Jump to content
Dogomania

Jaką rasę mam wybrać vol. 2


Chefrenek

Recommended Posts

Kajus ka to nie jest pouczanie tylko komplement:crazyeye: czytaj ze zrozumieniem.

co do przedszkoli to nie mam nic przeciwko chociaż przy mojej grupie psów socjalizację mam w domu:evil_lol: a na spacer czy wspólne ćwiczenia zawsze mogę się umówić z innymi Psiarami.

nie muszę się ,,dokształcać albo tylko marzyć,,z żadnej rasy bo psy mam od dziecka a trochę latek na karku już mam, zawsze jest to kilka a nie jeden pies, jeździłam na wystawy, na młodego prezentera, mam kontakt z hodowlami, weterynarzami, psimi fryzjerami, innymi wystawcami, poza tym pomagam w schronisku i cały czas się dokształcam literaturą fachową. poza tym skończyłam studia o kierunku biologicznym / genetyka/,w tej chwili robie kolejne, chodziłam na sekcję kynologiczną na AR gdzie mieliśmy spotkania z hodowcami różnych ras. i uwierz mi, że miałam doczynienia w swoim życiu z takimi psami, z takimi problemami, że wychowanie małego szetlika nie uważam za jakieś wyzwanie. a psa socjalizować należy każdego - i owczarek szetlandzki czy collie nie należy tu do wyjątków. jesteś nowa na forum więc chyba jeszcze nie wiesz co to jest szacunek do opinii drugiej osoby i masz problemy ze zrozumieniem co kto pisze. ale bądź sobie opryskliwa; życie to zweryfikuje:diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Fretkaxd']
Jak z tą szczekliwością? Sporo ludzi ma u nas psy i muszę przyznać że denerwujące jest jak idę po schodach a tu na cały głos "hau hau hau" i nie chciałabym żeby mój pies też sprawiał kłopoty.[/quote]

To mit.
CHodiz oto że sheltie są hałaśliwe [tzn. mają troche piskliwy głos].-[nie aż taki jak chihuahua]
Ale jeśli ..każdemu psu nie tylko sheltie poświęcisz czas to nie będzie z tym kłopotów.
Pewnych zachowań[tak jak siusiania poza domem] trzeba nauczyć każdego psa.

Z Bonnie nie ma takich problemów jak narazie.

ale jest młoda [17 lipca będzie miała 4 mies.] więc niewiem.

Więc równie dobrze każdy pies jeśli nie będziesz szkolić [nawet w domu] będzie szczekliwy i nie do zycia.
Sheltie mają do tego większe skłonności ale za to szybko się uczą. :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='vege*']Ja jeszcze straciłam moje ulubione spodnie :evil_lol: i kanapki bo mi z biórka ściągnęła i musiałam iść do kuchni sobie drugie robić :mad::evil_lol:[/quote]


Ja też straciłam kanapki a nawet obiad:D
przez kundelka mojego .. Gerducha geniusz..

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]nie pisz ogólnikowo, że każdy pies może być 7-8 godzin dziennie sam bo uwierz mi, że są psy, które nie będą tyle czasu grzecznie zostawały i czasem pod psa należy zmienić swoje życie. każdy pies jest inny.[/QUOTE]

Czytałam w kilku książkach, że każdego psa da się nauczyć zostawania samego. :)

[QUOTE][FONT=Verdana][SIZE=2][COLOR=#1e456e]Mimo tej bogatej szaty nie wymaga częstego czesania, czy kąpania. Wystarczy go przeczesać średnio 1-2 razy w miesiącu, najpierw skraplając sierść chociażby wodą. [/COLOR][/SIZE][/FONT][/QUOTE]
Opis ze strony hodowli tych psów :D

Link to comment
Share on other sites

Kajus ka jako pouczająca mnie znawczyni psów nie pisz ogólnikowo, że każdy pies może być 7-8 godzin dziennie sam bo uwierz mi, że są psy, które nie będą tyle czasu grzecznie zostawały i czasem pod psa należy zmienić swoje życie. każdy pies jest inny.

