Jump to content
Dogomania

To miał być wątek Iwo, psa z Radys. Jednak okrutny los, a może człowiek, sprawił, że Iwo odszedł za Tęczowy Most :( Schronisko w Radysach opuści Rysa, która ma teraz na imię Lusia. Lusiu, bądź szczęśliwa podwójnie, za siebie i za Iwa.


elik

Recommended Posts

Dnia 7.02.2017 o 18:10, AgusiaP napisał:

Elunia chyba o takim domku dla Lusi marzyłaś prawda.

Lusia chyba tez!

Oj tak, tak. Właśnie o takim. Wszystko obraca się wokół Lusi :)

4 godziny temu, kiyoshi napisał:

obejrzałam filmiki:) Lusia ma cuuudowne życie:) <3

Myślę, że jest szczęśliwa :)

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Gusiaczek napisał:

Zapatrzyłam się na szczęśliwą Lusię i niewiele brakowało, a spaliłabym kaszę :D
Piękna adopcja - bardzo się cieszę i oby jak najwięcej takich:) 

Ja już kilka garnków skutecznie spaliłam, że tylko do wyrzucenia się nadawały, bo śledziłam losy psiaków na dogo :)

Link to comment
Share on other sites

Nowa korespondencja od Pani Arleny :)

"... Witam.  Przesyłam kilka fotek. Lusia przyjęła nasze domowe, rodzinne zasady a my jej :) Kompromis nie zawsze wychodzi bo ustępujemy Lusi :) Zabieram się do nagrania filmiku z jej codziennego życia z nami, postaram się wysłać w przyszłym tygodniu.
Pozdrawiam
Arlena
"

Widzicie ten napis na podusi :) To pewnie Lusia dostała na Walentynki :)

20170213_224434.jpg

20170213_223324.jpg

A uszy miał . . .  Piękne :)

FB_IMG_1487102805741.jpg

Lusia dostała piękne, bardzo bezpieczne szelki. Na zdjęciach, na filmach ich nie widziałam. W rozmowie telefonicznej zapytałam o to Panią Arlenę. Odpowiedziała, że Lusia chodzi na spacery w szelkach, tylko na placu zabaw zdejmują jej szelki  i Lusia zostaje w obroży z adresówką. Po skończeniu zabawy, szelki ma znowu założone.

UIfff a już myślałam, że to tak nam znany sposób myślenia nowych opiekunów.

Link to comment
Share on other sites

Lusia szczęśliwie nie skonsumowała wszystkich funduszy. Na jej koncie pozostała kwota 789,92 zł. Myślę, że już możemy rozdysponować tę kwotę :)

Kiyoshi w napisanym do mnie PW zaproponowała, żeby w podziale uwzględnić Canisa - psiaka, z kaleką łapką, który jest w schronisku w Zamościu i ma zarezerwowane miejsce w hotelu u Murki.

Jestem za, ja także chciałabym przekazać na jego potrzeby część pozostałej kasy - 639,92 zł

To wątek Canisa

Drugi psiak, którego chciałabym dofinansować, to moja tymczasowiczka Kaja - 150,00 zł na szczepienie p/chorobom wirusowym i czipa

To wątek Kai

Jeśli są jakieś inne propozycje,to bardzo proszę o wypowiedź. Chciałabym przelać pieniądze dla potrzebujących psiaków i zwolnić bankowe konto.

Dla przypomnienia przekleję z pierwszej strony wątku  :)

.................30,00  -  elik  gif serduszko bijące.gif  wpłacone za: XI, XII, I,

.................50,00  -  kiyoshi  gif serduszko bijące.gif  wpłacone za: XI, XII, I,

.................20,00  -  iwstar58  gif serduszko bijące.gifwpłacone za: XI, XII, I,

.................20,00  -  markofix1  gif serduszko bijące.gif  wpłacone za: XI, XII, I, 

.................10,00  -  Havanka od XII gif serduszko bijące.gifwpłacone za: XII, I,

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =

................130,00 zł

 

Link to comment
Share on other sites

5 godzin temu, Havanka napisał:

Lusia wiedzie teraz szczęśliwe życie, oby jak najdłuższe przy kochającej rodzinie. 

