Jump to content
Dogomania

josera


alice101

Recommended Posts

  • Replies 800
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

a ja swojego wyżła z tendencją do tycia odchudziłam na Joserze Balance. Co prawda pies prawie kwalifikuje się do seniorów bo ma 6 lat ale od 29.06 do 29.10 pies zrzucił 4,5 kg i nie karmiłam go porcjami głodowymi tylko dostawał pól kubeczka-miarki fimy josera czyli jakieś 100-125 g na 1 posiłek czyli 200-250 g dziennie. efekty sa naprawdę zadowalające. Nie chciałam żeby schudł szybko bo to może się źle skończyć w tej chwili pies wygląda tak jak powinien wyglądać wyżeł szorstkowłosy :D i nie ma żadnych sensacji, gazów, słabej sierści, czy braku kondycji wszystko w jak najlepszym porządku

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ela.g19']a ja swojego wyżła z tendencją do tycia odchudziłam na Joserze Balance. Co prawda pies prawie kwalifikuje się do seniorów bo ma 6 lat ale od 29.06 do 29.10 pies zrzucił 4,5 kg i nie karmiłam go porcjami głodowymi tylko dostawał pól kubeczka-miarki fimy josera czyli jakieś 100-125 g na 1 posiłek czyli 200-250 g dziennie. efekty sa naprawdę zadowalające. Nie chciałam żeby schudł szybko bo to może się źle skończyć w tej chwili pies wygląda tak jak powinien wyglądać wyżeł szorstkowłosy :D i nie ma żadnych sensacji, gazów, słabej sierści, czy braku kondycji wszystko w jak najlepszym porządku[/QUOTE]

dzięki za wskazówkę , czyli wypróbujemy

Link to comment
Share on other sites

Pani Alicjo jeśli dobrze patrzę to może być Pani z Rybnika. W takim razie bardzo zachęcam do wypróbowania Balance - wszyscy, którzy ją biorą ode są bardzo zadowoleni. A w razie czego karmę miałaby Pani szybko (bo nawet tego samego dnia) i tanio. W razie czego to mój nr 502 045 211 lub mail [email][email protected][/email]
Ktoś wcześniej pytał o wielkość krokietów. Największe ma Optiness i są one ponad 2cm długości.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Josera Rybnik']Pani Alicjo jeśli dobrze patrzę to może być Pani z Rybnika. W takim razie bardzo zachęcam do wypróbowania Balance - wszyscy, którzy ją biorą ode są bardzo zadowoleni. A w razie czego karmę miałaby Pani szybko (bo nawet tego samego dnia) i tanio. W razie czego to mój nr 502 045 211 lub mail [email][email protected][/email]
Ktoś wcześniej pytał o wielkość krokietów. Największe ma Optiness i są one ponad 2cm długości.[/QUOTE]

skontaktuję się po skończeniu karmy ktorą je obecnie

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Jestem zadowolona bo przy kamieniu prawie minimalną porcję tego co zaleca producent od 29.06 do 29.10 zrzuciłam z otyłego psa w typie wyżła 4,5 kg myślę, że to sporo

A drugiego z moich psów mam N a Sensiplusie i też jestem zadowolona. Skończyło się lizanie łap bo u mnie tu objawiała się alergią... sączącymi się ranami między poduszkami wszystkich 4 łap. *(teraz ta dolegliwośc wroci bo solą bedą sypane chodniki ale z tym damy radę)

Na zakończenie dodam, ze każdy z psów zjadł około 6-8 worków tej karmy i nigdy nie było z nimi problemów gastrycznych czy "wiatrów' odkąd stosuję Joserę

Link to comment
Share on other sites

[quote name='betka-sp']a czy ktos stosował JOSERA SENSIPLUS - jak się sprawdzą ?? przy psach z ewentualnymi alergicznymi odczynami.....[/QUOTE]
Moje kundle dostały lekkiego łupieżu i więcej sierści z nich leci, więc Sensiplus się u nas nie sprawdził. Ale Hexolina trochę schudła na nim, więc nie ma tego złego... ;) Jednak Festival lepszy, mimo że nabierają po nim ciałka i dostają nadmiaru energii :lol:.

