Jump to content
Dogomania

josera


alice101

Recommended Posts

my worek optiness kupilismy za 149zł (15kg i 2kg gratis).
Tak dostaje 100-150g karmy ale tez smaczki, kawałki parówki, jakiejs kiełbaski. Na spacerach zwykle cos mam moja suchą gardzi na spacerze wiec musi to byc jakas kiełbaska parówka, lub psie smaczki watróbkowe. Staram sie aby pies schudł, powinna wazyc 18kg teraz wazy miedzy 19a20 mysle, stąd ograniczona karma. wczesniej jadla lighta 100g i schudła.
minus taki to ze domownicy dokarmiaja oraz lubi podjesc na dworze chleb dl ptaków nawet jak jest syta i gruba.... dlatego chodzi w kagancu.. na podjadanie na dworze pomagał barf ale niestety uciazliwa dieta.
Zobaczymy jak bedzie na joserze, dawkowanie dopasuje do jej wagi i ilosci ruchu. Mam nadzieje ze schudnie bo na weterynaryjne mnie nie stac:/

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 800
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

poszukajcie na stronie głównej dystrybutora [url]www.karmyjosera.pl[/url] (mam nadzieję, ze nie pomyliłam nic...). Tam są ceny.
Moje barfowe psy od kilku dni podjadają Joserę właśnie. Nie narzekam. Psom smakuje a cena jak na taka karme ok. Najważniejsze, ze nie mam żadnych sensacji żolądkowych ze strony psów.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Myxa86']my worek optiness kupilismy za 149zł (15kg i 2kg gratis).
Tak dostaje 100-150g karmy ale tez smaczki, kawałki parówki, jakiejs kiełbaski. Na spacerach zwykle cos mam moja suchą gardzi na spacerze wiec musi to byc jakas kiełbaska parówka, lub psie smaczki watróbkowe. Staram sie aby pies schudł, powinna wazyc 18kg teraz wazy miedzy 19a20 mysle, stąd ograniczona karma. wczesniej jadla lighta 100g i schudła.
minus taki to ze domownicy dokarmiaja oraz lubi podjesc na dworze chleb dl ptaków nawet jak jest syta i gruba.... dlatego chodzi w kagancu.. na podjadanie na dworze pomagał barf ale niestety uciazliwa dieta.
Zobaczymy jak bedzie na joserze, dawkowanie dopasuje do jej wagi i ilosci ruchu. Mam nadzieje ze schudnie bo na weterynaryjne mnie nie stac:/[/QUOTE]

Dla psiaka w tej sytuacji byłaby dobra Josera Balance-dla seniorów i /lub psów z nadwagą/mniejsza iloscia ruchu.

Ja kiedys odchudziłam psa sasiadki;)
Miałam jej sunie pod swoja opieka jak ona wyjechała za granice...sunia, kundelek, jamnikowata...zatuczona do granic możliwości...powinna ważyć maks 10 kilo-wazyła 23...
Oni jej serwują szwedzki stół...5 misek-rosołek, suche, biały ser...etc...ruch-6 razy dziennie po 10 minut...byle siusiu i kupka...dodam, ze kochaja ja nad zycie...

Ja przestawiłam ja na suche i TYLKO suche 2 razy dziennie...KONIEC...+3 razy dziennie spacery po godzinie...zgubiła cała nadwage! Dawałam jej tyle, ile trzeba, nic nie zmniejszałam...ale ruch, ruch i jeszcze raz ruch!!

Wróciła właścicielka, wrócił szwedzki stół...wróciła nadwaga...i tu mi rece opadły...

Link to comment
Share on other sites

mój pies przez ruch ruch i jeszczee raz ruch nabawil sie zapalenia stawu barkowego od przeciązenia. od kwietnia do litsopada bylo agility 2x w tygodniu, na wakacjach nawet 3x w tygodniu, wyjazd na tydzien nad morze, od wrzenia bieganie co 2, 3 dzien, dogtrekking na 30km raz we wrzesniu. Od czasu do czasu rower tak tez do listopada. w grudniu jeszcze skoki agility. w polowie grudnia dostała zapalenia stawu... spacery na smyczy ograniczone do minimum na 3tg... i sie psu przytyło...
a co balanca to nie podoba mi sie skład tej karmy, ma zbyt mało białka ilość tłuszczo jest ok.

