Jump to content
Dogomania

Ralfik-wiekowy psiak bez oczka, jego domem przez 80% życia było schronisko


dorcia2

Recommended Posts

Ralfuniu serducko i ja zagladam z serdeczniosciami 

piesiu kochany 0heart.gif

oby wszystko goilo cudnie 

i obys tuptunial latunial ,przyjaznil , bawil , wcinunial 

serduchem sciskam za to wszystko psinuniu i za domus 

dorciu jak fajnie opisalas Ralfisiowe zmaganie ze starowineczkiem owczareczkiem0heart.gif

Link to comment
Share on other sites

Kochani,czy mój przelew dla Ralficzka zrobiony 26.11.15 dotarł?

 

Bogusiu, jeszcze nie dotarł, sprawdzę kochana jutro , dziękuję 

 

dorciu jak fajnie opisalas Ralfisiowe zmaganie ze starowineczkiem owczareczkiem

 

Ewuniu, dziękuję bo z Ralficzka to taki rozjemca jest i dyplomata  :)

Link to comment
Share on other sites

Byłysmy wczoraj z Dorcia u chłopaków. Ralf szalał z radości :). Z pyszczka juz nie leci bomba biologiczna :). Niby go nic nie powinno boleć, właził nam na kolana, przytulał się, wpychał stronę mordki bez oka pod ręce, tak na siłe,.  A on unika kontaktu z psiakami. Ledwo zbliża się do niego jakis psiak to ucieka z piskiem. Może któryś go uraził jak jeszcze bolało po usunięciu ząbka i teraz reaguje histerycznie na kontakt z psami. Dorcia ma mnóstwo zdjęc, tylko potrzeba czasu na wstawienie :). Ralf był u doktora w Raszynie, ale to już zostawiam dorci do opisania. Jedno pewne- był spokojny góra jedną minutkę, poza tym  WARIOWAŁ JAK SZCZENIAK :).

Link to comment
Share on other sites

Jolu,ponawiam pytanie,czy mój przelew dotarł ?

 

Bogusiu, przykro mi ale niestety nie dotarł nie wiem co się stało kochana ,może trzeba będzie z bankiem wyjaśnić tą sprawę 

może wyślesz mi na pw potwierdzenie to w moim banku zapytam , dziękuję 

 

jestem w trakcie tworzenia bazarku dla Ralfika bo z pieniążkami kiepsko 

 

później wszystko pouzupełniam bo w tygodniu ciężki czas w pracy i późne powroty a wczoraj cały dzień  w "terenie" z psiakami , czasu brakuje na wszystko

Link to comment
Share on other sites

Zapadła decyzja, żeby Ralfika zabrać do lekarza, ponieważ opiekunka przekazała mi niepokojące informacje o jego zachowaniu.

Reaguje panicznie na sytuacje , które w/g niego mogą sprawić mu ból ,np. gdy otrze się o niego  inny psiak albo zbliży się człowiek a on nie potrafi ocenić ze swoim jednym oczkiem ,że bliskość taka nie jest zagrożeniem , ucieka z piskiem a właściwie płaczem,

Zbliżyłam się do niego ze złej strony i jak mnie zauważył to pisnął i uciekł a nawet go nie dotknęłam , zaraz jednak przybiegł z merdającym ogonkiem. 

Lekarz powiedział, że miejsce po usuniętym oczku może go jeszcze boleć bo to była jednak poważna operacja i wszystko jest jeszcze świeże. Miejsce po oczku odrobinę się zapadło .

Ralfik po usunięciu oczka znalazł się w nowej sytuacji , czuje się słabszy i zagrożony, nie widzi wszystkiego jak wcześniej , czasami reaguje paniką i histerią ,potrzeba niestety czasu aby się przyzwyczaił do nowego życia i poczuł bezpiecznie z jednym oczkiem. 

Poza tym jest radosnym pieskiem , łagodnym i kochanym, ciągle w ruchu, zachowuje się jak szczeniaczek. Płakać się chce , że taka cudowna psina spędziła większość życia w schronisku.

Może się jeszcze uda znaleźć mu kochający domek , mam taką nadzieję .

 

-kochani resztę jutro dopiszę, wstawię zdjęcia , filmy i uzupełnię rozliczenie bo mamy nowe wpłaty a i wydatki były bo dzisiaj to już padam 

 

No... gdyby tak ktoś wystawił na bazarku... czas - miałby wzięcie jak nie wiem co!  ;)

 

Nutusiu, święta prawda 

Link to comment
Share on other sites

dorciu,przelew wrócił,bo błędnie podany był nr konta.nie wiem czy ja źle odpisałam,choć zawsze sprawdzam dwa razy,czy ty mi źle podałaś na pw. Dzisiaj poproszę Anulę,żeby przelała bo ona ma poprawny nr konta.

Biedny Ralficzek,nie może odnaleźć się w nowej sytuacji... Miejmy nadzieję,że wszystko za jakiś czas minie.

Link to comment
Share on other sites

`zamówiona  karma na grudzień , na spólke z  Dieslem, czyli na psa po 55,24zł

 

Zamówienie: 61518650

    Numer art. Artykuł Cena

    z VAT
    Ilość Suma

    z VAT
    31885.1
    Bosch My Friend karma dla psa

    - 20 kg
    55,80 zł 2 111,60 zł

    Dostawa GRATIS
    1,0% rabatu -1,12 zł

Cena razem

Wszystkie ceny zawierają podatek VAT
110,48

Link to comment
Share on other sites

Kto jest skarbnikiem? Ty dorciu? Proszę o nr konta. Mam dla Ralfika sporo kasy z bazarku, czekam jeszcze na 2 potwierdzenia odbioru przesyłki, a potem zrobię przelew.

 

dorciu, proszę w wolnej chwili przeczytaj pw ode mnie, bo nie wiem, czy ostatnia wpłata to było za zakupy na bazarku dla Ralficzka (4,- nadpłaty)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...