Jump to content
Dogomania

Bo wpadł pod samochód, bo miał noge złamaną- własciciel usiłował zatłuc psa na śmierć


Recommended Posts

[quote name='sonikowa']Wątek żywo sie rozwija, mam nadzieję, że niedlugo odezwie się też opiekunka Cygana czyli jak rozumiem Matineska. Myślę, że dużo można zrobić, tylko systematycznie.
Sprawy są dwie;
1. stan zdrowia Cygana - jakie są rokowania, co mowi wet i czy nie należy go przenieść do kliniki. Jest dużo deklaracji wpłat i sądzę, ze jest to do udźwignięcia, a wydaje się, że tak byłoby dla psa bezpieczniej.

2.kwestie prawne
a) postępowanie ws katowania zwierzęcia. Piszecie, że jest postępowanie. Kto je prowadzi? Ta sama komendna, z ktorej wyjechał pierwszy patrol?
b) ewidentne niedopełnienie obowiązków przez policjantów, ktorzy pozostawili umierające zwierzę z jego oprawcą.
Można coś z tym zrobić, naprawdę. Tu nie chodzi o Cygana, ale o to aby po pierwsze, jego właściciel nie zrobił tego znowu. To ważne!! Po drugie, żeby chlopcy z policji się bardziej przykładali.
Ja mam świadomość tego co piszecie o wsi, a także o lokalnych funkcjonariuszach, ale trzeba przecież z tym walczyć, żeby takich cierpień jak Cygana było mniej. Sądzę, że presja mediów tu sporo może. Kris mówi, że pomoże. Jestem pewna, że dwa upierdliwe telefonu od dziennikarzy do pana komendanta nieco go zmobilizują. Tylko trzeba to robić z głową.
Stąd prośba do dziewczyn z Rzeszowa - odezwijscie się i napiszcie co się dzieje i co trzeba robić. My to wszyscy w gotowości jak wojsko ;) Czekamy na meldunek z frontu (a ja przy okazji zawalam swoją robotę, bo co chwila sprawdzam co u Cygana ;)).[/quote]

Podpisuje sie dokladnie pod tym co napisala Sonikowa

1) Mam zobowiazania wobec innych psiakow - wiec na razie powstrzymuje sie z wplata - oczywiscie jak tylko padnie haslo NATYCHMIAST - od razu przelewam pieniadze
Zastanawiam sie tylko - moze zrobmy wszystko zeby pies trafil natychmiast do kliniki - nie chcac urazic schroniska - w klinice bedzie mial znacznie lepsze warunki (vide lepsza pomoc medyczna)
Dopiero wtedy po oszacowaniu kosztow leczenia podejmijmy dzialania finansowe
2) Kris to moj znajomy - jak sie postara to dotrze do dziennikarzy tzw. z terenu - musimy tylko znac wiecej szczegolow odnosnie lokalnej policji w tej sprawie - ale to juz na ten temat powinien wypowiedziec sie ktos kto jest na miejscu
3) Od razu zaloze na Allegro sprzedaz cegielek nawet za symboliczne 5 zł ale chyba najpierw podejmijmy decyzje czy pieniadze sa potrzebne na juz czy dopiero po ewentualnym przeniesieniu psa do kliniki?

Jak myslicie?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

to okropne,i niestety jestem pewna że to sie nigdy nie zmieni,jestem wściekła i bezsilna,nie moge przestać myśleć o tym potworze który to zrobił,nie moge niestety pomóc finansowo ale jestem z wami,mam nadzieje że cygan z tego wyjdzie chce wierzyć że kiedyś ktoś temu gnojowi odpłaci tym samym i będzie zdychał pod płotem w okropnych męczarniach,obie ręce powinien mieć ucięte ....żeby pamiętał...zawsze...

Link to comment
Share on other sites

ALLEGRO DLA CYGANA!!!!!!!!
Niestety na cegiełkowe mnie teraz nie stać.... ja jestem na wychowawczym, bezpłatnym a mój tz stracił pracę...

