Jump to content
Dogomania

Barf


cyryl

Recommended Posts

A ja mam pytanie jak często można psu (dokładniej 5 miesięcznemu szczylkowi) podawać rybę? Czy są w ogóle jakieś ograniczenia? A i od razu zapytam jeszcze kiedy najlepiej zacząć zmniejszać szczeniakowi porcje, żeby dojść do tych 2-3%? Czytałam już wiele opinii, ale tylko Waszej uwierzę :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Adelaimax to mi jednak pozostają osiedlowe sklepiki :roll:

Co do ryb to wydaje mi się , że akurat psu specjalnie nie zaszkodzą np w ilości 3 lub 4 razy w tygodniu , moja suka czasem tak dostaję i jest bardzo zadowolona :) tzn . wygląda na zdrową :P

Link to comment
Share on other sites

3-4 razy w tygodniu to jakoś często mi się wydaje :) Ale może to ze względu na mój sposób karmienia, bo ja jednego dnia zwykle nie daję więcej niż 1 rodzaj pokarmu, więc 4 razy w tygodniu wychodziłoby mi, że ponad połowa jedzenia psa to ryby :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

Ja przerzuciłam właśnie moje czekoladowe na barfa. Właściwie to zamierzam jej od czasu do czasu dawać suche, żeby się nie odzwyczaiła na wszelki wypadek, bo czasami wyjeżdżam i suka zostaje w domu z rodziną, która raczej nie będzie jej regularnie karmić surowizną. Mamutek dostaje surowe gratisy ale jako podstawę ma suche (oba jedzą acanę). Od zawsze dostawały surowe elementy dla urozmaicenia (głównie kości mięsne, warzywka i owoce), kilka razy w miesiącu. Suke przestawiłam 'nagle', ale stanowczo nie zrobiło jej to różnicy. Właściwie miała krótki okres przejściowy na obozie gdzie dostawała surowe mielone i żeberka na przemian z suchym. Od powrotu, czyli niedzieli, dostaje surowe. Miała dzień stricte nabiałowy, next one korpus, n.o. wątróbkę z owocami i warzywkami, a dzisiaj mielone z brokułami, oliwą z oliwek, czosnkiem, jajkiem i siemieniem. Na jutro został jeszcze brokuł z rybką dla smaku i mostek. Na sobotę kupiłam nogę i ogon wieprzowe.
Dobry początek? Nabiał podawać jakieś 2-3 razy w miesiącu?
Znacie jakieś miejsca, gdzie można dostać 'odpady' typu języki, serca, żwacze, niebielone flaczki w północnej [B]Warszawie/Legionowie/Jabłonnie[/B] lub okolicach?

Link to comment
Share on other sites

Kochani pomóżcie mi troszkę :)
Od niedawna zaczęłam karmić moją suczkę według diety BARF,tylko mam mały problem poniewaz wyczytałam gdzieś(nie pamiętam) ze trzeba pamiętać jeszcze dodatkowo o podawaniu witamin tj:wit.E,B complex,C i Kelp.Może głupie pytanie i bedziecie sie teraz śmiać ale gdzie ja mam je kupić???W aptece,tak jak dla ludzi:) ???A jesli tak to w jaki sposób mam je podawac i w jakiej ilości???Mam dorosłą suczkę shih tzu.Dodam że dość długo zjada bez problemu SalmoPet w kapsułkach ,ale czy te witaminy też nalezy tak podawac???No i w jakiej ilosci???
Proszę bardzo o pomoc:)))
Z góry oczywiście serdecznie dziekuje:loveu:

Link to comment
Share on other sites

znalazłam tą stronkę,dokładnie to pisało tak:
[B]* witaminy
Dodatki witaminowe są niezbędne dla pełnego zdrowia psów. Wśród witamin które należy dodać do BARF znajdują się: E, B-comp i C. Dodatkowo KELP (mączka z roślin morskich) jest bogatym źródłem minerałów takich jak jod i selen.[/B]

Link to comment
Share on other sites

[B]Yuki[/B] no właśnie ja nie mam pojęcia i dlatego pytałam :/
Ja pomyślałam o normalnej aptece,ale nie wiem czy to dobry pomysł.
Tam nie pisało gdzie mozna to kupić tylko napisali że trzeba takie witaminy dodatkowo podawać przy Barfie

Link to comment
Share on other sites

Na 100% można takie witaminy kupić w aptece bo juz pytałam:lol:
Ale nie wiem czy to jest odpowiednie dla psów czy może są jakieś inne,ale w sumie witaminy to witaminy i chyba nie powinna witamina np:E kupiona w aptece różnić sie od kupionej w lecznicy:evil_lol:
Nie mam juz pojęcia:razz:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...