Jump to content
Dogomania

LEKI - wątek zbiorczy


BoUnTy

Recommended Posts

Robiłam porządki w lekach i znalazłam:
Eltroxin 60tab jest 2mc po terminie/ ale to akurat nie wpływa na działanie tego leku/ drugie opakowanie waż do 06.12.Encorton 13tab 1mg czyli dla jakiegoś maleństwa.
Leki ludzkie, ale niektóre można podać zwierzakowi. Kilka opakowań
PRAZIGAST 40mg proszek do sporządzania roztworu do infuzji.Data 03.2012 Drogie to cholerstwo.
DOXAR 10tab 2014r na łagodny pzrerost prostaty.FURAGINUM na zapalenie dróg moczowych ale 08.2010 waż.
Fraxiparine0,8ml roztwór do wstrzykiwań 2 dawki waż do 02.2012
METOCLOPRAMIDUM 10mg Lek podaje się psiakom leczonym między innymi na nowotwory.Zapobiega wymiotom i zgadze/refluks/Przyśpiesza opróżnianie żołądka i jelit.ale waż 09.2010
Ludzka albumina albunorm 20% roztwór do infuzji 05.2013
info na pw.

Edited by Dżdżowniś
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Przytulisko Znajdki przyjmie dla psa [URL="http://www.dogomania.pl/forum/threads/225689-Aron-m%C5%82ody-w-typie-nowofundlanda-oddali-do-u%C5%9Bpienia%21-Po-transfuzji-walczy-o-%C5%BCycie?p=19012912#post19012912"]Arona [/URL]leki:
[SIZE=3][B]Metronidazol
Esseliv Forte (lub odpowiedni Essentiale)
Biofer Folic (kwas foliowy)

[/B][/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='droid-2005']Oddam Nolvadex-D, który pozostał po psiaku. Stosowany jest w leczeniu nowotworowym zarówno ludzi jak i zwierząt. Szkoda żeby się zmarnował, a nóż ktoś potrzebuje.
Data ważności 03.2016 w opakowaniu znajduje się 27 tabletek (3 zostały zużyte)
Wysyłka na koszt kupującego zgodnie z cennikiem Poczty Polskiej, natomiast na terenie Wrocławia możliwy odbiór osobisty.
[FONT='Lucida Grande', 'Trebuchet MS', Helvetica, Arial, sans-serif][COLOR=#323d4f]
[/COLOR][/FONT]Dokładne informacje o leku [URL]http://www.leki-informacje.pl/lek/charakterystyka-szczegolowa/846,nolvadex-d.html[/URL][/QUOTE]

Mamy w schronisku starszą sunię z nowotworem. Będzie niedługo operowana.Zapytam naszego weta o ten lek - może suńce będzie potrzebny.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='szafra']Mamy w schronisku starszą sunię z nowotworem. Będzie niedługo operowana.Zapytam naszego weta o ten lek - może suńce będzie potrzebny.[/QUOTE]
[COLOR=#3E3E3E]Byłoby super jakby lek mógł jeszcze komuś pomóc[/COLOR];-)[COLOR=#3E3E3E] Podpytaj weta a nóż się przyda.W razie czego proszę o kontakt pw, bo sporadycznie jestem na forum[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='droid-2005'][COLOR=#3E3E3E]Byłoby super jakby lek mógł jeszcze komuś pomóc[/COLOR];-)[COLOR=#3E3E3E] Podpytaj weta a nóż się przyda.W razie czego proszę o kontakt pw, bo sporadycznie jestem na forum[/COLOR][/QUOTE]

OK. Dzięki! W razie czego będę pisać.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='matrioszka2']Wciąż poszukuję tabletek na trzustkę o nazwie [B]AMYLAN[/B]. Dla mieleckiego Malinka z mojego avatara.[/QUOTE]

Kup jej ludzki odpowiednik Lipancrea 8000 - tabletki można dzielić, żeby dostosować ilość substancji czynnej do wagi psa. Do kupienia bez recepty w każdej aptece, wychodzą co najmniej o 1/3 taniej niż Amylan.

