Jump to content
Dogomania

Uwaga zŁodziej psÓw!!!!!


basia

Recommended Posts

[quote name='Sybel']Możliwe, ale według mnie cała ta sytuacja była niesmaczna, nie na miejscu i po prostu obraźliwa. Mi, kiedy to czytałam, było dosłownie wstyd. Tym bardziej, ze na innym wątku rozmawiałam z Moreną, polubiłam ja w jakiś tam wirtualny sposób i było (jest) mi jej żal, że tak po niej pojechano.[/QUOTE]

Też rozmawiałam z Moreną na innym wątku w normalny sposób - jedno się nie ma do drugiego, właśnie dlatego, że nie krytykowałam jej, tylko poglądy.

[quote name='filodendron']Wrzućcie sobie w wyszukiwarkę hasło "chip apokalipsa" albo jeszcze lepiej "bio chip apokalipsa", żeby się z grubsza zaznajomić ze skalą problemu - sporo tych "szaraczków" interpretujących Apokalipsę :cool3:[/QUOTE]

A to już jest sprawa kościoła, do którego należą - niestety, w obecnych czasach słowo wiara = poglądy na pokaz i udowadnianie, jaka to aborcja jest zła, a niekorzystanie z antykoncepcji dobre :roll: Wiara ma niewiele wspólnego z religią i tym, co napisałaś powyżej - religia to zwyczajnie doskonałe narzędzie do zastraszania, moim zdaniem. Ale oczywiście - to tylko moje zdanie ;)

Link to comment
Share on other sites

Mam w rodzinie adwentystów i świadków Jehowy, często sama spotykam się z krytyką, ze bez ślubu żyję z moim facetem, ze to czy tamto. Wiem, to jest męczące, ale ja mam straszne opory przed taką jazdą po cudzych poglądach - chyba, ze w środowisku, gdzie WIEM, jakie dokładnie ludzie mają poglądy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sybel']Mam w rodzinie adwentystów i świadków Jehowy, często sama spotykam się z krytyką, ze bez ślubu żyję z moim facetem, ze to czy tamto. Wiem, to jest męczące, ale ja mam straszne opory przed taką jazdą po cudzych poglądach - chyba, ze w środowisku, gdzie WIEM, jakie dokładnie ludzie mają poglądy.[/QUOTE]

Ja krytykuje tylko te poglądy, w których przekonania religijne przeciwdziałają zdrowemu myśleniu. Skoro ktoś wyraził pogląd na forum publicznym, to chyba się spodziewał reakcji? No chyba, że od dziś forum jest miejscem, gdzie radośnie przytakujemy każdemu poglądowi, co by kogoś nie urazić :roll:

Link to comment
Share on other sites

Lady - masz rację.

Vectra - to znaczy, że nie jest tylko zagapiona w swoje interpretacje Biblii, ale też stara się działać na rzecz innych, nie tylko klepie bez sensu. Wielu "wierzących" wyznaje zasadę, że "bydlątka trzeba lać, bo bóg stworzył je podległymi ludziom i człowiek ma prawo takie bydlątko zarżnąć, zatłuc zamiast żony, przypiąc do budy, zagłodzić - to sprawia, ze podkreśla swoje człowieczeństwo". Spotkałam się z tej treści wypowiedziami i uważam, ze skoro ona stara się dbać o małego, chce go wykastrowac, a po rzeczowychj argumentach przyznała, ze chipowanie ma sens, to nie jest takim "dziwakiem", jakiego kreślą jej pierwsze wypowiedzi i dalsze komentarze.

(btw. wydaje mi się, że mod jakis powinien tu opanować sytuację, bo są ze trzy - cztery strony offtopu)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sybel']

(btw. wydaje mi się, że mod jakis powinien tu opanować sytuację, bo są ze trzy - cztery strony offtopu)[/QUOTE]
temat dotyczy złodziei psów , było pisane , że chip ułatwia odnalezienie , identyfikację i proszę mi to od modów nie ubliżać - bo mam inne zdanie niż WY.
To jest taka moda na dogo , że jak ktoś ma inne zdanie , szczególnie mod , to mu się wypluwa że mod i że ma - jestem modem słitaśnych blogasków i grupy TTB , tu jestem użytkownikiem tak jak WY i nie będę szczekać wedle waszego widzi misię , bo jestem modem - napisałam co myślę o fanatyzmie , a to że ktoś uratował pieska , nie je mięsa - nie jest dla mnie ani lepszy , ani gorszy - i napisałam w poprzednim poście - mamy już miliony zabobonów , tworzonych właśnie przez fanatyków ...
mnie tam lotto , kto w co wierzy - bezpieczeństwo realne , a wiara w bajki - to gryzący się temat - trzeba podchodzić realnie do życia

