Jump to content
Dogomania

Boogie

Members
 • Posts

  1329
 • Joined

 • Last visited

About Boogie

 • Birthday 06/10/1980

Contact Methods

 • AIM
  1614880

Converted

 • Location
  Poznań

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

Boogie's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

14

Reputation

 1. Ja piernicze on miał przed chwilą 451, nie wiem czy damy z tymi ludźmi radę
 2. Oj się dogomania rozkręciła 771/716. Psy zostały spuszczone :D
 3. O jaka przewaga, ja na razie się wstrzymuję i obserwuje sytuację, o 20:30 zacznę wysyłkę seryjną ;)
 4. Ja po 20 zaczynam głosować. Może wspólnie się uda nadrobić.
 5. Trzeba wyczekać do ostatniego dnia i wtedy uderzyć z głosami, musimy uśpić rywali.
 6. Marcel ma prawdopodobnie ślepotę korową, czasami widzi a czasami mózg nie odbiera sygnałów z oczu. Oczywiście konsultacja by się przydała, tylko z racji wieku wszystkie operacje mogą być zbyt dużym obciążeniem dla organizmu. Na razie radzi sobie całkiem dobrze.
 7. A dwa lata później :) Teo geriatria, ale cały czas kochany, mimo że ze swoimi "widzimisiami" [url=https://flic.kr/p/vPWhD3][/url]
 8. [quote name='gosia7'] Tych s..synów ,którzy mijali psa obojętnie chętnie zadźgałabym tempym nożem. Oby jutrzejsze święto stało się ich świętem.[/QUOTE] Rozumiem oburzenie, ale takie teksty chyba nie są na miejscu. W nerwach nie zniżajmy się do poziomu ludzi ze znieczulicą.
 9. Może to jeszcze wynik wygłodzenia i tego szlamu w jelitach który miał. Mam nadzieję, że wyniki przyjdą dobre.
 10. Motylek w pełni się zgadzam z Tobą. Ktoś bierze psa, czasami kupuje za bardzo duże pieniądze i karmi czym sie tylko da najtańszym. Najlepiej średniego psa miesięcznie za 20zł wykarmić. Jestem ciekawy czy sobie taki właściciel też kupuje parówki z promocji za 5zł/kg, które w składzie mają same odpady. Nie mówię że trzeba od razu szaleć, ale jakieś przyzwoite minimum zachować. Rozumiem również, że część osób robi to nieświadomie, bo karma reklamowana itd to uważają że dobra. Ale kurcze sobie jak coś kupujemy to patrzymy na skład, a jak dla psa to wazne żeby był pies na opakowaniu i wystarczy. Wykluczam tutaj oczywiście sytuacje w których ludzie chcą miec psa a z pieniędzmi u nich krucho. Ale często widze sytuację że dom piękny, kilka aut pod domem, ale psu ochłapy wystarczą... Z resztą najczęściej jest tak, że to ta osoba bez pieniędzy odda najlepszy kąsek swojemu przyjacielowi a sobie do ust nie włoży.
 11. [quote name='aleola']Odniosę się do tej wypowiedzi. Po pierwsze: pokażcie karmę, gdzie na etykiecie jest napisane, że zawiera np. 40% [B]mięsa[/B] z kurczaka (czy z innego zwierzęcia). Zwykle na etykietach karm jest napisane, że zawiera [B]40% kurczaka[/B] a to wielka różnica ;). Do karm nie trafia bowiem mięso z kurczaka. Trafiają pióra, dzioby, dzwonki, grzebienie, w najlepszym wypadku kurze łapy, czy inne odpadki, których już naprawdę nie da się do niczego wykorzystać. Białko znajdujące się w piórach nie jest białkiem łatwo przyswajalnym dla psa. Jego obecność w karmie podnosi więc "statystyki", ale ile z tego białka wykorzysta organizm naszego psa, to wie tylko organizm naszego psa ;). Na etykietach podawana jest też zawartość w karmie białka surowego- np. 26%. Jest to dla nas niby czytelna informacja, ile białka zawiera karma, jednak znów pamiętajmy, że białko białku jest nierówne, nie każde jest tak samo łatwo przyswajalne. Producenci robią wszystko, żeby właściciele dawali się oszukać etykietkom karm. Używają ładnych słówek, nie podają szczegółów (gdyby podawali, nie wiadomo, czy ktokolwiek by kupował ich karmę ;) ).[/QUOTE] To o czym piszesz to są produkty pochodzenia zwierzęcego a nie "kurczak', które są między innymi w Chappi. Określenie kurczak, mięso z kurczaka oznacza mięso a nie pióra. Co do pierwszego postu. Jeśli pies jest uczulony na białko kurczaka to możliwe, że w przypadku stosowania Chappi nie będzie widoczna alergia a to z jednego prostego powodu - tam po prostu są śladowe ilości mięsa, a więc również i alergenu. Jak pies dostanie karmę z duża zawartościa mięsa to reakcja alergiczna będzie silniejsza.
×
×
 • Create New...