Jump to content
Dogomania

Jaką rasę mam wybrać vol. 2


Chefrenek

Recommended Posts

[quote name='tina198711']Im więcej czytam, tym bardziej mi się miesza w głowie ;-(. Jeden poleci jakąś rasę, drugi kategorycznie odradza. Wydawało by się, że co to za problem wziąć pieska do domu, a tu się okazuje, że ile osób, tyle opinii.[/quote]

Bo co pies to inny charakter, szczególnie z pseudohodowli ...
Miałem już 3 Sznaucery (nierodowodowe), w tym 2 ostatnie ze schroniska.

Pierwszy (mini) z pseudohodowli za wczesnie zabrany od suki miął agresję lękową i szczekał na wszystkie psy, gości w domu, ganiał koty itd.

- suczka (mini) kocha koty, na ptaszki i inny inwentarz poluje(!), człowieka każdego wpuści, ale przy płocie stróżuje i szczeka zaciekle na każdego!

- olbrzym, spokojny, nie poluje, zwierzaki inne toleruje, do płotu nie biega (od ogrodu), płotu pilnuje od frontu przy furtce... człowieka obcego do domu bez komendy "zostaw" nie wpuści...

Psy nawet tej samej rasy mogą być różne i dlatego kazdy ma swoje własne indywidualne (wiec czasem wzajemnie sprzeczne) doświadczenia...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Martens']

Mi by tu bardzo pasowała sunia bokser; samiec raczej nie, bo potrafi być dość dominujący w niewprawnych rękach.[/QUOTE]

Do stróżowania ? Cały czas na dworze ? Nie wyobrażam sobie..

Link to comment
Share on other sites

POlecam owczarki szetlandzkie sheltie.
Sama mam jednego.
Bonnie jest bardzo bystra i mądra
,,Najmądrzejsza w psim przedszkolu"- Jak to ujął instruktor.
Sheltie są bardzo wytrzymałe i szybko się uczą.
Są małe i wspaniałe.

Jakby co polecam hodowlę Vangeldis z Grodziska Maz.

Link to comment
Share on other sites

wszystko zależy od wychowania. moja sunia shar peika była najwspanialszym psem jakiego mieliśmy; wychowana, cierpliwa, opanowana a nigdy nie szkoliliśmy jej:crazyeye: tęsknimy za nią bardzo :oops: był to nasz 2 pies więc też ie mieliśmy wprawy;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='marta23t']wszystko zależy od wychowania. moja sunia shar peika była najwspanialszym psem jakiego mieliśmy; wychowana, cierpliwa, opanowana a nigdy nie szkoliliśmy jej:crazyeye: tęsknimy za nią bardzo :oops: był to nasz 2 pies więc też ie mieliśmy wprawy;)[/QUOTE]
Weim tu ogólnie chodzi o socjal w tym przedszkolu [razem z nia tam chodze] ...

Link to comment
Share on other sites

Marto23t ...

CHodiz mi o socjalizowanie pieska o ile wiesz co to znaczy.
Żeby sie nie bał .
Ja mam pdsa tej rasy i mam wcześniejsze doświadczenia z tą rasą.
Więc mnie nie pouczaj...:angryy:

Ps.I jeśli się nie douczysz na temat shelciaków i collaków to radze Ci żebyś tylko marzyła.....:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='vege*']Powodzenia w zrealizowaniu marzenia ;) Mi za to od chyba 5 roku życia (teraz mam 15) marzy mi się wielki, kudłaty, czarny Nowofundland:loveu: :roll: Ale dopóki ja z moimi rodzicami nie wyprowadzimy się do domku jedno rodzinnego to mogę sobie tylko o niufie pomarzyć :-( ale tata już mi powiedział, że jak się przeprowadzimy to na pewno będzie Nowofundland :loveu:[/QUOTE]
to miło.

One są takie kochane.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='aina155']Mi sie colak krotkowlosy marzy. Moze za jakies 2-3 lata uda i sie to marzenie spelnic[/quote]
Powodzenia w zrealizowaniu marzenia ;) Mi za to od chyba 5 roku życia (teraz mam 15) marzy mi się wielki, kudłaty, czarny Nowofundland:loveu: :roll: Ale dopóki ja z moimi rodzicami nie wyprowadzimy się do domku jedno rodzinnego to mogę sobie tylko o niufie pomarzyć :-( ale tata już mi powiedział, że jak się przeprowadzimy to na pewno będzie Nowofundland :loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kajus_ka']Marto23t ...

