Jump to content
Dogomania

Waga goldena


Aisha

Recommended Posts

  • Replies 67
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Uaktualnia wczoraj byla wazona 8 tygodni i 5 dni i 17,6 funtow czyli 8 kilo duzo przytyla po odebraniu od matki karmie ja 3 razy na dzien sucha karme tlko purina chow dla ras duzych nie wglada na spasiona raczej na chuda ma strasznie gruby kosciec i duza glowe.

Link to comment
Share on other sites

Ja przynajmniej tym sie nie musze martwić. Moja Shilla ma 16 miesięcy (nie wiem jak to wychodzi w tygodniach - nie chce mi się liczyć), wzrost - 53 cm w kłębie i waży tylko.... 24 i pół kg. W dodatku wcale nie musze jej ograniczać karmy, wręcz przeciwnie namawiać do jedzenia. Moja chudzina cierpi na brak apetytu (chroniczny, niestety spowodowany wadą w budowie watroby :cry: )

No , ale przynajmniej nie mam szans jej zatuczyć :wink:

:Dog_run:

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
  • 3 weeks later...

Wczoraj byłam z moją goldenką u weta, zainspirowana tematem o wadze na forum zapytałam co sądzi o jej tuszy. Ma teraz 6,5 miesiąca (niestety jej nie zmierzyłam), ale waży około 25 kg. No i się dowiedziałam że powinnam jej zmniejszyć dawkę jedzonka o 20%. Jest nieco za gruba (dobrze wyglądająca) odchudzenie ma zapobiec kłopotom ze stawami. Jest na karmie ARION i karmie ją zgodnie z zaleceniami na opakowaniu, posiłki 3x dziennie. Ale być może ma za mało ruchu :(. A może po prostu kwestia tendencji do tycia (cecha osobnicza). W końcu nie wszystko można tą samą miarką mierzyć. Tak więc zaczynamy odchudzanie :P

Link to comment
Share on other sites

A Moja Suzi wazy 26 i ma 10m-c i pani doktor powiedziala ze nie moze przytyc ani o gram ze wzgeldu na dysplazje :-? . Ma byc zero tluszczu same miesnie.

Fakt jest ze goldeny i labradory maja predyspozycje do tycia, na szczescie moja Suzuka jest nie jadkiem :D .

Ale raz podeszla do mnie dziewczyna z goldenka i pyta czy moj pies to nie jest chory :o bo jest strasznie chudy :-? . Kazdy widzi chyba swojego psa inaczej :wink: .

Link to comment
Share on other sites

Fakt jest ze goldeny i labradory maja predyspozycje do tycia, na szczescie moja Suzuka jest nie jadkiem :D

Hmmmm...powiedz to mojemu Pepperowi :wink: Apetyt co prawda ma rozny (raz zje baardzo duzo,raz prawie nic),ale nie znajdziesz na nim ani grama tluszczu- same miesnie :) Fiszer jest za to typowym goldenem - tyje patrzac na jedzonko :wink:

Obaj waza ok.38 kg (Pepper 18 miesiecy) i ok.40 kg Fiszer (4 lata).

Link to comment
Share on other sites

Arga ma niecałe 5 miesięcy i wazy 19-20 kilo -chyba muszę to dokładnie sprawdzić :D

Chyba nie jest za gruba ?

Golden moich znajomych 13 skończy 5 miesięcy i waży jakieś 16,5 - 17 kg ale on był najmniejszy z całego miotu więc myślę że Arga być może jest większa od niego.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 months later...

Nasz goldi był warzony przy ostaniej wizycie u weterynarza . Ale Bafi jak to Bafi musial sie krecić i wiercić :-? Jego waga wacha sie w garnicach 38-39 kilo. Moim zdaniem Bafiusz jest mocnej budowy psem ale nasza sąsiadka uparcie twierdzi że nasz psiak ma strasznie brzuch zapadnięty :lol:

Link to comment
Share on other sites

Mój Borys ma 8,5 miesiaca i wazy 27 kg. Wiem ze to niedużo, ale dochodzi do siebie po kłopotach zołądkowych. Takze z dnai na dzień jest okrąglejszy.
Acha i na apetyt absolutnie nie narzeka. :lol: :lol: :lol: zastanawiam sie kiedy dziurę w misce metalowej wyliże :o

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...