Jump to content
Dogomania

Jaką rasę mam wybrać vol. 2


Chefrenek

Recommended Posts

Ja zdecydowanie polecam owczarka niemieckiego długowłosego. Na początku trochę problemów ale potem już jest z górki i przyjaciel na długi czas... Wcześniej miałem husky ale jak na pierwszego psa dla ciebie to nie polecam bo jest dosyć trudny w ułożeniu...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gryf80']pudle bardzo długo żyją i są dość zdrową rasą[/QUOTE]
nie tylko dlugo zyja ,ale sa najiteligentniejsze psy,poza tym dostosuja sie do kazdego miejsca zamieszkania.To co moze jest dla niektorych opiekunow obciazeniem to to ,ze 6 razy w roku nalezy udac sie z pudlem do fryzjera.

Link to comment
Share on other sites

juz to eidze na osiedlu i w bloku
Wiele lat -17 obserwowalam psy blokowe,serce sciskalo jak widzialam umeczone psy polarne,bernardyny ,setery w kagancach tylko chodzace wkolo bloku na lince.dobrze ,ze juz tej psiej tragedi juz nie widze.Wtedy to one byly w modzie ,teraz to widze ,ze labradory ,piekne border colli i inne mnozone na peczki psy!Jedynym psem co ostatecznie mniej potrzebuje ruchu z wiekszych ras sa retriva,ale tylko golden
Z podobnych w wygladzie do border colli ,ale mniej wymagajacycm psem jest angielski shepherd

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Unbelievable']a dla jakich psów to jest miejsce? oprócz ozdóbek[/QUOTE]
wiesz mozesz i lwa miec w mieszkaniu . Nalezy jednak przed zakupem psa nie sluchac hodowcy reklam np.jak czesto hodowcy mowia ,ze np.labrador jest rodzinnym pies ,bo jest reklama zeby psa sprzedac,ale wpierw poczytac dokladnie o tej rasie ,czy odpowiada charakter do przyszlego opiekuna i do warunkow mieszkaniowych i otoczenia.to, ze pies jest modny ,ze sie podoba to za malo ,zeby psa posiadac.Psu nalezy zapewnic warunki jakie sa odpowiednie do jego charakteru i jego potrzeb.

Link to comment
Share on other sites

do bani takie uogulnienia...ja mam akitę w bloku 3 lata...pies naprawdę nieszczęśliwy...pół dnia przesypia albo bawi sie z kotami...chodzi na spacery nad jezioro...biega sobie po polankach...serio masakra...choc ma milion razy lepiej niż pies przy domu...który niby ma 1000m2 ale załi sobie po nich sam...albo co gorsza siedzi cały dzień w domu i jest wypuszczany an siku ;)
i wkurza mnie też stwierdzanie ze jakiś pies jest ]najinteligentniejszy...to trochę jak reklama proszku, który robi, ze biel jest bielsza od bieli...jakieś badania masz zeby to poprzeć? Owszem pudle sa inteligentne...co nie oznacza, ze pies, który moze nie jest tak nastawiony na współpracę z człowiekiem równie mądry nie jest...moze po prostu jego cechy charakteru nie wymagają okazywania tej mądrosci ;)

i mimo wszystko od ksiażek o rasie lepsza jest wiedza praktyczna...bo czytając przepis na szarlotkę też mozę Ci sie wydawać ze wiesz jak ją zrobić...albo że ta opisana jest rewelecyjna...choc ktos kto pisał tę książke mógł miec zupełnie inne odczucia niż pare osób...

Link to comment
Share on other sites

a gdzie ja porównałam akitę do pudla...oburzyłam sie jedynie na stwierdzenie, ze psy tego typu męczą sie w mieszkaniach...
a dokładnie tu ;)
juz to eidze na osiedlu i w bloku
Wiele lat -17 obserwowalam psy blokowe,serce sciskalo jak widzialam umeczone psy polarne,bernardyny ,setery w kagancach tylko chodzace wkolo bloku na lince

i faktycznie myslisz,ze to aż tak kolosalna różnica...obie rasy mają 4 łapy, ogon, dwoje oczu, parę uszu i mózgi :) to jak te częsci wykorzysta własciciel ma nie raz większą wartosć niż specyfika rasy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='motyleqq']dla psa nie jest ważny metraż, tylko to, jak spędzamy z nim czas. również dla bordera ;)[/QUOTE]

Zgadzam się.

