Jump to content
Dogomania

Waga goldena


Aisha

Recommended Posts

  • 1 month later...
  • Replies 67
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 3 weeks later...

A oto tabelka wagowa dla goldenów powstała dzięki mojej suni i moim mozolnym zapiskom :D
8 tyg. - 6,600 kg
11 tyg. - 10
12 tyg. - 11
13 tyg. - 12,8
14 tyg - 14
15 tyg. - 15,4
3,5 miesiąca - 16
4 m. - 18,5
19 tyg. - 20
15 m. - 23
6 m. - 27

Chce zaznaczyć, że ta waga była dla niej zawsze optymalna.
14 czerwca skończy 4 lata i waży dokładnie 34,7 kg bo przedchwilą ją ważyłam. Co prawda mogła by tak z 2 kg schudnąć, ale trudno powiedzieć, że jest gruba.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

ale co do tych obaw to jest ciężko stwierdzić czy waży za dużo, bo goldeny są bardzo różne od siebie, ich waga też bardzo się różni. Ale ja wiem na przykładzie mojego, że póki Kobi był szczeniakiem to szybko przybierał na wadze, ale z wiekiem to się normowało i od 4 m-cy jego waga zatrzymała się i waży mniej więcej teraz 35 kg.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...
  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

Kenzo wazy 33 kg i ma 63 cm w kłębie-wet uznał, ze powinien schudnać 3 kg...dodam, że ma 3,5 roku;)Jak to on okreslił-"pieskowi o 3 kg za dobrze się powodzi";) patrzcie-sama schudlam 13 kg a psa nie umiem odchudzić:Dno nie mam sumienia-ale dla zdrowia i wlasnego spokoju zamawiam karmy light, które pozera-wiecznie głodny...dla mnie to on jest sliczniutki i zgrabniutki i nie mówie tego z miłosci ale oceniam jego figurę najbardziej realnie...Ostatnio widzialam goldenkę-Kenzo wygladał przy niej jak anorektyk!!Mówię do Pana-nie za gruba jakby troszeczke:D:D a PAn do mnie z pyskiem-co Pani-ona nic nie je:D

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...
  • 1 year later...
  • 1 month later...

Kenzo nadal stoi-33 kg:)
Distaje dziennie TYLKO I WYŁĄCZNIE około 400 gram suchej karmy, rozłożonej na dwie porcje....smakołyki bardzo zadko, od swieta. Uszy wieprzowe-jedno raz na dwa tygodnie...raz-dwa razy w tygodniu sucha buła na czyszczenie zebów...czasem do karmy biały ser, jogurt naturalny, oliwka, gotowana marchewka, miesko ale wtedy odpowiednio zmienia proporcje...i np 100 gram suche+100 gram miesko, na wieczór 100 gram suche+100 gram marchewka...Nie pase go, na spacery chodzimy 3 razy dziennie po 1 godzinie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...