Jump to content
Dogomania

Wielka akcja Krężel k/Chynowa-KOSZMAR PSOW POWRACA


emilia2280

Recommended Posts

  • Replies 3.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

[quote name='ARKA']Wejdz w galerie zdjec na stronie Emir i postaraj sie go odszukac, jaki ma nr.[/quote]


Chciałam znaleźć go/ją jak zwykle tu: [url]http://rumbo.forall.pl/[/url]
ale strona nie działa...
Pogubiłam się na stronce Emir... Ale juz wstawiałam tego psiaka tu 2 razy... Zaraz poszukam:roll:

Link to comment
Share on other sites

na forum bigielków, na utworzonym dla Krężla wątku, znalazłem taką
wiadomość:
[B][I]W Tychach organizujemy zbiórkę rzeczową dla pokrzywdzonych psiaków, zebrane rzeczy będziemy zawozić na miejsce po 13 września[/I][/B]

Prosiłem o skoordynowanie sprawy z decydentami, ale nie otrzymałem odzewu.

Link to comment
Share on other sites

Nasza znajoma postanowiła przyjąć do siebie na DT dwie suczki krężlowskie. Na własny koszt będzie je leczyć, wysterylizuje i po wyleczeniu znajdzie im DS. Warunek był jeden, aby Sunie nie były duże - możliwie najmniejsze, za to mogły mieć najbardziej zaawansowaną nużycę. Po rozmowach z Grzegorzem ustaliliśmy, że do naszej znajomej pójdą te dwie Sunie, które przebywają w gorzowskim schronisku, czyli leczone przez nas Elza i Koka.
Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Gorzowie Wlkp., a raczej jego Kierownictwo oraz Pracownicy dokładali wszelkich starań, aby dwie krężlowskie panny, jak najszybciej zdrowiały. Sunie na diecie schroniskowej w ciągu dwu tygodni ładnie się zaokrągliły i nabrały ciałka, zwłaszcza Koka.
Z serca dziękuję Pani Administrator:loveu: oraz wszystkim Pracownikom:loveu: gorzowskiego schroniska za udzielenie pomocy w potrzebie, życzliwość, miłą współpracę i troskliwą opiekę nad krężlowskimi Suniami:Rose:

W piątek 12 września Koka oraz Elza opuściły gościnne progi gorzowskiego schroniska i zostały odwiezione przez mojego TZ i przeze mnie do naszej znajomej na DT.

[img]http://foto0.m.onet.pl/_m/6915497968261200a14b443a70aeb9dc,6,19,0.jpg[/img]

[img]http://foto2.m.onet.pl/_m/9575d9f35223209504ef4b4100d7ad3e,6,19,0.jpg[/img]

[img]http://foto1.m.onet.pl/_m/f54496899508e1a03d23bf34f3cbc861,6,19,0.jpg[/img]

[img]http://foto1.m.onet.pl/_m/892292c05963e9aa006a0dc4c62daa99,6,19,0.jpg[/img]

[img]http://foto1.m.onet.pl/_m/394a0f31719efebf1e7dc3e5e41065a5,6,19,0.jpg[/img]



Mam jeszcze jedną dobrą wiadomość:multi:
Kierownictwo schroniska obiecało przyjęcie, z uwagi na zaistniały wakat;), kolejnych krężlowskich gości:laugh2_2:

Link to comment
Share on other sites

:multi::multi::multi: Odi, jak sie ciesze, KOKO to ta czarna tak? Bardzo mi lezal jej los na sercu, strasznie plakala zamknieta w klatce, czekając na transport:-(
To mlodziutka sunia, podrostek szczenie, tak?
Zaraz poszukam jej zdjec...

[URL]http://picasaweb.google.pl/psia.szajka/KrEl#5239585359793975026[/URL]

i byla tez pokazana-ale nie widac jej dokladnie, tylko slychac-ostatnie ujecie w programie polsatu interwencja, w transporterze wtedy byla-i ten jej placz tylko slychac..
[URL]http://interwencja.interia.pl/news?inf=1175216[/URL]

CIESZE sie, nie masz pojecia jak!!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Wyjątek']K30? K31?
Ciężko mi jest z tych zdjęć rozpoznać tego, o którego mi chodzi...
A chodzi o tego:
[/quote]

