Jump to content
Dogomania

Barf


cyryl

Recommended Posts

U nas jako smaki jest karma jaką akurat dostanę w małym opakowaniu, a ostatnio testujemy jakieś takie pocięte paski mięsne Butchers i chyba nawet Shinuchowi smakuje.


Kupiłam ostatnio porcje rosołowe z kaczki, 2kg i teraz kaczka jest wszędzie tylko nie w psich brzuchach :mad:. Hexa zjada z wielką łaską ale trzeba jej trzymać żeby przypadkiem nie mięcho nie dotknęło jej łapek a Shina nawet nie chce na to coś spojrzeć. Nad wodą na kaczki na szczęście też nie polują, więc może i dobrze że nie lubią :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Moje na szczęście polują (i zjadają) tylko na myszy, żadne ptaki ich nie interesują. Hexolina upolowała kiedyś bażanta albo kuropatwę i nie zjadła, później szpaka który jakimś cudem przeżył spotkanie z jej paszczą i od tamtej pory wie że ptaszków nie ruszamy bo pańcia wydaje z siebie nieprzyjemny dla ucha wrzask :evil_lol:.

Kaczek nie jedzą, ale szyje z gęsi wcinają z takim apetytem jak indycze :lol:. Kaczka widocznie ma specyficzny zapach, który nawet żarłokom nie odpowiada.

Link to comment
Share on other sites

a u mnie bunt jedzeniowy - tzn dorosłe chłopaki coś jeśc nie chcą.... nieletni chlopak zajada, a Pirania - no ona to by pożarla wszystko i wszystkim. Chłopaki zbuntowali się na wołowinę. No to ugotowałam im na mięsie ryż - zjedli, ale miny takie, że łojejku..... - dlaczego nas tak męczysz????? Moze im za gorąco? Ale śniadanie daję im przed 6 rano, jak chłodniej. Może chcą zmiany na jakieś pierzaki? Ale ten tydzien to porażka zakupowa, bo wolne wszędzie.

Link to comment
Share on other sites

To przez upał, moje też z jedzeniem leżą i czekają aż się chłodniej zrobi albo zgłodnieją.
Najlepiej jakby pani zechciała kości z mięsa obierać i do pyszczków podawać.
Chudej można by ale pulpecikowi hmmm...
Moje kaczki nie jadają.
Kury, indyka, świnkę czy krówkę jakąś mieloną zjedzą.
Ostatnio najczęściej kura i indyk. Dzisiaj wieprzowe kości karkowe z mięsem i sobie nosiły tylko bo gorąco.

Link to comment
Share on other sites

dziś dorosłe psy kolacji nie dostały, tylko maluch późny podwieczorek - on jakoś zjadł. Dorosłym nie dałam nic - rano mam nadzieję, że wszamią co im dam.
A tak przy okazji koszenia wczoraj trawy w sadku znalazłam fragmenty słynnej poduszki - były w wysuszonym gooowienku..... wiedziałam, że całej nie zwymiotował! Musiało mu przejść przez kichy.

Link to comment
Share on other sites

dzięki Wam i tym co piszecie jestem trochę spokojniejsza. Tizzy dzis pierwszy raz odmówiła zjedzenia szyi indyczej i dwóch skrzydełek kurzych.. nawet smaka nie chce. Tylko chodzi i skubie trawę. Mam nadzieje ze to nie babeszja :roll: powiedzcie ze inaczej by leżała i dyszała, i nawet trawy nie skubała..

Link to comment
Share on other sites

Spokojnie. Snuła by się osowiała, od razu zauważyłabyś, że coś jest nie tak. Moja też miała kryzys i nie chciała jeść,najpierw się martwiłam, kombinowałam ale w końcu obcięłam porcje, rano dostaje tylko jogurt/ twaróg/trochę ryby/jajko itp (albo wogóle nic)potem wycisk na spacerze a wieczorem ma apetyt jak nigdy. Wydaje mi się, że to temperatura, zmiana pogody itp. tak działają.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pędzelopka']Spokojnie. Snuła by się osowiała, od razu zauważyłabyś, że coś jest nie tak. Moja też miała kryzys i nie chciała jeść,najpierw się martwiłam, kombinowałam ale w końcu obcięłam porcje, rano dostaje tylko jogurt/ twaróg/trochę ryby/jajko itp (albo wogóle nic)potem wycisk na spacerze a wieczorem ma apetyt jak nigdy. Wydaje mi się, że to temperatura, zmiana pogody itp. tak działają.[/QUOTE]


dzieki, masz zapewne racje. Dzis byłam z nią na spacerze i nie biegala jak wczoraj, tylko blisko i nie galopowała, ale było tak duszno to co sie dziwic. Dobra , postaram sie nie martwic. Ale dzis to i mi sie chciało srednio jesc(tez tak macie? :) )

