Jump to content
Dogomania

11 psów zagryzło 57.letnią grudziądzankę -"GW" 22.08.08


lewkonia

Recommended Posts

[quote name='LALUNA']Ale przynajmniej dzięki belgiskiemu prawu, wie ze takie szkolenie drogo kosztuje. 10 tys euro.
I tak to powinno działac i u nas.[/quote]
[I][B]Oczywiście , że tak powinno być i u nas...
chodziło mi o zdanie tego mężczyzny...żre tak się w PL szkoli psy :shake:[/B][/I]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 637
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Guest Agata_B

Lista raz niebezpiecznych

1. amerykański staffordshire terrier
2. amerykański pit bull terrier
3. perro de presa mallorquin
4. buldog amerykański
5. bulterrier
6. bullmastiff
7. cane corso
8. dog argentyński
9. dog de Bordeaux
10. fila brasileiro
11. mastif
12. mastif angielski
13. mastif hiszpański
14. mastino napoletano
15. mastif pirenejski
16. mastif tybetanski
17. perro de presa canario
18. tosa inu
19. beauceron
20. bouvier des Flandres
21. czarny terier
22. doberman
23. dog niemiecki
24. owczarek niemiecki
25. rottweiler
26. sznaucer olbrzym
27. akbasz dog
28. anatolian karabash
29. moskiewski stróżujący
30. owczarek kaukaski
31. owczarek południoworosyjski
32. owczarek środkowoazjatycki
33. hovawart

Heh.. sznaucer olbrzym niebezpieczny? :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Guest Elżbieta481

A ja nie rozumiem..dog de Bordeaux i cane corso-przecież to potężne psy i jedna osoba się nimi zajmowała..
To jest krótkowzroczność!
E/W

Link to comment
Share on other sites

Guest Agata_B

[quote name='Rinuś'][I][B]A czy ta lista nie składa się z 11 ras? mówię o tej obecnej...[/B][/I][/quote]No obecna to chyba 33 psy.
Znalazłam też taką:
1) Amerykański pit bull terrier,
2) Perro de Presa Mallorquin,
3) Buldog amerykański,
4) Dog argentyński,
5) Perro de Presa Canario,
6) Tosa inu,
7) Rottweiler,
8 )Akbash dog,
9) Anatolian karabash,
10) Moskiewski stróżujący,
11) Owczarek kaukaski.

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif][FONT=Arial]1)[FONT='Times New Roman'][/FONT][/FONT][FONT=Arial]amerykański pit bull terrier,[/FONT][/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif][FONT=Arial]2)[FONT='Times New Roman'][/FONT][/FONT][FONT=Arial]pies z Majorki (Perro de Presa Mallorguin)[/FONT][/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif][FONT=Arial]3)[FONT='Times New Roman'][/FONT][/FONT][FONT=Arial]buldog amerykański,[/FONT][/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif][FONT=Arial]4)[FONT='Times New Roman'][/FONT][/FONT][FONT=Arial]dog argentyński ,[/FONT][/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif][FONT=Arial]5)[FONT='Times New Roman'][/FONT][/FONT][FONT=Arial]pies kanaryjski (Perro de Presa Canario ),[/FONT][/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif][FONT=Arial]6)[FONT='Times New Roman'][/FONT][/FONT][FONT=Arial]tosa inu ,[/FONT][/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif][FONT=Arial]7)[FONT='Times New Roman'][/FONT][/FONT][FONT=Arial]rottweiler,[/FONT][/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif][FONT=Arial]8)[FONT='Times New Roman'][/FONT][/FONT][FONT=Arial]akbash dog,[/FONT][/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif][FONT=Arial]9)[FONT='Times New Roman'][/FONT][/FONT][FONT=Arial]anatolian karabash,[/FONT][/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif][/FONT][FONT=Arial][FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]10) moskiewski stróżujący,[/FONT][/FONT]
[FONT=Arial][FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif] 11) owczarek kaukaski


