Jump to content
Dogomania

Jaką rasę mam wybrać vol. 2


Chefrenek

Recommended Posts

Flat musi mieć duużo zajęcia, żeby nie zdemolował mieszkanka ;) Ogólnie fajne, ładne, interesujące psy.
Polecam zarejestrowanie się na flatowym forum, bo to skarbnica wiedzy, można też pogadać z hodowcami i zobaczyć jak wygląda posiadanie flata 'od kuchni'.
Musisz skasować spacje w adresie, bo inaczej zeżre link -> http:// www. fcr. fora. pl

Powodzenia ;)

Link to comment
Share on other sites

Znaczy, zależy na jakiego osobnika trafisz, ale często mówi się, że flacik to taki Piotruś Pan wśród psów - nigdy nie dorasta i ma wieczne ADHD ;) Mógłbyś porozmawiać z hodowcami, jak oni widzą takie zostawanie w domu, może gdyby wybrać najspokojniejsze szczenię z miotu...? Zaryzykuję tutaj stwierdzenie, że każdy pies dużych rozmiarów potrzebuje zajęcia i wybiegania...

A może jakiś kundelek podbiłby Wasze serca? Często pieski przebywają w Domach Tymczasowych, gdzie uczą się, jak żyć w ludzkim świecie a opiekunowie wiedzą, jakie skłonności ma dany piesek i jaki wyrośnie, czy będzie mały czy duży etc.? ;)

Link to comment
Share on other sites

Witam ;)
Czytam Wasze forum od jakiegoś czasu,znalazłam wiele ciekawych informacji więc postanowiłam podzielić się tu moimi watpliwościami i zapytać bardziej doświadczonych niż ja o radę ;)
Zamierzam kupić szczeniaka.Muszę niestety z bólem uśpić mojego długoletniego przyjaciela - 12letniego kochanego schroniskowca w typie labradora.Jest bardzo chory,męczy się,objeździłam wielu wetów i już nie da się Mu pomóc.jedyne co mogę to Mu ulżyć.No ale ja nie o tym .Marzy mi się własnie labrador - nie dlatego,że to taka modna teraz rasa,po prostu myslę,że to pies którego charakter mi odpowiada.Mojego obecnego psiaka wzięłam ze schroniska nie majac kompletnie doświadczenia z psami i myślę,że wyszedł na "ludzi" ;) także dlatego,że ma te labradorowate geny ;)
Już zmierzam do celu i pytania ;) chcę szczeniaka kupic odpowiedzialnie,więc powiedzcie mi proszę,czy osoba taka jak ja "nada się' do labradorka.W skrócie:
-moge na utrzymanie pieska poswięcic do 300-400zł miesięcznie
-pracuję na pół etatu więc mam sporo czasu,jestem osoba aktywną wiec mogę zapewnic psaikowi ruch,mieszkam w mieście ale niedaleko sporego parku
-mieszkam z mężem,nie mamy dzieci ale planujemy - słyszałam,że labki nadają się do dzieci
-chciałabym psa podobnego charakterem do tego,którego mam - energicznego,żywiołowego ale takiego,którego da się nauczyć podstawowych zachowań,myslę,że mogłabym też pozwolić sobie na jego szkolenie
i co myslicie?
Drugi problem mam taki,że chciałam beztrosko kupic psiaka z hodowli która oferuje psy "po rodowodowych rodzicach" ,ale po przeczytaniu między innymi Waszego forum,tten pomysł przestał mi się podobać.Kłopot w tym,że - może egoistycznie - chciałabym kupić szczeniaka możliwie szybko po uśpieniu mojego psa..nie dlatego,że chcę o nim zapomniec ale dlatego,że wiem ,że będzie mi przeokropnie brakowało czterech łap w domu.Ale jak patrzę na ceny - no nie dam rady w 1 miesiącu wyłożyć 1500zł+jeszcze trzeba liczyć utrzymanie psiaka.Szukałam hodowli,które oferowałyby rodowodowe psiaki na raty albo trochę tańsze,ale nie znalazłam.
Przepraszam za rozwlekły post ;) I proszę o opinie i podpowiedzi ;)Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Tormiasz']Raczej kundelek odpada, wolelibyśmy mieć coś pewnego :) A co z Hovawartami? Nie zje mi królika? Czy dzieci mogłyby się z nim bawić czy raczej tego nie lubią? A co myślicie o Bullmastiffach?[/quote]

Pierwsze co mi przychodzi do głowy jak słyszę 'bullmastif' to 'ogrooooomne psisko' :evil_lol:

Hovek - c[FONT=Verdana][COLOR=Black]ytat stąd: [/COLOR][/FONT][URL="http://www.hovawart-pp.pl/hovawart_o_rasie.htm"]Hodowla Hovawartów - Pałacowe Piękności[/URL] (pierwsza hodowla z Google :eviltong:)

[quote][FONT=Verdana][SIZE=2][COLOR=Black]Potrzebuje dużo ruchu i zajęcia. Nie jest to pies dla wygodnickich ludzi. Konieczna jest znajomość psychiki psa, aby temu dominującemu psu wskazać miejsce w stadzie. [/COLOR][/SIZE][/FONT][/quote][FONT=Verdana][COLOR=Black]

