Jump to content
Dogomania

Białe szaleństwo, czyli Axel i Magnus ;)


Feigned

Recommended Posts

  • Replies 3.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

[quote name='Kaya93']Łiii :D Hajka:loveu::multi:
Axelkowe oczęta mnie powaliły:loveu:[/quote]

heeej :loveu:


kurczę, wiecie co, ja chyba wymyślam, ale ciągle mam wrażenie, że za mało z Axelem ćwiczę albo, że robię coś źle. Czasami jak mówię mu 'siad' to się patrzy na mnie jakby nie wiedział o co mi chodzi, a przecież to pierwsze co go uczyłam. :roll: ostatnio ciągle siad z nim powtarzam zamiast zacząć obchodzenie pachołka..
raz robi normalnie, raz nie .. nie wiem czy to moja wina, czy on się buntuje po prostu.
Ale przynajmniej nauczył się dzisiaj slalomu. ;)
jeszcze dzisiaj z nim poćwiczę.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Feigned']heeej :loveu:


kurczę, wiecie co, ja chyba wymyślam, ale ciągle mam wrażenie, że za mało z Axelem ćwiczę albo, że robię coś źle. Czasami jak mówię mu 'siad' to się patrzy na mnie jakby nie wiedział o co mi chodzi, a przecież to pierwsze co go uczyłam. :roll: ostatnio ciągle siad z nim powtarzam zamiast zacząć obchodzenie pachołka..
raz robi normalnie, raz nie .. nie wiem czy to moja wina, czy on się buntuje po prostu.
Ale przynajmniej nauczył się dzisiaj slalomu. ;)
jeszcze dzisiaj z nim poćwiczę.[/quote]

Też mam taki nie dosyt co do Viki.:lol:

Link to comment
Share on other sites

Hmm...mam ten sam problem :razz: Pierwszą rzeczą, którą nauczyłam Lucky'ego było "siad". Potem było "leż", a jeszcze później pozostałe komendy.
Teraz jak mówię mu siad, to nie zawsze, ale zdarza się, że się kładzie :cool1:
"Leż" jest jego ulubioną komendą, robi ją gdy prosi o smakołyk, gdy ja coś jem i nie chcę się z nim podzielić /"położę się to może pańcia coś da" :cool3:/, czy w każdej innej sytuacji...a siad poszło w zapomnienie...:roll: Czasami siądzie, ale pewnie tylko przez przypadek, a nie dlatego, że mu kazałam :shake:
Resztę komend na szczęście wykonuje bardzo dobrze :loveu:

Link to comment
Share on other sites

Karolina&Lucky, a wiesz, że Axel też się kładzie zazwyczaj? :cool1: on jak coś chce to robi obroty :evil_lol: ulubiona komenda. Fajnie to wygląda, ja idę z jedzeniem a ten biegnie obok i obroty w ruchu robi :diabloti: albo czasami jeszcze zdechlaka robi :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Feigned']Karolina&Lucky, a wiesz, że Axel też się kładzie zazwyczaj? :cool1: on jak coś chce to robi obroty :evil_lol: ulubiona komenda. Fajnie to wygląda, ja idę z jedzeniem a ten biegnie obok i obroty w ruchu robi :diabloti: albo czasami jeszcze zdechlaka robi :evil_lol:[/QUOTE]

Lucky też lubi robić obroty, ale tylko wtedy, gdy mu ręką machnę i powiem "obrót" :p No fajnie to musi wyglądać :lol:
Lucky dopiero ćwiczy zdechlaka, ale u nas nazywa się to "kikiriki" :lol:
Wiem, głupia nazwa, ale Lucky akurat wtedy położył się tak fajnie na łóżku, i musiałam szybko wykorzystać moment i go za to nagrodzić ;) A że żadna nazwa komendy nie przychodziła mi na myśl, to wymyśliłam kikiriki :diabloti:
I tak zostało do dziś :lol:

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE][B]Karolina&Lucky[/B]
Hmm...mam ten sam problem [IMG]http://1.1.1.5/bmi/static.dogomania.pl/forum/images/smilies/wink333.gif[/IMG] Pierwszą rzeczą, którą nauczyłam Lucky'ego było "siad". Potem było "leż", a jeszcze później pozostałe komendy.
Teraz jak mówię mu siad, to nie zawsze, ale zdarza się, że się kładzie [IMG]http://1.1.1.5/bmi/static.dogomania.pl/forum/images/smilies/cool.gif[/IMG]
"Leż" jest jego ulubioną komendą, robi ją gdy prosi o smakołyk, [B]gdy ja coś jem i nie chcę się z nim podzielić /"położę się to może pańcia coś da" [IMG]http://1.1.1.2/bmi/static.dogomania.pl/forum/images/smilies/cool3.gif[/IMG]/[/B], czy w każdej innej sytuacji...a siad poszło w zapomnienie...[IMG]http://1.1.1.5/bmi/static.dogomania.pl/forum/images/smilies/icon_rolleyes.gif[/IMG] Czasami siądzie, ale pewnie tylko przez przypadek, a nie dlatego, że mu kazałam [IMG]http://1.1.1.1/bmi/static.dogomania.pl/forum/images/smilies/shake.gif[/IMG]
Resztę komend na szczęście wykonuje bardzo dobrze [IMG]http://1.1.1.1/bmi/static.dogomania.pl/forum/images/smilies/love.gif[/IMG]
[/QUOTE]
u mnie to jak ja cos jem i nie chce mu dac to prosi tak jest od zawsze i chyba na zawsze :lol:.

