Jump to content
Dogomania

josera


alice101

Recommended Posts

[quote name='Agnes']otoz to i dlatego stanelam w obronie ;) bo nie ma sensu robic zlej reklamy w tym wypadku ppp ani innym tylko dlatego, ze maja rozne linie karm[/QUOTE]
no nie wiem, mnie bardziej przekonują firmy nie lansujące się kiepskimi karmami. nie twierdzę, że pro plan jest zła tylko, że mnie nie przekonuje.
Wiem, że acana i josera się różnią - dlatego się zastanawiam. Sprawdzę, która jest lepsza dla Hammera i tyle.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 800
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

[quote name='agg']no nie wiem, mnie bardziej przekonują firmy nie lansujące się kiepskimi karmami. nie twierdzę, że pro plan jest zła tylko, że mnie nie przekonuje.
Wiem, że acana i josera się różnią - dlatego się zastanawiam. Sprawdzę, która jest lepsza dla Hammera i tyle.[/QUOTE]

U nas przy samojedzie ani Acana, ani Orijen się nie sprawdzają, pies ma paskudnie luźne kupy, duże, częste i śmierdzące :roll: a po Joserze póki co jest pięknie ładnie. Do tej pory próbowaliśmy Joserę Festival i teraz Josera Pure Lamb & Rice. I po tych karmach kupy twarde, małe i rzadziej robione. Więc u nas Josera wyszła przy innych karmach na plus. Purinę Pro Plan uważam za dobrą karmę, mojej mamy psy jedzą i świetnie się mają :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='agg']no nie wiem, mnie bardziej przekonują firmy nie lansujące się kiepskimi karmami. nie twierdzę, że pro plan jest zła tylko, że mnie nie przekonuje.
[/QUOTE]
A co konkretnie w PPP Cię nie przekonuje? (Oprócz tego, że Purina ma różne linie - pod tym względem nie są odosobnieni, ma je również np. Biomill, czyli niby wyższa półka /o liniach josery napisano już wcześniej/)
Jeśli chodzi o PPP czy Joserę - możesz z równie czystym sumieniem spróbować i jednego, i drugiego - zobaczysz, które się lepiej sprawdzi.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnes']otoz to i dlatego stanelam w obronie ;) bo nie ma sensu robic zlej reklamy w tym wypadku ppp ani innym tylko dlatego, ze maja rozne linie karm[/QUOTE]
dokładnie. Więc zanim napisze ktoś, ze ta czy inna karma jest be niech dokładnie poczyta, pies niech popróbuje i nie tydzień a trochę dłużej.
Ja kupuję to na co mnie stać i wmawiam sobie że to najlepsze - najlepsze na co mnie stać :) I o to w tym wszystkim chodzi, ale zawsze chciało by się lepiej i jak najtaniej, to normalne - przynajmniej z punktu widzenia konsumenta. Najważniejsze żeby psom smakowało.

Link to comment
Share on other sites

Panbazyl, ale josera na prawdę jest ok :) To Ty chyba pisałaś, że to karma wyłącznie niemieckiej produkcji (bez importowanych półproduktow)?
Na Krakvecie zaczęła się niedawno interesująca dyskusja na temat GMO w karmach. Wiadomo, że GMO to głównie kukurydza - być może to właśnie niemieckie karmy są od niej wolne, bo Niemcy bardzo nie lubią GMO i u siebie mają zakaz uprawy modyfikowanej kukurydzy. (Nie wiem, czy wszystkie josery mają kukurydzę w składzie - ja miałam festivala i tam była kukurydza).

Link to comment
Share on other sites

ja swoje karmię również Josrerą - bo głównym elementem jedzenia jest jednak surowe mięcho. I na Joserę nie narzekam. I jakoś wierzę Niemcom - bo oni mają bzika na punkcie ekologii i powrotu do natury - tam nawet na ludzkich porodówkach jest bardzo dużo elementów naturalnych - np do utrzymywania dzieci w dobrej temperaturze - jak są zimne nóżki - używają woreczków z pestkami wiśni - woreczki są dobrze zabezpieczone, pestki nie mogą wypaść, podgrzewają te woreczki z pestkami w mikrofali i wkładają koło dziecięcych nóżek. Poza tym mają tam na porodówkach wyspecjalizowany personel do masażu, akupunktury - wszystko aby naturalnie pomóc kobiecie na ile jest tylko możliwość. A co u nas - najlepiej tabletkę albo i dwie - zawsze któraś być może pomoże. Albo zupelny żywioł i na "żywca" wszystko - ale to z powodu barku wszystkiego co jest normalnie dostępne w świecie - u nas robi się z tego "modę".
Co prawda Niemcy mieli ostatnio wpadę z dioksynami w jajkach.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='betka-sp']u nas Josera Optiness tez się sprawdziła..sierść ładna, psy sie nie drapią i jedza z duzym smakiem...czego chciec wiecej ??[/QUOTE]
no właśnie czego chcieć ;)
jeśli psu służy karma , znaczy że jest dobra , organizm przyswaja , toleruje , korzysta z tego co w karmie się znajduje do życia potrzebne ..

