Jump to content
Dogomania

11 psów zagryzło 57.letnią grudziądzankę -"GW" 22.08.08


lewkonia

Recommended Posts

[quote name='PaulinaT']posumowanie takie jakie pisanie[/quote]

Gdybys poczytala troszke wiecej zauwazylabys ze biega o predyspozyje psa, jego uwarunkowanie genetyczne i przeznaczenie.

Edit: Nie chodzi mi takze o usmiercanie psa poszczegolnej rasy. Ale albo o zabronienie ras uznanych za agresywne lub testy (z prawdziwego zdarzenia) dla hodowcow i wlascicieli, przestrzeganie obowiazku chodzenia na smyczy i uzywanie kaganca w miejscach publicznych oraz surowe kary za agresywne dzialania psa i w uzasadnionych przypadkach odbieranie i usypianie zwierzecia (kazdej rasy, czy nie rasy)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 637
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Charly']Gdybys poczytala troszke wiecej zauwazylabys ze biega o predyspozyje psa, jego uwarunkowanie genetyczne i przeznaczenie.

Nie chodzi mi takze o usmiercanie psa poszczegolnej rasy. Ale albo o zabronienie ras uznanych za agresywne lub testy (z prawdziwego zdarzenia) dla hodowcow i wlascicieli, przestrzeganie obowiazku chodzenia na smyczy i uzywanie kaganca w miejscach publicznych oraz surowe kary za agresywne dzialania psa i w uzasadnionych przypadkach odbieranie i usypianie zwierzecia (kazdej rasy, czy nie rasy)[/quote]
nie z twojego pisania to nie wynika
brzmisz natomiast jakbys chciała udowodnić, że duży pies może zrobić większą krzywdę niż mały
i lubujesz się w przytaczaniu coraz bardziej makabrycznych przypadków "oskalpowania" przechodnia przez rottwailera

Link to comment
Share on other sites

Dokladnie tak to widze. pies wiekszy jest generalnie w stanie zrobic wieksza krzywde. Makabryczne przypadki przytaczam nie ja a zycie.
Uwielbiam duze psy. To nie znaczy ze twierdze ze ich potencjal jest rowny psom ras malych. Oczywiscie Ty mozesz miec wlasne zdanie. Fakty mowia za siebie.chociazby w przykladzie z tego watku.

Link to comment
Share on other sites

Forum jest po to by dyskutować, jest to forum dot. psów i dlatego koncentrujemy się tu na psach, ale moim skromnym zdaniem za mało się skupiamy w tym temacie na tym, jak skutecznie ludzie prowokują psy do aktów agresji i za duża jest tendencja do doszukiwania się morderczych instynktów w poszczególnych rasach/typach psów.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='CHI'][B]no to offujemy:[/B]
[B]Nie część krajów zachodnich tylko niektóre landy w Niemczech, ale o dziwo nie zakazano hodowli owczarka niemieckiego, mimo największej ilości pogryzień ze skutkiem śmiertelnym przez w/w owczarki i ich mieszańce... [/B]
[B]Kiedyś na dogo była taka lista właśnie z Niemiec... na pięćdziesiąt kilka wypadków 29 to byłu ON-ki i ich mixy... Musiałabym poszukać...[/B]

Wracając do tematu:
naprawdę nie dużo trzeba, aby stało się nieszczęście...
11 psów to jest sfora... Przewodnik musi być bardzo mocny psychicznie... A w sytuacji stresowej sfora zachowuję się inaczej niz pojedyncze psy...
Znam sytuację, gdy po rzuceniu mięsa między psy (6 psów), które się znały i żyły ze sobą od urodzenia, 5 (w tym 2 jej córki) rzuciła się i pokąsała właśnie przewodniczkę sfory...
Co Pani na to Pani Zofio - czy możnaby to przełożyć na tą obecną tragedię?
No i krzyżówki cc i ddb...
Mam od lat boksery i bull terriery, ale bałabym sie takiego mieszańca...

Pani Zofio nasze posty sie minęły...
cytuję: [B][I]Moze wreszcie weszlyby w zycie rozporzadzenia o przymusowej rejestracji wszystkich hodowli psow i okreslenia warunkow, jakie musza spelnic[/I][/B].

Jestem absolutnie za - święte słowa...

