Jump to content
Dogomania

PaulinaT

Members
 • Content Count

  6,046
 • Joined

 • Last visited

2 Followers

About PaulinaT

 • Rank
  Advanced Member

Contact Methods

 • AIM
  6415246

Converted

 • Location
  Poznań
 1. PaulinaT

  Psia moda by taks

  Fajny pomysł. Ja w sumie mam podobnie - po prostu przypinam dwie sucze po dwóch stronach długiej przepinanej smyczy i trzymam ją w środku. I jak jedną odpinam to druga zyskuje podwójną długość smyczy ale patent z rączką też super. Tylko, żeby się sprawdziła to muszą być psy podobnych gabarytów i podobnie się zachowywać na spacerze bo gdy miałam jeszcze moje moloski to On zawsze chciał być z przodu a Ona z tyłu... nijak nie szło ich na jednej smyczy czy rozdzielniku prowadzić... ;-)
 2. PaulinaT

  Psia moda by taks

  I moje dwie glizdy z szeleczkach taksóweczkach :) [attachment=3313:11437.attach]
 3. PaulinaT

  Psia moda by taks

  No u nas utrzymanie się pieluszki utrudnia szarpejowy zakręcony ku górze ogon i luźna skóra. Niestety moja mała sika na tyle dużo (mimo badań nie wiadomo dlaczego - pije i sika jakby była mastifem...) że podpaska to zdecydowanie za dużo. Na razie przy pomocy bandaży i szelek udało mi się jakąś konstrukcję zrobić tylko psiaca jest tym oburzona i bardzo jej to przeszkadza. Czesto się kręci, zmienia miejsce spania, nie może zasnąć, sapie w nocy :( Mam tylko nadzieję że to nie będzie permanentne tylko uda się ją w końcu na lekach ustawić.
 4. PaulinaT

  Psia moda by taks

  Hm... szerpejka ok. 20kg, na razie przywiązałam pieluchę do szelek i w nocy się utrzymało, tylko laska jest wybitnie zdegustowana tymi ograniczeniami własnej swobody. Body to niezły pomysł, chyba się wybiorę do jakiegoś lumpeksu ;-) Dzięki za rady i nie zaśmiecam więcej wątku Taks :)
 5. Bazarek zakończony.

 6. PaulinaT

  Psia moda by taks

  A ja jednak powrócę do tematu obiegu wtórnego wyrobów Taks. I powiem krótko - mi sie to bardzo nie podoba. [quote name='AnIeLa']Setki na pewno nie ;) zdarza się,że ktoś sprzedaje obroże,które ma w domu/ nie tylko kupowane na bazarku/ sama kilka sprzedałam robiąc miejsce dla nowych :D[/QUOTE] A nie można po prostu starych oddać? Na nowy bazarek, na PwP, Fundacji jakiejś lub do schroniska? Taks szyje ogromnym z nakładem pracy ale też i sporym finansowym rzeczy na bazarki charytatywne. Nie w celach zarobkowych ale by pomóc. A drogie koleżanki i koledzy odsprzedają swoje by co? By nie stracić tych 10-20pln? To nie jest w porządku w stosunku do Taks. Sama miałam sporo taksówek, używam ich od lat ale nigdy nie wpadłabym na to, by je odsprzedawać.
 7. Jaki on jest piękny! Widać, że się dobrze czuje u Joaaa. Joaaa - gratuluję hoteliku!!!
 8. Jaki następny??? :o Co to za wysyp, jasna cholera.
 9. PaulinaT

  *Cane Corso* - 5 letni...skazany na smierc??

  Dolina :( Współczuje i psu i właścicielom (nie będę się rozpisywać, że takie rzeczy nie dzieją sie nagle tylko oni zbagatelizowali lub nie dostrzegli sygnałów ostrzegawczych które musiały pojawić sie wcześniej) i oczywiście to pies cierpi na tym najbardziej. CC takie są związane ze swoimi ludźmi... ech :shake: Chylę czoła Furciaczku, że go bierzesz do siebie. Dobrze, że się akurat miejsca zwolniło ;-)
 10. Gratuluję nowego nabytku :) Mniejsza od myszki :)
 11. Ale urósł i zmężniał! Cudny!
 12. [quote name='What May NN']a może Rudolf powinien przejść trening klatkowy?? klatka naprawdę super się sprawdza dla takich łobuzów - On nie robi tego złośliwie przecież, a w klatce będzie czuł się bezpiecznie itp.[/QUOTE] całkowicie się zgadzam tym bardziej że w końcu Rudolf zrobi sobie krzywdę zjadając coś co mu zaszkodzi lub pogryzie kabel który będzie pod napięciem... szanse adopcyjne też mu się zwiększą gdy nie będzie niszczył. Kilka słów dot. klatki które może pomogą w przekonaniu się do niej: zaczerpnięte z [URL="http://www.fitnessdog.pl/?strona=artykuly&art=20"]fitnessdog.pl[/URL] [QUOTE] Kojarzy się ze schroniskiem i widokiem przerażonego, zrezygnowanego psa o smutnych oczach. A w rzeczywistości może być rozwiązaniem wielu problemów wychowawczych. Pamiętać jednak trzeba by odpowiednio ją wprowadzić i nie kojarzyła się ona zwierzęciu z karą. Przy odrobinie chęci z naszej strony stanie się ona dla naszego pupila bezpiecznym schronieniem, w którym chętnie będzie przebywał. Pies instynktownie wybiera na schronienie miejsca osłonięte, ciasne (pod stołem, łóżkiem) które kojarzą mu się z norą. [/QUOTE] i [QUOTE]Pomijając fakt, że może ona stanowić doskonałe legowisko może być niezastąpiona w rozwiązywaniu problemów takich jak: # nauka czystości -żaden pies nie lubi zanieczyszczać swojego legowiska, jednak należy pamiętać o potrzebach fizjologicznych zwierząt, szczególnie szczeniaków -psy znaczące swoje terytorium (nasze mieszkanie) gdy ograniczy się im przestrzeń życiową do legowiska nie czują takiej potrzeby # niszczenie przedmiotów -u szczeniaków zapobiegnie "poznawaniu" otoczenia podczas naszej nieobecności (pamiętać jednak trzeba by mu przedtem zapewnić możliwość rozładowania energi ) -u psów dorosłych wykazujących zachowania destrukcyjne na tle nerwowym (dobrze jest wcześniej z pomocą behawiorysty ustalić powód takiego zachowania), korzystnie wpływa ograniczenie przestrzeni życiowej przez izolację, dodatkowo daje mu ona poczucie bezpieczeństwa (gdy jest odpowiednio wprowadzona w życie psa), tym samym redukując stres.[/QUOTE]
 13. Ale super że coś się w życiu Sandego na dobre odmieniło... teraz tylko dooooo dooooomuuuuuuu!
×