Jump to content
Dogomania

Braszka w DS


Recommended Posts

Skoro mam pozwolenie się rządzić to się rządzę. Napisałam jeszcze do hop! w sprawie ew. przyjęcia suni do Jej minihoteliku. Łódź to nie koniec świata jeszcze, więc myślę, że udałoby się znaleźć transport - choćby do Warszawy, a potem jakoś z Łodzi... Dopytałam o miejsce i koszty.


Nie wiem, czy wiolhelm dzwoniłaś już do hoteliku Brutus, jeśli nie, to proszę się dopytaj o cenę - ale z tego, co wiem, to ceny niestety nie są takie fajne jak murkowe...
Ten plus, że blisko.

Napiszę za chwilkę do p. Agnieszki z Psa na Zakręcie, mam nadzieję, że mnie nie pogoni, bo to kolejny pies, którego chcę przemycić do ich Wolontariatu ;) ale mam do PnZ pełne zaufanie - a nuż mają może wolne miejsca w DT... Jeśli by mieli to jednak przydałoby się ich wesprzeć karmą i wetem, bo na kasie nie śpią,  a mnie głupio tak ciągle prosić te same osoby o pomoc, nie dając nic w zamian z wyjątkiem dokładania kolejnych zmartwień i powodów do bólu głowy.

Mogę napisać jeszcze do DT w Krakowie, może akurat mają miejsce... ale na razie się wstrzymuję, bo czekam na odpowiedzi do tych, do ktorych popisałam.

EDIT: Rozmawiałam z p. Agnieszką z PnZ, ma dopytać DT czy ktoś chce wziąć Braszkę na tymczas. Wie, że sunia nie jest nauczona chodzenia na smyczy (bo nikt jej tego nie uczył, więc powiedziałam, że raczej nie umie) i że jest niezłą niszczarką.

Nie zapominajmy też o Misiu :( (https://www.olx.pl/oferta/misio-psi-gentleman-czeka-na-wlasne-salony-CID103-IDml08S.html) Ten kolega Braszki jest baaaardzo adopcyjny. Nieduży, grzeczny, proludzki. Jedyną jego wadą obecnie jest tylko to, że psi Toudi z niego i włóczykij. No i jak to samiec, wszędzie znaczy.
Wiolhelm, dasz radę go zabrać do weta, chociaż zważyć i określić wiek?
I porób jeszcze zdjęcia, jak będziesz mogła, proszę.. wiem, że męczę, ale zdjęcia to podstawa, by znaleźć psiakowi dom.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

8 minut temu, wiolhelm170 napisał:

 Braszka dosyć fajnie chodzi na smyczy.

O, to bardzo istotna informacja, zwłaszcza dla DT w środku Warszawy. W takim razie prostuję :)

hop! odpisała. Sunia może do niej trafić, 10zł/doba + karma.
Czekam jeszcze na odpowiedź od PnZ, bo dziewczyny coś tam działają. Dobrze by było, gdyby sunia trafiła do DT.

A wiolhelm nie "pochwaliła" suni... dzisiaj została sama na dworze i za wszelką cenę chciała wejść do domu. Zjadła więc moskitierę na drzwi... nową. Ona wie, co dobre ;).
 

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Tyś(ka) napisał:

O, to bardzo istotna informacja, zwłaszcza dla DT w środku Warszawy. W takim razie prostuję :)

hop! odpisała. Sunia może do niej trafić, 10zł/doba + karma.
Czekam jeszcze na odpowiedź od PnZ, bo dziewczyny coś tam działają. Dobrze by było, gdyby sunia trafiła do DT.

A wiolhelm nie "pochwaliła" suni... dzisiaj została sama na dworze i za wszelką cenę chciała wejść do domu. Zjadła więc moskitierę na drzwi... nową. Ona wie, co dobre ;).
 

Tysiu jeżeli hop! chce wziąć Braszkę do hoteliku to naprawdę dobre miejsce.Robi bardzo wiele dla psiaków w poszukiwaniu domów,piękne zdjęcia i pracuje z pieskami.Pomogę finansowo ale dopiero jak zapadnie decyzja gdzie? Czy pytałaś hop! o ewentualne miejsce dla tego piesia? Czyli dwupak?