[url=http://www.allegro.pl/item542602333_wlasciciel_chcial_go_zakatowac_na_smierc.html]WŁAŚCICIEL CHCIAŁ GO ZAKATOWAĆ NA ŚMIERĆ !!! (542602333) - Aukcje internetowe Allegro[/url]

aa i napisałam też do interwencji

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Maszaberla']Podpisuje sie dokladnie pod tym co napisala Sonikowa...
Zastanawiam sie tylko - moze [SIZE=4][COLOR=purple]zrobmy wszystko zeby pies trafil natychmiast do kliniki[/COLOR][/SIZE] - nie chcac urazic schroniska - w klinice bedzie mial znacznie lepsze warunki (vide lepsza pomoc medyczna)
Dopiero wtedy po oszacowaniu kosztow leczenia podejmijmy dzialania finansowe...
3) Od razu zaloze na Allegro sprzedaz cegielek nawet za symboliczne 5 zł ale chyba najpierw podejmijmy decyzje czy pieniadze sa potrzebne na juz czy dopiero po ewentualnym przeniesieniu psa do kliniki?
Jak myslicie?[/quote]
[SIZE=3][COLOR=black][FONT=Verdana]Od 6-tej strony piszę o tym, że stan psa jest tak poważny, że powinien być zdiagnozowany przez specjalistów, ale jakoś nikt nie podejmuje tego tematu.[/FONT][/COLOR][/SIZE]

[SIZE=3][COLOR=black][FONT=Verdana]W tej chwili to jest najważniejsze i założycielka wątku powinna zrobić wszystko, co możliwe, aby psiak jak najszybciej znalazł się w klinice. Bez właściwej interwencji farmakologicznej w jego organizmie mogą zachodzić nieodwracalne zmiany. Skupmy się na tym, aby jak najszybciej [COLOR=black][FONT=Verdana]otrzymał fachową [/FONT][/COLOR]pomoc.[/FONT][/COLOR][/SIZE]

[COLOR=black][FONT=Verdana]Pieniądze na pewno są potrzebne na JUŻ, więc jeśli możesz, to działaj z cegiełkami nie zwlekając. Decyzję, na co przeznaczyć kasę podejmuje się szybciej, niż się tę kasę zbiera.[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Ja deklaruję pomoc finansową – na początek 100 zł. [/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Zrobilem rozezanie u siebie w Radiu i mimo ze na razie nie udalo mi sie porozmawiac z nikim konkretnym w sprawie Cyganka to wiem, ze w niedziele w godz 11-12 Pani Dorota Suminska ma program poswiecony bezdomnym zwierzetom itp. Probuje sie skontaktowac z wydawca tego programu jak rowniez poprzez audycje Cztery Pory Roku z jakims dziennikarzem z rejonu Rzeszowa zeby sie zajal ta sprawa. Bezdusznemu "wlascicielowi" nie moze ta sprawa ujsc na sucho:mad:!!
Rozmawialem tez z dziennikarka Super Expressu, ktora redakuje codzienna rubryke o psach do adopcji i powiedziala ze rowniez zajmie sie sprawa Cyganka. Wyslalem jej link wiec bedzie wiedziec wszystko. Poza tym ona rowniez dziala na Naszym forum wiec bedzie sledzic watek.
Najwazniejsza sprawa wg mnie to znalezienie wlasnie calodobwej kliniki dla niego zeby byl pod stala opieka weterynarza i na tym mysle powinnismy sie skupic przede wszystkim.
Trzymaj sie Cyganku!! Na pewno nie damy Cie wiecej skrzywdzic!!

