Jump to content
Dogomania

Spacer od 18 lat


Daga&Maks

Recommended Posts

Jakie? Rozsądek. :]

Aczkolwiek nie uważam wcale, że to by się udało w dzisiejszej Polsce...

Ale to generalnie widać... Widać, że drobna pani panuje nad swoim dogiem, a rosły mężczyzna puszcza luzem psa w środku miasta i go w ogóle nie obchodzi, że pies wybiega na ulicę czy rzuca się na inne psy.

Ale mówię, nie ten kraj, nie ci ludzie... Może za "milijony" lat.

Link to comment
Share on other sites

Dorośli opiekunowie powinni decydować czy ich dziecko moze wyjsć z psem na spacer. Niezależnie od wieku dziecka i rasy psa.Zaczynamy wpadać w skrajność- wszystko musi być uregulowane przepisami-nawet rozmiar ogórka i marchwi!! A życie jest tak bogate i niesie ze soba tyle niespodzianek,że uważam iż takie przepisy są bez sensu. Prędzej czy później będzie to martwy przepis!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='teska']Dorośli opiekunowie powinni decydować czy ich dziecko moze wyjsć z psem na spacer. Niezależnie od wieku dziecka i rasy psa.Zaczynamy wpadać w skrajność- wszystko musi być uregulowane przepisami-nawet rozmiar ogórka i marchwi!! A życie jest tak bogate i niesie ze soba tyle niespodzianek,że uważam iż takie przepisy są bez sensu. Prędzej czy później będzie to martwy przepis!![/QUOTE]

Niestety tak, ale na moim osiedlu przykładowo matka wypuszcza 7-letniego chłopca na spacer z dorosłym samcem boksera, bez kagańca oczywiście, co kończy się tym, że uciekam z moją suką po krzakach. Więc ja w rozsądek opiekunów nie wierzę. Przepis nie jest zbyt cudowny, ale głupota ludzka sprawia, że takie właśnie przepisy będą się mnożyć.

Czasem mam wrażenie, że w Polsce to jedyny sposób na zaprowadzenie porzadku - właśnie takie przepisy w stylu długości ogórka.

Link to comment
Share on other sites

Koleś młody, na luziku, krótkie spodnie, idzie z psem. Pies się rzuca do wszystkieho, koleś za nim jedzie. Ja prewencyjnie zeszłam na trawnik. Jabym była sama z dwoma psami, to byłoby mi trudno, ale nauczyłam się już, że w godzinach ludnogęstych zabieram TŻ. Koleś nawet nie mrugnął, bo i po co. Tylko czy coś się zmieni w jego mentalności za rok czy dwa? Nie sądzę.

Link to comment
Share on other sites

GŁUPOTA!!!!No dobra 9letnie dziecko nie powinno wyprowadzać psów.
Ale 15 letnie...(czyli Ja)Ja osobiście bałabym się puścić mojego psa z moimi rodzicami na spacer :roll:
1 W ogóle nie znają psa (nie wiedzą jak się zachowa bo nigdy z nim nie wychodzili)
2.Mój pies w ogóle ich nie słucha ...
A z drugiej strony widziałam taką jedną gdzieś w moim wieku co szła z guldenem na smyczy w ogóle nie mogła GO UTRZYMAĆ I PRAWIE BY SIĘ rzucił na koleżanki małego psiaka...
Po dłuższym zastanowieniu te prawo jest dwuznaczne

Link to comment
Share on other sites

Według mnie tak jak wielu przedmówców sądzę, że z psem mogą wychodzić osoby które poradzą sobie z psem.
Bo to trochę głupie, że ja jako 17-latka nie mogłabym iść na spacer z moim 2 kg psem..
Ale np ostatnio spotkałam może 10 letniego chłopca z huskym i jego pies zobaczył innego psa i go pociągnął chłopaka, więc on usiadł na mokrej trawie żeby zatrzymać psa.. I w tym momencie jestem za..