mój pies normalnie reaguje na ''siad'' i zawsze sie slucha.xdd bo to chyba najprostsza komenda - posiadzic doopsko :P .

a tak wgl. to Heej ! :)
i zapraszam do nas na fotki ;)

Link to comment
Share on other sites

[B]Feigned[/B], Ty chyba od niedawna zaczęłaś tak porządnie uczyć Axela różnych komend, prawda? Jeszcze sobie wyrobicie skupienie, nie od razu Rzym zbudowano :). Wydaje mi się, że zbyt intensywne treningi też nie są najlepsze, kiedyś był okres, kiedy uczyłam Tośkę częściej, było widać, że bardzo się jej to podoba, ale odkąd robię dłuższe przerwy w nauce nowych poleceń, to jest ona (nauka/szkolenie) bardziej efektywna i Toś ma jakby więcej energii.

[B]Izuuus[/B], to masz psa łapówkarza :eviltong:.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dynamique']:lol::lol::lol:[/QUOTE]

Niepowtarzalna nazwa, ale Lucky'emu za to nie myli się z reszą komend :p

[quote name='Pusiakowa']u mnie to jak ja cos jem i nie chce mu dac to prosi tak jest od zawsze i chyba na zawsze :lol:.

mój pies normalnie reaguje na ''siad'' i zawsze sie slucha.xdd bo to chyba najprostsza komenda - posiadzic doopsko :P .

a tak wgl. to Heej ! :)
i zapraszam do nas na fotki ;)[/QUOTE]

Jak ja jem, to najpierw się kładzie, potem prosi, potem znów się kładzie i tak w kółko :lol: Ale zawsze na pierwszym miejscu jest leżenie ;)

No niby najprostsza :cool1:

[quote name='Izuuus']Jakie te wasze psiaki gamoniowate :evil_lol:[/QUOTE]

E, ty, proszę mi nie obrażać naszych psów :eviltong:

[quote name='Izuuus']Mój wie, że siad to siad :cool3: Chociaż nie zawsze to robi za pierwszym razem gdy nie mam nic w ręce :roll:[/QUOTE]

A widzisz, nie zawsze robi to za pierwszym razem. Lucky też robi siad, ale muszę to powtórzyć kilka razy, a i tak nie zawsze usiądzie.
Moim zdaniem jeśli pies nie wykona czegoś poprawnie za pierwszym razem to nie umie komendy /nie umie jej wystarczająco dobrze/.

[quote name='Izuuus']A obrotu nie umie się nauczyć :mad: [/QUOTE]

Fiodor nie umie obrotu, a Lucky i Alex siad. Czyli wszystko wyrównane :eviltong:

Pozwoliłam sobie odpisać na powyższe posty :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='RCookie'][B]Feigned[/B], Ty chyba od niedawna zaczęłaś tak porządnie uczyć Axela różnych komend, prawda? Jeszcze sobie wyrobicie skupienie, nie od razu Rzym zbudowano :). Wydaje mi się, że zbyt intensywne treningi też nie są najlepsze, kiedyś był okres, kiedy uczyłam Tośkę częściej, było widać, że bardzo się jej to podoba, ale odkąd robię dłuższe przerwy w nauce nowych poleceń, to jest ona (nauka/szkolenie) bardziej efektywna i Toś ma jakby więcej energii.

[B]Izuuus[/B], to masz psa łapówkarza :eviltong:.[/quote]


