Jump to content
Dogomania

Czy da się zarobić na hodowli psów rasowych?


Lolka2nite

Recommended Posts

Teraz każdy może na mnie naskoczyć zlinczować itp ! Moje zdanie jest całkowicie inne niż większości tutaj ,Na hodowli da sie zarobić i połączyć pasje hobby z zarobkiem !!czytajac wszystkie posty ze hodowla to tylko straty to jest bardzo przykre ze tak zniechęcacie może przyszłego najlepszego hodowcy w Polsce albo na świecie :( No cóż żyjemy w kraju ze nic nie opłaca sie robić a broń Boże nie zarabiaj na zwierzętach bo to dno .... Szczerze jeśli chcesz zrobić hodowle z prawdziwego zdarzenia i to jest twoje marzenie i chcesz pózniej miej przyjemność z pożytecznym i jeszcze być dumnym człowiekiem ze owoce twojej pracy zdobywają super oceny ,nie słuchaj wszystkich ponieważ na hodowli da sie zarobić mieć z tego przyjemność satysfakcje tylko rob to tak żeby zwierzęta były kochane pielęgnowane zadbane o traktowane z należytym szacunków a nie jak maszynka do zarabiania pieniędzy 

Zycze tobie żebyś pewnego dnia doszła do statusu prawdziwej hodowli a nie tych pseudo które trzymają 3 suczki w bloku jadą na kilka wystaw i nazywają siebie wielkimi hodowcami na 40 metrach 

Link to comment
Share on other sites

A wg ciebie prawdziwa hodowla to sto kojców i kilkadziesiąt suk i psów? Tylko jak wtedy wyglada dobro zwierząt i socjalizacja szczeniąt.

Prawdziwe hodowle to właśnie te co mają najwyżej 3 suki w domu i kochają psy dla nich samych nie wyłącznie dla pieniędzy.

Oczywiście można na hodowli zarobic choć jeżeli naprawdę dba się o psy to raczej niewiele bo zanim zarobisz musisz wydać sporo pieniędzy nie mowiąc o ciężkiej pracy. Wiem bo miałam hodowlę taką normalną, nie masową, moje psy miały osiągnięcia wystawoe, szkoleniowe, ich potomstwo równiez ale ja mimo wszystko zarabiałam w pracy na psy a nie one na mnie.

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, Mydream napisał:

nie słuchaj wszystkich ponieważ na hodowli da sie zarobić mieć z tego przyjemność satysfakcje

zanim zacze się zarabiac na hodowli, to trzeba mieć dużo zaparcia i być naprawdę dobrym. Bo na początku jest bardzo trudno. To nie jest tak, że wyrobisz suce hodowlanke i już masz upragnione zyski. Każdy prawdziwy hodowca, powie ci że to są różne badania, które czasem trzeba powtórzyć, bo albo prześwietlenie nie jest dokładne, albo inne parametry morfologiczne, bo suka akurat nie czuje się dobrze, co nie zostało wczesniej wykryte (to już strata). Wydasz kupe forsy na reproduktora, a okazać się może że psy nie są sobą zainteresowane, albo suka nie doposzcza do siebie samca (kolejna strata). Może się okazać że szczeniaki umrą jeszcze w życiu płodowym i żeby ratowac sukę, trzeba zrobić starylkę aborcyjną. Co wiąże się z z największą stratą, bo wówczas myśl o założeniu hodowli odchodzi na jakiś czas w zapomnienie. A jeśli wszystko pójdzie jak najlepiej, to potrzeba dużo samozaparcia żeby prędzej czy później nie popaść w skrajność i nie nastawić się na szybki zarobek. Bo prawodłowo suka powinna miec jeden miot w roku, ale niektórym jeden miot zaczyna wydawać się za mało, bo zbyt długo trzeba czekać na kolejne zyski ze sprzedazy, więc mimo iż nie powinna taka osoba kryć, to kryje sukę. I niestety, ale zamiast normalnej hodowli, ma pseudo nastawione na zysk.