:shake:Tu chyba tez on i jest w pierwszym boksie, w stodole, po lewej stronie.
[URL]http://www.rumbo.forall.pl/images/137.jpg[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Zmysł']na forum bigielków, na utworzonym dla Krężla wątku, znalazłem taką
wiadomość:
[B][I]W Tychach organizujemy zbiórkę rzeczową dla pokrzywdzonych psiaków, zebrane rzeczy będziemy zawozić na miejsce po 13 września[/I][/B]

Prosiłem o skoordynowanie sprawy z decydentami, ale nie otrzymałem odzewu.[/quote]

[quote name='magda222']Z tego co wiem dziewczyny rozmawiały z p.Grzegorzem przez telefon na ten temat.[/quote]

Ja rozmawiałam na ten temat z p. Grzegorzem, czyli z osobą której nr telefonu jest podany na pierwszej stronie.
Na forum beagli nie jestem zbyt często dlatego podałam tam swój nr gg., jeżeli ktoś by chciał się ze mną kontaktować.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ARKA']:shake:Tu chyba tez on i jest w pierwszym boksie, w stodole, po lewej stronie.
[URL]http://www.rumbo.forall.pl/images/137.jpg[/URL][/quote]


[COLOR=RoyalBlue][B]tak, tak to chyba ten :) Porównywałam zdjęcia jakiś czas i tez tak uważam :)
Bardzo bym prosiła żebyście sprawdziły czy to pies i w jakim jest stanie. Nie wygląda najlepiej...:shake:[/B][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Wyjątek'][COLOR=royalblue][B]tak, tak to chyba ten :) Porównywałam zdjęcia jakiś czas i tez tak uważam :)[/B][/COLOR]
[B][COLOR=royalblue]Bardzo bym prosiła żebyście sprawdziły czy to pies i w jakim jest stanie. Nie wygląda najlepiej...:shake:[/COLOR][/B][/quote]

:shake: nie nie wyglada najlepiej, na zdjeciach, masz wrazie cos, jakies propozycje na JUZ?:-(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ARKA']:shake: nie nie wyglada najlepiej, na zdjeciach, masz wrazie cos, jakies propozycje na JUZ?:-([/quote]
[COLOR=RoyalBlue][B]Na JUŻ nie mam :shake: Jedynie mogę zrobić dla niego bazarek lub wpłacić jakieś pieniążki na pierwsze potrzebne rzeczy- odrobaczenie? Obrózka? Nie wiem co tam by mu było na gwałt potrzebne. Ja jeszcze chodzę o kulach i na razie wziąć go nie mogę :-(
Poza tym podstawowe pytanie czy to pies czy suka? Bo jak suka to może byc problem jeśli chodzi o moją Gamę.[/B][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Wyjątek'][COLOR=royalblue][B]Na JUŻ nie mam :shake: Jedynie mogę zrobić dla niego bazarek lub wpłacić jakieś pieniążki na pierwsze potrzebne rzeczy- [COLOR=black]odrobaczenie? Obrózka? Nie wiem co tam by mu było na gwałt potrzebne.[/COLOR] Ja jeszcze chodzę o kulach i na razie wziąć go nie mogę :-([/B][/COLOR]
[B][COLOR=royalblue]Poza tym podstawowe pytanie czy to pies czy suka? Bo jak suka to może byc problem jeśli chodzi o moją Gamę.[/COLOR][/B][/quote]

To juz mialy wszystkie psy zrobione z Krezela, dostaly advocate i obrozki preventic. czyli na robale, na pchly, na wszy i kleszcze i nuzenca i swierzbowca ale..inne psiaki maja tez grzyba wiec mogą byc to zmiany rownie grzybiczne, tego nie da sie leczyc, jesli jest, w waunkach takich jak widac:-( On, chyba to on, tak mi sie 'na oko'wyglada-jutro sprawdze-tylko w domu moze dojsc do siebie, sama to zreszta wiesz.:-( No sytuacja jest ciezka i u Ciebie i psa.:shake:

