Jump to content
Dogomania

Dramat dzikusków zamieniony w cud. Lika, Rudy-Moris, Murzynek-Gucio, Tinka, Czesio w DS. I do tego Gandzia, od której wszystko się zaczęło.


Tyśka)

Recommended Posts

1 godzinę temu, alma591 napisał:

Wciąż zaglądam z nadzieją.Tak myślę-patrząc na mapę-jeżeli Lika pobiegła ul.Kużniczą ,mogła przebiec przez most na Wiśle.W prawo na ul.Wałowej(ok.100m)jest camping"Bartek",właściciele psiolubni-byłam tam kilka dni latem z psem.Nie wiem czy ktoś tam teraz mieszka,ale przyczepy stoją cały rok.Może tam sie schowała,bo to bardzo spokojne miejsce.W górę na  ul.Kużniczej są jakieś pensjonaty.Jutro idę z psem do mojej wetki (naprawdę fajna z sercem do zwierząt),która opiekuje się też psami ze schroniska to popytam czy czegoś nie wie.Plakat u niej wisi.                                      

Na Kużniczej, Żródlanej są  porozwieszane ogłoszenia.

Bartek to dobry pomysł, nie mogłam w tą uliczkę  wjechać bo  jest tam zakaz ruchu.

Link to comment
Share on other sites

Na ile nie mam oporów dzwonić wszędzie z różnymi sprawami Liki jak telemarketer,na tyle w sprawie szmatek ulicznych miałam "hamulec", by z p.Marią o tym rozmawiać.Ludzie są fajni,ale  dzwoniąc ciągle z przeróżnymi radami bałam się że teraz już przegnę i  zepsuję relacje w razie gdyby Państwo źle temat odebrali.
Okazało się,że moje obawy były zupełnie bezpodstawne.
"Przyjmiemy i zrobimy wszystko co tylko może pomóc Lice wrócić do nas"-taka od razu była odpowiedź p.Marii.
Jutro próbuję łapać Morisowe sii..,szykuję szmaty, sierściucha wyczeszę i we środę wysyłam priorytetem.

Lika,wróć gówniarzu na Konopnicką!,bo lepszego miejsca nigdzie nie znajdziesz!

Tianku,dziękuję za link do Dropsika,zaraz siadam do czytania,może stamtąd jakieś pomysły ściągniemy.

Alma591,dziękujemy! Pytaj,pisz,mów wszędzie komu i gdzie się da...czasem przypadkiem ktoś może się znaleźc w tym  właściwym nam miejscu.

 

Zaglądajcie Kochani na bazarek do Poker,. Zapraszamy serdecznie!

 

edit.

Fakturę za klatkę dziś Firma mi przysłała,

https://postimg.org/image/kerj4zw7n/

 

 

Link to comment
Share on other sites

Proszę o pomoc!....PILNE!

Kto może i umie przesłać mms zdjęcie Liki , plakat i info o Lice?.....

Muszę za kwadrans wyjść z domu i podaję nr.tel.na jaki trzeba  wysłać..... 723 777 327

ZAGINĘŁA LIKA.docx

22089468_830834840411718_7313599122499818225_n.jpg.4e9e82b8d0a532f5403425f55c7eed1e.jpg

26.09.17r w Ustroniu w okolicach osiedli Centrum "Bis", M. Konopnickiej zaginęła niewielka kudłata sunia (około 8kg) o wyglądzie szpica miniaturowego/liska i czarnym umaszczeniu.
Może być dosłownie wszędzie!
PROSZĘ JEJ NA WŁASNĄ RĘKĘ NIE ŁAPAĆ!
Sunia jest płochliwa i do obcych ludzi nie podejdzie.
PROSIMY o telefon jeśli ktokolwiek ją widział lub zobaczy.
Błagamy o pomoc w zlokalizowaniu pieska!
Kontakt:
- 609 253 031
- 509 563 876
- 691 757 537

Link to comment
Share on other sites

Elu,dziewczyny,bardzo Wam dziękuję!

To była wiadomość do Ustroń Taxi i poprosili mnie o wysłanie mms.

Uczę się wysyłać te mms,..ale mi nie ładują się..błąd wyskakuje...buu.. i nie wiem dlaczego Elu nie mogę  nawet Twojego mms przekazać dalej?

Korporacja Beskid Taxi Ustroń i Euro-Taxi Ustroń też poszło i obiecali  przekazać swoim taksówkarzom.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Do śmieciarzy i złomiarzy dotrzeć bardzo łatwo - starczy do wystawianego pojemnika ze śmieciami przyczepić plakat o Lice, także zostawić plakat w punkcie skupu złomu..

