Jump to content
Dogomania

Adresówka


coztego

Recommended Posts

Dziewczyny doradźcie mi bo już pomysłów nie mam - szukam adresówki dla doga , rzucającej się od razu w oczy (no albo po chwili czasu) i trwałej .
Standardowe beczułki się nie sprawdzają - albo się rozkręcały albo kartka mokła w środku ,poza tym wątpię,żeby ktoś się odważył do obcego psa podejść i ją rozkręcić.
Metalowa grawerowana kostka - u jamnika się sprawdziła , u Amona skończyło się tym ,że przygniótł ją obrożą jak się kładł i wyglądała jak pogięty papier.

Kolorowa pleksi się połamała , bezbarwnej nie było widać ....

Zastanawiam się nad grawerowanymi tabliczkami do obroży, ale nie wiem czy przy takich materiałowych się sprawdzi,czy to tylko do skórzanych....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sandra&ABC']Dziewczyny doradźcie mi bo już pomysłów nie mam - szukam adresówki dla doga , rzucającej się od razu w oczy (no albo po chwili czasu) i trwałej .
Standardowe beczułki się nie sprawdzają - albo się rozkręcały albo kartka mokła w środku ,poza tym wątpię,żeby ktoś się odważył do obcego psa podejść i ją rozkręcić.
Metalowa grawerowana kostka - u jamnika się sprawdziła , u Amona skończyło się tym ,że przygniótł ją obrożą jak się kładł i wyglądała jak pogięty papier.

Kolorowa pleksi się połamała , bezbarwnej nie było widać ....

Zastanawiam się nad grawerowanymi tabliczkami do obroży, ale nie wiem czy przy takich materiałowych się sprawdzi,czy to tylko do skórzanych....[/QUOTE]

Znajomy dog de bordeaux też miał ten problem i metalowe adresówki nitowane do obroży sprawdziły się świetnie. Do materiałowych też się nadają tylko wiadomo - trzeba dobrze przyszyć, najlepiej jakąś mocną żyłką. Mankament ten że jak przyszyjesz to regulacja obroży zazwyczaj już nie istnieje.

Link to comment
Share on other sites

a ja przyszłam się poskarżyć na łapki aluminiowe z artmagic ..... bardzo szybko się rysują, w jednej po dosłonie 2-3 tygodniach używania (nie codziennie) jest tyle rys, że niedługo nic nie będzie widać :-( Niewiem czy to można reklamować? bo to przesada, że pies kilka razy pójdzie na spacer i adresówka w takim stanie :-( Jak zrobię fotkę to wstawię.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kajusza']a ja przyszłam się poskarżyć na łapki aluminiowe z artmagic ..... bardzo szybko się rysują, w jednej po dosłonie 2-3 tygodniach używania (nie codziennie) jest tyle rys, że niedługo nic nie będzie widać :-( Niewiem czy to można reklamować? bo to przesada, że pies kilka razy pójdzie na spacer i adresówka w takim stanie :-( Jak zrobię fotkę to wstawię.[/QUOTE]
Hm, to dziwne...Fakt, że te łapki nie są jakieś super trwałe, ale u Ciebie to już rzeczywiście przesada. Duffel ma kilka tych łapek, 2 od jakichś 1,5 roku i chociaż powycierały się na brzegach i napis zblakł, to nadal jest czytelny.

Link to comment
Share on other sites

ja ma kilka adresówek, kości są ok i nic się z nimi nie dzieje, ale łapki juz są wytarte, na krawędziach obie a ta jedna juz na tej stronie, gdzie są dane. Jutro w dzień zrobię fotkę i wstawie jak to wygląda.

Adresówki zamawiałam dwa razy - za pierwszym razem z Maalwi, i ona mówiła, że jej tez się powycierały :-(

Link to comment
Share on other sites

Mój ancymon ma niebieską kość też w sumie od niedawna i jest ona poważnie już zdarta na brzegach i przy kółku, ale dość intensywnie jest użytkowana, w dodatku jakoś dziwnie się zawsze zaplątuje w kółko od obroży. Moim zdaniem daje radę :) zwłaszcza, że pracuje przy Dublin Dogu i raczej nie jest oszczędzana ;)
Jutro dam zdjęcia w dziennym świetle.

