Jump to content
Dogomania

Benia już ma DS. Benia - kolejna ofiara człowieka, której musimy pomóc :(


elik

Recommended Posts

9 godzin temu, ewu napisał:

W piątek odwiedziłam Benię. Byłam w pobliżu bo wiozłyśmy do Wieliczki szczeniaczka potrąconego przez auto a , że dt Beni jest rzut beretem to odwiedziłam królewnę.

Benia jest cudowna w relacjach z Opiekunami natomiast w stosunku do obcych nadal bardzo nieufna i niestety płochliwa.

Do mnie podeszła tylko raz , powąchała wyciągniętą dłoń i uciekła. Generalnie obszczekiwała mnie z bezpiecznej odległości i zwiewała .

Strasznie szkoda ,że Pani mieszka dość daleko.Benia nestety potrzebuje czasu żeby zaufać i gdyby to było blisko to kilka wizyt , wspólnie spędzony czas pomógłby przelamać nieufność i zmiana domu byłaby o wiele prostsza i bezpieczniejsza.

Benia z pewnością będzie próbowała ucieć , dom musi być mega odpowiedzialny i wiedzieć co można a czego nie.

Bardzo się tym martwię.

Basiu bardzo dziękuję za wnikliwą relacje z odwiedzin i stanu psychicznego Beni. Wnoszę z tego, że Benia nie nadaje się jeszcze do adopcji i chyba ten stan będzie się utrzymywał, bo Benia ma mało,albo wcale, kontaktów z obcymi. Nie wiem jak ten problem rozwiązać :(  Gdybym nie miała strachulca w domu, wzięłabym Benię na DT , ale dwa strachulce, to za dużo jak na moje możliwości :(

Link to comment
Share on other sites

7 godzin temu, anica napisał:

Dziękujemy ,Basiu za relację :)  ja widzę też pozytywne strony, ponieważ jak piszesz ... w relacjach z opiekunami jest cudowna! ja bardzo wierzę ,że jak Benia poczuje się kochana to ... będzie cudowna! :)  a już nasza Ela , zadba o to , żeby opiekunowie byli .. cudowni!ok2.gif

Aniu bardzo dziękuję za wiarę w moje możliwości, ale ze smutkiem muszę powiedzieć, że chyba mnie przeceniasz w tym względzie, bo to nie tylko kwestia w kochaniu Beni. To się da zrobić, bo sunia jest wspaniała. Tylko, jak Benię przekonać, że nie ma powodu bać się nowych ludzi.

Link to comment
Share on other sites

7 godzin temu, ewu napisał:

Aniu tego to jestem pewna. Ela każdy dom prześwietli i oceni lepiej od tomografu:).

 

Łaaałłł dzięki za taką super ocenę moich możliwości. Chciałabym na nią zasłużyć :)

Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, Elisabeta napisał:

Anico, trzymam się nadziei, którą daje Twój post. happy.gif Ale bardzo mi Beni żal... Ciężko żyć z takimi lękami... Kochana Beniusia.0heart.gif

Masz rację Elisabeta, niestety masz rację :( 

Link to comment
Share on other sites

Jestem, Beniu. happy.gif

7 godzin temu, b-b napisał:

Jestem u Benitki.

Martwi ten jej strach ale też i cieszy ,że już nie jest takim strachulcem jak na początku.

Na wszystko potrzeba czasu.

Na wszystko potrzena czasu. Benitka potrzebuje czasu. Pewnie więcej niż inne psiaki na Dogo, ale da radę nasza Maleńka.

Dobrej niedzieli dla nas wszystkich stąd. happy.gif

Link to comment
Share on other sites

9 godzin temu, ewu napisał:

Elu jestem pewna ,że domek dla Beni wywrócisz na lewą stronę :)

Postaram się  wyśledzić wszystko co tylko się  da :)    5a9ba1a3d0428_gifFBI.gif.6336e064a522f41296ca88adaecf152f.gif 

A tak poważnie, to jak zawsze dołożę wszelkich starań, aby odgadnąć intencje potencjalnego DS

Link to comment
Share on other sites

10 godzin temu, b-b napisał:

Jestem u Benitki.

Martwi ten jej strach ale też i cieszy ,że już nie jest takim strachulcem jak na początku.

Na wszystko potrzeba czasu.

