Jump to content
Dogomania

Barf


cyryl

Recommended Posts

ja daje śedziory w całości i ostatnio mintaja też, i pies się tym zajada:)i nigdy nic złego sie nie działo. I gdzieś czytałam , ze niektórzy to specjalnie kupują kregosłupy z łososia, chyba że mi się to przyśniło:p w każdym razi emojej suce nic sie nie działo po podaniu ryby w całości.

Link to comment
Share on other sites

pewnie tak- ale pomyśl dlaczego je trawę. moj je trawę kiedy zjadł cos nieodpowiedniego ( np. kiedy niedokladnie dogotuję mięso:oops: toleruje albo calkiem surowe albo bardzo mocno ugotowane, sredniego nie toleruje) zawsze je trawę, żeby sprowokować wymioty.

Link to comment
Share on other sites

o kurcze, zaskakujące pytanie:) Ludzie mogą pić napar z rumianku, chyba jak zje ze dwa kwiatki to nic się nie stanie. Jeszcze nie widziałam psa , który by kwiatki jadl-romantyk :evil_lol: ale może lepiej sie dopytać kogoś kto by się na tym znał.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Charly']pewnie tak- ale pomyśl dlaczego je trawę. moj je trawę kiedy zjadł cos nieodpowiedniego ( np. kiedy niedokladnie dogotuję mięso:oops: toleruje albo calkiem surowe albo bardzo mocno ugotowane, sredniego nie toleruje) zawsze je trawę, żeby sprowokować wymioty.[/quote]

moja od pewnego czasu je trawę non stop, taką idealnie zieloną. i to w czasie przed barfem i w trakcie.myślę, że po prostu lubi. bo nie wymiotuje wcale:) w moim psie ostatnio nawet było, że tak się zdarza:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Charly']może być. mój w każdym razie je tylko jak mu jest niedobrze.

zauwazylam też, że psy ze schroniska, które są tylko na suchej karmie jedzą dużo trawy na spacerach.[/quote]

moja zaczęła jeść po zmianie miejsca zamieszkania.tu są pola, lasy i naprawdę piękna i świeża trawa. może dlatego, odmiana od miasta i spalin:diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Comic Sans MS][COLOR=darkred]Mam problem, [/COLOR][/FONT]
[FONT=Comic Sans MS][COLOR=#8b0000]karmię moje psy Barf-em (indyk, cielęcina, czasem wołowina i drób) plus warzywa. Niestety u dwóch suń, mimo ograniczania karmy doszło do nadwagi... Co robić.[/COLOR][/FONT]
[FONT=Comic Sans MS][COLOR=#8b0000]młodsza sunia waży już prawie 60 kg. (na moje oko pominna ważyćokoło 52-53 kg) - dostaje około o,9 kg dzennie w dwóch porcjach[/COLOR][/FONT]
[FONT=Comic Sans MS][COLOR=#8b0000]starsza (po sterylce) waży 54 kg (powinna 45-46) - dostaje okolo 0,8 kg dziennie w dwóch porcjach[/COLOR][/FONT]
[FONT=Comic Sans MS][COLOR=#8b0000][/COLOR][/FONT]
[FONT=Comic Sans MS][COLOR=#8b0000]Co robić?[/COLOR][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Comic Sans MS][COLOR=darkred]Tak, znam te normy. [/COLOR][/FONT]
[FONT=Comic Sans MS][COLOR=darkred]Wychodzi z nich, że młodsza sunia powinna przy docelowej wadze (52 kg) dostawać od 1,04 - 1,56 kg a dostaje 0,9 kg i waga psa rośnie (sunia ma niewiele ponad rok)[/COLOR][/FONT]
[FONT=Comic Sans MS][COLOR=#8b0000]Starsza przy docelowej wadze 45 kg. powinna dostawać od 0,9 kg do 1,35 kg. a dostaje 0,8 kg.[/COLOR][/FONT]
[FONT=Comic Sans MS][COLOR=#8b0000]Jak bardzo można ograniczyć porcje, zwłaszcza rozwijającej się suni...?[/COLOR][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gubis']a jak często podajesz warzywa?[/quote]