Link to comment
Share on other sites

a tak wygląda nasza łapka

[IMG]http://i1102.photobucket.com/albums/g454/kajusza/7ebbe754.jpg[/IMG]

[IMG]http://i1102.photobucket.com/albums/g454/kajusza/bd29c1a5.jpg[/IMG]

adresówkę otrzymałam 19 października, czyli mam ją dwa tygodnie, a nie jest codziennie używana :-(

Link to comment
Share on other sites

To raczej nie chodzi o majątek, tylko o zasadę. Bez wątpienia to Twoje ID to bubel, za kolejne tygodnie straci zupełnie swoją funkcję, a ID to z założenia jest produkt, od którego oczekuje się trwałości dłuższej niż kilku tygodniowa/kilku miesięczna. Piszę to z żalem, bo naprawdę jestem zachwycona estetyką tych ID.

Link to comment
Share on other sites

Rzeczywiście ta łapka wygląda fatalnie :roll:

U nas jak na razie całkiem nieźle się trzymają, jedynie ta czerwona kość się podniszczyła trochę, ale Duffel od dość dawna nie nosił obroży, przy której jest ta adresówka, więc ciężko mi się wypowiedzieć jakby było przy częstszym użytkowaniu.

Link to comment
Share on other sites

Co myślicie o ID z Dublin Doga? Poważnie myślę nad kupieniem jednego z tych dwóch poniżej. Wydają się dość solidne, poza tym mają uniwersalny kolor i karabińczyk umożliwiający przepięcie do innej obroży.
Co prawda koniczynki są bliższe mojemu światopoglądowi niż Św. Franciszek, ale ten napis "St. Francis of Assisi protect this animal" ujmuje moją skłonną do wzruszeń naturę ;)))
A, na minus cena, z pewnością.

[IMG]http://www.eko-pies.pl/userdata/gfx/74d5c88a6586a0000b2af129a5a94c58.jpg[/IMG]

[IMG]http://www.eko-pies.pl/userdata/gfx/f96b6613f474467e50d1a364d366ec8f.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Dublin Dog bardzo mi się podoba. Sądzę, że za taką cenę karabińczyk będzie solidny. Boję sie tylko, że ta adresatka jest tak ładna, że wygląda jak ozdoba i jeśli ktoś znajdzie psa, to nie domyśli się że z drugiej strony jest nr telefonu ;).

Jednak może też się kiedyś skuszę zwłaszcza, że mamy tak wiele obroży, że przyda się jedna adresatka, którą można łatwo przepiąć.

Ja wolę wydać więcej pieniędzy i mieć spokój, a nie sprawdzać co jakiś czas i zastanawiać się czy nr telefonu na adresatce jest widoczny czy może już nie :razz:.
Adresatka musi być przede wszystkim solidna i niezawodna. Moje psy mają tylko z Quick Tag i noszą ciągle od wielu miesięcy - spełniają swoje zadanie i wyglądają ciągle estetycznie - nawet te z cyrkoniami ciągle jeszcze są całe.

Miałam zamiar wypróbować te z Art Magic, ale po tych ostatnich zdjęciach straciłam ochotę :razz:. Natomiast jeśli zdarza mi się wyadoptować tymczasa, to polecam Art Magic ze względu na cenę, bo Quick Taga nie mam śmiałości proponować ;).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Beatrx']to kółeczko łączące karabińczyk z medalionem nie wydaje się być za solidne i obstawiałabym, ze pęknie;/[/QUOTE]


Rzeczywiście.



W deszczu rosnę, może zapytaj weszki, bo jej sznaucer taką nosi, myślę, że można liczyć na jej szczerość i będziemy wiedzieć czy warto kupić.

Link to comment
Share on other sites

Masz rację, Beatrx, nie zauważyłam tego.
Ja potrzebuję czegoś solidnego, co wytrzyma bieganie po krzakach i inne pomysły mojego ancymona. Dla mnie Artmagic jest ok, wyjąwszy prezentowane tutaj łapki ;) Pytałam wcześniej czy ktoś ma z Artmagic to niklowane ID, też bardzo mi się podoba. W sumie nie ma jakiegoś wielkiego wyboru, jak zobaczyłam moją niebieską kostkę, to stwierdziłam, że laminat jest tandetny i odpada :)
Napiszę do Weszki ws. tego Dublina.
A, jeszcze przymierzam się do Rogz, ktoś tu pisał, że przeżył nawet kąpiele, choć mocowanie też nie wzbudza mojego największego zaufania.

[IMG]http://globaldogshop.com/images/products/2507-Rogz_Passport_Rogz_Blue_35mm.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...