Tak, w tym zmartwieniu jest pocieszenie, że robi postępy. Ale są to maleńkie kroczki :(

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Elisabeta napisał:

Jestem, Beniu. happy.gif

Na wszystko potrzena czasu. Benitka potrzebuje czasu. Pewnie więcej niż inne psiaki na Dogo, ale da radę nasza Maleńka.

Dobrej niedzieli dla nas wszystkich stąd. happy.gif

Wszystko na to wskazuje, że Benitka potrzebuje czasu, ale i intensywnej pracy nad opanowaniem tego strachu.

Link to comment
Share on other sites

Kochani miłej niedzieli!

Ja lecę nadrobić zaległości w domu. Będę za to miała grzecha jak stąd do piekła ;)

 

A,że domek będzie przelustrowany przez Elę to przecież nic dziwnego :D

Tak musi być!

Link to comment
Share on other sites

6 godzin temu, b-b napisał:

Kochani miłej niedzieli!

Ja lecę nadrobić zaległości w domu. Będę za to miała grzecha jak stąd do piekła ;)

 

A,że domek będzie przelustrowany przez Elę to przecież nic dziwnego :D

Tak musi być!

Cioteczki Kochane, proszę nie mówcie tak, bo ciężar odpowiedzialności zaczyna mnie przytłaczać :(  Nie czuję się aż tak niezawodna :(

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, elik napisał:

Cioteczki Kochane, proszę nie mówcie tak, bo ciężar odpowiedzialności zaczyna mnie przytłaczać :(  Nie czuję się aż tak niezawodna :(

Jak nie jesteś?

Gdybyś nie była mała już by jechała do pani a Ty dociekliwa jesteś i wiesz o co pytać i jak pytać!

No i lata praktyki i piąty zmysł pomagają Ci :)

Link to comment
Share on other sites

13 godzin temu, elik napisał:

Postaram się  wyśledzić wszystko co tylko się  da :)    5a9ba1a3d0428_gifFBI.gif.6336e064a522f41296ca88adaecf152f.gif 

A tak poważnie, to jak zawsze dołożę wszelkich starań, aby odgadnąć intencje potencjalnego DS

... jestem tego pewna! na stówkę!ok2.gif

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, b-b napisał:

Jak nie jesteś?

Gdybyś nie była mała już by jechała do pani a Ty dociekliwa jesteś i wiesz o co pytać i jak pytać!

No i lata praktyki i piąty zmysł pomagają Ci :)

To nie piąty zmysł, to św. Franciszek mi pomaga :) Mówię poważnie choć się uśmiecham  :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jestem, Beniu. happy.gif

7 godzin temu, elik napisał:

To nie piąty zmysł, to św. Franciszek mi pomaga :) Mówię poważnie choć się uśmiecham  :)

Bardzo mi się to podoba, Eliczku. wub.gif Jest jeszcze św. Marcin de Porres. Patron wszystkich Bezdomniaków. Prowadził szpitalik dla biednychi, ale opiekował się też bezdomnymi psami, kotami, a nawet myszy karmił. Otworzył pierwsze w historii przytulisko, schronisko dla bezdomnych zwierząt. A to był XVI/XVII w. Powinien być Patronem Dogomanii...

https://pl.wikipedia.org/wiki/Marcin_de_Porrès

Obraz znaleziony dla: sw marcin de Porres

Spokojnego poniedziałku dla Wszystkich. happy.gif

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

7 godzin temu, Elisabeta napisał:

Jestem, Beniu. happy.gif

Bardzo mi się to podoba, Eliczku. wub.gif Jest jeszcze św. Marcin de Porres. Patron wszystkich Bezdomniaków. Prowadził szpitalik dla biednychi, ale opiekował się też bezdomnymi psami, kotami, a nawet myszy karmił. Otworzył pierwsze w historii przytulisko, schronisko dla bezdomnych zwierząt. A to był XVI/XVII w. Powinien być Patronem Dogomanii...

https://pl.wikipedia.org/wiki/Marcin_de_Porrès

Obraz znaleziony dla: sw marcin de Porres

Spokojnego poniedziałku dla Wszystkich. happy.gif

 Dziękuję Elisabetko. Przeczytałam krótką notkę biograficzną św. Marcina de Porres i jestem zachwycona jego osobowością. Wspaniały człowiek, prekursor wolontariatu :)

Będę także i Jego prosić o pomoc   :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...