Jump to content
Dogomania

Ralfik-wiekowy psiak bez oczka, jego domem przez 80% życia było schronisko


dorcia2

Recommended Posts

A może wyposażyć Ralfika w obróżkę feromonową? Powinna wyciszyć jego lęki. Na moich strachulcach się sprawdziła bardzo.

Lecę na bazarek  ;)

 

Nutusiu, zamówimy obróżkę , ja mam w domu feromony ale takie do psikania np. na posłanie albo w samochodzie przed podróżą ale w przypadku Ralfika to się nie sprawdzi musi mieć przy skórze ten zapach 

Link to comment
Share on other sites

strasznie fajny ten chlopak:) i caly czas mu sie pychol smieje  ;)

 

 

to niezwykły psiak i wniósłby dużo szczęścia do "swojego" domu, zobaczymy, może ktoś go pokocha tak jak my pies-ruchomy-obrazek-0177.gifnajważniejsze , że ma chociaż namiastkę domku , chociaż dla niego to kochany domek
Link to comment
Share on other sites

Dopiero zobaczyłam ząbki. Piękne są . Prawie jak u młodego psiaka.

kolor jak kolor, ale ten zapach ;) można teraz dać się wycałować

 

strasznie fajny ten chlopak:) i caly czas mu sie pychol smieje ;)

super fajny i chcemy go ogłaszać ( choć ma od 2 lat na olx a ani tel :( ), doktor z Raszyna mowił, ze można u niego w lecznicy zawiesić ogłoszenia i Ralfa i Diesla, tylko, że zdjęc nie ma jak zrobić, bo Ralf ciągle w ruchu :)

Link to comment
Share on other sites

no jak tam po wizycie?

po wizycie nie ma zdjęć :( padał deszcz, psy biegały jak opętane, a w aparacie skończyła się pamięć (aparat przedtem był w pracy i sobie narobił fotek ;) ).

Ralfik jeszcze boi się wyjśc z boksu, ale jest już o wiele lepiej, nie chowa się w budzie jak wie, że będzie spacer, tylko stoi w narożniku przy furtce i merda ogonem. W tzw psim miasteczku, czyli tam gdzie są boksy, teren jest ogrodzony i jest jakby wspólny korytarz. I cały czas boks Ralfa jest otwarty, żeby mógł spokojnie wychodzić kiedy ma ochotę. Po niewielkiej namowie wyszedł poza rejon boksów i już szalał, skakał, bawił patyczkiem. Po prostu zwykły, normalny Ralf.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Kochani, jestem po rozmowie z opiekunką Ralfika i jego stan psychiczny poprawił się znacznie w przeciągu ostatnich dwóch tygodni. 

Już sam wchodzi do pomieszczeń hotelikowych jak i z nich wychodzi , nie trzeba go już do tego intensywnie  nakłaniać (a bywały sytuacje, że wciskał się w najdalszy kąt budki albo miejsca hotelikowego, w którym ma swoje posłanko  , zakrywał główkę łapkami i nie chciał wyjść na zewnątrz), tak samo swobodnie sobie wychodzi i wchodzi do swojego kojca gdzie ma budki, zresztą może się swobodnie poruszać  bo jego kojec ma otwarte drzwi na ogród.

 

Jest przyjaźnie nastawiony do wszystkich psiaków , zaprzyjaźnił się nawet z takim niedużym agresorem Wtorkiem , który nie raz awantury wszczynał (Wtorek uwielbia Ralfika). 

Obawia się tylko takiej starszej , kurpulentnej suni Berty , która potrafi być dla niego jędzowata ale Ralfik jest grzeczny i miły dla tej małej "zołzy"pies-ruchomy-obrazek-0807.gif

 

To niezwykle mądry i kochany psiak, jego zachowanie nie raz to potwierdziło. 

 

Rozmawiałam również wstępnie z behawiorystką na temat Ralfika i w razie czego będzie do dyspozycji ale w świetle nowych faktów , nie będzie najprawdopodobniej potrzebna taka pomoc. 

 

Doktor , do którego jeździmy z chłopaczkami podpowiedział, że można jeszcze zastosować lek homeopatyczny na stany lękowe np.

 

L.72 -Lehning L.72, krople na stres lęk i depresje, 30 ml

 

Stres. Nadwrażliwość emocjonalna, bezsenność, nadpobudliwość, stany lękowe i depresyjne, depresja jesienno-zimowa. Wyczerpanie nerwowe, bóle głowy

a dawkować - 10 kropli 3x dziennie 

 

Na razie myślę, że poprzestańmy na obróżce feromonowej , widać potrzebny był czas, żeby Ralf oswoił się z nową sytuacją i mam nadzieje, że będzie coraz lepiej .

 

Trzeba Ralfowi (Dieselkowi i Czupurkowi również) zrobić kompleksowe badanie krwi , po Nowym Roku zabierzemy go jeszcze do okulisty , żeby obejrzał oczko .

albo dr Garncarz ( on stosuje zniżki dla bezdomnych zwierząt) albo dr Bryła , podobno są najlepsi w W-wie , do Garncarza kiedyś ja jeździłam ze swoim niewidomym pieskiem .

 

Dwa bazarki, które zrobiłam dla Ralfika przyniosły ok 400zł zysku więc parę groszy chłopak będzie miał (bazarki jeszcze nie są rozliczone) i znajomy mojej siostry ma jeszcze stówkę dla Ralficzka wpłacić .

 

Jeszcze trzeba pomyśleć o suplemencie na kręgosłup Ralfika ( Czupurka i Dieselka również) , będę zamawiać Arthroflex dla mojej suni to może więcej zamówię, chyba że jakiś inny środek Kochani polecicie .

 

pies-ruchomy-obrazek-0691.gif

 

 

 

 

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...