spacer 45 min. dla psa pasterskiego to też brednie bo psy pasterskie muszą pracować; zmęczyć się fizycznie i psychicznie; należy mu zapewnić nie tylko ruch ale też rozwój psychiczny, ćwiczenia...

czesanie psa z podszerstkiem 10 min raz w tygodniu???? zobaczysz jak ten pies będzie wyglądał po 2-3 miesiącach. :crazyeye:
a nawet jeśli czesze się tylko raz w tygodniu ale dokładnie żeby rozczesać od nasady 10 minut nie zajmuje na pewno:diabloti:

Link to comment
Share on other sites

Nie wtrącaj sie a pozatym min. 45 min. JEDEN SPACER .
Chociaż wiadomo ze trzeba więcej wychodzić.
To poleć inną rasę , co?
Ja polecam i ja opisuję.
Nie będe gadać z kimś kto ma tak niski poziom.
Więc radze ci nie odpisuj bo poco sie kłocić...???

To są zasady min.-minium!!!!!!
A pozatym są ze strony psy.pl
Więc nie krytykuj.
..
Ja tylko wyjaśniam i jak Fretka będzie chciała popiszemy o tej rasie na prv.
I wszystko wyjaśnimy ..pisałam ogólnie..:/

Fretka sprawdź tu , będzies zwiedziała dokładnie ;-0
[URL]http://www.zkwp.pl/zg/wzorce/88.pdf[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Fretkaxd']Czytałam w kilku książkach, że każdego psa da się nauczyć zostawania samego. :)
:D[/quote]





Ja nauczyłam mojego psa zostawać w kojcu [w domu] ma tam zabawki i posłanko.
W necie są instrukcje przystosowania.. najpierw wychodzisz na 5-10 min.. i tak dalej.
Zawsze zostawiasz psiakowi coś ekstra.
[TU POLECAM KONG]

Czesać jednak polecam raz w tygodni [najważniejsze portki i za uszami]

Link to comment
Share on other sites

mój poziom nie jest niski - zresztą każdy ma prawo do wypowiedzenia swojej opinii- w końcu jest demokracja prawda???

można psa nauczyć wszystkiego ale czasem jest tak, że nasze wyobrażenie odbiega od standardów i co wtedy? i nie pisz, że coś jest ze strony takiej a takiej albo tak było w książce bo wiedza z książek owszem potrzebna ale często odbiega od indywidualnych przypadków.

czesanie zależy od jakości włosa ; są psy długowłose, które wystarczy rzadziej czesać i włos im się nie filcuje a są takie, które musisz czesać codziennie żeby uzyskać jako taki efekt. i wiem to na swoim przykładzie bo mam 2maltańczyki i shih tzu.

a rasę polecić, owszem mogę.

na te warunki mieszkaniowe, plus warunek żeby pies nie kłaczył i był nieduży, nadawał się do psich sportów, na spacery, wycieczki polecam sznaucerka mini.

Fredka nie każdego psa można nauczyć zostawać samego. znam psa , który wracał do schronu bo jak zostawał sam przekopał się przez ściankę z nigdy do sąsiadów, sama mam psa, który nie może zostawać sam a do tego dochodzą problemy zdrowotne i musiałam zmienić pracę w dużej firmie na własną działalność w domu żeby nie wychodzić na 8-12 godzin dziennie...

Link to comment
Share on other sites

no niewiem sznaucery mini czesto mają problemy z e stawami[moje koleżanki mają sznaucery mini] a pozatym to niezaładne są

O i niski poziom-chodzi mi oto żże zaxhowujesz się jakbyś za wszelką cenę chciała wywołać kłotnie.
Niechodzi mi tu nawet o twoja wiedzę o psach.

Link to comment
Share on other sites

No ja przecież szkoły nie rzucę ze względu na psa, ale całe wakacje poświęcę na naukę zostawania itd.
Moja koleżanka ma sznaucera miniaturowego (sukę) i nie podoba mi się ten pies zarówno z wyglądu jak i z zachowania. Taki niemrawy jest ;)
A jeszcze mam pytanie co z zapaszkiem psa?
Bardzo intensywnie "pachną" ?
Moja mama twierdzi, że w mieszkaniach w których są psy śmierdzi. Psy moich znajomych są psami mieszkającymi w domu z podwórkiem, więc niestety nie udało mi się stwierdzić czy faktycznie czuć smrodek.
Mam dwa chomiki i zanim je miałam też mama twierdziła, że będzie brzydko pachnieć, ale zmieniła zdanie, bo przekonała się że tak nie jest.

