Jump to content
Dogomania

Bo wpadł pod samochód, bo miał noge złamaną- własciciel usiłował zatłuc psa na śmierć


Recommended Posts

  • Replies 2.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='andzia69']ta - jasne - kocha swinie - bo z nich jest mięso, krowy - bo jest mleko, kury - bo jajka...a psa??? chyba 1% wiejskich ludzi:angryy: nie ma miłości za darmo! tam wszystko przelicza się materialnie - a z psa pożytku zadnego nie ma a jeszcze trzeba mu żreć dawać! za duzo się napatrzyłam na wsiowe warunki życia psów, zeby powiedzieć, ze tam kochają zwierzęta...:shake:[/quote]

Andzie, masz rację z tymi zwierzętami, które są hodowane w celu zysku, ale wszyscy jemy mięso:roll:
Ale np mój sąsiad ma konie, pieska, kotki, pawie, i jeszcze pewnie jakieś, których jeszcze nie widziałam. I nie mogę powiedzieć, że ma je dla zysku, bardzo dba o nie, konie są naprawdę zadbanie, strasznie je kochają, pawie to mają dopiero frajdę, spodobał im się mój ogród, więc często u mnie przeisadują, skubane nawet po dachach fruwają, nie zamyka ich w klatkach i nie czerpie z nich zysku, po prostu oni kochają swoje zwierzątka.
Jest im tam naprawdę dobrze:lol:

Nie wrzucajmy wszystkich do jednego wora, i nie mówimy tu o świnkach czy krówkach, bo to całkiem inna bajka, a poza tym myślę, że takiej krówce lepiej u rolnika w oborze niż w jakiejś fabryce mleka.

Za to pieski, są niestety traktowane różnie:-(

Link to comment
Share on other sites

Kochani, moi Przyjaciele. Wiem, że przejęliście się moim losm i chcecie żebym wyzdrowiał. No cóż, robię co mogę, żeby dalej żyć. Jestem bardzo obolaly, mam dużo guzów, krwiaków na głowie, pysiu, łapkach, boli mnie grzbiet i ta noga w gipsie. Nie wiem dlaczego mój "pan" tak mnie zbił. Nie zrobiłem nic złego, wiernie mu służyłem i wykonywałem polecenia. Nie wiem jak to sie stało, że znalazłem się w schronisku. Teraz leżę sobie na kołderce, jestem przykryty kocykiem, dostaję kroplówki, zastrzyki i kilka razy dziennie smaczne jedzenie. Zjadam wszystko, tam, w moim dawnym domu tego nie miałem. Podsłuchałem rozmowę moich opiekunów, podobno jestem bardzo chudy więc przynoszą mi takie smakołyki, że trudno odmówić. Lubię ich tu wszystkich, zwłaszcza takie dwie które mnie wciąż głaszczą i..........całują. [B]Dzisiaj podawałem im łapkę[/B]. Nie mogę tylko zrozumieć dlaczego on to zrobił, dlaczego?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Puszysta'][B]My tez niemozemy zrozumiec dlaczego to zrobil:shake:.Zdrowiej nam Cyganku.Jestesmy z Toba:multi::multi::multi::multi::multi:[/B][/quote]

My nie tylko nie mozemy zrozumiec dlaczego to zrobil ten skur... ale my tez zrobimy wszystko zeby za to odpowiedzial !! :mad::mad::mad:

Link to comment
Share on other sites

Witam wszystkich, właśnie zarejestrowałam się na tym forum. Dowiedziałam się o Cyganku z "naszej-klasy". Nie mam słów na to co ludzie robią.... Jestem z Rzeszowa, jeżeli mogłabym w jakiś sposób pomóc ... Na razie przesyłam pieniądze na leczenie Cyganka. Czy można go w Kundelku odwiedzić ?
Przejeżdżam przez Kamień często i policję to widuję tam z radarem, pewnie tylko do tego mają odwagę, żeby wypisać mandat kierowcy, który przkroczy 50tkę o 20 km/godz., ale, żeby zaradzić prawdziwemu złu nie starcza już tej odwagi, żenujące. Brawa dla tej sąsiadki ! Oby tylko więcej takich ludzi było, albo, chociaż miejscowy księżulo z ambony powiedział raz na tydzień cokolwiek o opiece nad naszymi "mniejszymi braćmi ", może odrobinę mniej tych psich cierpień by było.
Sama mam suczkę ze schroniska i dwa koty, nie wyobrażam sobie jak można krzywdzić żywe stworzenia, tą sprawę koniecznie trzeba nagłośnić! Oprawcy muszą zacząć bać się kar!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Maszaberla']Wiec tak - przejrzalam aukcje na Allegro - kazda aukcja z cegielkami ma praktycznie jakas cegielke rzeczowa - kalendarz, zdjecie zwierzaka/dziecka (sa rozne aukcje)
Znalazlam tez aukcje symbolicznych cegielek (1 zl) w postaci wplat na konto - czyli ktos licytuje 1 cegielke, 2, 3, dowolna ilosc - i wplaca kwote na okreslone konto - wiec cegielka to tylko wplata -> w takiej aukcji nikt nie uczestniczyl

