Tak się złożyło, że nie tylko Benia, ale i ja mam chwilowo pustawe kieszenie więc Wasza pomoc jest ratunkiem.

Link to comment
Share on other sites

13 godzin temu, Nesiowata napisał:

Powodzenia Beniu - musi być dobrze.

 

10 godzin temu, b-b napisał:

Benitko zaciskam kciuki!

Miłego dnia FK :)

 

50 minut temu, Elisabeta napisał:

Myślę o naszej Beni...

Dzięki za dobre myśli, kciuki.

Nareszcie mogłam dotrzeć do Beni. Na szczęście z dobrą wiadomością.  Dostałam SMS-a, że ten guzek to nic groźnego, to odczyn po szczepieniu. Zmniejszał się i teraz jest wielkości pesteczki.  Ufffffffff

Ale, żeby nie było za dobrze, to w oczku jest zapalenie spojówki. Maleńka dostała kropelki do zakraplania oczka 3-4 razy dziennie.

Dzwonię, żeby dowiedzieć się o koszt wizyty i kropli, ale p. Ewa nie odbiera telefonu, a faktury jeszcze nie dostałam.

Ogromnie się cieszę, że ten guzek to tylko niegroźny odczyn   5a8f09f54ec53_gifpodskokizradoci.gif.80e9dfdac3227f23e72be42c3c5d7122.gif

 

 

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

10 minut temu, Elisabeta napisał:

happy.gifhappy.gifhappy.gif Jak dobrze... Nasza kochana Benia. wub.gif 

Eliku, pięknie się cieszysz...  Lubię Twoje emotikonki... happy.gif 

Brak mi słów,  żeby powiedzieć,  jak bardzo się cieszę, że to nic groźnego i że jesteście tu ze mną :)

5a8f13292c38b_dzikujejestecie2.jpg.9c242fb9a95ac1be16bd8ddcee02b49a.jpg

Link to comment
Share on other sites

8 minut temu, Sowa napisał:

Trzeba będzie koniecznie poinformować przyszłych opiekunów Beni, że taki odczyn może powtarzać się po każdym kolejnym szczepieniu.

Taki, dzięki Sowa. Do głowy mi to nie przyszło, ale faktycznie trzeba ich o takiej możliwości uprzedzić, żeby niepotrzebnie się nie martwili tak, jak my.

5a8f13fcd8e4f_dzikujejestecie2.jpg.77aa9f8a8c7397b05f02cef263cfc50f.jpg

Link to comment
Share on other sites

A może zapisać to do książeczki. Ja w książeczce swojego kotka, z racji jego reakcji alergicznych na fipronil i ogólnie nadwrażliwość na leki przykleiłam karteczkę kolorową (by rzucała się w oczy) z informacją, że jest nadwrażliwy i wymieniłam leki... W przypadku swojego psa z kolei informację o mutacji genu MDR1. Niby to moje zwierzaki, ale czasem jeżdżą moi rodzice do weterynarza, albo też może zdarzyć się tak, że pojadą do innej lecznicy i lekarz nie będzie wiedział... a tak kolorowa karteczka na pierwszej stronie książeczki rzuca się w oczy.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

52 minuty temu, anica napisał:

... jak nie ,jesteśmy.. to i tak jesteśmy!buziak.gif  ale radość wielka! że to tylko odczyn :)

Fajnie to powiedziałaś Aniu. Tak to jest, że ludzie, którzy darzą się sympatią myślą o tym, co gnębi tą drugą osobę więc tak właśnie można byłoby powiedzieć, a Ty to fajnie ujęłaś więc

5a8f24575d97d_dzikujejestecie1.jpg.7c561598225f01e81744feb867a0494c.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

34 minuty temu, Tyś(ka) napisał:

A może zapisać to do książeczki. Ja w książeczce swojego kotka, z racji jego reakcji alergicznych na fipronil i ogólnie nadwrażliwość na leki przykleiłam karteczkę kolorową (by rzucała się w oczy) z informacją, że jest nadwrażliwy i wymieniłam leki... W przypadku swojego psa z kolei informację o mutacji genu MDR1. Niby to moje zwierzaki, ale czasem jeżdżą moi rodzice do weterynarza, albo też może zdarzyć się tak, że pojadą do innej lecznicy i lekarz nie będzie wiedział... a tak kolorowa karteczka na pierwszej stronie książeczki rzuca się w oczy.

To  dobry pomysł Tysiu :)  Tak właśnie zrobię .

Pytałaś, czy były telefony. Nie, jak na razie cisza, ale to dopiero początek więc na razie się nie martwię.