Ale już chyba wszystkie możliwe sposoby i pomysły zostały opisane i wypróbowane. Tyle serca i pracy wszystkie Panie włożyły w szukanie Liki. Przydałby się wreszcie jakiś szczęśliwy  przypadek, żeby odnaleźć to zwierzątko.

Link to comment
Share on other sites

A ja znów Kochani z prośbą o pomoc.
Czy ktoś z Was aktualizuje i pilnuje ogłoszeń na FB?..ja tam nie jestem i zupełnie mam jak.

Poprosiłam córę żeby zerknęła na FB i mówi że cały październik Liki nie ma na Spotted Ustroń i Zaginione/znalezione Psy woj.Śląskie.Paula nie zna się tam na zasadach,a Basia mówi,że Jej odrzucili ostatnio na Zaginionych.

Basia rozsyła info po znajomych i nieznajomych kto przyjdzie do głowy,drukuje plakaty,jeździ co rusz do Ustronia i ma masę spraw w Stowarzyszeniu,słowem nie wyrabia się na zakrętach.
U mnie już głowa kwadratowa od dzwonienia i rozsyłania meili.
Lika  wciąż jest na wolności i w necie na różnych stronach internetowych Ustronia,Beskidów i ogólnie Śląska musi być widoczna.Wszędzie gdzie tylko się da - firmy,instytucje,itp!..i oczywiście w każdy zakątek na FB

Myślimy też,że dobrze by było zrobić ogłoszenia o jej zaginięciu na tradycyjnych psich portalach na ten rejon,a nawet wyróżnić.
Pliss ,ogromne! Co kto da radę.

 

Postaram się jeszcze dziś zebrać choć z grubsza gdzie pisałam,dzwoniłam żeby się  nie powtarzać.

Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, Poker napisał:

Śmieciarze też często widzą nad ranem to czego inni nie widzą. No i jeszcze zbieracze złomu i  innych odpadów.Tylko jak do nich dotrzeć.

Dokładnie....wysłałam meil do jednej firmy,żeby w bazie rozkleili,powiedzieli,ale nie wiem czy faktycznie dali znać kierowcom.Co innego samemu dawać każdemu w rękę.

Nie wszystko zrobione ,bo niestety nie da się ogarnąć wszystkiego tam na miejscu co można by było zrobić.Opiekunowie na co dzień są  tam sami,dziewczyny w miarę możliwości tylko wpadają.

 

Link to comment
Share on other sites

Aneczka wymyśliła by wydrukować miniaturki plakatu Liki i porozdawać ludziom  w Ustroniu gdzie się da; np. psiarzom na spacerach.

Jutro poproszę zaprzyjaźnioną i życzliwą naszym poszukiwaniom drukarnię Abezet Plus s.c. o pomoc.

Link to comment
Share on other sites

Basiu, nie wymyśliłam,gdzieś obiło mi się kiedyś o uszy i dziś dzwoniąc do taksówkarzy Ustrońskich przypomniałam o tym,bo fajnie byłoby im rozdawać...tylko skąd ludzi nabrać.

Morisek wyczesany,sioo mamy na gazach,szmatach (rano jeszcze złapiemy),cienki większy kocyk (na którym jeszcze się wyleguje) i dwie poszewki z poduszek z samochodu na których tylko on leży jeżdżąc na spacerki jutro wszystko najszybszą paczką poleci.....oby tylko pomogło,kciuki w każdym razie trzymać będziemy.

Link to comment
Share on other sites

8 minut temu, Poker napisał:

Jesteście niesamowite.

Czy DS Liki nie ma znajomych, rodziny , którzy by pomogli w rozdawaniu ulotek?

W niedzielę można stać pod kościołami, w dni powszednie pod szkołami, sanatoriami, dużymi sklepami.

Mogą nie mieć,nie wiem,od dwóch lat dopiero mieszkają w Ustroniu.Zawsze słyszę,że sami jeździli tu czy tam.Zapytam konkretniej ,czy daliby radę kogoś zwerbować.

Dobry pomysł rozdawania w tych miejscach!

Ja o pracownikach na placach hurtowni,składów,magazynów (pod kątem kryjówek Liki) mówiłam,żeby Państwo bezpośrednio z ludźmi tam rozmawiali i pytali...małe ulotki tez byłoby dobrze.

Basieńko,ale ta znajoma drukarnia nie może w nieskończoność nam robić za darmo...nieładnie tak cały czas,naprawdę.

Zapytaj proszę i ile trzeba,to zapłacimy.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...