Link to comment
Share on other sites

Tak Arko:loveu:, ta Sunia z linków, które podałaś oraz Koko, która pojechała do DT, to jedna i ta sama psia Osóbka:loveu:
Koko jest rzeczywiście młodziutka, bardzo wesoła, nieustannie w ruchu, wszystko ją interesuje, wszystkim się bawi.
Musiała być dawno temu pogryziona po uszach, gdyż lewe uszko ma postrzępione na końcówce, zaś prawe - niestety, rozcięte na dwie części:shake:.
To jakieś dawne urazy - uszka są zagojone i porośnięte sierstką.
Elza jest spokojna i trochę lękliwa, ale też bardzo ciekawa wszystkiego, co się wokół niej dzieje.
Obie Sunie są ze sobą bardzo zżyte, gdy jedna nie widzi drugiej, zaraz zaczyna się niepokoić. Nie wiem, czy już w Krężelu były sobie takie bliskie, czy zaprzyjaźniły się dopiero w gorzowskim schronie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Odi'] Nie wiem, czy już w Krężelu były sobie takie bliskie, czy zaprzyjaźniły się dopiero w gorzowskim schronie.[/quote]

:shake: tego to ja nie pamietam, tyle psow roznych bylo wyciaganych z klatek, obor i stodoly. Ona i Velvet i jakies jeszcze psiaki byly te najbardziej wylysiale, poszkodowane, wtedy...

:placz:jeszcze jedna taka strasznie łysa sunia siedzi w klatce, mini wilczasta...Te w klatkach sa najbardziej poszkodowane, jak dlugo mozna siedziec tylko w klatce?????:placz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ARKA']To juz mialy wszystkie psy zrobione z Krezela, dostaly advocate i obrozki preventic. czyli na robale, na pchly, na wszy i kleszcze i nuzenca i swierzbowca ale..inne psiaki maja tez grzyba wiec mogą byc to zmiany rownie grzybiczne, tego nie da sie leczyc, jesli jest, w waunkach takich jak widac:-( On, chyba to on, tak mi sie 'na oko'wyglada-jutro sprawdze-tylko w domu moze dojsc do siebie, sama to zreszta wiesz.:-( No sytuacja jest ciezka i u Ciebie i psa.:shake:[/quote]
[COLOR=RoyalBlue][B]
Moim psem opiekują się teraz dziadkowie. Nie dam im na głowę drugiego, tym bardziej w takim stanie jak te z Krężęla- to by było bardzo nierozsądne. Poza tym i tak już za dużo dla mnie robią. Mieszkam obecnie z przymusu z rodzicami i tu też nie moge go wciąć, bo:
a) tata jest uczulony,
b) obowiązek wyprowadzania musiałby spaść na mamę a ona już ledwo wyrabia z pracą i ze mną, dorosłą osobą, która w tym momencie wymaga opieki jak dziecko, na głowie:roll:
Zatem reasumując dopóki nie wrócę na stałe do swojego mieszkania, nie wezmę go. Ani żadnego innego psa. Natomiast wątek i jego los będę śledzić.
Jeśli mogę coś dla niego jeszcze zrobić, mimo, że jest tam- pisz![/B][/COLOR]
[COLOR=RoyalBlue][B]p.s. na oko też mi wygląda na psa :cool3:[/B][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='"ARKA"']:placz:jeszcze jedna taka strasznie łysa sunia siedzi w klatce, mini wilczasta...Te w klatkach sa najbardziej poszkodowane, jak dlugo mozna siedziec tylko w klatce?????:placz:[/quote]
Ponieważ do gorzowskiego schroniska mogą przyjechać kolejne krężlowskie psinki - proszę, jeśli to będzie możliwe, wyślij tę strasznie łysą Sunię do Gorzowa. Będziemy ją tu leczyć.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Wyjątek'][COLOR=royalblue][B]Arko mam pieniądze z bazarku na Velveta. W jego wątku nie mogę się dowiedzieć, więc zapytam tu. Na jakie konto mam je przelać? Emir czy Pogotowia i Straży dla Zwierząt? Na wątku Velveta podane są 2 konta:roll:[/B][/COLOR][/quote]

:roll: Prawde mowiac to nie wiem, dowiem sie.

[quote]
Ponieważ do gorzowskiego schroniska mogą przyjechać kolejne krężlowskie psinki - proszę, jeśli to będzie możliwe, wyślij tę strasznie łysą Sunię do Gorzowa. Będziemy ją tu leczyć.[/quote]

:-o Naprawde????:multi:DZIEKUJE!!:Rose:

Zaraz sprawdze numer tej suni a jutro jeszcze sprawdze ponownie, numer, na miejscu.
[URL]http://fundacja-emir.org/aktualnosci/SCHRONISKA/KREZEL/PSY/K5.htm[/URL]

Chyba Grzegorz przyjedza w tym tygodniu wiec tą sunie by zabral..no i jakąs drugą bidule tez mam wybrac dla Was?:oops: Moze tego On-ka Wyjatek?? A moze jakas bide z klatki tez?? Juz sama nie wiem-serce rozdarte...