Link to comment
Share on other sites

[B][SIZE=4][COLOR=#A52A2A]Sandomierskie Przytulisko dla Psiaków zagrożone!
Wczoraj Sandomierskie Stowarzyszenie Przyjaciół Zwierząt otrzymało oficjalne pismo w sprawie wywozu prawie 40 psów do schroniska w Białogardzie!
Bardzo prosimy o wsparcie!

Wydarzenie na facebook'u:
[URL]https://www.facebook.com/events/407688752596815/408008682564822/?ref=notif&notif_t=plan_mall_activity[/URL]


Wątek sandomierskich psiaków:
[URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/194061-Sandomierz[/URL][/COLOR][/SIZE][/B]



[B]Bardzo przepraszam za spam ale to bardzo pilne[/B] :oops:

.

Link to comment
Share on other sites

witam,bardzo pilnie potrzebuję leków:

-vetmedin 5mg
-karsivan 50mg
-fortekor 20mg
Potrzebuję wyżej wymienione leki dla 9 letniego mieszańca owczarka niemieckiego o imieniu Brutus,pies został znaleziony i jest narazie u mnie na tymczasie.Brutus miał wiele szczęścia, został znaleziony w przydrożnym rowie,ostatkiem sił wyczołgał się na ulicę,szukając pomocy,był skrajnie wychudzony,dosłownie sam szkielet,grzbiet miał oblany smołą,miał pogruchotaną łapę,wedle opini veterynarzy, najprawdopodobniej były to obrażenia od siekiery.Pies przeszedł amputację łapy,niestety nie udało się jej uratować, powoli zaczyna nabierać sił ,przybiera na wadze,dzięki odpowiedniej kosztownej diecie.Niestety u Brutusa lekarze zdiagnozowali jeszcze powiększone serduszko(cierpi na tzw. kardiomiopatię rozstrzeniową) w zwiazku z tym najprawdopodobniej do końca życia będzie musiał przyjmować leki,vetmedin 5mg 2x1tab.dziennie,karsivan 50mg 3x1tab oraz fortekor20mg 1x1tab na dzień.Pomimo swojego kalectwa, schorzeń oraz traumatycznych przeżyć, rokowania lekarzy, iż Brutus wróci do zdrowia są pomyślne,psina wykazuje przeogromną wolę życia,z każdym dniem widać, jak jego oczy, odzyskują blask. Leczenie Brutusa jest bardzo kosztowne i nie stać mnie na zakup leków.Oprócz psa, mam jeszcze w domu 8 przygarnietych kotów bezdomniaków i drugie tyle na działce,które dokarmiam.Mieszkam z mamą ,nie pracuję,jeszcze się uczę.Zwracam się z wielką prośbą,do wszystkich osób, którym los zwierząt niejest obojetny, o pomoc w postaci leków bądz finansową,może ktoś miał chorego pieska na serce i zostały mu po stracie, wymienione leki a nie są już potrzebne i mógłby przekazać dla Brutusa,byłbym przeogromnie wdzięczny.Podaję nr kontaktowy 603 293 645 Darek Nr konta 98864600080000002732990002 Bank Spółdzielczy w Głogowie z dopiskiem dla Brutusa

Link to comment
Share on other sites

[SIZE=3][COLOR=#000000][FONT=Times New Roman]pilnie poszukuje Vetorylu 30mg dla mojego pieska!!! [/FONT][/COLOR][/SIZE]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][COLOR=#000000] [/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][COLOR=#000000]bardzo prosze o kontakt - 511 639 983!!! [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL] !!![/COLOR][/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

mam kilka "ludzkich" leków do oddania:
-Cipronex 500mg- ważny do 10.2011
-Budesonidum- ważny do maja 2013
-Klarmin- ważny do 11.2010
-Piascledine 300- ważny do 10.2011
-Magnez+ wit.B6- ważny do 05.2012
-Polopiryna S- ważny do 2010
-Memotropil 800- ważny do 10.1014
-Zyrtec- ważny do 03.1012
-Metypred 16- ważny do 07.1013
-Encorton 5- ważny do 12.1014
-Zelixa- ważny do 2011
-Fluimucil 600- ważny do 08.1013

Kilka po terminie ale może się coś komuś przyda...