CHodiz mi o socjalizowanie pieska o ile wiesz co to znaczy.
Żeby sie nie bał .
Ja mam pdsa tej rasy i mam wcześniejsze doświadczenia z tą rasą.
Więc mnie nie pouczaj...:angryy:

Ps.I jeśli się nie douczysz na temat shelciaków i collaków to radze Ci żebyś tylko marzyła.....:evil_lol:[/quote]
Mądrze napisałaś :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Dzięki :]

A ty wybrałaś sobie super rasę.
Myślałam brzy wyborze psa nad Nowofunlandem ale za duży do bloku:P
I dobrze że chcesz zapewnić mu fajny dom [jednorodzinny] widze że wiesz coś nie coś o psach a już napewno o tych dużych .. takich powiedzmy niufciach.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kajus_ka']Dzięki :]

A ty wybrałaś sobie super rasę.
Myślałam brzy wyborze psa nad Nowofunlandem ale za duży do bloku:P
I dobrze że chcesz zapewnić mu fajny dom [jednorodzinny] widze że wiesz coś nie coś o psach a już napewno o tych dużych .. takich powiedzmy niufciach.[/quote]
Ja właśnie też nie chciałam Niufa do 50m2 mieszkania bo taki 75kg pies nie czuł by się chyba zbyt dobrze w takim mieszkaniu:-( ale tak przypadkiem trafiła do mnie suczka Nuka (możecie ją podziwiać w jej galerii):evil_lol: kundliczka ze wsi od znajomych ją wzięłam i nie żałuję mimo, że straciłam 2 pary butów przez nią :evil_lol: wiadomo jeszcze troszkę głupiutka była wtedy bo miała chyba ok 5-6 mies :evil_lol: ale cieszę się, że ją mam nie ma to jak najlepszy psi przyjaciel :loveu::evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Wreszcie, po 16 latach namawiania (no dobra, przesadzam, nie mogłam namawiać zanim nauczyłam się mówić :D ) mogę mieć psa, ale dopiero w następne wakacje. Przez rok czasu muszę wykazać się odpowiedzialnością i uzbierać około 2 tysiące (jak nie starczy to liczę, że mamusia choć trochę dołoży ;) ) na zakup psa i wyprawki. No i mam rok na wybór rasy oraz hodowli.
Przejdę do rzeczy. Chciałabym, żebyście pomogli mi wybrać rasę. Czytałam o wielu, ale nie mogę się zdecydować, no i nic nie jest lepsze niż opinie posiadaczy pieska owej rasy.
Najpierw podam warunki mieszkalne.
Mieszkanie dwupokojowe, na pierwszym piętrze, na przeciwko bloku park, miejscowość mała, otoczona lasami, łąkami, jest blisko zalew, rzeka i ogólnie dużo miejsc na spacery.
Teraz o mnie, rodzinie i warunkach jakie możemy zapewnić.
Codziennie rano jadę autobusem do szkoły, ale nie mam problemy ze wczesnym wstawaniem i rano mogę sobie pozwolić na 20-minutowy spacer oraz nakarmienie. Wracam zazwyczaj o godzinie 16, ale o godzinie 12-13 jest już w domu mój 10 letni brat, który psa może wyprowadzić na krótki spacer. Dlatego psiak musiałby około 4-5 godzin być całkiem sam, bo mama pracuje (oprócz czwartku). Wieczorem mogę psu zapewnić długi spacer (około dwie godziny) , bieganie, latem pływanie, zabawy na dworze itd.
Pies najlepiej żeby miał sierść krótką, która nie linieje lub linieje ale w małym stopniu.
Czytam sporo o psach, pomagam w tresurze znajomym (metody pozytywne), dlatego swojemu psiakowi mogę zapewnić dobre wychowanie od pierwszych dni. Będę go uczyła konsekwentnie. Będę też próbowała oprócz posłuszeństwa ćwiczyć agility, więc pies na pewno będzie miał dużo ruchu.
Aha, zaznaczam raz jeszcze że mam dwupokojowe mieszkanie i pies powinien być średnich/małych rozmiarów.
Myślałam między innymi o pinczerze średnim [IMG]http://www.forum.mampsa.pl/images/smilies/smile.gif[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Wreszcie, po 16 latach namawiania (no dobra, przesadzam, nie mogłam namawiać zanim nauczyłam się mówić :D ) mogę mieć psa, ale dopiero w następne wakacje. Przez rok czasu muszę wykazać się odpowiedzialnością i uzbierać około 2 tysiące (jak nie starczy to liczę, że mamusia choć trochę dołoży ;) ) na zakup psa i wyprawki. No i mam rok na wybór rasy oraz hodowli.
Przejdę do rzeczy. Chciałabym, żebyście pomogli mi wybrać rasę. Czytałam o wielu, ale nie mogę się zdecydować, no i nic nie jest lepsze niż opinie posiadaczy pieska owej rasy.
Najpierw podam warunki mieszkalne.
Mieszkanie dwupokojowe, na pierwszym piętrze, na przeciwko bloku park, miejscowość mała, otoczona lasami, łąkami, jest blisko zalew, rzeka i ogólnie dużo miejsc na spacery.
Teraz o mnie, rodzinie i warunkach jakie możemy zapewnić.
Codziennie rano jadę autobusem do szkoły, ale nie mam problemy ze wczesnym wstawaniem i rano mogę sobie pozwolić na 20-minutowy spacer oraz nakarmienie. Wracam zazwyczaj o godzinie 16, ale o godzinie 12-13 jest już w domu mój 10 letni brat, który psa może wyprowadzić na krótki spacer. Dlatego psiak musiałby około 4-5 godzin być całkiem sam, bo mama pracuje (oprócz czwartku). Wieczorem mogę psu zapewnić długi spacer (około dwie godziny) , bieganie, latem pływanie, zabawy na dworze itd.
Pies najlepiej żeby miał sierść krótką, która nie linieje lub linieje ale w małym stopniu.
Czytam sporo o psach, pomagam w tresurze znajomym (metody pozytywne), dlatego swojemu psiakowi mogę zapewnić dobre wychowanie od pierwszych dni. Będę go uczyła konsekwentnie. Będę też próbowała oprócz posłuszeństwa ćwiczyć agility, więc pies na pewno będzie miał dużo ruchu.
Aha, zaznaczam raz jeszcze że mam dwupokojowe mieszkanie i pies powinien być średnich/małych rozmiarów.
Myślałam między innymi o pinczerze średnim [IMG]http://www.forum.mampsa.pl/images/smilies/smile.gif[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