 

5 godzin temu, Mydream napisał:

żebyś pewnego dnia doszła do statusu prawdziwej hodowli a nie tych pseudo które trzymają 3 suczki w bloku

uważasz że prowadzenie w bloku hodowli, to od razu musi być pseudo? To widocznie masz albo bardzo znikome pojęcie, albo nie masz wogóle żadnej wiedzy, na temat, prowadzenia normalnej hodowli w bloku. I jak napisała dwbem

3 godziny temu, dwbem napisał:

ja mimo wszystko zarabiałam w pracy na psy a nie one na mnie.

na psy się zarabia, a nie liczy i czeka kiedy one zaczną zarabiac na właściciela/hodowcę

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Rotkanek napisał:

Da się na hodowli psów zarobić i rasowych i nie rasowych wiadomo że na nie rasowych tylko kilka tysięcy za miot można a rasowe psy nawet 30 tysięcy za jeden miot jak nie lepiej bo niektóre osobniki się zostawia i potem o wiele więcej po 8-10 tysięcy średnio. Tak da się zarobić i niektórzy nawet nie pracują i dobrze żyją :) Jasne trzeba najpierw coś włożyć ale gdy się umie i chce to się to wróci. 

Z własnego doświadczenia piszesz?

Link to comment
Share on other sites

22 godziny temu, Rotkanek napisał:

Da się na hodowli psów zarobić i rasowych i nie rasowych wiadomo że na nie rasowych tylko kilka tysięcy za miot można a rasowe psy nawet 30 tysięcy za jeden miot jak nie lepiej bo niektóre osobniki się zostawia i potem o wiele więcej po 8-10 tysięcy średnio. Tak da się zarobić i niektórzy nawet nie pracują i dobrze żyją :) Jasne trzeba najpierw coś włożyć ale gdy się umie i chce to się to wróci. 

Masz hodowlę nierasowców?

Link to comment
Share on other sites

 "...psa z rodowodem (a raczej metryką) nie trzeba wcale rejestrować jeśli nie zamierza się go wystawiać i rozmnażać. Metryka, na podstawie której (za pośrednictwem najbliższego oddziału ZKwP) wystawia się  rodowód jest ważna przez całe życie psa. Podobnie jest z rodowodem  raz wydany jest ważny już zawsze."

Fragment z:

http://www.zkwp.pl/

Link to comment
Share on other sites

34 minuty temu, Rotkanek napisał:

Jakie koszty?? Pierwsze słyszę. Chodzi o szczepienie, odrobaczenie? Metryczki tatuaż czy chip? 

Wyrobienie rodowodu suki, składki ZKwP, uprawnienia hodowlane (wystawy + egzaminy, zależy jaka rasa), koszty krycia, porodu, odchowu szczeniąt oraz szczepień, Rothanek.

Link to comment
Share on other sites

6 minut temu, UlaFeta napisał:

Rottki z hodowli sa od 3,500 w gore.Nie wiem czy teraz hodowla sprzedaje z wyrobionym rodowodem,ja rodowod wyrabiałam sama.

Ula, ja mówię o rodowodzie suki. Tej co z nią trzeba jeździć na wystawy, żeby miała hodowlankę chociaż, a jak się chce sprzedawać drogo, to jakiś szampionat by się przydał i certyfikaty szkoleń. 3500 w górę? O których hodowlach mówisz?

Link to comment
Share on other sites

1 minutę temu, rozi napisał:

Ula, ja mówię o rodowodzie suki. Tej co z nią trzeba jeździć na wystawy, żeby miała hodowlankę chociaż, a jak się chce sprzedawać drogo, to jakiś szampionat by się przydał i certyfikaty szkoleń. 3500 w górę? O których hodowlach mówisz?

Rozi nie będę robic reklamy:)

Latwo można znaleźć choćby na OLX.

Rozi ja ze swoja Edora z hodowli "Dom Argosa"( już P.Danusia hodowli nie prowadzi,ale bywa na DOGO)bylam na 1(jednej )wystawie międzynarodowej i więcej nie pojechałam.Co się dzieje na takich wystawach to ludzkie pojecie przechodzi:(sunia dostala ocene doskonala:),a z tego miotu kilka psów było.:)

Kupilismy sunie dla siebie i pojechaliśmy na wystawe tylko dlatego,zeby ja pokazac.Nie zamierzałam prowadzic hodowli.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...