[B][I]Nie ma zadnego tlumaczenia, gdy pies zagryza czlowieka. Zawsze to jest wina czlowieka, bo albo hoduje dobierajac psy - celowo lub przypadkowo - o nieprawidlowej psychice, albo stwarza takie warunki, ze wrodzona sklonnosc do nadmiernych zachowan agresywnych moze sie ujawnic.[/I][/B]

Pani Zofio następna święta prawda - żeby tylko to jeszcze dotarło do ludzi...

Co do "[B]nieszczesliwy przypadek pogryzienia" [/B][I]nazwałam to wypadkiem dlatego, że zdażyło mi sie rozdzielać walczące psy, nie moje, nie do końca socjalizowane.. nie do końca normalne..[/I]
[I]Sutacja była taka, że nie miałam wyjścia... MUSIAŁAM...[/I]
[I]I żyję, mam całe ręce - i zdaję sobie sprawę, że może miałam szczęście... a może psy w typie (no bo nie rasowe) ttp jednak nie gryzą ludzi...[/I]

[I]No bo gdyby któryś mnie ugryzł to by mnie znaleźli po kilku dniach a nie po kilku godzinach..[/I][/quote]

Tu mozna zobaczyc 2 tabele , jedna to pogryzienia smiertelne , a druga to ogolne pogryzienia .W pierwszej widac oczywiscie Owczarki Niemieckie ,ktore owszemy byly na tej liscie groznych psow ,ale po interwencji Wielbicieli Owczarka Niemieckiego ,zostaly zdjete z tej listy .
[URL]http://www.foto-hamm.de/Kampfhund______/kampfhund______.html[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agata_B']Jak zawsze rasy niebezpieczne to zrobiły:shake:
widzieliście żeby np labrador kogoś zagryzł? Zawsze pit, amstaf, canecorso... :shake::shake: Tych psów sie nie powinno rozmnazac[/quote]
jorczki nie gryzą , na pewno o tym wiesz :diabloti:
CC i DB nie są na liście ...... i z tego co się orientuje , to pierwsza taka akcja z udziałem tych ras .. nie będę wnikać czy w typie czy też nie ...



[quote name='Agata_B']Lista raz niebezpiecznych

1. amerykański staffordshire terrier
2. amerykański pit bull terrier
3. perro de presa mallorquin
4. buldog amerykański
5. bulterrier
6. bullmastiff
7. cane corso
8. dog argentyński
9. dog de Bordeaux
10. fila brasileiro
11. mastif
12. mastif angielski
13. mastif hiszpański
14. mastino napoletano
15. mastif pirenejski
16. mastif tybetanski
17. perro de presa canario
18. tosa inu
19. beauceron
20. bouvier des Flandres
21. czarny terier
22. doberman
23. dog niemiecki
24. owczarek niemiecki
25. rottweiler
26. sznaucer olbrzym
27. akbasz dog
28. anatolian karabash
29. moskiewski stróżujący
30. owczarek kaukaski
31. owczarek południoworosyjski
32. owczarek środkowoazjatycki
33. hovawart

Heh.. sznaucer olbrzym niebezpieczny? :evil_lol:[/quote]
Nie przeszedł projekt tej ustawy ..
Tak , sznaucer olbrzym jak każdy duży silny pies może być niebezpieczny.
Nie tylko pity , asty itp gryzą nie tylko rasy bojowe mogą zranić , zabić.
Widzisz jak niewiele wiesz :razz:
Każda rasa psa z tej listy , spokojnie może zrobić z Ciebie pasztet.
Więc nie rozumiem skąd ten śmiech i zdziwienie odnośnie olbrzyma :cool3:

[quote name='Agata_B']No obecna to chyba 33 psy.
Znalazłam też taką:
1) Amerykański pit bull terrier,
2) Perro de Presa Mallorquin,
3) Buldog amerykański,
4) Dog argentyński,
5) Perro de Presa Canario,
6) Tosa inu,
7) Rottweiler,
8 )Akbash dog,
9) Anatolian karabash,
10) Moskiewski stróżujący,
11) Owczarek kaukaski.[/quote]
obecna jest lista 11 ras


I zawsze takie same śpiewki

Macie na dobranoc , widziane oczami mediomaniaków pitbulle , amstaffy i wszystkie inne psy określane jako mordercze bestie

To jest mój prywatny pies , PITBULL :diabloti:

[URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images49.fotosik.pl/4/43625cf2b99f5386.jpg[/IMG][/URL]

zdjęcie delikatnie przerobione , tak by oddawało mroczność rasy :evilbat:
ta w stylu fakt ..... i większością miłośników psów , rodem z dogomanii

Oczywiście ,że tragedia - zginął człowiek , w niewyjaśnionych okolicznościach ... serce ściska
Nie dowiemy się nigdy dlaczego zaatakowały ... żaden pies nie atakuje bez powodu , nawet ten znienawidzony pitbull ...

