Jump to content
Dogomania

Bach! Na mróz! Mamba (teraz Figa) i dzieciaki w DS, Mika już po operacji! Zostaje na stałe w DT :)


Tyśka)

Recommended Posts

Może Mambuni stres out podawać. Tyle nerwów miała ostatnio. Moja, jak ją wzięliśmy miała straszny lęk separacyjny i wyła cały czas, jak wychodziliśmy z domu. Myślę, że to też wynikało z tego, że przez kilka miesięcy kilka razy zmieniła miejsce pobytu. Próbowaliśmy z tabletkami i bez, i z było znacznie lepiej, tylko przez jakiś czas miała większą dawkę. To ziołowe leki, więc nie powinny zaszkodzić. Ale najlepiej skonsultować z wetem.

Link to comment
Share on other sites

Dzisiaj jest dużo lepiej. Na spacerkach bardzo szczęśliwa, węszy i jest bardzo ciekawa wszystkiego. Jak wychodzę do kuchni czy łazienki odprowadza mnie wzrokiem ale nie płacze, cierpliwie czeka aż wrócę. Chciałaby zjeść na raz bardzo dużo ale wydzielam jej małe porcje, jeszcze nie było koo. Zauważyłam, że potrząsa od czasu do czasu głową i drapie się w uszko. Jutro u wetki sprawdzimy czy wszystko z uszkami ok. Mam nadzieje, że się nie przeziębiła, chociaż patrząc na warunki w jakich przebywała to wszystko możliwe.

Po spacerku trzeba obowiązkowo umyć łapki.

2b70de92290a5eddgen.jpg

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

Całkiem możliwe bo zmiana temperatury na pokojową z zimna - ale myślę że będzie ok :)

Do uszka koniecznie trzeba zajrzeć :)

Suńcia szybko się ogarnie - ciężko mówić o lęku separacyjnym po jednym dniu :(

Ona nie wie co się dzieje - tyle zmian, dodatkowo ta sterylka więc boli brzuszek pewnie ale za 2-3 dni zapomni i będzie super świetną sunią :) mówię Wam :)))))

Link to comment
Share on other sites

Mambunia! Cudowności :) Takie wieści to miód na moje serce! Losem małej byłam poruszona odkąd tylko się o małej dowiedziałam, wszystkim płakałam w rękaw, że jestem tak daleko i nie mogę wyciągnąć ją z kojca już-teraz. Na szczęście jest Kochana elficzkowa, na którą zawsze można liczyć :) W sumie więc to dobrze, że jestem we Wrocławiu,a  nie u rodziców, bo chyba bym do dolnośląskiego wróciła z sunią :)


W czwartek wezmę się za ogłoszenia na inne miasta, niechby maleńka od elficzkowej od razu pofrunęła do DSu. :) Jest tak przeurocza, że nie wierzę, że długo będzie czekała na dom.

Elficzkowa, jak sunia będzie u wetki dopytajcie o wiek suni. Wiem, że Czekoladkę oceniono na niespełna rok, a wiek Mambusi jakoś mi umknął.

Rozmawiałam wczoraj z potencjalnym domkiem dla małej, nie krakałam, bo wolałam nie zapeszać, ale dzisiaj dostałam informację, że jednak rezygnują. W sumie to chyba dobrze, bo miałam wrażenie, że po prostu chcieli jakiegoś futrzaka, niekoniecznie psa i niekoniecznie Mambusię.


Dobrze, już uciekam do nauki, skoro mnie wyganiacie :) Chciałam tylko zerknąć na wątek niuni, ale już mnie nie ma!

 

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Byliśmy u czekoladki i maluchów sunia ma się dobrze dzieci również. Jest bardzo przytulaśna, prosi na spacer jak chce się załatwić. KaZdy kto wchodzi do pomieszczenia gdzie teraz mieszkanmusi zostać oszczekany ale tylko tyle nie gryzie i nie kłapie ząbkami. Jest cudna

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, Poker napisał:

Tak naprawdę to jak najmniej osób powinno wchodzić do suni z maluchami. Ona się denerwuje niepotrzebnie , szczeka bo broni dzieci.