[quote name='xxxx52']Nie porownaj akity do pudla ,bo to noc do dnia
motyleqq-no to prosze przekaz jak twoj plan pracy z psem wyglada-boder colli?[/QUOTE]

Trochę się wtrącę ;) Ale przepraszam bardzo, jak ma wyglądać? Są też inne bardzo aktywne rasy, które są trzymane w blokach bez szkody dla nich, jeśli jest zapewniona odpowiednia ilosć ruchu i umiejętność wypoczynku psa.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xxxx52']
motyleqq-no to prosze przekaz jak twoj plan pracy z psem wyglada-boder colli?[/QUOTE]

wprawdzie mój pies to nie border, ale w poziomie aktywności niewiele jej brakuje, a mieszka w kawalerce i nie wygląda na nieszczęśliwą;) ćwiczenia umysłowe+ćwiczenia fizyczne, w takiej ilości, w jakiej potrzebuje dany pies.

[quote name='ladySwallow']
Trochę się wtrącę ;) Ale przepraszam bardzo, jak ma wyglądać? Są też inne bardzo aktywne rasy, które są trzymane w blokach bez szkody dla nich, jeśli jest zapewniona odpowiednia ilosć ruchu i umiejętność wypoczynku psa.[/QUOTE]

no właśnie... ale chyba xxxx52 uważa, że aktywne rasy potrzebują ruchu non stop?

Link to comment
Share on other sites

Ja tam znam dwa psy, które mieszkają w domu z ogrodem - i się męczą. Gdyby trafiły do pasjonatów w bloku, miały by szanse na ruch i zabawę. Trafiły za to do właścicieli lokalnego sklepiku całodobowego i ilekroć przejeżdżam koło ich domu, one są na terenie. Jeden to potwornie spasiony malamut, ma spokojnie 15 kg nadwagi, może więcej. Drugi to chyba border, lata w kółko pod płotem i wygląda na sfrustrowanego.

Nie wiem, co ma metraż do psa. Raczej liczy się świadomość opiekuna, jego znajomość potrzeb psa i umiejętność wyjścia im naprzeciw.

Link to comment
Share on other sites

ja tez uważam,że do miasta pasuje prawie każdy(może co prawda nie kaukaz i tego typu),co więcej także uważam że nie zawsze [pies mieszkający na wsi ma dużo ruchu-przeważnie śpi,bo po co ma biegac bez sensu,a właściciel uważa"no przecież jest tyle na dworze to się wybiega sam".czasem właśnie te miejskie psy maja lepiej.
dlatego dobór rasy powinien być adekwatny do możliwości ludzika

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gryf80']ja tez uważam,że do miasta pasuje prawie każdy(może co prawda nie kaukaz i tego typu),co więcej także uważam że nie zawsze [pies mieszkający na wsi ma dużo ruchu-przeważnie śpi,bo po co ma biegac bez sensu,a właściciel uważa"no przecież jest tyle na dworze to się wybiega sam".czasem właśnie te miejskie psy maja lepiej.
dlatego dobór rasy powinien być adekwatny do możliwości ludzika[/QUOTE]
Yyy... mieszkam na obrzeżach centrum miasta i mam tybetana...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ANIA:)']WITAJCIE. JESTEM TU NOWA:)
JA BYM PROPONOWAŁA SZNAUCERA OLBRZYMA.
WYTRZYMAŁE, AMBITNE, WSTRZEMIĘŹLIWE DO OBCYCH. CHĘTNIE PRACUJĄ I ZALEŻY IM NA SATYSFAKCJI WŁAŚCICIELA.