I tu się po raz tysięczny zgadzam , że przekleństwem jest to że każdy kretyn w naszym kraju , może mieć psa takiego jak chce ....
Na szczęście chyba , okres mega mody na bullowate mija , bo teraz labki , bigielki są na topie .... przynajmniej ja widzę wzrost liczebności tych psów.
Jadąc gdzieś , gdzie się nie obejrzę tam bigiel lub lab :mdleje:
BA będą na giełdzie samochodowej , gdzie jeszcze jakiś czas temu pełno było prawie astów i pitów , obecnie jak była ani jednego szczeniaka tej prawie rasy nie widziałam .. za to ONki , labki , bigielki - do wyboru do koloru.Onki to jeszcze tam panuje taka moda , że miot wraz z rodzicami się przywozi i nabywcy prezentuje , jacy to rodzice agresywni.Dwa dorosłe psy uwiązane do płota , w kolcach , kagańcach , miocik w kartonie .. i słowa do kupującego - no podejdź pan do płota , tupnij - zobaczysz jak się rzuca :diabloti:
Jak ktos nie wierzy , zapraszam giełda samochodowa Słomczyn :cool1:
To już właśnie wspominana prze zemnie na innym wątku , moda na agresję u psów .... chora moda , za którą każdy kto praktykuje , powinien słono zapłacić ....

Link to comment
Share on other sites

Ja mam Nowofundlanda i nawet moj wet mowi ,ze wolalby byc pogryziony przez jakiegos malego np. Pinczera niz 1-2 ugryziony przez Niufa ,a dlaczego?? No wiadomo sama paszcza, do tego zeby , do tego sila .Zgadzam sie ze zdaniem ,ze charakter psa jest ksztaltowany przez czlowieka .Mozna kazda ceche charakteru mniej lub bardziej rozwinac i wtedy osiagnac odpowiedni rezultat .Mysle ,ze duzo by zmienilo prawo ,ale nie kary ,czy podatki .W Niemczech owszem podatki sporo daly ,ale nie wszystko. Tu kazdy kto chce takiego psa co jest na liscie ,musi miec swiadectwo z Policji , czyli musi byc czysty jak lza ,zrownowazony .W tej kombinacji podatki sporo zmienily .W wielu regionach trzeba miec tzn. "prawo trzymania " takiego psa np. nawet ci co sasiadow psa chca wyprowadzac na spacer musza miec dokument swiadczacy o znajomosci tej rasy .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='niufek']Tu mozna zobaczyc 2 tabele , jedna to pogryzienia smiertelne , a druga to ogolne pogryzienia .W pierwszej widac oczywiscie Owczarki Niemieckie ,ktore owszemy byly na tej liscie groznych psow ,ale po interwencji Wielbicieli Owczarka Niemieckiego ,zostaly zdjete z tej listy .
[URL]http://www.foto-hamm.de/Kampfhund______/kampfhund______.html[/URL][/quote]
z tego co widzę , to pitbull jest określany jako kilka ras .... 14
a ON jako jedna ...

szkoda , że u nas nie ma takich statystyk ...

może ten znienawidzony pitbull , przestał by królować wśród morderców.
Bo teraz jest tak , że cokolwiek ugryzie , nawet jak nie jest pitem , to w gazetach piszą że pogryzł pit :diabloti: a to dlatego że to się sprzedaje ...
No kto by czytał artykuł , że Rex , Cywil pogryzł :crazyeye: kto by w to uwierzył :cool3:
Przeciętny "kowalski" na pewno nie .. bo on wie , że tylko pitbull gryzie.I co z tego , że nie wie jak wygląda pit .... jak czytał w gazecie , że to mordercy.