[url]http://www.lubicz.pl/index.php?strona=4775[/url]
[/FONT][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Rinuś'][B][I]....Labrador potrafi cholernie mocno ugryźć....[/I][/B]
[I][B]Więc nie wciskaj mi kitów, że nie można Labka sprowokować do agresji...bo ovzywiście, że MOŻNA....[/B][/I]
[/quote]

Rinus:loveu: Jak zwykle:loveu: Podaj prosze przypadek (bez kitow:)), [B]gdzie labek smiertelnie zaatakowal czlowieka, bo o tym i niczym innym tu mówimy:)[/B]


[B]Waldi:[/B] pozniej przyjechala policja i oczywiscie zastrzelila psy- ale to już bylo po wszytkim. Chlopca chcieli obronic nauczycieli z pobliskiej szkoly. Krzesła byly jedyna możliwoscia. ale..nic nie dalo. Psy nie puscily nawet ciala juz zagryzionego chlopca, mimo iz kilku doroslych mężczyzn okladalo je krzeslami.....Jak mi Rinus albo ktokolwiek takiego Labka wskaze to zgodze sie z niektorymi wypowiedziami.

Potencjal tych psow jest szalenie wiekszy (z zalozenia - taki ma byc)

Waldi: 6letni chlopiec byl na boisku szkolnym z grupka innych dzieci. Psy przeskoczyly ogrodzenie i zaatakowaly.




nie byly to Cane Corso tylko jeden Pit jeden Stafik tak dla dokładnosci.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Charly']Rinus:loveu: Jak zwykle:loveu: Podaj prosze przypadek (bez kitow:)), [B]gdzie labek smiertelnie zaatakowal czlowieka, bo o tym i niczym innym tu mówimy:)[/B]

[/quote]
[B][I]Nie ze smiertelnym skutkiem, ale chodzi o pogryzienie...a każde pogryzienie może skończyć się śmiercią...
Nieśmiertlene pogryzienia przez przy ras agresywne są nagłaśniane...ale przez rasy ,które teoretycznie mają być łagodne nie są nagłaśniane...
Dlatego nigdy o tym nie słyszałaś.[/I][/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agata_B']No obecna to [B]chyba 33 psy[/B].[/quote]

Może jednak przyjąć zasadę, ze jak się czegoś nie wie to się nie zamieszcza na forum zanim się nie sprawdzi?

poniżej tekst ustawy:

[B]Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji/1/
z dnia 28 kwietnia 2003 r.
w sprawie wykazu ras psów uznawanych za agresywne
(Dz. U. Nr 77, poz. 687)[/B]
Na podstawie art. 10 ust. 3 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o ochronie zwierząt (Dz. U. Nr 111, poz. 724, z późn. zm./2/) zarządza się, co następuje:

§ 1. Wykaz ras psów uznawanych za agresywne obejmuje następujące rasy psów:

1) amerykański pit bull terrier;

2) pies z Majorki (Perro de Presa Mallorquin);

3) buldog amerykański;

4) dog argentyński;

5) pies kanaryjski (Perro de Presa Canario);

6) tosa inu;

7) rottweiler;

8) akbash dog;

9) anatolian karabash;

10) moskiewski stróżujący;

11) owczarek kaukaski.

§ 2. Traci moc rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 15 grudnia 1998 r. w sprawie wykazu ras psów uznawanych za agresywne oraz warunków wydawania zezwoleń na utrzymywanie psa takiej rasy (Dz. U. Nr 159, poz. 1051).

§ 3. Rozporządzenie wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia.

____________________

/1/ Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji kieruje działem administracji rządowej - administracja publiczna, na podstawie § 1 ust. 2 pkt 1 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 14 marca 2002 r. w sprawie szczegółowego zakresu działania Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji (Dz. U. Nr 35, poz. 325 i Nr 58, poz. 533).

/2/ Zmiany wymienionej ustawy zostały ogłoszone w Dz. U. z 1998 r. Nr 106, poz. 668 i Nr 113, poz. 715, z 2000 r. Nr 12, poz. 136, z 2001 r. Nr 3, poz. 21 i Nr 111, poz. 1194 oraz z 2002 r. Nr 135, poz. 1141.


