Jump to content
Dogomania

Barf


cyryl

Recommended Posts

Coś tu ostatnio ucichło, więc się pochwalę, że po prawie miesiącu BARFowania Timek zjadł 8 kurzych serc i domaga się wiecej :razz: No a oprócz tego to po miesiącu zauważyłam poprawę stanu sierści, szybszą wymianę ząbków (jeszce tylko 2 mleczne górne kły zostały :p), ogólnie psiak ma więcej energii i wreszce polubił jedzenie :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Sara po przestawieniu na BARFa nie miała biegunki . Robi małe zwięzłe kupki . Dzisiaj 3 dzien na BARFie i dostała mega biegunki . Wczoraj dałam jej kości z mięsem , papke (pomidor , ogórek , jabłko )W kupie znalazłam malutkie kawałki kosci dosłownie kilka , troche skorupki jajka i pestke czeresni ( musiała zjesc jak nie widziałam ) Najpierw biegunka , potem zatwardzenie , aż skomlała przy defekacji :(

Link to comment
Share on other sites

Wczoraj ogórki zmiksowane z jabłkiem ,pomidorami + kości wołowe .Przedwczoraj chyba dostała kurze łapki i skrzydełka . Dostała jeszcze troche czereśni i truskawek ale to nie pierwszy raz ok tydzien temu tez jadła i nie było zadnej biegunki . Zapomniałam napisać w kupce znalazłam niestrawioną skorupke jajka i pestke czeresni ( ja daje jej bez pestek ) ale ona musiała ukraść .

A mam takie pytanie , pies cały czas chodzi głodny , zwiększyc jej dawke ??? Bo w tym problem ona ma dysplazje i skłonności to tycia jak to golden oczywiscie .


Dzisiaj dostanie podroby w zalezności co w sklepie bedzie . Jak dajecie , mielicie czy w całości ??

Link to comment
Share on other sites

Mój niezbyt lubi podroby, dlatego kroje je na małe kawałki i podaje z ręki i zje. Ale gdyby chętniej je jadł to dawałabym je w całości albo zmiksowane w papce, to chyba obojętne, przecież nie ma żadnego ryzyka zadławienia się kością. Co do dawki się nie wypowadam, niech zrobią to eksperci :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Wandalka17']
A mam takie pytanie , pies cały czas chodzi głodny , zwiększyc jej dawke ??? Bo w tym problem ona ma dysplazje i skłonności to tycia jak to golden oczywiscie . [quote]

Zeby coś poradzić w tej sprawie trzeba znć wiek, wagę psa i ile wagowo zjada. I czy ma dużo ruchu czy raczej "kanapa".

A przy dysplazj nawet lekka nadwaga jest bardzo zła.

Pozdawiamy

Krzysztof i Luka

Link to comment
Share on other sites

Sara waży 33 kg , ma 1,5 roku . Ruchu ma ok 2, czasem 3 godz dziennie . Daje jej dosć dużo owoców i warzyw ale po tym jest jeszcze bardziej głodna i wszystko zjada , ostatnio nawet kamienie i styropian :o

Potrafi zjeść np 0,5 kg skrzydełek i 0,5 kurzych łapek i dalej głodna . Ostatnio zjadła korpus prawie 70 dag , warzywa rano i wieczorem ( w sumie ok 30 dag ) :( A jak my jemy nie odstępuje nas na chwile i ciągle podkrada dziecku jedzenie .

Link to comment
Share on other sites

A ja się podpinam pod pytanie Bonsai, czy ktoś dawał psu lekko zmrożone kości w upały?bo mnie lekko korci żeby spróbować tylko boję się trochę czy sobie moja suka nie poradzi dziąseł od kryształków lodu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='stratoos']U nas papki tez są jedzone bez wybrzydzania, pomimo tego, że są tam same warzywa i owoce :evil_lol:

A mam pytanie odnośnie kupek: Czy jeżeli kupki są białe, ale takie lekko śluzowate to wszystko jest ok? Je normalnie kości z mięsem i raz na dwa dni trochę papki, bo Martens wcześniej napisała, że nie można 2 dni pod rząd dawać samych kości.[/quote]
białe śluzowate ......to nie do końca dobrze. Czy trzustka u niego ok?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Wandalka17']Sara waży 33 kg , ma 1,5 roku . Ruchu ma ok 2, czasem 3 godz dziennie . Daje jej dosć dużo owoców i warzyw ale po tym jest jeszcze bardziej głodna i wszystko zjada , ostatnio nawet kamienie i styropian :o

Potrafi zjeść np 0,5 kg skrzydełek i 0,5 kurzych łapek i dalej głodna . Ostatnio zjadła korpus prawie 70 dag , warzywa rano i wieczorem ( w sumie ok 30 dag ) :( A jak my jemy nie odstępuje nas na chwile i ciągle podkrada dziecku jedzenie .[/quote]

W tym wieku pies powinien jeść ( barf) 2 - 3 % masy ciała czyli w przypadku Sary 0.7 do 1 kg. Ale jest dopiero kilka dni na barfie i ma , jak to się potocznie mówi , żołądek rozciągnięty poprzednim jedzeniem z wypełniaczami. Po kilku tyg organizm "zrozumie" że nie trzeba tak dużo jeść, bo barf jest bardziej treściwy, energetyczny. Psy na barfie nawet robią sobie co jakiś czas głodówkę i np przez dwa dni nic nie jedzą i nie jest to objaw żadnej choroby.
No i czeka Cię praca żeby nie asystowała Wam przy jedzeniu. "Na miejsce" i sunia grzecznie czeka aż państwo zjedzą i wtedy dopiero dostaje michę.

Pozdawiamy
Krzysztof i Luka

Link to comment
Share on other sites

Zawsze trzeba też brać poprawkę na metabolizm konkretnego psa - są i takie które na 3% swojej wagi wyglądałyby jak szkielety - bonsai88 coś o tym wie :evil_lol:

Niemniej jednak w ustalaniu porcji kierowałabym się przede wszystkim wyglądem psa i jego poziomem energii, a nie apetytem, zwłaszcza na początku.

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za rady . Sara bedzie odsyłana do mnie do pokoju podczas gdy będziemy jeść . Będąc w sklepie dziś kupiłam otręby pszenne , czy takie są odpowiednie dla psa jako dodatek do papki warzywnej ??? Apropo dodatków , gdzie można kupić kelp ??? Szukałam w internecie i nic nie znalazłam . Ryby jak rozumiem podawać w całości ??? Pstrąg patroszony może być ??

Link to comment
Share on other sites

[quote name='aina155'] Choc podobno mozna kupowac w kostkach (zmrozonych?)[/quote]
Moim zdaniem jest to kompletnie nieopłacalne, większość gatunków mieszanek mięsno-kostnych firmy Primex (chyba tylko oni robią takie mieszanki barfowe) wychodzi po 10 zł/kg. Kupując sama zaoszczędzam co najmniej połowę ceny. No chyba, że komuś zależy na zmielonym mięsie z kośćmi, wtedy jest to bardzo dobre rozwiązanie (z tym, że jak mówię - nie tanie). Ostatnio ta firma wprowadziła wiele ciekawych propozycji, np. zmielone szyje strusie, baranina i jeszcze inne. A tak swoją drogą namierzyłam w moim mieście firmę oferującą mięso strusia i mają w swojej ofercie np. szyje strusie (5-6 zł/kg) i cały czas się zastanawiam czy pies mi taką strusią szyję zje, czy aby kości nie są zbyt twarde... Dawał ktoś może swojemu pupilowi takie rarytasy?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...