Kiedyś czytałam taki właśnie kawałek , jak pan został zaatakowany przez psa , nie była to rasa bojowa .. zadzwonił do pismaków , by opisali zdarzenie ... nie chcieli , bo rasa mało znienawidzona to była ..
Pan nauczony doświadczeniem , zadzwonił do innego brukowca .. oznajmił że pogryzł go pitbull - od razu się zainteresowali ...
Zdęcie to pryszcz .. ja osobiście mogę im takich medialnych dostarczać tysiące ... wystarczy by było widać kły - reszte się domaluje w Photoshop.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vectra']z tego co widzę , to pitbull jest określany jako kilka ras .... 14
a ON jako jedna ...

[B]szkoda , że u nas nie ma takich statystyk ... [/B]

może ten znienawidzony pitbull , przestał by królować wśród morderców.
Bo teraz jest tak , że cokolwiek ugryzie , nawet jak nie jest pitem , to w gazetach piszą że pogryzł pit :diabloti: a to dlatego że to się sprzedaje ...
No kto by czytał artykuł , że Rex , Cywil pogryzł :crazyeye: kto by w to uwierzył :cool3:
Przeciętny "kowalski" na pewno nie .. bo on wie , że tylko pitbull gryzie.I co z tego , że nie wie jak wygląda pit .... jak czytał w gazecie , że to mordercy.


Kiedyś czytałam taki właśnie kawałek , jak pan został zaatakowany przez psa , nie była to rasa bojowa .. zadzwonił do pismaków , by opisali zdarzenie ... nie chcieli , bo rasa mało znienawidzona to była ..
Pan nauczony doświadczeniem , zadzwonił do innego brukowca .. oznajmił że pogryzł go pitbull - od razu się zainteresowali ...
Zdęcie to pryszcz .. ja osobiście mogę im takich medialnych dostarczać tysiące ... wystarczy by było widać kły - reszte się domaluje w Photoshop.[/quote]

Niejeden by sie zdziwil ,gdyby takie statystyki byly .
A na tej drugiej tabeli kroluje mieszaniec , najwiecej pogryzien .
Co do Cywila ,to jest po prostu duma narodu .Niektorzy ,tu mowie o Niemcach ,twierdza ze ON nie bedzie na liscie ,chocby dlatego ,ze byla to ulubiona rasa Hitlera .Ale w gruncie rzeczy na pierwszej tabeli tej o smiertelnych pogryzieniach mamy i Bernardyna i Labka :cool3:

Link to comment
Share on other sites

Zadzwonila do mnie mama
"Gosiu uwazaj tam bo te psy z ktorych jest Furia zagryzly wlascicielke":shake:
Nie moglam sie powstrzymac i dodalam ze od kilku dni mam w domu mieszanke pita:diabloti:
A i tak najwiekszym " zagrozeniem" dla otoczenia w naszym stadzie jest Sznaucer olbrzym...ten co podobno nie moze byc niebezpieczny;)
I zeby niebylo...kiedys to byla agresywna bestia, byl taki dzieki czlowiekowi... teraz po miesiacach a moge juz powiedziec latach pracy jest normalny.

To czlowiek moim zdaniem jest odpowiedzialny za wiekszosc tych tragedii... bo to czlowiek wychowal tak psa, rozbudzil w nim agresje...tylko po co??

Ciekawa jestem co przyniesie dochodzenie w tej sprawie....

Link to comment
Share on other sites

ja już przywykłam do pytań - czy się nie boję że TE psy mnie zagryzą ...
bo w gazecie pisali , że one zagryzają bez przyczyny ..

dla mnie , to już nie jest ani zabawne ani żenujące .....

pomijam pytania i zdziwienie , że TE psy się bawią , lubią przytulać ,merdają ogonami , dają buziaka ... wykonują komendy
Bo w gazecie pisali ..... że one tylko gryzą ......

Czasem , to jestem już zmęczona tym czym karmią ludzi w tych gazetach , bo to pochlastać się idzie ..... i jeszcze dedukcja czytelnika


Zapomniałam dopisać , że miłośnicy psów , również zadają mi tego typu pytania , na dogo notorycznie ....