Link to comment
Share on other sites

Dopiero teraz dotarłam do Benitki i do Was kochane Pszczółki ! Powtórzę za Eliczkiem; JAK DOBRZE, ŻE JESTEŚCIE !

Cieszę się z Wami, ze guzek okazał sie tylko odczynem po szczepieniu a z zapaleniem spojówki można walczyć i szybko pokonać chorobę !

Z ogłoszeń na razie cisza, ale na wszystko przyjdzie pora. Widocznie trzeba troszkę dłużej poczekać...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 godzin temu, Havanka napisał:

Dopiero teraz dotarłam do Benitki i do Was kochane Pszczółki ! Powtórzę za Eliczkiem; JAK DOBRZE, ŻE JESTEŚCIE !

Cieszę się z Wami, ze guzek okazał sie tylko odczynem po szczepieniu a z zapaleniem spojówki można walczyć i szybko pokonać chorobę !

Z ogłoszeń na razie cisza, ale na wszystko przyjdzie pora. Widocznie trzeba troszkę dłużej poczekać...

Oczko w naprawie :), a na domek poczekamy, nie pali się :)   I tak oczko  musi być wyleczone przed adopcją.

11 godzin temu, Tyś(ka) napisał:

Zapytałam o odpowiedzi na ogłoszenia, bo nie wiem, czy mocno mam się streszczać ze swoimi ogłoszeniami ;) Znowu zrobiła mi się kolejka w ogłaszaniu i tak próbuję to uporządkować sensownie :) 

Tysiu, jak już pisałam, teraz dla Ciebie najważniejsza jest nauka :)  Napiszesz, jak będziesz miała wolny czas :) Dziekuję :)

11 godzin temu, b-b napisał:

Wspaniale,że wszystko jest OK! :)

Ogromnie sie bałam, ale wszystko dobre, co sie dobrze kończy. To młoda sunia i jeszcze sporo dobrych lat przed nią :)

Ps

Zbieram się odpowiedzieć Ci na PW i ciągle coś... Ale obiecuje, że dzisiaj, choćby w nocy, ale odpowiem :)

6 godzin temu, Nesiowata napisał:

Brawo Beniu - dalej tak trzymaj. I dobrego, zimnego dnia wszystkim fankom.

Dziękuję i Tobie także miłego dnia życzę :)

Dzisiaj wyruszą w drogę Twoje fanty. Wczoraj wieczorem TZ przyniósł mi wreszcie odpowiednie pudło. Fanty spakowane, zaadresowane i dzisiaj zaniosę na pocztę :)

 

5 godzin temu, Elisabeta napisał:

Jak komuś dziś zimno i źle, to niech przyjdzie do Beni. Bo tu u nas zawsze ciepło jest. Na dobre i na złe. happy.gif  Dobrego piątku. happy.gif

O tak, tak ja również zapraszam :) i dobrego dnia życzę :)

3 godziny temu, Sowa napisał:

Nie wiem, jak u Beni, u mojej suki guzek po każdym szczepieniu był do wymacania po 2-3 tygodniach. Potem po kolejnych dwóch-trzech tygodniach znikał. Więc jeszcze warto do książeczki dopisać, w jakim czasie po szczepieniu ten guzek wystąpił.

Nie wiem w jakim czasie po szczepieniu pojawił się ten guzek, ale dopytam i taką właśnie informację załączę do książeczki.

Benia była szczepiona koło 14-tego lutego - we środę, a już w sobotę p.Ewa zgłosiła mi, że zauważyła guzka więc to była kwestia kilku dni.

1 godzinę temu, Onaa napisał:

Dzień dobry k,ODQwNjkzOTQsNTExOTQwOTQ=,f,30_U4_orig..

Jest już dobry i niech taki do końca zostanie :)

 

Soreczki, że jestem dopiero teraz, ale ciągle coś mi uniemożliwia wczesne przybycie do Beni. Dzisiaj od rana siedziałam na balkonie, bo od wczoraj ekipa z wodociągów szukała miejsca wycieku wody i dzisiaj zlokalizowali awarię w moim ogródku :(   Musieli wjechać koparką, co prawda małą, ale i tak uszkodzili mi dwie tuje i wszystko co rosło w kwadracie 2x3 metry :( Stałam na balkonie i darłam dziuba, gdy zasięg zniszczeń rozrastał się dalej niż to było konieczne. Gdybym ichnie pilnowała, zniszczyliby pewnie znacznie więcej niż zniszczyli.

Sorki, musiałam się wyżalić :(

5a8fe7d6599b6_napitekpeza.jpg.e382b023bcdd7cff7c82131bfb56a350.jpg

Czyli już niebawem weekend nadejdzie :)

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...