Jump to content
Dogomania

Barf


cyryl

Recommended Posts

ja jak biorę mielonki to wolę opcję bez kości (często robię wiwisekcję tych mielonek) i znajduję tam chrząstki, kości nie znalazłam. W opcji z kością nie są jakieś wielkie te fragmenty - może czasem do 3-4 mm, to chyba już największe. Ostatnio mielonki biorę w opcji bez kosci a psom podaję gnatki "żywe" czyli takie ze sklepu - w postaci całościowej - aby miały frajdę z rozgryzania.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='betty_labrador']to macie u siebie tam problem z tymi rzeczami?[/QUOTE]

Niestety tak :placz: W normalnej masarni tego nie kupię, a jak się zapytam o takie "odpady" z uboju, to patrzą na mnie jak na wariatkę :D A nie daj Boże wspomnieć, że to dla psa :crazyeye: Jakbym z kosmosu się urwała :D Ale się zmobilizowałam i zadzwoniłam do polskiej masarni i będą zabierać z ubojni takie rarytasy dla Tory :multi: Tylko będę po to jeździć ponad 30km w jedną stronę :roll: Ale raz na kilka tygodni dam radę ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='panbazyl']a ja na wyjazdach do "dzikich krajów" typu Bałkany daję psom suche - bo zamin tam znajdę który sklep jest jakiej nacji wyzaniowej i jakie tam mięso mozna znaleźć to mija kilka dni (choć teraz mam juz wprawę, że sklepy islamskie są bez piwa, a chrześcijańskie z piwem :) ) Więc moje kilka dni jadą na suchym. Jest to dosłąwinie kilka dni - bo podczas drogi jedzą praktycznie nic - czyli prawie 2 doby czasem i tyle samo z powrotem, a na miejscu ze 2-3 dni wystaw. Podczas tak długiej drogi lepiej dawać dużo pić niż jedzenie - bo pies może zwracać. Już nie raz sprzątałam busa jak jechaliśmy (nie po swoich psach, ale po innych, choć ludziom było tłumaczone, aby na czas drogi nie napychali psów - ale przecież każdy zawsze lepiej wie, nie?)[/QUOTE]
Ja nie wiem jak to jest mozliwe tyle psa bez jedzenia trzymac. Moja dziadyga jak nie je 14-15 godzin to zaczyna zygac takim zoltym sluzowatym glutem. Juz to kilka razy przerabialem.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kris2682']Ja nie wiem jak to jest mozliwe tyle psa bez jedzenia trzymac. Moja dziadyga jak nie je 14-15 godzin to zaczyna zygac takim zoltym sluzowatym glutem. Juz to kilka razy przerabialem.[/QUOTE]
Mój też przegłodzony potrafi zwrócić pianą z żółcią. Może nie zawsze po 15 godzinach, ale po dobie - owszem, jak najbardziej. To nie są wymioty sensu stricte, tylko taka właśnie glutowata mała porcja żółtej piany.

Link to comment
Share on other sites

wiecie co? dzis jak codzien rozmrażałam od rana mieso dla psów-wlozylam do garnka w woreczkah foliowych i sie rozmrażało. Teraz zdejmuje garnek z szafy, patrze na kosc z miesem to co leżało na wierzchu a tam przy wejsciu do woreczka pełno jajeczke muchy :roll: musiala wleźć jakas cholera i se złozyć. Spotkaliście sie z czym takim? moge to opłukać i jej dac zwyczajnie?

dobra dałam.... :roll: głupie muszyska :/

Edited by betty_labrador
Link to comment
Share on other sites

[quote name='betty_labrador']wiecie co? dzis jak codzien rozmrażałam od rana mieso dla psów-wlozylam do garnka w woreczkah foliowych i sie rozmrażało. Teraz zdejmuje garnek z szafy, patrze na kosc z miesem to co leżało na wierzchu a tam przy wejsciu do woreczka pełno jajeczke muchy :roll: musiala wleźć jakas cholera i se złozyć. Spotkaliście sie z czym takim? moge to opłukać i jej dac zwyczajnie?