Link to comment
Share on other sites

,,CHodiz mi o socjalizowanie pieska o ile wiesz co to znaczy.
Żeby sie nie bał .
Ja mam pdsa tej rasy i mam wcześniejsze doświadczenia z tą rasą.
Więc mnie nie pouczaj...:angryy:

Ps.I jeśli się nie douczysz na temat shelciaków i collaków to radze Ci żebyś tylko marzyła.....:evil_lol:[/quote]


a to Twoim zdaniem jest wypowiedź na poziomie????? bez komentarza...



co do sznaucera to tylko propozycja. znam psy tej rasy i są bardzo żywe i szybko się uczą. ale wiadomo każdemu co innego się podoba.

czy pies śmierdzi? hmmmm każdy co innego uważa za smród.
pies zadbany, czysty nie śmierdzi tylko czasem pachnie takim ,,typowym psim zapachem,,-np. po deszczu...

a może z ras do polecenia podoba Ci się pudelek mini albo średni?? też super do sportów, bardzo inteligentny, nieduży, nie linieje?

Link to comment
Share on other sites

Pudelki są ok
i wogle nie sypią sierścią[maja loczki]
ale troche niemrawe jak sznaucerek.


A co do zapachu to po deszczu jest lekki.
Ale to nie przeszkadza.

U rasowych tak raczej nie jest ale mój kundelek co ma baaaaaardoz żołądek wrażliwy często puszcza gazy....
hehhe.

To pa! Idę z psiakami na Pola Mokotowskie [znaczy sie jade]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='aina155']Pies owszem wydziela specyficzny zapach, ale pies czysty, zadbany nie "smierdzi" bardzo. Choc dla osoby, kotra nia ma psa zapach jest wyczuwalny. ALe nie martw sie po kilku dniach nie bedze juz go czuc ;)[/QUOTE]

mojego psa w ogóle nie czuć w domu- potwierdzone przez znajomych ;) ale on jest czyścioszek, do kałuży nawet łapką nie wejdzie, no i praktycznie nie ma podszerstka ;)

i pamiętajcie, że krótka sierść to najbardziej uciążliwy rodzaj sierści jeżeli chodzi o sprzątanie, tych igiełek po prosdtu nie da się wyzbierać ze wszytskich dywanów czy kanap z tkaniny (dlatego my mamy skórzane i parkiet na podłodze:diabloti:)

Link to comment
Share on other sites

Kurcze, za pudelkami też nie przepadam.
Podoba mi się za to manchester terrier , ale jak mówicie, że krótka sierść jeszcze gorsza, to może poszukam rasy z trochę dłuższą ;) Chociaż w opisie tej rasy pisze, że prawie w ogóle nie linieje.

Link to comment
Share on other sites

Kurcze, za pudelkami też nie przepadam.
Podoba mi się za to manchester terrier , ale jak mówicie, że krótka sierść jeszcze gorsza, to może poszukam rasy z trochę dłuższą ;) Chociaż w opisie tej rasy pisze, że prawie w ogóle nie linieje.

Link to comment
Share on other sites

Z jednej strony owczarek, z drugiej terrier - specyfika niebo a ziemia :diabloti:

A może tak nie szukaj 'na siłe' - poczytaj sobie o różnych rasach, popatrz na nie z dystansu, a nie z podejście 'musze go mieć' i zastanów się sto razy, zanim podejmiesz decyzje, jaki to ma być pies.

Jeśli juz masz okreścione wymagania - brawo ;)

Piszesz o psie do sportów, tak? Fakt, Sheltie sprawdzają się w tym znakomicie jak i pudelki, o których tu wspominano... No i nigdy nie widzialam niemrawego pudla :evil_lol:

Patrz też pdo kątem tego, czy ta rasa jest w polsce znana, czy są hodowle tej rasy, które nie zażyczą sobie ceny kosmicznej za szczeniaka.