--------------------------------------------------------------------------------
Tekst rozporządzenia, które utraciło moc prawną:
Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji
z dnia 15.12.1998 r. w sprawie wykazu ras psów uznawanych za agresywne oraz warunków wydawania zezwoleń na utrzymywanie psa takiej rasy (Dz.U. Nr 159 z 24 grudnia 1998 r.)
Na podstawie art. 10 ust. 2 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 roku o ochronie zwierząt (Dz.U. Nr 111, poz. 724 oraz z 1998 roku Nr 106, poz. 668 i Nr 113, poz. 715) zarządza się co następuje:
§ 1.
Wykaz ras psów uznawanych za agresywne, zwany dalej "wykazem", obejmuje następujące rasy psów:
1. Amerykański pit bull terrier
2. Perro de Presa Mallorquin
3. Buldog amerykański
4. Dog argentyński
5. Perro de Presa Canario
6. Tosa inu
7. Rottweiler
8. Akbash dog
9. Anatolian karabash
10. Moskiewski stróżujący
11. Owczarek Kaukaski
§ 2.
Osoba ubiegająca się o wydanie zezwolenia, o którym mowa w art. 10 ust. 1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 roku o ochronie zwierząt (Dz.U. Nr 111, poz. 724 oraz z 1998 roku Nr 106, poz. 668 i Nr 113, poz. 715), zwana dalej "wnioskodawcą", składa pisemny wniosek o wydanie tego zezwolenia do właściwego, ze względu na swoje miejsce zamieszkania, organu gminy, w terminie 30 dni od nabycia psa rasy wymienionej w wykazie.
§ 3.
1. Wniosek, o którym mowa w § 2, powinien zawierać oznaczenie wnioskodawcy i jego adres zamieszkania.
2. Do wniosku wnioskodawca dołącza pisemną informację:
- o pochodzeniu psa, jego rasie, wieku, płci i ewentualnym sposobie oznakowania psa,
- o miejscu i warunkach, w jakich wnioskodawca zamierza utrzymywać psa.
§ 4.
1. Właściciel psa rasy wymienionej w wykazie w ciągu 30 dni od dnia wejścia w życie rozporządzenia składa do organu gminy wniosek, o którym mowa w § 2.
2. Przepisy § 3 stosuje się odpowiednio.
§ 5.
Rozporządzenie wchodzi w życie po upływie 14 dni od ogłoszenia.
[RIGHT][I]Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji[/I][/RIGHT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Rinuś'][B][I]Nie ze smiertelnym skutkiem, ale chodzi o pogryzienie...a każde pogryzienie może skończyć się śmiercią...[/I][/B]
[I][B]Nieśmiertlene pogryzienia przez przy ras agresywne są nagłaśniane...ale przez rasy ,które teoretycznie mają być łagodne nie są nagłaśniane...[/B][/I]
[I][B]Dlatego nigdy o tym nie słyszałaś.[/B][/I][/quote]

acha. super:evil_lol: Ja jednak pytalam dlaczego nie slyszalam o smiertnelnym pogryzieniu przez labka. Nie o pogryzieniu w ogole. Bo o tym nawet slyszalam;).
Ba- slyszalam, mam na kolanie blizne po Briardzie. Blizne na palcu po cocker spanielu a mojego TZa ugryzlo moje wlasne 7kg..

Edit: dodam, ze nie interesują mnie teorie i prawdopodobienstwa, a faktyczne wydarzenia w realnym swiecie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agata_B']Jak zawsze rasy niebezpieczne to zrobiły:shake:
widzieliście żeby np labrador kogoś zagryzł? Zawsze pit, amstaf, canecorso... :shake::shake: Tych psów sie nie powinno rozmnazac[/quote]

Bo labka nie kupi osoba ktora chce sobie dzieku psu podniesc ego...a to w takich rodzinach najczesciej dochodzi do tragedii.

Mam CCta w mojej obronie odda zycie, na mnie nawet nie warknela nigdy do ludzi tez jest lagodna...jedyne co to moze obslinic z radosci. Mix Pita goszcacy u mnie w domu oaza lagodnosci, ten pies nie wie co to agresja nawet sie bronic nie potrafi przed moimi psami. Sznaucer Olbrzym...tego bym z obcym w domu nie zostawila i nie radzilabym go glaskac na spacerach...ma taki charakter przez brak socjalizacji w okresie dorastania.
Kazdy pies zle prowadzony moze byc niebezpieczny...