Link to comment
Share on other sites

IM DŁUŻEJ ŻYJĘ TYM MNIEJ ROZUMIEM....:angryy::angryy: Jak można tak straszny ból zadać żyjącej istocie...:mad::mad:
a gdzie katolickie wychowanie ...:shake::shake:
tyle religii w szkole...:shake::shake: Co z tymi pseudopolicjantami bez sumienia , niekompetentnymi - ich zachowanie dyskwalifikuje ich jako obrońcow prawa !:shake::shake::shake::shake:

Link to comment
Share on other sites

Allegro juz poprawione, bo jakaś kosmiczna czcionka się wkradła w aukcje i nic nie było widac :)
Dzięki za cynk :)

DAJCIE ZNAĆ CZY DOBRZE SIĘ WSZYSTKO WYŚWIETLA, bo opera wariuje :roll:

[url=http://www.allegro.pl/show_item.php?item=542602333]WŁAŚCICIEL CHCIAŁ GO ZAKATOWAĆ NA ŚMIERĆ !!! (542602333) - Aukcje internetowe Allegro[/url]

Link to comment
Share on other sites

Cygan jest naprawde pod bardzo troskliwa opieką pracowników i weta. Całą dobe ktoś ma nad nim piecze. W Rzeszowie nie ma kliniki ze szpitalem. Wetka, która go prowadzi to jeden najbardziej doświadczonych lekarzy w Rzeszowie i regionie, ma na swoim koncie wiele bardzo skomplikowanych operacji, ma lecznice z nowoczesnym wyposażeniem. Najbliższe kliniki to Kraków i Lublin.

"Kundelek" to dobre schronisko ze wspaniałymi, kochajacymi zwierzęta pracownikami.

Wieczorem będa nowe wiadomości jak się czuje Cygan, ale dzwoniłam do schroniska i się dowiedziałam ze czuje się lepiej :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zula131']To jest bardzo prawdopodobne. Nie wiadomo, czy nie ma więcej zwierząt, na których może się jeszcze powyżywać :angryy: Czy jest jakiś sposób, żeby to jakoś sprawdzić? :oops:[/quote]
Taka jest nasza wieś...
A ten "człowiek" pewnie nie widział nawet w tym jakiegoś zła...
Dla niego psiak był problemem, którego trzeba było się pozbyć, a że szkoda mu było wydać pieniędzy na weta to chciał się go pozbyć w mniej kosztowny sposób:angryy:

Niestety tak się często na wsi zdarza,ludzie nie widzą w tym żadnego problemu, jest "problem" to się go pozbędzie i tyle...Bo po co się interesować "jakimś tam psem", nie ten to inny...Obawiam się, że to nie było jedyne i ostatnie zwierzę tego zwyrodnialca...
Jeśli nasze prawo się nie zmieni to ciągle będziemy słyszeć o takich przypadkach bo ludzie, nie czują się w ogóle karni zwłaszcza ci na wsi...:angryy:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Paulina_mickey']Taka jest nasza wieś...
A ten "człowiek" pewnie nie widział nawet w tym jakiegoś zła...
Dla niego psiak był problemem, którego trzeba było się pozbyć, a że szkoda mu było wydać pieniędzy na weta to chciał się go pozbyć w mniej kosztowny sposób:angryy:

Niestety tak się często na wsi zdarza,ludzie nie widzą w tym żadnego problemu, jest "problem" to się go pozbędzie i tyle...Bo po co się interesować "jakimś tam psem", nie ten to inny...Obawiam się, że to nie było jedyne i ostatnie zwierzę tego zwyrodnialca...
Jeśli nasze prawo się nie zmieni to ciągle będziemy słyszeć o takich przypadkach bo ludzie, nie czują się w ogóle karni zwłaszcza ci na wsi...:angryy:[/quote]

Tak właśnie jest, nie wiem dlaczego, ale to jednak najczęściej nad zwierzętami znęcają się ludzie ze wsi. Co prawda ja mieszkam na wsi, ale kocham zwierzęta i wiele ludzi mieszkających czy pochodzących ze wsi nie skrzywdziłoby nigdy żadnego stworzenia, ale statystyki mówią same za siebie.
Ci ludzie to po prostu, tak jakby los psa był im obojętny, jakby nic nie czuł.
Ten facet nie poprzestanie na jednym piesku, będzie nadal tak postępował z każdym zwierzęciem, które będzie mu, hmmmm "zawadzać?"
Oni po prostu nie rozumieją, że zwierzęta to istoty tak jak ludzie i trzeba by cos z tym zrobić, tylko co???

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...