[FONT=Comic Sans MS][COLOR=darkred]do każdego posiłku (warzywa są wliczone w masę porcji...)[/COLOR][/FONT]
[FONT=Comic Sans MS][COLOR=#8b0000]Kupki są 2-3 x dziennie.[/COLOR][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='best13'][FONT=Comic Sans MS][COLOR=darkred]do każdego posiłku (warzywa są wliczone w masę porcji...)[/COLOR][/FONT]
[FONT=Comic Sans MS][COLOR=#8b0000]Kupki są 2-3 x dziennie.[/COLOR][/FONT][/quote]


Hej, Pani, jak tam młoda? Kręgosłup już ok? Czy poodajesz jej 1% MASY CIAŁA? Niektórzy mówią, że to procent kości tuczy i żeby zmniejszać właśnie kości... Tarczycę badałaś?

Link to comment
Share on other sites

pozwolę sobie przekopiować z innego forum:

[QUOTE]
U ludzi nie stwierdzono żadnych ubocznych efektów spożywania dużej ilości białka. Większość nowych diet odchudzających polega na prawie całkowitym usunięciu węglowodanów z jadłospisu i jedzenia bardzo dużej ilości białka. Organizm człowieka jest w stanie samodzielnie wytworzyć glukoze (która jest niezbędna dla komórek mózgu, centralnego układu nerwowego i czerwonych ciałek krwi), tak więc węglowodany nie są potrzebne do życia, do prawidłowego funkcjonowania organizmowi wystarcza sladowe ilości węglowodanów. Inaczej sprawa wygląda w przypadku sportowców i osób wykonujących ciężka pracę fizyczną. Zapotrzebowanie na węglowodany rośnie wraz ze wzrostem aktywności fizycznej. Materiałem napędowym dla pracujących mieśni jest glukoza (sportowcy wyczynowi często stosują diete wysokowęglowodanową).
Co do białka - do białek należą wszystkie enzymy, pewne hormony, jest to najważniejszy materiał budulcowy organizmu, bez ich udziału nie byłaby możliwa wiekszość procesów życiowych. Są niezbędnym budulcem struktur komórkowych i tkankowych, wspomagają budowę mięśni i wzmacniaja kości, i tak: miozyna i aktyna odgrywaja główna rolę w skurczu mięśni, keratyna (zapewniaąca wytrzymałośc mechaniczną) wystepuje we włosach, skórze, kolageny i elastyna wystepują w tk. łącznej, rogówce oka, skórze, chrzastkach, więz[/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Większość nowych diet odchudzających polega na prawie całkowitym usunięciu węglowodanów z jadłospisu[/QUOTE]
Usuwa się węglowodany w postaci ryżu, makaronu, chleba itp. Warzywa (oprócz strączkowych i ziemniaków) są bardzo mało kaloryczne i można jeść bez ograniczeń.

Link to comment
Share on other sites

O proszę, a ja na normalnej zdrowej diecie, codziennie węglowodany! - chlebek Wasa, do obiadu ryż, makaron, ziemniak (z masłem!) schudłam 20 kg w 3 miesiące :evil_lol: I nie wyobrażam sobie siebie na diecie w stylu Dukana, Atkinsa, brrr.

Co do papki owocowo-warzywnej:[B]best13[/B], nie musisz ograniczać ilości papek, jeśli wszystko ok z kupkami i procentowo wychodzi dobrze. Popracuj po prostu nad składem papek. Wrzucaj jakieś 85% warzyw, a owoców tylko 15%; też będzie dobrze.
Jak piszesz, że suki dostają poniżej normy, a tyją, to też od razu o tarczycy pomyślałam.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...