Nie wiedzialam ze CC jest na liscie:crazyeye:

Link to comment
Share on other sites

Guest Mrzewinska

Kontrolowanie zachowan psa zalezy od wychowania. Sklonnosc do zachowan agresywnych jest wrodzona i prawdopodobienstwo jej nasilenia zalezy od tego, ilu agresywnych przodkow mialo zwierzę - niezaleznie od rasy.
Odpowiedzialny wlasciciel moze tę sklonność minimalizowac wychowaniem, wyszkoleniem, ale cechy wrodzone pozostaja.
Gdyby bylo inaczej - wszystkie psy bylyby takie same, chart nie roznilby sie predyspozycjami charakteru od collie.
Jesli w jakiejs rasie preferowalo sie w hodowli psy nieufne, agresywne, lagodne, towarzyskie, awanturnicze, ustępliwe - niepotrzebne skreslic - to prawdopodobienstwo wystąpienia takich cech w rasie jest najwieksze.
Jesli w jakims kraju odsuwa sie od hodowli psy agresywne, nieufne, awanturnicze - to psy w tym kraju moga odbiegac od psow tej samej rasy hodowanej w kraju, gdzie ceni sie agresje.

Zofia

Link to comment
Share on other sites

[quote name='furciaczek']Bo labka nie kupi osoba ktora chce sobie dzieku psu podniesc ego...a to w takich rodzinach najczesciej dochodzi do tragedii.

Mam CCta w mojej obronie odda zycie, na mnie nawet nie warknela nigdy do ludzi tez jest lagodna...jedyne co to moze obslinic z radosci. Mix Pita goszcacy u mnie w domu oaza lagodnosci, ten pies nie wie co to agresja nawet sie bronic nie potrafi przed moimi psami. Sznaucer Olbrzym...tego bym z obcym w domu nie zostawila i nie radzilabym go glaskac na spacerach...ma taki charakter przez brak socjalizacji w okresie dorastania.
Kazdy pies zle prowadzony moze byc niebezpieczny...

[B]Nie wiedzialam ze CC jest na liscie[/B]:crazyeye:[/quote]
bo nie jest...

Link to comment
Share on other sites

te 33 sztuki to była propozycja do wprowadzenia...

Mnie nie dziwi, że mniej jest przypadków zagryzienia człowieka przez chocby labki, o których tu dużo wspominacie - labradory mają całkiem inną historię, przeznaczenie, charakter... To są psy myśliwskie, aportery, nie były wkorzystywane do walk jak bojowce ;) Źle prowadzony labrador, a źle prowadzony np. apbt to ogromna różnica tak czy siak. Dlatego bojowce powinny znajdywać odpowiedzialne domy, ludzie powinni przechodzić rygorystyczne testy - nie ma się co oczukiwać, tak nie jest ;) I chyba prędko nie będzie... Te psy jednak są jak MM - nie dla idiotów ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Guciek']te 33 sztuki to była propozycja do wprowadzenia...

Mnie nie dziwi, że mniej jest przypadków zagryzienia człowieka przez chocby labki, o których tu dużo wspominacie - labradory mają całkiem inną historię, przeznaczenie, charakter... To są psy myśliwskie, aportery, nie były wkorzystywane do walk jak bojowce ;) Źle prowadzony labrador, a źle prowadzony np. apbt to ogromna różnica tak czy siak. Dlatego bojowce powinny znajdywać odpowiedzialne domy, ludzie powinni przechodzić rygorystyczne testy - nie ma się co oczukiwać, tak nie jest ;) I chyba prędko nie będzie... Te psy jednak są jak MM - nie dla idiotów ;)[/quote]



też tak to widzę. Przeznaczenie psa jest decydujące..