Link to comment
Share on other sites

Mnie dziewczyny uspokoiły bo też się martwiłam. I przekonałam się, że najgorsze wyjście to zacząć dogadzać. Nie chcesz tego? oj, a może to, a może tamto.Skończyło się na tym, że postawiłam miskę z mielonym i dwa dni stała i śmierdziała :) bo pies czekał, aż dostanie coś lepszego.może. a tak nie chcesz? to nie. siedź głodna

Ja mam tak samo jak Ty jeśli chodzi o jedzenie - oprócz moich napadów słodyczowych (jest upał - obiad w odstawkę ,a zamiast schaboszczaka - litr kawy i jedziemy.ciasta, batoniki, deserki, ptasie mleczko itp)

Link to comment
Share on other sites

A moje młode dzisiaj wyjątkowo zjadło, bo postanowiłam psom dogodzić i kurze łapki kupiłam :lol:. Hexa nie wykazała większego entuzjazmu bo czekała na burzę która nie nadeszła :cool1:.

Zastanawiam się nad zakupem Pieska Stefka z królika, próbował ktoś? Chętnie psy jadły? Chcę kundlom trochę urozmaicić dietę o coś czego jeszcze nie jadły, ale nie wiem czy Shina łaskawie ruszy, o Hexę się nie martwię bo ta zje wszystko żeby się nie zmarnowało.

Link to comment
Share on other sites

co do apetytu w upał to moja też bez , trawą się zajada ale jedzenie niekoniecznie , wczoraj dopiero zjadła z apetytem i szukała co by tu jeszcze zjeść , nawet mała nie miała apetytu , ale ona wpatrzona w starsze psy jak w obraz ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pędzelopka']Mnie dziewczyny uspokoiły bo też się martwiłam. I przekonałam się, że najgorsze wyjście to zacząć dogadzać. Nie chcesz tego? oj, a może to, a może tamto.Skończyło się na tym, że postawiłam miskę z mielonym i dwa dni stała i śmierdziała :) bo pies czekał, aż dostanie coś lepszego.może. a tak nie chcesz? to nie. siedź głodna

Ja mam tak samo jak Ty jeśli chodzi o jedzenie - oprócz moich napadów słodyczowych (jest upał - obiad w odstawkę ,a zamiast schaboszczaka - litr kawy i jedziemy.ciasta, batoniki, deserki, ptasie mleczko itp)[/QUOTE]

o nie, dogadzac nie zamierzam :D nie chce mi sie to tak po pierwsze ;) ale pamietam jak miala pierwszy raz babeszje, to wlasnie leżała, dyszała. A i dzis piła wode, wiec sie upewniłam ze wszystko w porządku :)

Ja teraz cos zjem ale to z rozsądku :evil_lol:

[quote name='lilk_a']co do apetytu w upał to moja też bez , trawą się zajada ale jedzenie niekoniecznie , wczoraj dopiero zjadła z apetytem i szukała co by tu jeszcze zjeść , nawet mała nie miała apetytu , ale ona wpatrzona w starsze psy jak w obraz ;)[/QUOTE]

Moze trawa odswieżająca jest :) to fajnie ze juz zjadła z apetytem.

A moja druga sunia Tosca(retriever) upał, mróz wszystko zje, byle jeść :lol:

Link to comment
Share on other sites

A nie masz termometru coby temperature zmierzyc? chociaz poczatki babeszji (tfu tfu odpukac) potrafia byc bez gorączki czasami (!)
ja zawsze dla spokoju sumienia, przy jakimkolwiek innym zachowaniu-termometr w tyłek, ewentualnie jade na badanie krwi ;
w przypadku kleszcza to jednak wole na zimne dmuchac, badanie od razu pokaze czy cos sie nie daj boze zaczyna, a im szybciej imizol pies dostanie tym mniej babeszja spustoszenia w organizmie zrobi

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Tascha']A nie masz termometru coby temperature zmierzyc? chociaz poczatki babeszji (tfu tfu odpukac) potrafia byc bez gorączki czasami (!)
ja zawsze dla spokoju sumienia, przy jakimkolwiek innym zachowaniu-termometr w tyłek, ewentualnie jade na badanie krwi ;
w przypadku kleszcza to jednak wole na zimne dmuchac, badanie od razu pokaze czy cos sie nie daj boze zaczyna, a im szybciej imizol pies dostanie tym mniej babeszja spustoszenia w organizmie zrobi[/QUOTE]

nie mam termometru. Wiem, tez panikuje, ale uspokoily mnie posty tutaj a przede wszystkim to zeTizzy je smakolyki, pije wode- co przy babeszji nie występuje, i na spacerze latała jak szaloa znowu. Testem bedzie jeszcze kolacja za niedlugo.
[B]
EDIT:

Tizzy zjadła wczorajszą porcję bez gadania :multi:[/B]

Edited by betty_labrador
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...