Nie kierowałabym się przede wszystkim wyglądem psa, wygląd to sprawa drugorzędna. Wiadomo, musi się podobać, ale poszukajcie może 'psa rodzinnego', który nie potrzebuje aż tyle biegania, zajęcia co rasy typowo pracujące... Może bearded collie? Może pudel średniak? Cavalier King Charles Spaniel?
[/COLOR][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Verdana][COLOR=Black]Cavalier King Charles Spaniel to taki cukierek według mnie dla pań :) A co [/COLOR][/FONT][FONT=Verdana][COLOR=Black]bearded collie to nie przypadają mi do gustu takie siwe psy i nie bardzo pasuje jako przytulanka :)

A może jakiś pies co niekoniecznie musi kochać dzieci, ale je po prostu toleruje?
[/COLOR][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

myślę, że labrador byłby odpowiedni,a el pamiętaj, że nie wychowany labrador to horror w domu (wiem bo moja koleżanka ma katastrofę w chałupie)
a jaki kolor labka byś chciała bo ja ostatnio chyba na ale.gratce widziałam czarne z rod. za chyba coś ok 800-900 zł.

Link to comment
Share on other sites

Kolor jest mi absolutnie obojętny ;) Wszystkie są piękne ;)
O widzę takiego za 1000 na allegro faktycznie...muszę policzyc przeliczyć i zobaczyć jak wielką dziurę budżetowa mam ;)
Kredyt - tez o tym myślałam,ale mąż by mnie umordował ;) Musiałabym zamienić męża na psa,a jednak to mąż przynosi wypłatę :P:P

Link to comment
Share on other sites

No ja własnie o wystawach nie myślę,dlatego chciałam takiego bez rodowodu labradorka...ale jak się naczytałam,że jak ma byc prawdziwy labek to musi mieć rodowód bo jak nie ma to nie wiadomo co wyrośnie a co gorsza może być chory to już sama nie wiem co zrobić :flaming:
Tylko gdzie takiego rodowodowego z 'felerem' znaleźć ;/

Link to comment
Share on other sites

A labradory do adopcji ? wpisywałaś w wyszukiwarkę ? spróbuj. Nieraz ktoś kupi sobie lekkomyślnie szczeniaka a za parę miesięcy okazuje się, że musi wyjechać za granicę i szuka "dobrych rąk" dla psiaka. Ja juz nieraz widziałam podobne ogłoszenia w internecie i ludzie chcą oddawać nieraz naprawdę piękne rasowe zwierzęta. Tylko jeśli się boisz choroby to raczej radziłabym Ci uważać na te rasowe właśnie, bo nie wiem jak tam u labradorów ale w niektórych rasach to juz chyba więcej niz co drugi ma alergie a wtedy utrzymanie naprawdę może sporo kosztować.

Link to comment
Share on other sites

popytaj w hodowlach o PETY-są to takie szczeniaki, które mają wady dyskwalifikujące wystawianie np. inne umaszczenie, wady zgryzu itd.wiele hodowli rozkłada opłatę za psa na raty / na 2-3 raty nie powinno być problemu/.
możesz też poszukać psiaka na Dogo- trafiają się szczeniaki w typie labradorka / ostatnio mieliśmy w Poznaniu kilka sztuk czarnych:cool3:/. psiaków labkowatych jest niestety sporo:shake: nie licz jednak, że trafisz na zdrowego szczeniaka, z rodowodem i za darmo:shake:

Vege gdzie Ty widziałaś za darmo rodowodowe labradory???:crazyeye::crazyeye:

Link to comment
Share on other sites

Witam, chciałbym sprawić sobie czworonożnego przyjaciela, lecz nie jestem pewny co do rasy. Interesuje mnie pies który będzie:
- wesoły, żywy
- skłonny do zabaw
- towarzyski, lubiący przebywać wśród ludzi
- średniej wielkości - a w zasadzie to po prostu nie 'wielki', ale też nie 'miniatura', jak popularne ostatnio chihuahua
- nie wymagający codziennych bardzo długich spacerów (jak np. beagle)
- włos nie długi

Zakochałem się do tej pory w beagle'ach, lecz niestety co raz mniej jestem do niej przekonany z jednego powodu - nie wiem czy będę w stanie zapewnić mu dostatecznie dużo ruchu w ciągu tygodnia - uczę się, czeka mnie matura i nie wiem czy podołam czasowo na ich beaglowe eskapady. Bardzo podoba mi ich 'naturalna uroda', zdecydowanie bardziej wole je od psów 'pekińczyko-podobnych'. Mieszkam w mieszkaniu w dużym mieście (Kraków).

Pozdrawiam!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='vege*']to może chihuahua'e :evil_lol: ja bym sobie jeszcze pomyślała o rasie appenzeller, nei za duże nie za małe nadające się do mieszkania, są dobrymi stróżami, są masywne i dość ciężke, akceptują dzieci i inne zwierzaki :)[/QUOTE]Ale appki sa przeciez diablo szczekliwe, do bloku to tak srednio pasuje...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bobernh']
- nie wymagający codziennych bardzo długich spacerów (jak np. beagle)
[/QUOTE]

Każdy pies wymaga codziennych spacerów :roll: Przynajmniej jeśli myślisz o kupnie szczeniaka; jeśli nie chcesz mieć demolki w domu to rozładowanie jego energii spacerami i zabawą przez najbliższe parę lat będzie konieczne w duużych dawkach.

Chyba że zdecydujesz się na adopcję mocno starszego psa, który nie ma już ochoty na długie spacery i marzy tylko o wylegiwaniu się w ciepłym mieszkaniu. Jest mnóstwo takich.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...