Jump to content
Dogomania

Apsik szczęśliwy w DS:)


Recommended Posts

Tamtejsci weci też byli zaskoczeni. Mieli już podobne przypadki zastarzałych takich zmian, ale psy funkcjonowały z tym w miarę normalnie. U Apsika jest to bardzo zaawansowane. Operacja jest opatrzona wysokim stopniem ryzyka, ale nie ma innego wyjścia, bo pies się wykończy. To tłumaczy jego problemy z jedzeniem i dziwne picie wody/sikanie.

Przed operacją Apsik będzie miał jeszcze zrobione RTG, już na jednej narkozie. Zabieg umówiony jest na czwartek, potrwa parę godzin, będzie w nim uczestniczyło kilku specjalistów. TZ ma przywieźć Apsika na godzinę 8.00 i odebrać wieczorem.

Na razie Apsik ma jeść tylko mokrą karmę. 

Jeśli operacja się uda, to Apsik ma szansę z czasem funkcjonować normalnie, po paru latach będzie mógł też jeść normalną karmę.

 

Opis USG:

abfb4c1848ce234cgen.jpg

 

Na razie koszt wizyty to tylko 60 zł:

https://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/559541c2a78c0f9e

 

Operacja na pewno będzie bardzo kosztowna... 

 

Myślę, że te zmiany mogły mu postępować, bo nasiliło sie to po babeszjozie. Jak do nas Apsik trafił nasz wet robił mu USG i nic nie stwierdził niepokojącego. Może była to kwestia gorszego sprzętu i mniejszego wówczas przemieszczenia narządów. Nie mam pojęcia. Pamiętam, że wet mi mówił, że oglądał jelita i wyglądały ok.

Link to comment
Share on other sites

Tyle tego wszystkiego niedobrego na jednego biednego Apsika... Invision-Board-France-111.gif

Może to rzeczywiście ukryta babeszjoza robiła swoje. Potrafi zrobić spustoszenie w narządach wewnętrznych.. Od strony medycznej możemy się zdać na specjalistów, ale sytuacja z finansami Apsika mnie przeraża. Na wątku jest kilka Osób, a z pieniędzmi na Dogo w ogóle jest bardzo teraz ciężko, 

Link to comment
Share on other sites

12 minut temu, terra napisał:

Może warto założyć zbiórkę na operację Apsika na pomagam.pl lub jakimś innym portalu?

Ktoś jest tam zarejestrowany? 

edit.:

założyłam Apsikowi zbiórkę:

https://pomagam.pl/apsik

 

jeśli ktoś ma doświadczenie w tej kwestii, albo chce założyć Apsikowi zbiórkę, niech pisze.

Dziekuje terra:)

moze Tyska wstawiłaby na fb?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...