Link to comment
Share on other sites

jak chcecie żeby pies oczyszczał zęby to surowego gnata mu dawajcie. Musi być surowy, bo gotowane są niebezpieczne. Chyba, że pies ma jakieś problemy, to odpada ten sposób. Moje są na surowym i czasem na Joserze i nigdy im nie musialam czyścić zębów u weta. Robią to sama na gnatach i surowiźnie. Jesli coś wiecej chcecie wiedzieć to an dogo są tpiki o tym (Barf)

Link to comment
Share on other sites

ja mojej tez nie czyszcze zebów bo dostaje do tego kosci z miesem np szyje indycze kurze lapki albo gnacika wołowego. barf ma pomiedzy suchym
tak tylko slyszalam ze duze kulki tez pomagaja w czyszczeniu zebów, moze to i bujda, ale powiedział tak wet mojej kolezance, ale ci weci tez gadaja pierdoły

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Marek Kurski']to tak nie działa że duże kulki czyszczą zęby[/QUOTE]

Mój wet, jak karmi mojego psa-tego dużego, w ramach nagrody-mawia-oj nie dobrze, ze połyka, nie dobrze...musi grysc, co by zęby czyścił i dziąsła pracowały...zawsze tak powtarza, przy każdej wizycie...mawia, czym większe granulki, tym lepiej...Misia, wiadomo, gryzie, malutka jest, a kulki wieksze od niej;) Kenzo połyka...sprawę załatwia sucha bułka 2 razy w tygodniu + preparat przeciw kamieniowi w żelu, którego oba psiaki nie cierpią...Trudno, walczymy;))
To prawda z tymi granulkami, czym większe, tym lepiej (dla zębów psa). U mnie kość surowa odpada, jakakolwiek kość odpada...sraka murowana, nie prześpię nocy po takim smakołyku znając mojego arystokratę od suchych bułek;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Myxa86']jak to nie? Moja znajoma dostala kiedys od weta próbke karmy na czyszczenie zebów i te kulki były duze, takie jak orzech włoski. ponoc własnie na czyszczenie zębów? Tak myslałam[/QUOTE]

nie kulki ale to co w nich powinno być zawarte. Nechanicznie przy kamieniu żadna granulka niestety nie pomoże ... tylko pan dentysta

w Joserze nie ma systemu dental wiec żele i kości o których wspomina "panbazyl" będą pomocne.

Link to comment
Share on other sites

moj pies nie ma wogóle kamienia tak slyszalam ze duze pomagają. moja ma usmiech jak modelka:D
a wracając do josery jestesmy zadowlonie, kupki sa duzo mniejsze niz na Boschu. psu bardzo smakuje, siersc jest wyraźnie ładniejsza co nawet zauwazają ludzie na spacerach.
Kolezanka zwrócila mi uwage ze ma matowa siersc i taka szczeciniastą. teraz ma gładką miekką i błyszczącą:)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Proszę o pilną pomoc, która Josera jest najbardziej kaloryczna i będzie nadawała się dla chudego 7 miesięczniaka. Czy sierść po Joserze jest błyszcząca?

Sunia krzywi się na Brit, jako tako wchodzi 1 st Choice z jagnięciną i rybą, ale bez rewelacji :(

Kończy mi się jedno i drugie, dlatego proszę o podpowiedź, czym podpaść grzywaczkę.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Magda G']Proszę o pilną pomoc, która Josera jest najbardziej kaloryczna i będzie nadawała się dla chudego 7 miesięczniaka. Czy sierść po Joserze jest błyszcząca?

Sunia krzywi się na Brit, jako tako wchodzi 1 st Choice z jagnięciną i rybą, ale bez rewelacji :(

Kończy mi się jedno i drugie, dlatego proszę o podpowiedź, czym podpaść grzywaczkę.[/QUOTE] wydaje mi sie ze festival bedzie ok, albo dla sportowców tak wiecej kalori jest wiadomo ze wzgl na wysiłek

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Magda G']A 7 miesieczny pies moze jesc karmy dla psów dorosłych?

Festival jest karmą dla dorosłych, o ile dobrze czytam :)[/QUOTE]

Moim zdaniem 7 miesiecy to jeszcze psie dziecko i powinien jeśc karme junior, więc jeśli to ma byc josera, to Family.
Błyszczenie włosa nie jest po karmie , tylko świadczy o ogólnej kondycji psa, sama karma nie sprawie, że sierść się będzie błyszczeć.

Link to comment
Share on other sites

Mógłby mi ktoś napisać, która karma z tych byłaby najlepsza dla mojej 2letniej suki? Nie jest ona żadną alergiczką, wcześniej jadła Brita, ale się jej przejadł.
- Fitness
- Master - chrupiący mix dla psów
- Pure Lamb Rice
Cena jest podobna, różnica kilku złotych.
Ni mam pojęcia co wybrać...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...