Jeżeli o mnie chodzi, to popieram w pełni propozycję podziału reszty kasy po Lusi.

Bardzo dziękuję Elżuniu :) Poczekam do jutra i jeśli nie będzie innych propozycji, podzielę majątek Lusi, tak jak napisałam powyżej.

Link to comment
Share on other sites

Mamy nowe wieści i zdjęcia :)

Przypominam, że mam pozwolenie od Pani Arleny na wklejanie zdjęć i korespondencji. Dziękuję Pani Arleno  :)

"Witam,

Jutro mija miesiąc od pierwszego spotkania Lusi z nami  :) (u pani Anety w DT)

Podsumowując: 

-  Lusia za swojego pierwszego przewodnika wybrała mojego męża:(  ja sobie to tłumaczę faktem, że najwięcej spędza z nią czasu :)

- ja jestem dla niej „pańcią” od jedzonka, miziania i niestety czesania (które toleruje ale nie przepada, dzieci od głaskania i zabaw

- karmimy ją o stałych porach

- wyprowadzamy 3-4 razy w ciągu dnia (+wybieganie w ogrodzonym terenie)

- co sobotę umożliwiamy jej wybieganie się w towarzystwie innych psów, bez względu na pogodę (dzisiaj na wybiegu było straszne „bagno”, dla psów i ludzi, poświeciliśmy się dla Naszej i wszyscy wróciliśmy ubłoceni od stóp (łap) do głów, na załączonych fotkach nie widać tego dokładnie, w drodze powrotnej padło nam auto i musieliśmy wezwać lawetę!, to tak na marginesie)

- Lusia ciągle źle reaguje na autobusy i duże lub głośne auta, tramwaj i pociąg nie robią na niej wrażenia, domyśliliśmy się że drażni ją hałas które wywołują właśnie autobusy i ciężarówki,

- gości, którzy odwiedzają nas w domu kulturalnie wita, nie skacze, przymila się i po prostu „kradnie im serca”

wszystkich zachwyca je uroda!  -

- jazda autem to dla Niej naturalna czynność, wskakuje na siedzenie, daje się zapiąć do specjalnego paska, obserwuje świat przez okno, a jak już zadowoli się widokiem, grzecznie leży,

- zabawki-maskotki , np. pluszowe serce, które dostała ode mnie na Walentynki rozszarpała :(  jedyny się „ostał” osiołek, który córka dała jej w pierwszym dniu u nas (może nie chiński, dlatego taki trwały)

danych w bazie Safe Animal! Dziękuję za zmianę

Przesyłam filmiki i zdjęcia Lusi z „hasania” w błocie, fotki z auta, i filmik na którym Lusia jest w szelkach (co jest dla nas powszednie) a potem ją wyzwalam na wybieg, żeby Pani się nie martwiła, że jesteśmy nieodpowiedzialnymi nowicjuszami…staramy się słuchać doświadczonych właścicieli psów, takich jak Pani i Pani Aneta i naszej znajomej behawiorystki, i wykorzystujemy to w opiece nad Lusią,

Pozdrawiam w imieniu naszej całej rodziny :)

Arlena"

Powiększenia i kolory to oczywiście moja robota :) A jest to odpowiedź na moją uwagę o szelkach w trakcie telefonicznej rozmowy :)

I na dowód - zdjęcia Lusi w szelkach :)

DSC07850.JPG

DSC07849.JPG

Ale mają fajowy wybieg do zabaw dla psiaków :)

DSC07854.JPG

DSC07856.JPG

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

15 minut temu, Mysza2 napisał:

Nio:) jak Aiszunia i jej potomstwo:):)

Wieści i zdjęcia  od Aischuni vel Endżi  są na jej wątku :)  Sunia w DS w Katowicach, a szczeniorki pojechały do DT Judyty i też znalazły swoje domy :)

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...