ćwiczę z nim praktycznie od początku, na początku codziennie, później trochę rzadziej. :evil_lol: Teraz musimy często ćwiczyć, mamy sporo roboty na kurs. ;)


wybaczcie, ale nie chce mi się cytować reszty, tak, wiem, leń ze mnie. :evil_lol:


byłam dzisiaj na placu, miało być na chwilę wyszło chyba z pół godz., bo się z Ewą zagadałam. :evil_lol:
ale fajnie było, Axel się trochę rozpraszał, jak zwykle, ale skupiał się na mnie, robił większość poleceń i najważniejsze - brał jedzenie! :multi: nie z miną "no dobra jak tak bardzo chcesz to zjem", ale było widać, że chcę dostać smaka :loveu:
aa no i Ewa nauczyła go przechodzić w tunelu :lol:


to na razie chyba tyle, zdjęć nie mam nowych, mam jakiś tam filmik jak ten wariat się bawi (tzn. podrzuca sobie zakrętkę od butelki :evil_lol:), ale nie chce mi się zgrywać. :eviltong:


co do siadu - rozgryzłam Axela. :diabloti: on mi się buntuje, wredota jedna, bo wie o co chodzi i w 70 % przypadków normalnie ten siad robi. :mad:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Feigned']to na razie chyba tyle, zdjęć nie mam nowych, mam jakiś tam filmik jak ten wariat się bawi (tzn. podrzuca sobie zakrętkę od butelki :evil_lol:), ale nie chce mi się zgrywać. :eviltong: [/quote]

Fotki... fotki... fotki proszone są o wstąpienie do galeryjki Axela!
Filmik też mile widziany! ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Inkaa']A nie możecie ćwiczyć na zabawkę? (chyba, że nie jest piłeczkowy, ale zawsze można nakręcić) ;-)[/quote]


na zabawkę jest nakręcony, ale ciężko by było każdego nowego zachowania uczyć na zabawkę, mamy za dużo roboty i kupę czasu by to zajęło ;)



[B]Justy$ka[/B], może dzisiaj porobię jakieś. :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Feigned']na zabawkę jest nakręcony, ale ciężko by było każdego nowego zachowania uczyć na zabawkę, mamy za dużo roboty i kupę czasu by to zajęło ;)



[B]Justy$ka[/B], może dzisiaj porobię jakieś. :eviltong:[/quote]

Wiem co to za bol, mam psa, ktor jest tylko i wylaczne zabawowy :mad: a jedzenia na dworze to nawet nie przelknie, nawet jak mam watrobke bo mu to poprostu staje w gardle :diabloti: A pewnych rzeczy na pileczke nie nauczysz

Link to comment
Share on other sites

[quote name='fuksowata']Wiem co to za bol, mam psa, ktor jest tylko i wylaczne zabawowy :mad: a jedzenia na dworze to nawet nie przelknie, nawet jak mam watrobke bo mu to poprostu staje w gardle :diabloti: A pewnych rzeczy na pileczke nie nauczysz[/quote]


no właśnie. :eviltong: w tym problem. Axel ogólnie na dworze je, ale wystarczy, że pojawi się jakiś inny pies i koniec. :mad:


zmiana planów, lecimy zaraz na zajęcia. ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='akodirka']ej no, ja tu wrociłam po tylu dniach nieobecnosci, zmeczona, po dlugiej podrozy, spisana przez policje i po wielu innych dziwnych przezyciach :evil_lol:
a tu nawet nie ma zdjeci Axela? weee :shake::diabloti:[/quote]

:roflt:
przyznaj się, za co Cię spisali. :evil_lol:
zaraz coś dam :cool3:


od początku:
kupiłam sobie wczoraj dwa plakaty: dawno upragniona Marilyn :loveu: i przy okazji szczeniory w trampkach :diabloti: o takiee:

[IMG]http://i604.photobucket.com/albums/tt123/feigned1/Axel/P6094228.jpg[/IMG]

[IMG]http://i604.photobucket.com/albums/tt123/feigned1/Axel/P6094229.jpg[/IMG]

a tak wyglądała reakcja Axela, kiedy zobaczył tą dziwną panią na ścianie :roflt:

[URL="http://s604.photobucket.com/albums/tt123/feigned1/Axel/?action=view&current=P6084215.flv"][IMG]http://i604.photobucket.com/albums/tt123/feigned1/Axel/th_P6084215.jpg[/IMG][/URL]

(trochę słychać moją mamę :evil_lol:)


oraz dzisiejsze zdj. z miną mówiącą "zabieraj ten aparat, bo jak nie.. :mad:"

[IMG]http://i604.photobucket.com/albums/tt123/feigned1/Axel/P6094223.jpg[/IMG]


obiecuję dzisiaj porobić więcej zdjęć, podwórkowych. :loveu:
i może któregoś razu pokażę Wam Axelowy slalom, tylko najpierw musimy poćwiczyć na dworze, bo w domu już ładnie robi bez żadnego naprowadzania. Ale to w czwartek. :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

Marylin ! :loveu:

Axel się nie zna :lol:
Ale reakcja świetna![SIZE=1] Bezik tak zareagował jak zawiesiłam kiedyś duży kalendarz z westami ;) I reagował tak też w lecznicy jak były tam porozwieszane duże plakaty psów - np owczar niemiecki (większy na plakacie niż Bzik w rzeczywistości :evil_lol:) pędzący prosto na niego - chciał go zjeść! :lol:
[/SIZE] [SIZE=1]

[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...