Link to comment
Share on other sites

Arko, wszędzie szukam i szukam tej suczki co jest chyba u Emira na śląsku teraz. Masz na nią jakieś namiary?

Zamierzam jutro wystawić na bazarku lub na allegro trochę rzeczy na psiaki. I sobie pomyślałam że jeśli są jeszcze potrzebne obroże i smycze to może u Taks sprzedającej swoje wyroby (obroże i smycze ) na bazarku można zamówić hurtem większą ilość, więc mogłabym zamówić. Jeśli już tego macie pod dostatkiem to daj znac co, to troche dokupimy

[U] przepraszam za off ale muszę to gdzieś napisać bo mi chyba serce pęknie[/U]

wiecie co, muszę się wyżalić. Nie wytrzymam już dłużej w tym mieście, duszę się tu... Nie dość że nie ma żadnego weterynarza, żadnego ośrodka szkoleniowego, żadnego schroniska to jeszcze ludzie mnie dobijają :( dzisiaj przyszłam do pracy i słychę od szefa : kategoryczny zakaz dokarmiania bezdomnych psów, bo potem pryzchodza pod sklep :( tak strasznie jest mi przykro .. to nie ja daję im jesc na miescu, ja zawsze zabieram je na trawnik kilkanaście metrow z tąd i nie moja wina że przychodza pod sklep ale im to przeszkadza.. Czuję sie tu strasznie sama.. nie mogę wziąć żadnego psa na tymczas bo mama i mąż mnie blokują, nie mogę dokarmiać psów, bo szef mnie straszy.. nie mogę nic .. Jestem sama jak palec, nie znam żadnego innego zapaleńca dla którego zwierzęta bybłyby tak ważne, jak dla mnie, ciągle tłumacczę wszystkim napotkanym ludziom że to nie wina tych psów ze są bezdomne, że one też kochają i zasługują na odrobinę ciepła.. Ale najgorsi są włąśnie ludzie.. bo im przeszkadza po prostu to że ten pies tu jest... Wiecie jak u mnie w mieście traktuje się bezdomne psy ? usypia się je ! wiem bo startowałam w konkursie do pracy do Urzędu Miasta i mój sąsiad był kierownikiem tego wydziału ... usypia się bo nie ma komu ich złapać i gdzie je oddać.. to przecież chore .. siedzę i ryczę i nie wiem już co robić.. Czy ja sama mogę poruszyć ziemię w tym mieście? Tak bardzo bym chciała żeby ci ludzie choć trochę zrozumieli, choć trochę otworzyli swoje serca..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aga i Eto']w Wysokiem Mazowieckiem (podlaskie), miejscowość między Zambrowem a Białymstokiem, aż wstyd się przyznać, miasto powiatowe 9,5 tys ludności[/quote]

To skontaktuj sie z Bachnach-razniej w koopie;) Ona chyba zaklada kolo Emir w Bialymstoku.

Link to comment
Share on other sites

ARKO, Grzegorz ma być w tym tygodniu w Krężelu, to może zabrałby w drodze powrotnej tę Sunię, o której pisałaś. Prosiłabym, abyś na miejscu ustaliła z Grzegorzem, kto jeszcze ma przyjechać do Gorzowa. Rzecz w tym, że oba pieski muszą się ze sobą zgadzać, gdyż będą umieszczone we wspólnej izolatce:)

Aga i Eto, rozumiem Cię dokładnie, bo przed laty też spotykałam się często z takimi nieprzychylnymi reakcjami wśród obcych ludzi.
Warto jednak powoływać się na ustawę o ochronie zwierząt (z dn. 21 sierpnia 1997 r.; Dz.U. 1997 Nr 111 poz. 724 - tam p. obowiązki gmin).
Nie poddawaj się, rób swoje, tak jak to robisz do tej pory, bądź konsekwentna i stanowcza. Nawet kropla drąży skałę, a Twój przykład będzie z czasem procentował. Powodzenia:loveu:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...