A może Buldożek francuski lub buldog angielski? Te psy są stworzone do mieszkania w bloku, nie potrzebują dużo ruchu i nie mogą się za bardzo męczyć dlatego, że mają skrócony układ nosowy. Ale z własnego doświadczenia naprawdę z szczerym sercem polecałabym ci pieska z dłuższą sierścią, ponieważ krótka sierść to straszna udręka :/ psy krótkowłose linieją całym rokiem (wiem to po mojej suczce), a sierść z długowłosego psa zbiera się dużo łatwiej wystarczy wilgotną gąbką przejechać po dywanie i robi ci się duży jeden kłak, który weźmiesz w rękę i wyrzucisz, a i jeszcze jedno psy linieją mniej niż suczki.
pozdrowienia i myślę, że choć trochę pomogłam ;p ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Fretkaxd']Wreszcie, po 16 latach namawiania (no dobra, przesadzam, nie mogłam namawiać zanim nauczyłam się mówić :D ) mogę mieć psa, ale dopiero w następne wakacje. Przez rok czasu muszę wykazać się odpowiedzialnością i uzbierać około 2 tysiące (jak nie starczy to liczę, że mamusia choć trochę dołoży ;) ) na zakup psa i wyprawki. No i mam rok na wybór rasy oraz hodowli.
Przejdę do rzeczy. Chciałabym, żebyście pomogli mi wybrać rasę. Czytałam o wielu, ale nie mogę się zdecydować, no i nic nie jest lepsze niż opinie posiadaczy pieska owej rasy.
Najpierw podam warunki mieszkalne.
Mieszkanie dwupokojowe, na pierwszym piętrze, na przeciwko bloku park, miejscowość mała, otoczona lasami, łąkami, jest blisko zalew, rzeka i ogólnie dużo miejsc na spacery.
Teraz o mnie, rodzinie i warunkach jakie możemy zapewnić.
Codziennie rano jadę autobusem do szkoły, ale nie mam problemy ze wczesnym wstawaniem i rano mogę sobie pozwolić na 20-minutowy spacer oraz nakarmienie. Wracam zazwyczaj o godzinie 16, ale o godzinie 12-13 jest już w domu mój 10 letni brat, który psa może wyprowadzić na krótki spacer. Dlatego psiak musiałby około 4-5 godzin być całkiem sam, bo mama pracuje (oprócz czwartku). Wieczorem mogę psu zapewnić długi spacer (około dwie godziny) , bieganie, latem pływanie, zabawy na dworze itd.
Pies najlepiej żeby miał sierść krótką, która nie linieje lub linieje ale w małym stopniu.
Czytam sporo o psach, pomagam w tresurze znajomym (metody pozytywne), dlatego swojemu psiakowi mogę zapewnić dobre wychowanie od pierwszych dni. Będę go uczyła konsekwentnie. Będę też próbowała oprócz posłuszeństwa ćwiczyć agility, więc pies na pewno będzie miał dużo ruchu.
Aha, zaznaczam raz jeszcze że mam dwupokojowe mieszkanie i pies powinien być średnich/małych rozmiarów.
Myślałam między innymi o pinczerze średnim [IMG]http://www.forum.mampsa.pl/images/smilies/smile.gif[/IMG][/QUOTE]
Polecam ci owczarka szetlandzkiego [posiadam]
to nieduży 5 kg piesek no ale ma długą sierść.
Zalety jego sierści to to że praktycznie nie linieje.
Sheltie są na liście 10 najmądrzejszych psów na świecie.
Są w świetne w takich sportach jak:agility,frisbee,dog dancing,zaganianie owiec....
W agility często osiągają sukcesy.
Są bardzo wytrzymałe ,wytrzymalsze od ich podobieństwa collie.
Ponieważ biegną w inny sposób niż wszystkie psy.
Są bardzo towarzyskie i wesołe.
No i oczywiście mądre,błyskotliwe i szybko sie uczą.