Link to comment
Share on other sites

9 godzin temu, Bogusik napisał:

Tysiu jeżeli hop! chce wziąć Braszkę do hoteliku to naprawdę dobre miejsce.Robi bardzo wiele dla psiaków w poszukiwaniu domów,piękne zdjęcia i pracuje z pieskami.Pomogę finansowo ale dopiero jak zapadnie decyzja gdzie? Czy pytałaś hop! o ewentualne miejsce dla tego piesia? Czyli dwupak?

Bogusik bardzo Ci dziękuję za chęć pomocy.
Obecnie mamy 150zł deklaracji na Braszkę, a doba u hop! to 10zł + karma.

Napisałam do hop! bo od jakiegoś czasu śledzę Jej działalność na fejsbuku, a i wiem, że kiedyś więcej udzielała się na dogomanii. Jednak na razie nie mamy połowy deklaracji. :(

O dwupak nie pytałam, bo i pieniążków brak.

30 minut temu, wiolhelm170 napisał:

Na pewno hop jest super ale chyba u Murki taniej? No i gdzie jest hop!  W sensie czy mogę dowieźć sama? 

Hop! jest w Łodzi. Najbliżej mamy właśnie Murkę, a potem Warszawa i Łódź. Wiem, że możesz zawieźć Braszkę do Lublina - a to już niezła deklaracja. Z Lublina czasem niektórzy jeżdżą do Warszawy, a pan, który wiózł Promysia do Warszawy pisał mi, że jakby co poleca się na przyszłość.  A może ktoś znalazłby się, kto jeździ z Lublina do Łodzi.

P. Agnieszka z Psa na Zakręcie również zaangażowała się w szukanie Braszce DT,  ale musimy poczekać aż zwolni się jakiś, bo na razie wszystkie pozajmowane po brzegi. Może akurat udałoby się tak, że Braszka pojechałaby do DT, a Misio mógłby wówczas trafić do hoteliku.

A ja dostałam dzisiaj informację, że jeden bardzo kudłaty psiaczek (trochę jakby mimronek?) od jakiegoś czasu koczuje pod bramą jednej pani:( I oczywiście z racji, że Tomaszów to od razu dziewczyny z Zamościa podesłały namiary do mnie... Pani, która go dokarmia poogłaszała psiaka, ale nie może go wziąć do siebie, bo ma już 3 uratowane psy.
538973804_2_1000x700_piesek-prosi-o-dom-dodaj-zdjecia_rev003.jpg.4429e299da0158670c51584573020ed1.jpg

538973804_5_1000x700_piesek-prosi-o-dom-lubelskie_rev003.jpg.8fa66c0000e9cb132b51b68197ac3fbf.jpg

W ostateczności psiak trafi do naszego gminnego kojca... ale nie wiem co gorsze: takie błąkanie się po ulicy, czy trafienie do kojca... :(

Link to comment
Share on other sites

10 minut temu, Tyś(ka) napisał:

Bogusik bardzo Ci dziękuję za chęć pomocy.
Obecnie mamy 150zł deklaracji na Braszkę, a doba u hop! to 10zł + karma.

Napisałam do hop! bo od jakiegoś czasu śledzę Jej działalność na fejsbuku, a i wiem, że kiedyś więcej udzielała się na dogomanii. Jednak na razie nie mamy połowy deklaracji. :(

O dwupak nie pytałam, bo i pieniążków brak.

Hop! jest w Łodzi. Najbliżej mamy właśnie Murkę, a potem Warszawa i Łódź. Wiem, że możesz zawieźć Braszkę do Lublina - a to już niezła deklaracja. Z Lublina czasem niektórzy jeżdżą do Warszawy, a pan, który wiózł Promysia do Warszawy pisał mi, że jakby co poleca się na przyszłość.  A może ktoś znalazłby się, kto jeździ z Lublina do Łodzi.

P. Agnieszka z Psa na Zakręcie również zaangażowała się w szukanie Braszce DT,  ale musimy poczekać aż zwolni się jakiś, bo na razie wszystkie pozajmowane po brzegi. Może akurat udałoby się tak, że Braszka pojechałaby do DT, a Misio mógłby wówczas trafić do hoteliku.

