Jump to content
Dogomania

Bibi za TM [*] Bibi -Duszka ma już swój domek!! Zostaje na zawsze u kajtek!!! Bibi vel Duszka już nie zamarza w schronisku, od 6.12.2016 r wygrzewa się w cudownym DT u kajtek!!!Zamarza w schronisku! Pomocy ! Malutka czarna suczka błaga o pomoc!!


Recommended Posts

Kochane - proszę nie prawcie mi komplementów! 

Gdyby Tola Alaskan malamutte nie trzymały tkliwych, opiekuńczych rąk na schroniskowym pulsie, to przecież żadna z nas nie wiedziałaby o istnieniu Bibi-Duszki czy wielu, wielu innych psiaków, które opuściły schronisko i czekają lub już mają swoje domy!

Łańcuch ludzi dobrej woli i agat21, która pojechała do Lublina, by przetransportować psiaka za Warszawę...

Atulek, elficzkowa, Gusiaczek i ta wspaniała dziewczynka - nabywczyni książek z bazarku - dziękuję za wsparcie. 

Havanka i wiele innych osób - przepraszam, że nie wymieniam, ale nie mam kiedy nadrobić zaległości :-(. 

Moja pani doktor i doktor Garncarz, którzy za wizyty, wystawili bardzo ulgowe rachunki.

Wszystkim Wam należą się podziękowania, a ja mam w tym najskromniejszy udział.

Dziękuję!

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

20 godzin temu, kajtek napisał:

Kochane - proszę nie prawcie mi komplementów! 

Gdyby Tola Alaskan malamutte nie trzymały tkliwych, opiekuńczych rąk na schroniskowym pulsie, to przecież żadna z nas nie wiedziałaby o istnieniu Bibi-Duszki czy wielu, wielu innych psiaków, które opuściły schronisko i czekają lub już mają swoje domy!

Łańcuch ludzi dobrej woli i agat21, która pojechała do Lublina, by przetransportować psiaka za Warszawę...

Atulek, elficzkowa, Gusiaczek i ta wspaniała dziewczynka - nabywczyni książek z bazarku - dziękuję za wsparcie. 

Havanka i wiele innych osób - przepraszam, że nie wymieniam, ale nie mam kiedy nadrobić zaległości :-(. 

Moja pani doktor i doktor Garncarz, którzy za wizyty, wystawili bardzo ulgowe rachunki.

Wszystkim Wam należą się podziękowania, a ja mam w tym najskromniejszy udział.

 

Kajtek, prawdą jest, że to właśnie łańcuszek wrażliwych, dobrych ludzi doprowadził do uratowania BIBI, ale gdyby nie Twoja szybka pomoc, gdzie byłaby teraz sunia?

Chciałam wszystkim zainteresowanym donieść, że o godz. 20.00 Aska7 została Matką Chrzestną BIBI ! Oprócz tego, sunia dostanie w prezencie 207 złotych !

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Bibi ... strasznie mi głupio, że w widoczny sposób nie nabiera ciałka... Pocieszam się, że na razie wszystko idzie w odbudowę mięśni, a z czasem nadwyżki będą magazynowane pod skórą. Dziś po raz pierwszy Bibi podczas sikania uniosła lewą nóżkę, a cały ciężar pupy podpierała prawą! Tak, ta prawa nożyna, z opuchniętym kolankiem - opuchlizny już na szczęście nie ma! Dzielnie biega po ogródku i wyraźnie ją to cieszy, no i sama wychodzi  z domu - to raptem jeden schodek, ale już "całą" drogę poznała. Wczoraj połknęła tabletkę Milpro, dziś żadnego "obcego" nie widziałam w kupce. Apetyt dziś słabszy. Ugotowałam w szybkowarze wywar na porcjach rosołowych z kaczki, sporo było tłuszczyku i skóry, a mąż pyta: "dlaczego to nie ma smaku? - bo to nie dla Ciebie, możesz połowę odlać, posolić i przyprawić". Studzi się jedzonko, może z kaczym posmakiem, ten ryż z warzywami i mięskiem będzie Bibi bardziej smakował? 

No miseczka została wylizana - smakowało :-)

  • Upvote 4
Link to comment
Share on other sites

Kajtek nie martw się, że Bibi nie ma więcej ciałka. I na nie przyjdzie pora. Przecież sunia nie przymiera głodem. Najważniejsze, że się otwiera, że biega mimo braku dobrego widzenia, że opuchlizna zeszła z kolana, że ma ciepły dom i jest szczęśliwa. takie wieści, to miód na serce !

Link to comment
Share on other sites

Dnia 18.12.2016 o 00:14, Alaskan malamutte napisał:

Kajtku kochany, nawet się nie obejrzysz, jak Bibi nabierze ciałka!! Przy takim dogadzaniu to niedługo będziesz musiała uważać, aby za dużo go nie miała!! Malunia miała ogromne szczęście, że ją wypatrzyłaś.  Znalezione obrazy dla zapytania gify emotikony przytulam serduszko

 

Byleby nie "przegiąć" w drugą stronę :)

Link to comment
Share on other sites

A my sobie tak żyjemy i za pamięć dziękujemy :-)

Tycia zorientowała się, że gość nie ma zamiaru się wynosić i próbuje ją ode mnie odganiać, bo Bibi całym jestestwem pokazuje, że ja jestem dla niej najważniejsza. Gdy wychodzę, a inny domownik jest w domu - piszczy, same zostają - po chwili cichną. Do męża i córki czasem pokazuje ząbki "nie ruszać mnie!".

Tak obserwuję obie ślepotki i widzę duże różnice:

- Tycia doznała urazu mechanicznego, znaleziono ją pogryzioną, gdy miała około 5 miesięcy, jedno oczko było od razu nieczynne, drugim coś widziała, pod niewielkim kątem i też "przez mgłę". Po paru miesiącach przestała reagować na światło, tak, jak zapowiedział dr Garncarz. 

- Bibi - wielka niewiadoma....

- Gdy porównuję mimikę i zachowanie obu suczek, to jest ogromna różnica: Bibi jest jakby bardziej zdezorientowana, nadal patrzy, wpatruje się, jakby  chciała "ogarniać wzrokiem", inne zmysły jeszcze się nie zdołały wyostrzyć i zastąpić widzenia. Wydaje mi się taka nieprzyzwyczajona do swojego stanu, jakby to stało się całkiem niedawno. Nie umiem tego ubrać w słowa, ale to nie jest związane z nowym miejscem, osobami, a właśnie z sytuacją - zanikającym widzeniem.

Układ pokarmowy nadal wrażliwy, zostajemy przy gotowanym i suplemencie - witaminkach Aptus.

Jutro, przy dziennym świetle zrobię nową fotkę, bo teraz to Bibi śpi ;-)

Pozdrawiamy serdecznie!

 

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Szczęśliwych, spokojnych,
przeżytych w zgodzie
ze światem i z sobą samym,
pełnych życia i miłości
świąt Bożego Narodzenia
oraz niesamowitego, niezapomnianego,
niepowtarzalnego sylwestra życzą Aneta z Arkiem i całe Mimronkowo

 

Choinka

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...