Link to comment
Share on other sites

Moim zdaniem ten przepis mija się z celem ponieważ to pies wybiera sobie przewodnika ( jak już jest w domu ) to pies wtedy słucha się tego kogo wybrał mnie już ten przepis na szczęście nie obowiązuje ( chodź pewnie będę musiała okazywać dowód) ale jak miałam 8-9 lat zaczynałam wychodzić z psami ( różnymi bo robiłam przysługę sąsiadą) i naprawde wychodziłam z dogiem niemieckim to ludzie patrzyli się na mnie dziwnie ale za każdym razem byłam w stanie psa odwołać. Padały też komentarze że takiego psa to na łańcuchu trzeba prowadzać a ja na to i może w klatce. To niedorzeczne za szkody wyrządzone przez psa odpowiada pełnoprawny właściciel ten na którego jest pies więc jak puszcza swoje 7 letnie dziecko z psem to powinien też wyjść z nimi wtedy dziecko i pies mają opiekę.

Link to comment
Share on other sites

dobrze, ze nie mieszkam w Słupsku! Mam 10 lat i dwa sheltie (9 i 6 kg), nie ciągnące i nie wyobrażam sobie, ze miałabym zakaz wychodzenia z nimi. bo u mnie sytuacja taka, ze jak ja ich na spacer nie wezme to raczej beda w domu siedzieć, chyba, że tata sie nad nimi ulituję.
Ponad to znam przypadek faceta który ma suczkę DON'ka i jeśli weźmie ja na spacer (raz na pół roku chyba) to jak tylko ona szczeknie to dostaje skórzana smyczą z metalowymi elementami. juz kilka razy zdarzyło się, ze uciekła im ona (o dziwo jakoś zawsze przychodzi pod mój dom) i odprowadzałam ją do domu na smyczy, suczka była straszliwie grzeczna, ani razu nie szczeknęła nie pociągnęła ani nic. A tego faceta szarpnąć potrafi...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Lolan']spacer od 18 lat.? żal.
jeżeli dziecko wychodzi z psem średniej wielkości bądź małym i jest w stanie nad nim zapanować, to jest ok.
dlatego wydaje mi sie, ze tutaj nie dokonca powinno chodzic o wiek, no ale mniejsza.[/QUOTE]

a co ma wielkość psa do sprawowanej kontroli? Bo to nie rozbija się o wiek, ale o kontrole - wczoraj musiałam nawsadzać staremu dziadowi bo jego pies zaatakował mnie i Su, za to problemów z młodym człowiekiem z dużym i silnym astem nie mam nigdy (młody człowiek, bo nie wiem ile ma dokładnie lat, ale w porywach z 15).

Martens a mi się wciąż maży CGC i znaczki przy obrożach i egzekwowanie, wymaganie zamiast mierzenie ogórków ehhh

Link to comment
Share on other sites

A ja mimo wszystko popieram ten przepis, chociaz zmieniła bym go na [B]zakaz wyprowadzania psów powyżej 10 kg przez osoby poniżej 16 roku[/B] życia. Za dużo razy spotkałam się z dziećmi wyprowadzającymi psy które były poza kontrola, żeby nie doceniać wagi zagrożenia jakie ze soba niesie spotkanie takiej pary. Chociażby wczoraj późnym wieczorem wracając z pracy napotakałam Panią z małym psem kulącą się przy ścianie i atakowaną przez goldenopodobnego psa którego chłopiec ok. 12lat bezkutecznie próbował odciągnąć. Pomogłam, a później zwróciłam uwagę chłopcu, ze nie powinien wyprowadzać psa nad którym nie panuje. Zadał mi fajne pytanie "A czy to moja wina, że pies się nie słucha?" NIE! Oczywiście że to nie jego wina!! To wina rodziców którym brak wyobraźni i wiedzy, a do tego pozwalają tułac się dziecku po osiedlu o godz. 21 bo zapewne im się nie chciało ruszyć pośladków z przed telewizora. Jeżeli rodzina z dzieckiem pozwala sobie na trzymanie psa, nawet jeżeli pies pojawił się za namową dziecka, to rodzice powinni brać na siebie odpowiedzialność za zwierzę i jego podstawowe potrzeba, dziecko może im pomagać, może przejąc łątwiejsze obowiązki ale nie powinno ich wyręczać. Co do sytuacji gdzie dziecko/nastolatek jest głównym opiekunem psa. OK! Niech wyprowadza psa ale pod kuratelą rodzica. Oczywiście sa rodzice którzy się wypra i stwierdzą "Twój pies to go sobie wyprowadzaj", na takich nie ma sposobu oprócz prawa i ustaw bo sa to ludzie pozbawieni umiejętności przewidywania wypadków narażając nie tylko swoje dziecko ale także innych ludzi.