Link to comment
Share on other sites

Przeznaczenie psa decyduje....
tylko nikt z was nie słyszał nigdy o yorku który atakuje nawet swoich właścicieli?? -ale takiego psa nie uspimy bo jest mały.
predyspozycja...a kto to sprawdzał? czy kiedykolwiek słyszałeś o hodowli labków gdzie o maleńkiego sa katowane i przygotowywane do walk?? O hodowli gdzie krzyzuje jak najbardziej agresywne osobniki? Gdyby taki eksperymenty został przeprowadzony znalibyśmy prawdziwe predyspozycje- wtedy mogłoby sie okazać że już w drugim, trzecim pokoleniu otrzymamyt psa morderce.
Asty maja specyficzna budowe, mocne szczęki ale psychika? nie mozna mówić o psychice asta w polsce gdy 99% z nich to kundle. Tak samo sprawa ma się z Onkami, huskymi itp.

Osobiscie ma agresywnego Onka (agresywnego do obcych my możemy robić z nią co chcemy- na jej psychike wpłynął okres do 7 miesiąca życia gdzie była trzymana w klatce, w piwnicy,nie była karmiona zbyt często, miała 3 bolesne operacje żeby pan doktor się nauczył a na koniec amputowana łapę tak że pozostała rana o średnicy 10cm), znam dwa agresywne husky, znam agresywnego do obcych labka, znałam pinczerka "morderce" którego bali sie nawet jego właściciele i takiego samego sznaucera.... znam agresywe bulowate ale żaden z nich nie był dobrze prowadzony.
Dla mnie jesli ktoś hoduje psy a nie socjalizuje i krzyżuje pod kątem jak najwiekszej agresji sam sobie taki los wybrał.


[U]ps. przypadek tej kobiety nie mówi o bullach tak przedewszytskim. tylko o cane carso i dogue de bordeaux- słyszeliście żeby ta rasy dokonała wcześciej zagryzienia?? nie są to rasy tworzone do walk lecz...[/U]

[B][URL="http://www.dogomania.pl/forum/forumdisplay.php?f=8"][B]Grupa 2[/B][/URL][/B]
[B]Pinczery i sznaucery, molosy, psy górskie, szwajcarskie psy górskie i do bydła[/B]

są więc grupie z przyjaznymi bokserami, małymi pinczerkami i ostatnio tak uwielbianymi berneńskimi psami pasterskimi.
Oczywiście dogue de bordeaux niegdyś były psami obronnymi, potem jednak selekcja sprawiła że stały się psami rodzinnymi a podobna historię użytkowania rasy mają boksery których chyba już nikt w polsce nie uważa za rase bojową.

Link to comment
Share on other sites

...z moich skromych wiadomosci wynika ze do uzyskania rasy takiej np. jak pit bull uzywano psy lekko nieorzesane, silne, masywne, odwazne, nieugięte,twarde, nieustępliwe, skłonne do agresji oraz przychylne konfrontacji.. ...nie wzgledem ludzi oczywiscie....ale pies to tylko pies i az pies...

Fakt faktem, ze off top sie zrobil bo biega o dozki i cc

Link to comment
Share on other sites

Wiecie podziwiam meandry tego tematu....
Przypominam – kobietę z 1 postu pogryzły ze skutkiem śmiertelnym, ponieważ się wykrwawiła (tak stwierdziła sekcja i tak jest w nim napisane) psy rasy cc i ddb – ale te psy jej nie zagryzły czy nie rozszarpały... a to nie jest to samo... Więc mógł byc tragiczny przypadek...

A to znów wyciągnięto temat ttb...

[B]Guciek[/B] ile znasz rasowych (a nie „łyso-karkowych” za 250-300 zł) ttb, które wykazują agresję do człowieka?

Biegasz agility.. agresywny jest Drago, Trojka, a może moja Funia??