Tam wchodzą tylko 2 osoby i my czyli ja i mąż. Ona jak słyszy, że ktoś idzie to szczeka a jak się wchodzi to od razu przebiega. Nie zabranie wchodzić domownikom do kotłowni bo muszą tam chodzić.  Z tego co zauważyłam to ona się nie stresuje obecnością ludzi prędzej obecnością innych psów ale na szczęście widzi je tylko przez okno.Nawet wprowadzana jest za potrzebą w miejsce oddzielone od innych psów. 

Link to comment
Share on other sites

U Mamby w końcu było koo i to dwa razy ! Myślę, że poczuła ulgę. Teraz smacznie śpi pod kocykiem. Po południu przyjeżdża shoto i jedziemy z maleńką do weta do kontroli. Test na koty zdała celująco, moja Karmelcia po prostu ją nie zainteresowała, powąchała ją i tyle. Za to Karmelka najeżyła się, zrobiła wieelkie oczy i pyta: A to kto ?! 

 

Link to comment
Share on other sites

16 minut temu, jolantina napisał:

To są suczki idealne :):)

Dziwie się, że czekoladka pozwala zabrać dzieci do zdjęcia. Powinna walczyć zębami :) Widocznie czuje, że nie jesteście "obcy"

Domów chętnych będzie, że hoho! Idealne psy muszą trafić do idealnych domów! Już dosyć się nacierpiały.

Myślę, że innej opcji w ogóle nie ma)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Moja kochana Mambusia... :) Wróciłam do domu, wchodzę na wątek i od razu jakoś dostałam sił.

Chyba dziewczyny nie pisały, bo nie widzę - Mamba oceniona została na 4lata. Wszystko na razie jest ok.

Na razie nikt nie dzwoni w sprawie suni, ale jutro poogłaszam ją na paru portalach. Telefon trzymam ciągle przy sobie. :)

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

7 minut temu, Tyś(ka) napisał:

Moja kochana Mambusia... :) Wróciłam do domu, wchodzę na wątek i od razu jakoś dostałam sił.

Chyba dziewczyny nie pisały, bo nie widzę - Mamba oceniona została na 4lata. Wszystko na razie jest ok.

Na razie nikt nie dzwoni w sprawie suni, ale jutro poogłaszam ją na paru portalach. Telefon trzymam ciągle przy sobie. :)

 

... to prawda!  jak się tutaj wejdzie, zaraz... dostaje się sił! oczko.gif

Link to comment
Share on other sites

Byłyśmy dzisiaj z Elficzkową u vetki z czarną. wszystko ok sunia dobrze znosi czas rekonwalescencji. całą drogę śpiewała nam w samochodzie i krzyczała ojojojoj ale miałyśmy ubaw jak ona krzyczała jak dziecko. Po vetce zrobiłyśmy sobie spacer. Ładnie chodzi na krótkiej smyczy i zaprzyjaźniała się z moim Shoto. Wszystko jest na dobrej drodze oby tak dalej. Dziękuję za wpłatę i wiem że już idzie następna.

Link to comment
Share on other sites

Shoto nie napisała, że te śpiewy ojojoj i ałuuu ! ałłuuuu ! to były na cześć shoto i jej męża ! Radość ze spotkania była przeogromna, jak tylko ich zobaczyła od razu zaczęła koncert. Z tego wszystkiego chciała siadać nawet za kierownicą ale w tym przypadku pozwolenia nie dostała :)

Po powrocie było sioo, kolacja, przytulanka i spanko. Teraz siedzi na kanapie i obserwuje mnie co ja tam pisze. Obiecała, że jeśli tylko napiszę o niej coś niefajnego to będę miała w nocy koncert na moją cześć :)

 

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...