Link to comment
Share on other sites

krótkie włosy gorzej wyczyścić bo strasznie się wbijają- to fakt. ale dłuższe włosy to więcej czesania i mycie po każdym deszczowym spacerze. widzę u siebie, że po deszczu u beagla przetrę łapy ręcznikiem i jest ok. u długowłosych muszę wypłukać piach w umywalce, rozczesać żeby nie było filców i podsuszyć. moje długowłose przynoszą też z dworu więcej liści, traw, gałązek i piachu.
po psie i tak sprzątać trzeba więcej musisz zadecydować czy będziesz odkurzać i wybierać igiełki z sierści czy odkurzać piasek i liście:evil_lol:;)

Link to comment
Share on other sites

Pudelki niemrawe :crazyeye:? Jedyny niemrawy pudel jakiego znam to 15-letnia miniaturka :lol:. Przecież to jedne z najbardziej inteligentnych [przed szelciakiem :diabloti:] psów myśliwskich, świetnie sprawdzają się też w sportach dzięki swojej niespożytej energii :razz:...

Pomijam już fakt, że nie wyobrażam sobie wybiegania jakiegokolwiek owczarka na 45 minutowym spacerku :crazyeye:. No, chyba że ktoś robi 4-5 takich spacerków dziennie :evil_lol:.

[B]Fretka[/B] zajrzyj sobie do mojej galerii, mam tam zdjęcia psa w typie pudla, są zdjęcia różnych fryzur... może po prostu nie jest tak ,że nie podoba ci się pies, tylko jego fryzura ;).

Link to comment
Share on other sites

Nasza Kajuska chyba niewiele wie o psach. Jej wypowiedzi na temat sheltie też by należało między bajki włożyć. Sheltie sypie włosem tak jak i collie, szczególnie na wiosnę i latem jak się robi gorąco. Szelciaki są bardzo szczekliwe i to fakt, mają piskliwy głosik więc jak ktoś nie lubi jazgota to się musi napracować aby mieć ciszę w domu i na spacerach.
Jeśli chodzi o czesanie-czeszemy tylko za uszami i tam gdzie robią się kołtuny, częste czesanie po całości bardzo niszczy sierść.Piękna sierść u sheltie i collie to wypadkowa dobrej karmy i dużej ilości spacerów, czesanie zostawmy innym rasom.
Zapaszek psi nie zależy od rodowodu tylko od stanu skóry, żołądka-tak jak u ludzi. Dochodzi też indywidualny zapach danego osobnika, który może nam się podobać lub nie. Szelciak to też niezły śmierdziuszek, jak każdy piesek i kąpiele tego nie zmienią. Częste kąpanie (mycie szamponami) psa z bogatym podszerstkiem może doprowadzić do chorób skóry.Ja wolę śmierdziela od psa z grzybicą.
Dysplazja u sheltie i collie też bywa i trzeba o tym pamiętać.
Uwielbiam szelciaki ale co pies to charakter-jeden będzie lękliwy, drugi odważny itd......(niemrawe też bywają:evil_lol:)
Gdyby jeszcze Kajuska mogła przestac reklamować swoją ulubioną hodowlę szelciaków to byłoby miło. Jest sporo innych, równie dobrych.W różnych hodowlach kładzie się nacisk na różne rzeczy, co dla jednego będzie dobre to dla innego niekoniecznie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kajus_ka']Pudelki są ok
i wogle nie sypią sierścią[maja loczki]
ale troche niemrawe jak sznaucerek.


A co do zapachu to po deszczu jest lekki.
Ale to nie przeszkadza.

U rasowych tak raczej nie jest ale mój kundelek co ma baaaaaardoz żołądek wrażliwy często puszcza gazy....
hehhe.

To pa! Idę z psiakami na Pola Mokotowskie [znaczy sie jade][/quote]

Sznaucer i pudel niemrawy:crazyeye: Kto Ci takich bajek naopowiadal:shake:
O wrazliwosci zoladka...nawet nie komentuje:roll:

Wydaje mi sie ze na temat psow niewiele madrego masz do powiedzenia, jesli czegos nie wiesz, nie jestes pewna nie pisz bo wychodza z tego naprawde "dziwne" rzeczy:shake:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...