dobra dałam.... :roll: głupie muszyska :/[/QUOTE]

Powinno być ok. Ja ostatnio rozmrażam w lodówce - dobę wcześniej wyciągam następny posiłek. ;) Dzięki temu i żadne muchy się nie rozgoszczą i mięso nie traci zbyt wiele wartości odżywczych. ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bonsai']Powinno być ok. Ja ostatnio rozmrażam w lodówce - dobę wcześniej wyciągam następny posiłek. ;) Dzięki temu i żadne muchy się nie rozgoszczą i mięso nie traci zbyt wiele wartości odżywczych. ;)[/QUOTE]


ja zaczęłam przykrywac pokrywka. Myslisz ze poza lodowka mieso traci wartosci odżywcze? Bo dla kota tez rozmrazam poza lodówką.
A z dodatkami dla kota nie ma problemu, posypuje mieso i je chetnie :) mama tez o tym pamięta jak mnie nie ma. Kot wygląda super-jak po najlepszej karmie :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ania&Zefir']Mam pytanie na szybko - jaki był wzór na obliczanie dziennej dawki surowego?[/QUOTE]



ja stosuję widełki 1-3% (gdzie 1 na odchudzenie a 3 na pogrubienie) dla psów dorosłych, dla szczeniaka 10% (dośc okolo, bo mój aktualny szczeniak jakoś nie należy do łakomczuchów)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bonsai']Powinno być ok. Ja ostatnio rozmrażam w lodówce - dobę wcześniej wyciągam następny posiłek. ;) Dzięki temu i żadne muchy się nie rozgoszczą i mięso nie traci zbyt wiele wartości odżywczych. ;)[/QUOTE]
ja w czasie jak nie ma much (piękny czas!) rozmrażam na noc na zlewozmywaku w kuchni w plastikowym pudełku. Jak się zaczynają muchy to tylko już w lodówce, bo mam jakoś obrzydzenie do tych latawic.

A wracając do zaległości - pies spokojnie bez jedzenia wytrzyma dlugo, byle wodę mial - jak dziewczyny pisały. I o wiele lepioej mu będzie z pustym żolądkiem jechać kikladziesiąt godzin niż się męczyć i zwracać co kilka minut (potem przecież musi to ktoś posprzątać, a to do najfajniejszych sprzątań nie należy....) zawsze też można dać na postoju jakiś mały smaczek czy drobną, bardzo drobną przekąskę (ja też jak jadę te kilkadziesiąt godzin malo co jem po drodze, bo mi po prostu też niedobrze, zapasy pod skórą mam, więc spokojnie można nie jeść podczas drogi :) )

Link to comment
Share on other sites

Moja grubaska musiała mieć wyciskane gruczoły, ma już 5 lat i nigdy się to nie zdarzyło, z samego rana pojechałam.
Wyszło sporo ciemnej substancji.
Pies trochę protestował ale bardziej z niewiedzy co też fajnego weterynarz robi ;).
Tłumaczył mi w jaki sposób to robić ale powiedziała, że raczej skorzystam z jego pomocy, oby nie było mi to potrzebne.

Dzisiaj kupiłam im korpusy są po 1,90zł!!! bardzo tanie i nogi indyka 2,60zł na naszym stoisku.

Link to comment
Share on other sites

No moja niestety zżera wszystko jak leci, a później zwraca, więc przy większych kościach ją muszę pilnować i zabierać w razie czego. A jak nie zdążę to przepycham siemieniem :P

Kości cielęce w tesco widziałam, ale stwierdziłam, że chyba oszaleli - gołe gnaty, zero mięsa czy ścięgien czy czegoś takiego i 9 czy 10zł/kg ;) To ja zostaję przy korpusach indyczych (3zł/kg), szyjach (ostatnio w realu na promocji 5zł/kg), korpusach kurzych (1,9zł/kg na targu) i kaczych (6zł/kg w marketach) ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...