Wiec ustalmy - na poczatek wystawie np. 100 cegielek za 5 zl sztuka - jak myslicie?
Tylko napiszcie co ma byc w takim razie ta cegielka - moze zdjecie Cyganka? Wtedy musialby takowe wysylac ktos z Rzeszowa
Chyba ze macie inny pomysl?[/quote]


moze jakis certyfikat pomocy Cygankowi ,taki niby dyplom za pomoc z jego zdjeciem ,wydrukowany:roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='elik'] [COLOR=black][FONT=Verdana]Pieniądze na pewno są potrzebne na JUŻ, więc jeśli możesz, to działaj z cegiełkami nie zwlekając. Decyzję, na co przeznaczyć kasę podejmuje się szybciej, niż się tę kasę zbiera.[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Ja deklaruję pomoc finansową – na początek 100 zł. [/FONT][/COLOR][/quote]

Wiec tak - przejrzalam aukcje na Allegro - kazda aukcja z cegielkami ma praktycznie jakas cegielke rzeczowa - kalendarz, zdjecie zwierzaka/dziecka (sa rozne aukcje)
Znalazlam tez aukcje symbolicznych cegielek (1 zl) w postaci wplat na konto - czyli ktos licytuje 1 cegielke, 2, 3, dowolna ilosc - i wplaca kwote na okreslone konto - wiec cegielka to tylko wplata -> w takiej aukcji nikt nie uczestniczyl

Wiec ustalmy - na poczatek wystawie np. 100 cegielek za 5 zl sztuka - jak myslicie?
Tylko napiszcie co ma byc w takim razie ta cegielka - moze zdjecie Cyganka? Wtedy musialby takowe wysylac ktos z Rzeszowa
Chyba ze macie inny pomysl?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Maszaberla']Wiec tak - przejrzalam aukcje na Allegro - kazda aukcja z cegielkami ma praktycznie jakas cegielke rzeczowa - kalendarz, zdjecie zwierzaka/dziecka (sa rozne aukcje)
Znalazlam tez aukcje symbolicznych cegielek (1 zl) w postaci wplat na konto - czyli ktos licytuje 1 cegielke, 2, 3, dowolna ilosc - i wplaca kwote na okreslone konto - wiec cegielka to tylko wplata -> w takiej aukcji nikt nie uczestniczyl

Wiec ustalmy - na poczatek wystawie np. 100 cegielek za 5 zl sztuka - jak myslicie?
Tylko napiszcie co ma byc w takim razie ta cegielka - moze zdjecie Cyganka? Wtedy musialby takowe wysylac ktos z Rzeszowa
Chyba ze macie inny pomysl?[/quote]
możesz napisać że cegiełką będzie zdjęcie psiaka wysłane na maila albo można też zrobić "dyplom darczyńcy" z podziękowaniem za okazane serce i też wysyłać mailowo-koniecznie zaznacz że wysyłane na maila(bo po co tracić zebrane pieniądze na drukowanie i wysyłanie pocztą-bardziej się pieskowi przydadzą.)

Link to comment
Share on other sites

Jeśli napiszecie, że cegiełka jest zdjęcie na maila to allegro taka aukcje prędzej czy później usunie - wiem, bo mi takie usuwali. Dopiero jak napisałam, że SPRZEDAJEMY zdjęcie psa to aukcja nie została usunięta i nikt już sie nie czepiał.
Dodałam również, że ten kto chce otrzymać zdjecie psa ma podać na maila adres do wysyłki oraz doliczyć 1,50 na znaczek - wtedy też mało kto chciał takie zdjęcie, większość mi pisała że chce tylko pomóc a pieniążki na drukowanie zdjęć mamy przekazać dla psiaka ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='agaga21']możesz napisać że cegiełką będzie zdjęcie psiaka wysłane na maila albo można też zrobić "dyplom darczyńcy" z podziękowaniem za okazane serce i też wysyłać mailowo-koniecznie zaznacz że wysyłane na maila(bo po co tracić zebrane pieniądze na drukowanie i wysyłanie pocztą-bardziej się pieskowi przydadzą.)[/quote]

Oczywiscie - moze byc zdjecie lub dyplom wyslane mailem - ale musimy najpierw to miec...
To nawet niezly pomysl - ludzie nie beda musieli doplacac do kosztow przesylki, wystarczy ze kupia sama cegielke za 5 zl

Ale nie wystawimy aukcji jesli tego nie mamy, jeden kupi, nie otrzyma cegielki, wystawi negatywa, drugi juz nie zalicytuje itp. tak sie to wszystko kreci..

Link to comment
Share on other sites

Zanim zrobicie cegiełki dowiedzcie się DOKŁADNIE jak to jest z tym dyplomem lub zdjęciem.Zdaje mi się,że nie można zaznaczyć,że wyśle sie to zdjęcie mailem,bo wtedy zespół allegro wycofa sprzedaż.Tak nie można robić.Trzeba napisać,że jeżeli ktoś chce otrzymać dyplom lub zdjęcie,to musi doliczyć opłatę powiedzmy 2zł za znaczek.Inaczej to nie przejdzie.Wycofają cegiełki.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Maszaberla']Oczywiscie - moze byc zdjecie lub dyplom wyslane mailem - ale musimy najpierw to miec...
To nawet niezly pomysl - ludzie nie beda musieli doplacac do kosztow przesylki, wystarczy ze kupia sama cegielke za 5 zl

Ale nie wystawimy aukcji jesli tego nie mamy, jeden kupi, nie otrzyma cegielki, wystawi negatywa, drugi juz nie zalicytuje itp. tak sie to wszystko kreci..[/quote]
dobrze, więc ja zrobię taki dyplom darczyńcy.to nie ma być nic skomplikowanego-podziękowanie po prostu.wkleję późnym wieczorem lub jutro więc śmiało róbcie te cegiełki;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...