Drażni mnie przekomarzanie się , że karma zła , bo ma brzydkie opakowanie :diabloti:

Ja przerobiłam wszystkie możliwe karmy , dostępne na rynku , łącznie z wynalazkami .... Josera służyła psom długo .. aż się przejadła ;) teraz jedzą Carrier i powiem , mój niejadek , wybrzydzacz - paskudnik ... wcina aż mu się uszy trzęsą ...

np moja azjatka , przerobiła najwyższe półki , średnie .. były problemy z sierścią , lub kupami ... syf w uszach ... jadła acane, royala , biomila , orijena , ppp , eukanubę ... najdroższe i wiecie co jej najlepiej służy ? ARATON :diabloti: tania , marnego składu karma ...
dostaje ją prawie rok ... sierść idealna , uszy czyste , kupy malusie , pies wygląda wybornie .. dla checy zmieniłam jej znowu , na super premium :) zaczął się dramat - wróciła na araton i jest lala ... nawet kurczakowa jej służy ... mimo że na tych markowych , na kurczaka była mega uczulona ... aratna activ pojada , worek 80 zł za 15 kg ..

Link to comment
Share on other sites

ja wyleczyłam notoryczne luźne kupy u psa .....karmą z LIDLa za 29.90 zł za 10 kg :evil_lol: Vetra świadkiem :)
teraz odchudzam psa RC ale niedługo wracamy do Josery ,może nie przytyje już nasz pudzian bezjajeczny ;)

karmię psa tym co mu służy :cool2:

Link to comment
Share on other sites

[B]Vectra[/B] masz rację, ja też przerobiłam "milion" karm..po tych z "najwyższej półki" moje dziewczyny dostawały łupieżu i wściekle sie drapały......Pro-Plan sie sprawdził świetnie przy szczeniorach /i na tym zawsze trzymam szczyle/....ale mając kilka dorosłych siłą rzeczy szuka sie karmy dobrej ale nie rujnującej kieszeń...i uważam, że Josera Optiness taka właśnie jest..eliminuje parę alergenów pokarmowych co u nas jest dość istotne.. .dodatkowo znalazłam przedstawiciela na Dolny Śląsk /zreszta przez TEN temat ;) znizki dla hodowców ;)) fajna cena;)) i co tu marudzic;)))

Link to comment
Share on other sites

my też na cenach hodowlanych - choć suche nie jest głównym w karmieniu a dodatkiem.
I o to chodzi w życiu, że każdy karmi tym co mu aktualnie podchodzi cenowo i jakościowo. zwłaszcza jak się ma kilka sporych psów, bo przy jednej ciułałce to można cudować, ale przy 3 bykach to juz nie bardzo :)

Link to comment
Share on other sites

Pytałam o karmy w zoologu i dostałam dzisiaj próbkę Josery Festival, ta z sosikiem a ponieważ moja westka jest wybredna to to szukałam czegoś rybnego, a to własnie jest rybne i jeszcze sosik:D Smakowało;) zobaczę jakie będą dalsze relacje po karmie, a jak ok, to zamówię w zoologu 1kg, bo teraz nie było;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sabusia']a ktora karm ajosery jest dla wrazliwych psow? sensitive? czy optiness dla alergikow?jakie sa wielkosci sensitive granulek?[/QUOTE]

Mój jest wrażliwcem i podaję Joserę Pure Lamb & Rice. Po wszystkich karmach ma biegunkę i tylko po Pure Lamb i Festival nie ma. Zdjęcie granulek mogę zrobić, są niewielkie.

Foto: Josera Pure Lamb & Rice - granulki Josera Festival są trochę większe

[IMG]http://ajent89.wrzuta.pl/sr/f/2ZmPgEdzESq[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mychaaaaa']Mój jest wrażliwcem i podaję Joserę Pure Lamb & Rice. Po wszystkich karmach ma biegunkę i tylko po Pure Lamb i Festival nie ma.[/QUOTE]

mój ma taki sam problem- tzn probowalismy naprawde sporo roznych karm i ciagle problem z luznymi kupskami. jedynie na joserze sensiplus jest ok-chociaz innej josery nie probowalam, mozliwe ze tez byloby ok. mi sie juz nie chce kombinowac i poszukiwac. i jak kupujesz to na allegro sa sporo tansze;)

Link to comment
Share on other sites

Festival to wg mnie najlepszy wybór jeżeli chodzi o Joserę. Na pewno dla niejadków. Jest łosoś, dość ciekawy skład i ładny zapach. Wszyscy moi psi "klienci", którzy to jedzą bardzo sobie chwalą :-)
Jeżeli ktoś byłby zainteresowany, to mam po przystępnych cenach praktycznie cały asortyment Josery ;-)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Marti&Luna']Karmię swoją psicę Joserą na razie dla szczeniaków, ale będę przechodzić na Optiness lub na Festivala. Polecam, dobry skład, a i cena nie straszna :)[/QUOTE]

Festival jest genialny :) Mój Honey je obecnie tylko Joserę Festival na zmianę z Joserą Pure Lamb. Żadne karmy mu tak nie służyły jak te z linii Josera :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...