Link to comment
Share on other sites

Yyy... Właśnie te pieski samowyprowadzajace sie, gdy własciciele są np. 10 godzin w pracy... To, co prawda, zwykle nie są to psy, którym grozi kradzież, ale i to przecież jest mozliwe, nie mówiąc o zagrożeniu dla psa i ruchu drogowego, wiadomo. Powiedzcie mi, czy w nowej ustawie jest gdzieś mowa o wyciąganiu konsekwencji wobec takich włascicieli, bo nie pamietam już?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='beta ata']Yyy... Właśnie te pieski samowyprowadzajace sie, gdy własciciele są np. 10 godzin w pracy... To, co prawda, zwykle nie są to psy, którym grozi kradzież, ale i to przecież jest mozliwe, nie mówiąc o zagrożeniu dla psa i ruchu drogowego, wiadomo. Powiedzcie mi, czy w nowej ustawie jest gdzieś mowa o wyciąganiu konsekwencji wobec takich włascicieli, bo nie pamietam już?[/QUOTE]
nie musi być nowej ustawy , bo jest stara i dobra , tylko trzeba zgłaszać do straży i na policję , taki fakt - że ktoś puszcza sobie pieska wolno ... kilka mandatów , od 250zł wzwyż i myślę , że większość posiadaczy psów , nauczy się pieski trzymać w domu.
Działa , bo sama gnębiłam takich , co to pieska sobie na czas pracy wypuszczali ....
Jedna wskazówka - należy zgłaszać , że pies stwarza zagrożenie dla ludzi :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vectra']
Jedna wskazówka - należy zgłaszać , że pies stwarza zagrożenie dla ludzi :)[/QUOTE]
A ja zgłaszałam na Policję i powiedzieli, że dopóki nie zgłoszę tego oficjalnie, z imienia i nazwiska (nie chciałam ze względu na dobro mojego psa, sąsiad jest nieobliczalny), to nic nie mogą zrobić ... Mogą dać jedynie upomnienie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bognik']A ja zgłaszałam na Policję i powiedzieli, że dopóki nie zgłoszę tego oficjalnie, z imienia i nazwiska (nie chciałam ze względu na dobro mojego psa, sąsiad jest nieobliczalny), to nic nie mogą zrobić ... Mogą dać jedynie upomnienie.[/QUOTE]
no ja zgłaszałam oficjalnie i zawsze tak robię - anonimów nie uznaję

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vectra']no ja zgłaszałam oficjalnie i zawsze tak robię - anonimów nie uznaję[/QUOTE]
Chodzi mi o to, że mieszkam w małym miasteczku i gdyby na posterunku się dowiedzieli kto zgłosił, to doszłoby to do sąsiada i mój pies mógłby zostać np. otruty. Póki co po upomnieniu się uspokoiło ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vectra']nie musi być nowej ustawy , bo jest stara i dobra , tylko trzeba zgłaszać do straży i na policję ,[B] taki fakt - że ktoś puszcza sobie pieska wolno[/B] ... kilka mandatów , od 250zł wzwyż i myślę , że większość posiadaczy psów , nauczy się pieski trzymać w domu.
Działa , bo sama gnębiłam takich , co to pieska sobie na czas pracy wypuszczali ....
Jedna wskazówka - należy zgłaszać , że pies stwarza zagrożenie dla ludzi :)[/QUOTE]

u mnie tego pelno cały dzien możnaby nic innego nie robić
a mandatu nie zapłacą - nie ma z czego nie pracują ( właściciele oczywiście)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

[quote name='FredziaFredzia']Jeżeli czytasz ten temat, to wiedz, że coś się dzieje.

[video=youtube;7GLVcu0ha1g]http://www.youtube.com/watch?v=7GLVcu0ha1g[/video]

:diabloti:[/QUOTE]
Wiedz, że coś się dzieje... ??? !!! ??? Nic tylko do psychiatry panie plebanie, bo coś się z pana głową dzieje...

Link to comment
Share on other sites

Trzeba szczególnie uważać jak się wychodzi z psem rasowym, niestety, ale jest dużo osób czyhających na psy... Są dużo warte więc ludzie się laszą na nie. Dobrze byłoby wytresowac swojego psiaka tak aby nie dał się tknąć nieznanym złoczyńcom :P No ale jak tu małe ufne stworzonko nastawić w taki sposób...;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='basia']Kopiuję z zaprzęgowego forum:

[B][COLOR=red]W trójmieście (okolice Pruszcza Gdańskiego) grasuje złodziej psów rasowych.

Ma na swoim koncie kilka husky z Juszkowa, owczarki, psy małe, zawsze rasowe!


Apeluje, żeby nie zostawiać psów samych przypiętych przy sklepie, nie spuszczać ze smyczy na spacerach, czy zostawiać niepilnowanych na podwórku.

Psy sprzedawane sa na giełdzie w Pruszczu. Dzisiaj miałam okazje porozmawiać z trzema osobami które to spotkały. Dwie z Pruszcza, trzecia z Juszkowa.
[/COLOR][/B]
[B][COLOR=red][/COLOR][/B]
[COLOR=red][SIZE=1][COLOR=black]Jeżeli temat już jest to proszę o jego usunięcie.[/COLOR][/SIZE]
[/COLOR][/QUOTE]



Są też kradzione do pseudohodowli, które jest cięzko póżniej odnaleść

Link to comment
Share on other sites

[quote name='chau']Trzeba szczególnie uważać jak się wychodzi z psem rasowym, niestety, ale jest dużo osób czyhających na psy... Są dużo warte więc ludzie się laszą na nie. Dobrze byłoby wytresowac swojego psiaka tak aby nie dał się tknąć nieznanym złoczyńcom :P No ale jak tu małe ufne stworzonko nastawić w taki sposób...;)[/QUOTE]
Moje malutkie milutkie stfffforzonka sa tak wytresowane, ze dopóki ja jestem bardzo blisko, to pozwola podejść do siebie na wyciągnięcie ręki, ale nie dają się dotykać, chyba że im pozwolę wydając komendę "stój wystawa":lol: Pozwalają sie dotknąć tylko osobom dobrze im znanym;-), a na komendę "ratuj" Gordon i Lotos rzucają się na napastnika, a po chwili dołącza do nich Raper:lol:
Więc myślę, że się jednak da wyuczyć psa, żeby nie dał się wszystkim dotykać;-)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...