Jaki z tego wniosek ? brak jakiejkolwiek wiedzy :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Mrzewinska

[quote name='CHI'][COLOR=black]Nie wiem czy pamiętacie sprawę młodej dziewczyny "zagryzionej" przez jej własną rottweilerkę?? Media szlały, rottki szły do piachu lub w najlepszym wypadku do schroniska lub lasu...[/COLOR]
[COLOR=black]A potem już mniejszymi literami było napisane, że dziewczyna miała padaczkę i suka próbowała ją ratować... "po psiemu" i był to tragiczny przypadek czy wypadek...[/COLOR][/quote]

Proponowalabym pisac o tym, o czym sie wie na pewno. Dziewczyne w Krakowie rozszarpal pies, nie suka. Czytalam opis sekcji zwlok - bzdury o rzekomej probie ratowania rozpowszechniano wbrew oczywistym faktom.
Matka tego psa byla zwierzeciem moim zdaniem nienormalnym - znalam ja - mimo starannego i serdecznego domowego wychowywania byla calkowicie asocjalna, bez kontaktu psychicznego z ludzmi. Brat miotowy tego samego psa zostal oddany hodowczyni, gdy pogryzl w twarz wlascicielke. Po miesiacu hodowczyni go uspila, bo sama zostala nieoczekiwanie furiacko zaatakowana.
Moj wniosek o powiadomienie pozostalych wlascicieli rodzenstwa miotowego i nieuzywanie ich do hodowli zostal w ZK odrzucony.
Ta suka nie miala wiecej szczeniat, po porodzie na skutek ostrych zaburzen hormonalnych zostala wysterylizowana.
Pies, ktory rozszarpal dziewczyne nie zostal uspiony - ustawialy sie po niego kolejki chetnych, i natychmiast wzrosl popyt na rottki, tak jak po Omenie, filmie, gdzie rotty pelnil rolę bardzo czarnego charakteru. Panie ze schroniska odmowily informacji, komu ten pies zostal wydany.
Byly to czasy, gdy reklamowano jednego z reproduktorow wsrod rottych jako "niespotykanie agresywnego psa" - i taka cecha byla wlasnie pożądana.
Do dzis z jednej strony ludzie chca miec "niespotykanie agresywne psy", "nieustraszonych bojownikow i obroncow", z drugiej podosza krzyk, gdy taka polityka hodowlana konczy sie tragicznie.

W mediach sa tez od wczoraj informacje o psie zastrzelonym przez policjanta - uciekl podobno wlascicielowi, zaatakowal kobiete.

Dopoki ludzie beda szukac w psach za wszelka cene agresji, agresji i jeszcze raz agresji wobec otoczenia - dopoty bedzie tak jak jest.

Zofia

PS znałam przypadki celowo rozdrazniania szczeniakow przed wydaniem. Da sie naprawde uczyc agresji i nieufnosci juz 14-dniowe szczenie - nie napiszę jak.

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]... żaden pies nie atakuje bez powodu [/QUOTE]
Owszem atakują. W weterynarii określaja to jako syndrom ataków furii. Odpowiedzialne sa za hormony - serotonina.
I takie psy atakują bez powodów, wręcz wybuchuja niespodziewana furia. I nie pomoze żadne szkolenie, co najwyzej podawanie leków.

To chyba taki przykład, skoro psy z tej samej linii powielały zachowania agresywne w różnych środowiskach.
[QUOTE]Matka tego psa byla zwierzeciem moim zdaniem nienormalnym - znalam ja - - calkowicie asocjalna, bez kontaktu psychicznego z ludzmi. Brat miotowy tego samego psa zostal oddany hodowczymi, gdy pogryzl w twarz wlascicielke. Po miesiacu hodowczymi go uspila, bo sama zostala nieoczekiwanie furiacko zaatakowana.
[/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mrzewinska']Moj wniosek o powiadomienie pozostalych wlascicieli rodzenstwa miotowego i nieuzywanie ich do hodowli zostal w ZK odrzucony.[/quote]
A co tu ZK ma do gadania :angryy: To powinno nasze prawo regulować. Wszystkie psy po takich rodzicach, powinny być bezwzględnie wycięte.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zerduszko']A co tu ZK ma do gadania :angryy: To powinno nasze prawo regulować. Wszystkie psy po takich rodzicach, powinny być bezwzględnie wycięte.[/quote]
Owszem powinno, ale ZK nadzoruje swoje hodowle i wydaje zgode na rozmnazanie poprzez nadanie uprawnień hodowlanych. W tym przypadku nalezałoby cofnać uprawnienia hodowlane, aby geny tych psów nie zostały przekazywane do dalszych linii