Link to comment
Share on other sites

Ja uważam, że przepis ma dwie strony medalu. Po pierwsze i najważniejsze tylko osoba pełnoletnia ponosi prawną odpowiedzilność za zachowanie psa i jest świadoma że podlega sankcją prawnym i to jest argument nie do zbicia jeśli chodzi o sens tego przpisu. I ja osobiście wolałaby żeby osoby pełnoletnie wyprowadzały psy bo jak widzę 10-latka poniewieranego przez owczarka albo 12-latka totalnie niepanującego nad astem to po pierwsze myśle o tym jak się ulotnić im z pola widzenia i równocześnie szlag mnie trafia i nie jestem zła na dziecko ale na rodziców takiego dziecka.
Druga strona medalu to wielkośc psa bo mało jest sesnsu w tym aby psiak do 10 kilo mół być wyprowadzany tylko przez dorosłych. Myśle że sytuacje możnaby poprawić wprowadzając ograniczenia wiekowe wraz w wielkością psa tylko że nawet takie rozwiązanie uderza we wszystkie nastoletnie osoby które mają czasami więcej rozumu w głowie jak dorośli.

Link to comment
Share on other sites

Natka z Twoim ostatnim stwierdzeniem jak najbardziej się zgadzam. Te nastolatki zostana pokrzywdzone jeżeli rodzic nie pomoże im w obowiązkach, ale... wolę parę nastolatek które zostaną pokrzywdzone niż zrezygnowanie wogóle z przepisu i narażanie reszty ludzi i psów. Zreszta przy odrobinie dobrej woli można i ten problem rozwiązać np. jakieś mini-sprawdziany dla dzieci powyżej jakiegos wieku które umozliwiłyby ocene czy dane dziecko radzi sobie z danym psem. Oczywiście coś takiego u nas nie wejdzie bo wymaga to zbyt wiele pracy organizacyjnej. Dlatego ja jestem za mniejszym złem i popieram zakaz.

Link to comment
Share on other sites

To moze przy okazji zabrońmy emerytom wychodzenia z psem na spacer..
Kto jest silniejszy? 16 letni chłopak czy 80 letnia babcia?

Dla mnie taki przepis nie ma prawa bytu...

Za to jestem za egzaminem (tak jak np. karta rowerowa)
zarówno aby stac sie wlascicielem psa (kupic go) jak i inny dla czlonkow rodziny np. na wychodzenie na spacer..;) bo przez ten okres to oni sa odpowiedzialni za psa...

Link to comment
Share on other sites

Guest Mrzewinska

W imieniu emerytow zglaszam inne rozwiazanie - stosować drakonskie kary finansowe gdy pies kogos zaatakuje - czlowieka lub innego psa. Niezależnie od tego, kto w chwili ataku psa prowadzi, ponosi odpowiedzialnosc. Za dzieciny odpowiadają i zaplaciliby rodzice - przez kieszen do rozumu trafic latwo, powiedzialabym nawet ze najlatwiej. Emeryt placilby za siebie sam. Ograniczenie wieku w górę mogloby byc zabawne = znajomy mi starszy pan majac ponad 70 lat (no, jeszcze nie 80) doprowadzil swojego ON-a do stopnia wicemistrza Polski w IPO... i mogl szeptem nawet calkowicie kontrolowac jego zachowania.
A na razie mozna by ten przepis absurdalny wobec nastolatkow z cavalierem czy szelciakiem, czy wyszkolonym doskonale innym psem - obsmiac w ekspresie reporterow.