Jeśli chcesz z nim chodzić na agility czy na długie spacery bardzo POLECAM!!
To wspaniałe psy.[Naprawde nie dosładzam sprawdź w necie]

Jeśli ci się nie spodoba sheltie tu znajdziesz inne mądre rasy.:
[url=http://pl.euroanimal.eu/Najm%C4%85drzejsze_psie_rasy]Najmądrzejsze psie rasy - Encyklopedia Zwierząt - Euroanimal[/url]


Sheltie mają tam świetną opinię:*

Polecam!

Link to comment
Share on other sites

No i ja posiadam sheltie więc wiem z własnego doświadczenia że szybko się uczą.

I hodowczyni mówiła ze nie linieją i łatwo sie wyczesuje itd...
Sprawdź w ,,moich psach" u mnie w profilu z jakiej hodowli jest Bonnie.:)
Jak nie znajdziesz to ja ci sama powiem i wogle.. mam nawet założony post na temat hodowli.

Link to comment
Share on other sites

Ten owczarek szetlandzki faktycznie ciekawy.
Na pewno nie ma problemów z sierścią? :)
Bo mama ledwo co się zgodziła na psa i nie chciałabym żeby żałowała z powodu sierści. ;)

[QUOTE]Jego wadami (a dla niektórych zaletami) są łakomość na jedzenie i szczekliwość.[/QUOTE]
Jak z tą szczekliwością? Sporo ludzi ma u nas psy i muszę przyznać że denerwujące jest jak idę po schodach a tu na cały głos "hau hau hau" i nie chciałabym żeby mój pies też sprawiał kłopoty.

Link to comment
Share on other sites

Nie tylko czesać trzeba raz w tyg.
Przeczytaj:
Jak najbardziej, szetlanda można trzymac w mieszkaniu w bloku, lecz nie może byc one za małe, trzeba także pamientać, że są to psy pasterskie i potrzebują dużo ruchu, minimum 45 minut spaceru dziennie.Co do pielęgnacji nie jest ona zbyt skomplikowana:
Psa tej rasy powinno sie czesać 1 w tygodniu(zależy od potrzeb danego psa)przez 10 minut.
Nie wymaga częstego strzyżenia, jedynie psy wystawowe dla lepszego efektu podczas zawodów.
Jeżeli poruszony został temat o przebywanu psów z dziećmi czy tez z małymi dziećmi, są pewne kwestie i reguły co do których musimy sie dostosować:
-Psa można pozostawic samego w domu przez maximum 7-8 godzin
- Nie można go zostawiac samego z małymi dziećmi, chodzi tu nie tylko o dziecko(szetlandy są z regóły bardzo przyjazne wobec dzieci)ale o samego psa

Link to comment
Share on other sites

Jeśli chcesz psa, który nie linieje oto one:
*maltańczyk
*shih-tzu
*pudel
[URL="http://ale.gratka.pl/ogloszenie/2008853_bichon_frise_szczenieta_z_rodowodem_po.html"][/URL]*york
*chiński grzywacz
*bichon frise
*bolończyk
*coton de tulear
*west highland white terier
*sznaucer miniaturowy
* no i jeszcze różne terierki
;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...