Link to comment
Share on other sites

Guest Mrzewinska

[quote name='zerduszko']A co tu ZK ma do gadania :angryy: To powinno nasze prawo regulować. Wszystkie psy po takich rodzicach, powinny być bezwzględnie wycięte.[/quote]

Owszem, ZK ma jak na razie cos do gadania na temat kwalifikacji hodowlanych. Oczywiscie tylko odnosnie psow rodowodowych. Bo co do tych innych, mieszancow i psow w typie - hulaj dusza, piekla nie ma, nie ma zadnej selekcji na charakter. I nasze prawo nie reguluje niczego, co dotyczy oblednego rozmnazania milionow psow "bezpapierowych", warunkow, w jakich są rozmnazane, ani tez nie reguluje jakze czestego rozdrazniania psow do tzw "obrony cywilnej".
Ludzie chcą psow agresywnych, jest na nie popyt, wiec rozmnazalnie kwitną.

Zofia

Link to comment
Share on other sites

[quote name='CHI']1. Stała się [B]tragedia[/B]
2. Jak zawsze zawinił (w taki czy inny sposób) [B]człowiek[/B]
3. Konsekwencje błędu człowieka jak [B]zawsze[/B] [B]poniosą psy[/B]
4. [B]Media[/B] będzą miały "wyżerkę"
5. Zacznie się durna [B]nagonka na rasy[/B] - zamiast nagonki na ......... (wstawić co się uważa za słuszne) może być np [B]niedoszkolonych czy nieodpowiedzialnych ludzi..[/B]


[I][B]Czytajcie to co pisze Mierzwińska bo wie co pisze i ma ma 300% rację - niestety...[/B][/I]



Uwielbiam takie teksy:angryy:
Wiwat doinfomowane społeczeństwo...:mad:

No to zabrońmy jeżdżenia BMW i VW - bo to one sa sprawcami wypadków! Można jeździć tylko Mikrą bo one wypadków nie powodują:razz:...

Bo to zawiniła marka samochodu, a nie kierowca...
A uważam, ze niektórzy to nawet rowerem, po własnym podwórku, nie powinni jeździć..

Porównanie może jest idiotyczne, ale odzwierciedla tego typu tok rozumowania...

Zamiast zajmować się nagonką na rasy - może zajmijmy się "kulturą posiadania psa".

Agata_B - Niemcy zabronili hodowli bulowatych w niektórych landach, ale liczba pogryzież nie zmalała - tylko zrobiły się mniej "medialne".

A jeszcze moment i labladory będą zagryzać... Przy ludzkiej wierze w ich nadludzką inteligencją i pozostawieniu bez socjalizacji, nadzoru itp... Czego sobie i Wam jednak nie życzę...
CHI[/quote]

Zgadzam się w 100% ...

[quote name='DuDziaczek']W tej chwili jest u mnie niestety tylko na 1 dzien MORDERCA wyciagniety ze schroniska, ast.
Piekny, usluchany, zero agresji!!!!

Wczoraj na spacerze rzucil sie na nas labek :cool1:
A on tylko wesolo machajac ogonem poszedl ze mna dalej :cool1:
Coraz wiecej obserwuje agresywnych labkow, nie powiem przeraza mnie to bardziej niz agresywny ast....[/quote]

Na mnie ostatnio warczał golden :cool1:

[quote name='agata-air']Asty maja specyficzna budowe, mocne szczęki ale psychika? nie mozna mówić o psychice asta w polsce gdy 99% z nich to kundle. Tak samo sprawa ma się z Onkami, huskymi itp. [/quote]

Również się zgadzam.

[quote name='CHI'][SIZE=2]Zobaczcie na wystawach co się dzieje na ringu buli, astów, staffików i porównajcie do innych ringów... [/SIZE][/quote]

Hm, kilka razy oglądałam dokładnie ring amstaffów,staffików czy bulli, i jakoś jeszcze nie widziałam u nich agresji do innych psów, przynajmniej nie na ringu.