A ja dostałam dzisiaj informację, że jeden bardzo kudłaty psiaczek (trochę jakby mimronek?) od jakiegoś czasu koczuje pod bramą jednej pani:( I oczywiście z racji, że Tomaszów to od razu dziewczyny z Zamościa podesłały namiary do mnie... Pani, która go dokarmia poogłaszała psiaka, ale nie może go wziąć do siebie, bo ma już 3 uratowane psy.
538973804_2_1000x700_piesek-prosi-o-dom-dodaj-zdjecia_rev003.jpg.4429e299da0158670c51584573020ed1.jpg

538973804_5_1000x700_piesek-prosi-o-dom-lubelskie_rev003.jpg.8fa66c0000e9cb132b51b68197ac3fbf.jpg

W ostateczności psiak trafi do naszego gminnego kojca... ale nie wiem co gorsze: takie błąkanie się po ulicy, czy trafienie do kojca... :(

To on czy ona. I jaki duży?

Link to comment
Share on other sites

Zauważyłam że psiaki po prostu nie mogą być razem. Strasznie wtedy lobuzuja. Gdy przychodził sam misiek był w miarę spokojny. Braszka sama jest w miarę ułożona. Razem stanowią tornado. Od niedzieli są u mnie oba,bo misiek nawet jak go wypuszcze, czeka pod bramą. Może ktoś wziąłby go zamiast jej? 

Link to comment
Share on other sites

Możliwe że tak, chociaż i tak się obawiam pijaka ale może zapomniałby o niej. Z dwoma to niemożliwe, bo on ją nakłania do ucieczek.moze sama uciekalaby mniej, on jest tu dłużej. Przygarnelam ja a nie jego bo była w ciąży. Teraz ona jest w domu a on czeka wiernie przed bramą. Wypuszczam go do środka ale on chce też do domu. Nie mogę mieć obojga w domu. 

Link to comment
Share on other sites

U nas wszystkie krzaczki są zagrodzone siateczką (wokół drzewek) + polecałabym kastrację (nasz nie jest ciachnięty, ale uważam, że to błąd). Mój to maniak podlewania, ale wszystkie kwiatki żyją. Nawet wtedy, gdy przyprowadzę jakąś sunię i pies namiętnie z uporem maniaka sika jak najwyżej się da i jak najwięcej - jeśli widzę, że leje na drzewka to karcę i natyhcmiast próbuję ratować kwiatki intensywnym podlaniem wodą. Chyba najgorsze to jedynie to, że nauczył się od malamuta sąsiadów zdzierać trawę i to robi najmocniej i najbardziej wśród wszystkich psów, jakie znam. I co gorsza, nieźle uczy tego psiaki i moje niektóre były tymczaski też ten odruch przejęły ;). Jednak u nas trawy jako tako nie ma, tam gdzie pies przebywa to głównie kostka (niewielkie skrawek zieleni jest właśnie dla niego), a bardziej zatrawiona część to ogród owocowy, do którego pies nie ma dostępu, więc nie doradzę. Aaa, no i nasz kocha siadać na krzakach, robi to w tak genialny sposób, że niejeden krzak został zdemolowany doszczętnie. Już żadnych krzaczków nie mamy, drzewka i kwiatki żyją, ale krzaczki uśmiercił.

Link to comment
Share on other sites

Jeśli chodzi o ludzi do pewnie mu wszystko jedno, tylko ze on mieszka na ulicy. Jego pan jest codziennie w takim stanie ze zastanawiam się czemu on jeszcze żyje. Ile można żyć pijąc denaturat?  kurcze, tyle ludzi młodych chorych,dzieci a ten codziennie pije, coś tam zje i żyje. 

Link to comment
Share on other sites

Tak dobrze zrozumiałas. Od niedzieli nie próbuje uciekać. Niszczy owszem ale może przestanie. Problemy są jak są dwa. Wtedy są nie do opanowania, strasznie lobuzuja. No i misiek ucieka. I tak nie znajdę od razu dt dla dwóch. Jakby on poszedł, zobaczyłam jak Braszka ma się sama. Największy problem ze na spacer trzeba ja zawieźć bo tutaj chodzić z nią nie mogę no i ten czekający misiek.podrapal mi furtkę, chcąc się do niej dostać. W ogóle szkoda mi go 

Wpuszczam go za furtkę bo raz ze drapie dwa wyciągnę mu zawsze kleszcze nakarmie napije się. A potem go wypychamy za furtkę bo pcha się do domu jak nie drzwiami to w drzwi tarasowe drapie. Przyzwyczajam go do siebie ale co mam zrobić?  Udawać ze on nie istnieje? 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...