Ttb były kiedyś używane do psich walk .
[SIZE=2]Należą do grupy psów wykazujących najmniejszą agresję w stosunku do człowieka i wynika to z selekcji jaką latami prowadzili hodowcy tych psów.[/SIZE]
Polegała ona na wyeliminowaniu (najczęściej zastrzeleniu) osobników wykazujących agresję do człowieka.
Człowiek rozdzielał walczące psy – one nie miały prawa się odgryźć, no bo jeśli się odgryzły to nie żyły.. Wtedy nie było sentymentów.
Natomiast miały walczyć z psami. Stąd też psy posiadają wrodzoną agresję (może bardziej chęć współzawodnictwa, walki) do innych psów[SIZE=2]- z czym walczą obecni hodowcy. [/SIZE]
[SIZE=2]Zobaczcie na wystawach co się dzieje na ringu buli, astów, staffików i porównajcie do innych ringów... [/SIZE]
[SIZE=2]Ttb są zdecydowanie bardziej bezpieczne dla człowieka niż owczarki niemieckie (nie mówiąc o pseudoniemieckich). [/SIZE]
[SIZE=2]No ale przecież „Szariki” czy „Cywile” nie zrobią nikomu krzywdy...[/SIZE]
[SIZE=2]Niech żyje „wychowanie telewizyjne”... [/SIZE]

[SIZE=2][B]Charly [/B][/SIZE]
[SIZE=2]- nie mam nic do labków tylko widzę co się dzieje... Psy pierwotnie myśliwskie stały się modne... [/SIZE]
[SIZE=2]I jeszcze „dorabia się im ideologię” że są tak mądre, że nie trzeba ich socjalizować, szkolić..[/SIZE]
[SIZE=2]A wszystko jak zwykle (oprócz predyspozycji genetycznych) zależy od człowieka...[/SIZE]

[SIZE=2]Znam labki z Karkonoskiej Grupy GOPR – to te normalne labki....[/SIZE]
[SIZE=2]I rzucił się na mnie labrador – reproduktor (nie ugryzł – bo otok wytrzymał...), jak myślicie jakie będą jego dzieci – zwłaszcza te źle (albo wcale) nieprowadzone, a pies jest ładny exterierowo i już utytułowany...[/SIZE]
[SIZE=2]Niech się moje słowa w g... obrócą (jak się zaklinała moja babcia), jeśli labki nie zaczną gryźć... Chociaż wolałabym w tym przypadku nie mieć racji...[/SIZE]

[SIZE=2]Charly, jeśli [I][B]"Przeznaczenie psa jest decydujące"[/B][/I] to sorry, ale przeznaczeniem shar-pei'a i chow chow był kocioł... A potrawka z niebieskich języków tego ostatniego nalżała do wykwintnych potraw na chińskim dworze... Czy też z tym się zgadzasz, że tak być powinno... Bo ja nie i rzesza właścicieli tych psów też. nie..[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[I][B]To jest artykuł z toruńskich Nowości...może nieco rozjaśni sprawę..[/B][/I].

"[B]W czwartek wieczorem na podwórku jednego z domów przy ul. Tylnej w Grudziądzu znaleziono rozszarpane ciało 57-letniej kobiety.


[/B]Wczoraj sekcja zwłok potwierdziła, że sprawcami tej tragedii były jej własne psy, a bezpośrednią przyczyną śmierci wykrwawienie.
Małżeństwo Sz. od wielu lat zajmowało się hodowlą psów stróżująco-obronnych rasy cane corso oraz krzyżówek wywodzących się z tej rasy. Feralnego dnia w ogrodzeniu znajdowało się w sumie jedenaście psów dorosłych i kilkumiesięcznych szczeniaków. Ile psów zadało śmiertelne rany, nie wiadomo.
- Zgłoszenie o leżącej na podwórku wśród psów kobiecie otrzymaliśmy o godzinie 18.50, ale gdy policjanci przyjechali na miejsce, zwierzęta były już pozamykane - mówi aspirant sztabowy Grzegorz Kalinowski z Komendy Miejskiej Policji w Grudziądzu. - Przybyły na miejsce lekarz mógł tylko stwierdzić zgon. Mąż ofiary, który pozamykał zwierzęta, był w szoku.




Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, śmierć nastąpiła dwie godziny przed znalezieniem ciała. Co w tym czasie robił mąż kobiety, który przebywał w domu? Dlaczego nikt nie słyszał krzyków? Czy psy mogły zagryźć ofiarę w jakimś pomieszczeniu, a potem dopiero wywlec ciało na podwórko? Na te pytania odpowie prokuratorskie śledztwo.
Sąsiedzi małżeństwa mówią o imprezie urodzinowej, która dzień wcześniej odbywała się w domu zagryzionej kobiety i o przypadkowym pijanym mężczyźnie, który przechodząc przy płocie, mógł wzbudzić agresję czworonogów.
- To mój teść zobaczył ciało, gdy przed siódmą wracał na rowerze ze sklepu - opowiada Anna Ciołkowska, najbliższa sąsiadka rodziny Sz. - Może to dziwne, ale gdy jechał w tamtą stronę, niczego na podwórku nie zauważył. Nie wiem, co się mogło stać, bo te psy chociaż miały straszne czerwone oczy, były łagodne, a najmłodsza córka sąsiadów często wychodziła z nimi na drogę.
Obecnie zwierzęta przebywają na obserwacji w schronisku dla zwierząt w Węgrowie. Nie wiadomo, jaki czeka je los.
- Gdy pojechaliśmy po psy, one grzecznie dały się wprowadzić do samochodu - mówi Artur Zielaskowski, właściciel schroniska w Węgrowie, które ma z Grudziądzem i okolicznymi gminami umowę na odławianie bezpańskich psów i przechowywanie ich w schronisku. - Zarówno dorosłe osobniki, jak i młode są ułożone, łagodne, bez jakichkolwiek oznak agresji wobec pracowników schroniska. Czekamy w ich sprawie na decyzje prokuratury.
Podwórko, na którym doszło do tragedii, nie jest tak zadbane jak okoliczne posesje, a wręcz zapuszczone. Mimo braku zwierząt, wciąż śmierdzi psami. Osoby, które widziały warunki, w jakich hodowano zwierzęta, łapią się za głowę. W ziemiance pod garażem w fatalnych warunkach stoją puste dziś boksy."



[I][B]i Zdjęcie:[/B][/I]



[IMG]http://pl.fotoalbum.eu/images1/200807/42320/107683/00000006.JPG[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote=CHI;10748713

[SIZE=2]Charly, jeśli [I][B]"Przeznaczenie psa jest decydujące"[/B][/I] to sorry, ale przeznaczeniem shar-pei'a i chow chow był kocioł... A potrawka z niebieskich języków tego ostatniego nalżała do wykwintnych potraw na chińskim dworze... Czy też z tym się zgadzasz, że tak być powinno... Bo ja nie i rzesza właścicieli tych psów też. nie..[/size][/quote]

jedna rzecz do czego mozna uzyc niebieskiego jezyczka chow chow, inna rzecz to pies uksztaltowany do konkretnego zadania. Psiak typu bull musial posiadac odpowiednia psychike. Oprocz wyzej wymienionych musial byc paradoksalnie (?) psem bardzo zrownowazonym.. Tamtych psow juz dawno nie ma. Dzisiejsze wygladem przypominają tamte i siłą....

Cieszę się, ze część krajow zachodnich tak rygorystycznie rozwiazala sprawe.
Zabronila hodowli poszczegolnych ras i wprowadzila obowiązkowe testy i przepisy dla wlascicieli 4 ras psow.

Link to comment
Share on other sites

arytukł który przed chwil został tu wklejony potwierdza moje słowa: sama sobie zgotowała i zasłużyła na taki los... a psów mi żal.
nacierpiały się już wiele, teraz pewnie nawet bez oceny ich psychiki zostana uspione. ciekawe czy dla zasady uśpią też szczenięta? a może zostawią je w schronie lub właścicielowi- je mozna jeszcze sprzedać, zarobic na nich...a jak dobrze pójdzie pobliskie dresy się dowiedzą i zakupią- taki pies po rodzicach mordercach, jak jeszcze się odpowiednio wychowa czyli sprzeda kilkanaście kopów dziennie od malutkiego to dopiero mozna będzie siedząc na ławeczce się chwalić...(przepraszam jeśli kogos uraziłam, chodzi mi ogólny proceder jaki panuje w tym kraju, wstyd)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...