[SIZE=1]PS. Nie wiem czy to wina Sensiplusa czy poprzednio jedzonego Brita Large Breed, ale młodej zaczęło strzykać w stawach, zarzucała zadkiem i ciężko jej było wstawać. Na szczęście po kuracji witaminami na stawy przestało pstrykać i[/SIZE][SIZE=1] wszystko[/SIZE][SIZE=1] wróciło do normy. Na Barfie ani na Festivalu nic się takiego nie działo.[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='*Monia*']Moje kundle dostały lekkiego łupieżu i więcej sierści z nich leci, więc Sensiplus się u nas nie sprawdził. Ale Hexolina trochę schudła na nim, więc nie ma tego złego... ;) Jednak Festival lepszy, mimo że nabierają po nim ciałka i dostają nadmiaru energii :lol:.

[SIZE=1]PS. Nie wiem czy to wina Sensiplusa czy poprzednio jedzonego Brita Large Breed, ale młodej zaczęło strzykać w stawach, zarzucała zadkiem i ciężko jej było wstawać. Na szczęście po kuracji witaminami na stawy przestało pstrykać i[/SIZE][SIZE=1] wszystko[/SIZE][SIZE=1] wróciło do normy. Na Barfie ani na Festivalu nic się takiego nie działo.[/SIZE][/QUOTE]

A ten cały Festival da się dostać dla seniorów? Czy to tylko dla adultów?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='paulinken']A ten cały Festival da się dostać dla seniorów? Czy to tylko dla adultów?[/QUOTE]
Dla adultów tylko. Ale jego można zalać wodą i wcale nie jest taki twardy (tak mi się wydaje po odgłosach nad miskami). Moje obydwie kundlice wcinają i nie narzekają, nawet maruda nie modli się nad miską ;). Fajnie by było jak by dla seniorów zrobili coś takiego. Można by napisać do producenta taką propozycję :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

a moja na próbe podanioa festivala zareagowały zgoła odmiennie. Młody wrazliwy popatrzył na mnie z miną "sama sobie jedz to świństwo" (dodam, ze jest w niebowzięty kiedy otwieram nowy worek sensiplusa taki świeżo pachnący) natomiast stary chętny był ale jemu wszystko jedno co wcina, chleb z czosnkiem jest równie smaczny jak mięsko w jego mniemaniu

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mala_czarna']Czy któraś z Was kupowała może Joserę jagnięcina z kurczakiem, z linii profi line? Czy ta karma będzie dobra dla suni po sterylce, a jeśli nie, to co byście poleciły z Josery?[/QUOTE]
Jeśli ma tendencję do tycia to lepiej Balance. Jeśli nie ma to któraś z serii emotion bo więcej mięsa niż w profi line ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='*Monia*']Jeśli ma tendencję do tycia to lepiej Balance. Jeśli nie ma to któraś z serii emotion bo więcej mięsa niż w profi line ;)[/QUOTE]

Hmmm. Powiedziałabym, że nie ma tendencji do tycia, pomimo, że naprawdę lubi jeść ;)
Natomiast nie chciałabym dopuścić do tego, żeby się po sterylce roztyła :) Zabieg był niedawno - 8 listopada.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mala_czarna']Hmmm. Powiedziałabym, że nie ma tendencji do tycia, pomimo, że naprawdę lubi jeść ;)
Natomiast nie chciałabym dopuścić do tego, żeby się po sterylce roztyła :) Zabieg był niedawno - 8 listopada.[/QUOTE]

jesli tycie nastapi (a nie musi) to znacznie pozniej, poki co raczej nie masz co sie obawiac ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnes']jesli tycie nastapi (a nie musi) to znacznie pozniej, poki co raczej nie masz co sie obawiac ;)[/QUOTE]

Ok, to może jeszcze się wstrzymam :) Ale czy generalnie jest tak, że w racie sporego przybrania na wadze zmniejszyć ilość pokarmu, czy np. przerzucić się na karmę typu light?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mala_czarna']Ok, to może jeszcze się wstrzymam :) Ale czy generalnie jest tak, że w racie sporego przybrania na wadze zmniejszyć ilość pokarmu, czy np. przerzucić się na karmę typu light?[/QUOTE]

Zdecydowanie nie light, chyba ze weterynaryjna wersja, to co innego. Jak zobaczysz, ze zacznie przybierac zmniejszyc dzienna dawke obecnej karmy + wiecej ruchu. Moja suka na poczatku bardzo ladnie schodzila z wagi w ten sposob. Problem pojawil sie dopiero po 3-4 latach

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...