[B]NIEAKTUALNE![/B]

Edited by yucca
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Pilnie potrzebny jest lek Bemecor tabletki 0,1mg.
Proszę popytajcie wśród rodziny, znajomych - może komuś kardiolog zmienił ten lek na inny i mógłby Bemecor odstąpić, choćby napoczęte opakowanie? Jeśli ktoś ma w domu, bardzo proszę o PW. Zamienniki nie działają....

Link to comment
Share on other sites

[INDENT] [B]Poszukuję leku[/B]

dla psa chorego na trzustkę. Schorzenie jest raczej nieoperacyjne, a więc w grę wchodzą tylko leki - dostaje sterydy (encortolon 5 mg) na zatrzymanie cukru we krwi. Niestety jest wielki problem ze zdobyciem drugiego leku o nazwie [B]PROGLICEM[/B] [URL]https://www.osoz.pl/osoz-www/leki/szczegoly/3467801[/URL].
Lek jest niezarejestrowany w Polsce.

[B]Czy ktoś posiada może ten lek i nie jest mu już potrzebny?[/B]
[/INDENT]

Link to comment
Share on other sites

Mam do oddania

Embrantil 25 5mg/ml, roztwór do wstrzykiwan 2 op po 5am waż 02/2012

Losec 40mg proszek do sporządzania roztworu do infuzji 3 fiolki 10/2012

Mononit 60 retard 03/2012

Diazidan 80mg/60tab 02/2012

2x po 25 ampułek furosemidu 10mg waz 06/2012

ewentualny koszt wysylki pokrywa osoba zainteresowana według cennika PP.Można też odebrać leki osobiście.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Potter'][INDENT] [B]Poszukuję leku[/B]

dla psa chorego na trzustkę. Schorzenie jest raczej nieoperacyjne, a więc w grę wchodzą tylko leki - dostaje sterydy (encortolon 5 mg) na zatrzymanie cukru we krwi. Niestety jest wielki problem ze zdobyciem drugiego leku o nazwie [B]PROGLICEM[/B] [URL]https://www.osoz.pl/osoz-www/leki/szczegoly/3467801[/URL].
Lek jest niezarejestrowany w Polsce.

[B]Czy ktoś posiada może ten lek i nie jest mu już potrzebny?[/B]
[/INDENT]
[/QUOTE]
A czy to przypadkiem nie jest zamiennik? Ma taką samą substancję czynną:
[url]http://www.przychodnia.pl/el/leki.php3?lek=1079[/url]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Witam wszystkich,
dostałam namiary na ten wątek od wpierajacej nas i Tekile ( nasza bokserkę jej watek ; [url]http://www.dogomania.pl/forum/threads/180693-TEKILA-bokserka-z-padaczk%C4%85-Ma-ju%C5%BC-Nowy-DOM-%29/page20[/url] ) forumowiczki. Bardzo potrzebuje namiary na ludzkiego lekarza który był by w stanie wypisać nam receptę na lek przeciwpadaczce - Keppra. Niestety koszt miesięcznej kuracji dla naszego aniołka to 450 zł i już nie wyrabiamy, bo Tekla dostaje jeszcze worek innych leków. Jeśli ktoś zna lekarza który tak samo kocha zwierzaki jak mu wszyscy tu i by mógł wypisać takie leki - a wiem ze to nie łatwe to będę dozgonnie wdzięczna.

Link to comment
Share on other sites

ja cały czas przyjmę luminal 100mg dla Buby - mojego tymczasa z padaczką.....

[URL="http://www.dogomania.pl/forum/threads/200945-Ca-de-Bou-BUBA-w-BDT-KTO-wspomo%C5%BCe-BDT-groszem-ZBIERAMY-NA-STERYLE%21%21%21"]http://www.dogomania.pl/forum/threads/200945-Ca-de-Bou-BUBA-w-BDT-KTO-wspomo%C5%BCe-BDT-groszem-ZBIERAMY-NA-STERYLE%21%21%21[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...