Zofia - emerytka jeszcze nie 80-letnia

Link to comment
Share on other sites

Nie dalej jak w zeszłym roku na warszawskim Ursynowie był wypadek gdzie dziewczynka ok. 10 letnia została wciągnięta na ulicę przez swojego psa. dziecko potrącone przez samochód zmarło. wydaje mi się, że to przede wszystkim my rodzice powinniśmy mieć trochę wyobraźni i umieć ocenić czy dziecko poradzi sobie z psem. pies może zaatakować innego psa, może się zerwać i wybiec na ulicę, może zostać zaatakowany co wtedy? dziecko trzeba przygotować do opieki nad psem na spacerach no i pies musi się słuchać dziecka.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='NATKA']Ja uważam, że przepis ma dwie strony medalu. Po pierwsze i najważniejsze tylko osoba pełnoletnia ponosi prawną odpowiedzilność za zachowanie psa i jest świadoma że podlega sankcją prawnym i to jest argument nie do zbicia jeśli chodzi o sens tego przpisu. I ja osobiście wolałaby żeby osoby pełnoletnie wyprowadzały psy bo jak widzę 10-latka poniewieranego przez owczarka albo 12-latka totalnie niepanującego nad astem to po pierwsze myśle o tym jak się ulotnić im z pola widzenia i równocześnie szlag mnie trafia i nie jestem zła na dziecko ale na rodziców takiego dziecka.
Druga strona medalu to wielkośc psa bo mało jest sesnsu w tym aby psiak do 10 kilo mół być wyprowadzany tylko przez dorosłych. Myśle że sytuacje możnaby poprawić wprowadzając ograniczenia wiekowe wraz w wielkością psa tylko że nawet takie rozwiązanie uderza we wszystkie nastoletnie osoby które mają czasami więcej rozumu w głowie jak dorośli.[/quote]

Z tą wagą, to nie tylko dzieci powinny mieć ograniczenia. Ja mam w okolicy dwie Panie (wiek mocno zaawansowany, postura mikra). Jedna wychodzi z kaukazem, na oko co najmniej 70-kilowym (czyli cięższym od siebie o jakieś 20 kg). Pies potrafi naburczeć na inne psiaki. Na razie burczy, ale jeśli jakiś mu się wyjątkowo nie spodoba? Druga "Pani" (tu cisną mi się na usta najgorsze wyrazy i to po kilka razy) chodzi z podobnej postury molosowatym samcem, którego na widok innych psów PRZYWIĄZUJE DO LATARNI. Bo, jak mówi, nie utrzyma go. Pies z furią szczeka i warczy na inne. Aż się zapluwa. Co będzie jak smycz pęknie?

Link to comment
Share on other sites

Oj bardzo was przepraszam, ale jak jakieś sik.sy nie umią wyprowadzać swojego psa na spacer to nie znaczy że ja nie umiem.
Ludzie w końću istnieją jakieś zasady nie.
Mam 11 lat a mój pies słucha mnie jak perszing komandosa.
Rozumiem jeśli dzieci nie umieją wyprowadzać psa, pies ich nie słucha, i to nawet nie jest wina dzieci - prosze bardzo, oczywiście że nie powinny, piesek może bawić się z nimi na podwórku i obu nie stanie się krzywda.
Ale od 18 lat to może lekka przesada?
Ej ci co usługujecie kaczką, donaldom i innym stworom, bez przesady :razz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='WŁADCZYNI']a co ma wielkość psa do sprawowanej kontroli? Bo to nie rozbija się o wiek, ale o kontrole - wczoraj musiałam nawsadzać staremu dziadowi bo jego pies zaatakował mnie i Su, za to problemów z młodym człowiekiem z dużym i silnym astem nie mam nigdy (młody człowiek, bo nie wiem ile ma dokładnie lat, ale w porywach z 15).

Martens a mi się wciąż maży CGC i znaczki przy obrożach i egzekwowanie, wymaganie zamiast mierzenie ogórków ehhh[/QUOTE]

czytanie ze zrozumieniem. chyba latwiej psa utrzymac jak wazy 5 kg niz 50 nie uwazasz?:roll:
i gdzie ja napisalam, ze to chodzi o wiek.? napisalas dokladnie to co ja.

Link to comment
Share on other sites

Idziemy z dwoma chłopaki. Z klatki wychodzi dziewczynka ze średnim psem. Pies sika na chodnik, dziewczynka obchodzi dookoła trawniczek o powierzchni 15 metrów kw, po czym zawraca do klatki, prosto na nas. Psa nie zabiera, bo przecież nasze pieski takie śliczne... Szkoda tylko, że jej pies ze strachu praktycznie schował się pod samochodem. Pies powyżej 15 kg na pewno. Zero wychowania, zero myślenia. Nie zwróciłam uwagi, bo Celar się rozszczekał, więc też nie było jak trzeba. Ale najlepsze, że my stanęliśmy, bo myśleliśmy, że pójdzie dalej... A ona przystanęła, po czym zawróciła. Cały spacer tego psa, to było mniej niż minuta.:roll:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...