[quote name='furciaczek']Kazdy pies moze byc niebezpieczny... wszytko zalezy od wlasciciela i warunkow w jakich jest trzymany.
A z tego co wkleila Rinusiowa wynika ze warunki w ktorych te psy byly trzymane pozostawiaja wiele do zyczenia... wnioskuje ze to jakas pseudohodowla skoro byly tam mieszanki bordogow z cctami:shake:[/quote]

Zgadzam się.



Zacytowałam wszystko z czym się zgadzam, mogłabym sama napisać, ale po co pisać znowu to samo? ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mrzewinska']Owszem, ZK ma jak na razie cos do gadania na temat kwalifikacji hodowlanych. [/quote]
I cóż z tego skoro w takich syt. jak z rotkiem nie robi tego co powinien??
Jakie są w Polsce wymagania co do psychiki psów hodowlanych, jakie testy?? Gdzie te ich kwalifikacje?? Bo ja tego nie widzę.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zerduszko']I cóż z tego skoro w takich syt. jak z rotkiem nie robi tego co powinien??
Jakie są w Polsce wymagania co do psychiki psów hodowlanych, jakie testy?? Gdzie te ich kwalifikacje?? Bo ja tego nie widzę.[/quote]
Mimo wszystko w ZK są większe wymogi aby móc rozmnożyc psy niż przeciętny własciciel, który ma psa.
Wiele psów z rodowodem nie jest rozmnazanych bo nie maja uprawnień hodowlanych.
I prędzej własciciel rodowodowego w ZK będzie za wprowadzeniem testów niż przecietny własciciel chcacy rozmnożyć psa.

Link to comment
Share on other sites

własnie znam bordożki w sumie jako wiekie ciapki. "jedyne" problemy z nimi do dysplazja i oczy. Czy ddb jest w Polsce na liscie ras agresywnych?

ps. w Niemczech jest w 4 landach na liscie..(pozycja druga- tak samo jak np Fila- co jest dla mnie trochę dziwne w przypadku Fili, jednak nie spotkałam się z wlascicielem Fili wypuszaczajacym ja luzem na skwerek, hihi, więc mniejsza z tym) Pozycja druga oznacza, że agresja jest przypuszczana i wlasciciel moze zostac zwolniony od np. obowiązku nakładania psu kagańca i smyczy po przejsciu przez psa pozytywnie testu osbowosci(drogiego bardzo- właściciel musi płacic. I tu znow sie dziwie jesli chodzi o File, bo prawidlowa Fila nie ma prawa takiego testu zdac pozytywnie...)

chcialam się jeszczek krótko odniesc do listy pogryzien zacytowanej tutaj. są to faktyczne liczby. nie uwzględniaja częstostliwości występowania poszczegołnej rasy. Jako takie nie są wedlug mnie wymierne.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mrzewinska']Przyczyn moglo byc bardzo wiele - od nadmiernej ilosci psow na zbyt malym terytorium poczynajac. Od braku elementarnego wychowania i trzymania tylko do ustawicznego rozrodu. Psy mogly, jesli trzymane byly tylko do rozrodu, nie miec emocjonalnego zwiazku z wlascicielami. Wtedy niewiele trzeba, aby stracic kontrole nad zachowaniem takich zwierzat.
Psy powinny zostac bezbolesnie zabite. Nie da sie ocenic, ktore gryzly, ktore nie.

Zofia[/quote]


Zgadzam się, choć odbiearnie zycia nie jest miłę. Jednak dla takich psów nie powinno być szansy. Osobiście nie uznaję "ratowania i szukania" domów dla psów agresywnych, atakujących i w jakikolwiek sposób stwarzających zagrożenie tak dla ludzi jak i dla innych zwierząt! Takie osobniki powinno się poddawać eutanazji.

Mam jednak wrażenie, że sceneria była taka, że ktoś tam "SE" hodował psy, bez szacunku do pełnionego zajęcia : czyli bród, smród i ubóstwo oraz totalna eksploatacja. Może jeszcze alkohol przewijał się przez życie tych "hodowców" co i rusz? Moim zdaniem tylko takie psy są w stanie zaatakować człowieka. Zwierzę, któremu zapewnia się doskonałe warunki tak fizyczne jak i psychiczne nigdy nie zaatakuje, bo jest szczęśliwe i w pełni ufa swojemu otoczeniu/człowiekowi nie czując rzadnego zagrożenia czy doskomfortu!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...