A JA BĘDĘ ZA 2 TYG MIAŁA BETONKA:multi:[/QUOTE]

super pies na stróża,ale ta ciągle zalepiona broda....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sybel']Ja tam znam dwa psy, które mieszkają w domu z ogrodem - i się męczą. Gdyby trafiły do pasjonatów w bloku, miały by szanse na ruch i zabawę. Trafiły za to do właścicieli lokalnego sklepiku całodobowego i ilekroć przejeżdżam koło ich domu, one są na terenie. Jeden to potwornie spasiony malamut, ma spokojnie 15 kg nadwagi, może więcej. Drugi to chyba border, lata w kółko pod płotem i wygląda na sfrustrowanego.

Nie wiem, co ma metraż do psa. Raczej liczy się świadomość opiekuna, jego znajomość potrzeb psa i umiejętność wyjścia im naprzeciw.[/QUOTE]
posiadanie ogrodu nie zalatwia sprawy,sama adoptowalam pieska Flat retriva,nie do domu z ogrodem gdyz tam by czesciej tylko przebywal ,a do rodziny z duzym mieszaknie na peryferiach miasta ,gdzie dziecko 17 letnie chodzilo dz psem na pdo psiej szkoly i bral udzial w psich sportach .Rodzina bardzo sportowa.sama odebralam psa sznaucera sredniegio co byl tylko w ogodzie ,a doniesli mnie ,ze na spacery nie chodzil.Tak wiec posiadanie ogrodu o niczym nie swiadczy.ja tez mialam jamnika ,a mieszkalam w bloku.
Zgadzam sie polowicznie ,ale moze znajdzie sie z tych odpowiedzialnych opiekunow 1 na 100 osob, co spelnaiaja te W/W warunki.
Uwzam, ze sa rasy psow co wymagania maja specyficzne i nie nadaja sie do blokow, nie zaleznie ile metrow kwadratowych ma mieszkanie i pietro.
Najwieksza glupota sa mody psow ,ktore nakrecaja ineres hodowcow ,a z dobrem zwierzat nie ma nic wspiolnego Reklama to ostatni kretynizm ,gdyz reklamuja nie tylko w mediach gazetach przedmioty ,ale zywe istoty.Moda na psy polarne to jedna z tych chorych reklam i nakrecania ,opowiadania glupot ludziom.Dlatego w schroniskach jest masa tych psow,Coraz czesciej zajmuja miejsce labtradory,sznaucery ,a o owczarkach niem to juz nie mowie i psach tzw.niebezpiecznych.Border colli to na 100% nie nadaje sie do blokow ,ani do domkow z ogrodkami w miastach.U wielu osob wyglad jest ta mucholapka do ktorej wabia sie ludzie szczegolnie mlodzi niedoswiadczeni.Potem jest rozpaczliwe wolanie o pomoc no i w efekcie wkladaja psy do klatek ,na czas nieobecnosci opiekunow.To jest adekwatne zycie dla psow.wg.mnie zdecydowanie nie.
Dam.przyklad.Kiedy moj syn mial 16 ublagal babcie zeby kupila owczarka niem.(ja z mezem bylismy na nie)babcia kupila wnukowi psa,a po 3 miesiacach syn stwierdzil ,ze ma duzo nauki,nie ma czasu psu duzo czasu poswiecic. Babcia zabrala psa do siebie ,bo pies sie u syna nudzil i stal sie wew.architektem.Na cale szczescie, bo wlasnie babcia mimo ze miala duzy ogrod przez 5 lat chodzila w kazda sobote i niedziele do psiej szkoly.
to jest moje zdanie.dlatego wpierw jak moi znajomi chca kupic psa wysylam po lekture ksiazkowa.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gryf80']ja tez uważam,że do miasta pasuje prawie każdy(może co prawda nie kaukaz i tego typu),co więcej także uważam że nie zawsze [pies mieszkający na wsi ma dużo ruchu-przeważnie śpi,bo po co ma biegac bez sensu,a właściciel uważa"no przecież jest tyle na dworze to się wybiega sam".czasem właśnie te miejskie psy maja lepiej.
dlatego dobór rasy powinien być adekwatny do możliwości ludzika[/QUOTE]
ja wlasnie mieszkam na wsi ,i nie wolno zeby u nas na wsi psy tak sobie biegaly.psy moich wiejskich sasiadow ,a z regoly sa duzych ras ,chodza do psiich szkol,a i tylko na spacery 3 razy dziennie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...