Jump to content
Dogomania

Dorka i dwa cairn terriery urwisy - Lexi i Legenda ... a w pamięci na zawsze Gaja (') i Saba (')


Katerinas

Recommended Posts

  • Replies 4.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

eeee 20 zł to to chyba nie kosztuje - przynajmniej u mnie na wsi :lol:

wywołanie + płyta = 25 zł

To zalezy ile klatek (zdjęć) Ci wgrywają na płytę (przynajmniej tam gdzie ja daję)

Ja uzywam filmów 36 klatkowych z czego wychodzi mi z reguły 39-40 zdjęć :wink:

jakbym dawała 26 klatkowy pewnie bym płaciła mniej :lol: dlatego napisałam "jakieś" 20 zł :wink:

Link to comment
Share on other sites

Mało tego.

Mając zdjęcia na płycie CD a potem w kompie można je ... :roll: , np.

_326661_n.jpg 'wkładać' w ramki a nawet ...

startować w wyborach :roll: :wink:

_326662_n.jpg

:lol:

BTW. W Tesco za zrobienie płyty w rozdzielczości 400 DPI, przy jednoczesnym zamówieniu, odbitek 10x15, płacę 10 zl /za płytę/.

Link to comment
Share on other sites

Kasia, ale wgranie na płyte, nie przeszkadza aby zrobić normalne odbitki. :D Po prostu przy odbiorze zapłacisz jakies 20 zł więcej za płyte. :wink: Albo tak jak mówi Mokka. Obejrzysz zdjęcia na płycie i zrobisz te, które Ci się najlepiej podobają „z opisu” :D
no racja :) :wink:
Tylko, te zdjęcia sa dośc duże więc przed wstawieniem w neta, trzeba jej troszke obrobic :wink:
to wiem... aż taka "blondynka" nie jezdem :wink: :lol:

dobra, dobra :) zapytam się tam gdzie wywołuję ile taki bajer będzie kosztował :)

a może z czasem dorobię się cyfrówki :roll:

Link to comment
Share on other sites

'wkładać' w ramki a nawet ...

startować w wyborach :roll: :wink:

_326662_n.jpg.

:o :o Widzę, że mam kontrkanydata :o :roll:

BTW. W Tesco za zrobienie płyty w rozdzielczości 400 DPI, przy jednoczesnym zamówieniu, odbitek 10x15, płacę 10 zl /za płytę/.

To zależy, jak to ma daleko do Tesco :roll:

Mnie się nie opłaca lecieć do Tesco.

Kiedyś oddawałam koło siebie w sklepie, było troszke taniej, ale dokładali fatalną przeglądarkę, starsznie się te zdjęcia długo ładowały

Teraz oddaje w KODAKU i przeglądarka jest git, super szybko się ładuje, pokazuje miniatury, przy oglądaniu zdjęcia można dowolnie obracać.

Link to comment
Share on other sites

Pika - ale za każdym nagraniem masz nową płytę ze zdjęciami, nie chcą dogrywać do posiadanej już płyty z poprzednimi zdjęciami :-? Dlatego ja zrezygnowałam z nagrywania płyty w punkcie "zdjęciowym" i tak jak Kasia najpierw robię odbitki ( i tak zawsze chcę mieć wszystkie na papierze, lubie oglądać zdjęcia w albumie, siedząc na kanapie, palcem pokazywać - jakoś ekram kompa nie zapewnia mi takiej "intymności" i frajdy jak album). Do przyniesionych odbitek sadzam młodego i on mi to skanuje, wyostrza, potem dogrywa do posiadanych płyt. A zdjęcia, które chcę dać do internetu, obrabiam, zmiejszam, kadruję i wrzucam na serwer.

A tak wogóle to strasznie się cieszę, że kolejna/ostatnia córka Fali a siostra Dorki ma własnych ludzików :D .

Link to comment
Share on other sites

A odbitki na papierze tez tez mam – tylko se muszę wreszcie je poporządkowac :oops: i w album wsadzić :oops:

uuuuhuhu z tym i u mnie kieeepsko :roll: fotki siedzą w kopertach i w pudle jak na razie, bo tyle mi się uzbierało z czasów przedcyfrówkowych, że teraz jak chciałabym kupić albumy na wszystkie to chyba bym zbankrutowała :lol:

Link to comment
Share on other sites

Chipku, jakbym się uparła toby mi wgrali na już posiadana płytę, ale ja nie chce. :D

A jak ja chciałam coby mi dograli to mi facet w punkcie Fujitsu powiedział, że tego nie robią i mogą nagrać tylko na nową płytę i to od nich kupioną :( , no ale wiesz - ja nie mam takiego wpływu na facetów jak ty - mnie mówią NIE :evil: a do ciebie szuszą zęby :evilbat:

Link to comment
Share on other sites

(...)

tak jak Kasia najpierw robię odbitki ( i tak zawsze chcę mieć wszystkie na papierze, lubie oglądać zdjęcia w albumie, siedząc na kanapie, palcem pokazywać - jakoś ekram kompa nie zapewnia mi takiej "intymności" i frajdy jak album).

no własnie :D chip - witam w klubie tradycjonalistów :wink: :D
Link to comment
Share on other sites

A jak ja chciałam coby mi dograli to mi facet w punkcie Fujitsu powiedział, że tego nie robią i mogą nagrać tylko na nową płytę i to od nich kupioną :(

:o przeciez oni te płyty dodaja "gratis" przy wgrywaniu zdjęć :o

ja się nawet kiedys pytałam, czy mogę przynieśc swoją „wielorazowgo użytku z możliwością kasowania ” to mi powiedzieli, ze mogę, ale to nie ma wpływu na cene wgrania, za to będzie miało wpływ na stan mojej kieszeni bo takie płyty sa drogie i po prostu mnie się to nie opłaca

no ale wiesz - ja nie mam takiego wpływu na facetów jak ty - mnie mówią NIE :evil:

Pożyczyć Ci jamniczkę? :lol:

a do ciebie szuszą zęby :evilbat:

dodaj, że tylko wtedy, kiedy jamnik po mnie polata :oops:

Link to comment
Share on other sites

...

:o przeciez oni te płyty dodaja "gratis" przy wgrywaniu zdjęć :o

ja się nawet kiedys pytałam, czy mogę przynieśc swoją „wielorazowgo użytku z możliwością kasowania ” to mi powiedzieli, ze mogę, ale to nie ma wpływu na cene wgrania, za to będzie miało wpływ na stan mojej kieszeni bo takie płyty sa drogie i po prostu mnie się to nie opłaca

ode mnie chcieli opłatę za płytę, ale to były grosze i nie o to chodzi. Tu chodzi o technikalia i odpowiednie wyposażenie komputera - na płytach CD-R też mozna dogrywać, ale trzeba mieć specjalne oprogramowanie i trochę sie pobawić a im sie nie chce, na płytach CD-RW (to te wielokrotnego uzytku, na których moża kasować i nadgrywać) nagrywa się łatwo, lekko i przyjemnie, ale on właśnie są chol.. drogie.

no ale wiesz - ja nie mam takiego wpływu na facetów jak ty - mnie mówią NIE :evil:

Pożyczyć Ci jamniczkę? :lol:

a do ciebie szuszą zęby :evilbat:

dodaj, że tylko wtedy, kiedy jamnik po mnie polata :oops:

Ty nie zwalaj wszystkiego na jamniczkę :roll: - ten facet leciał na Ciebie a nie na jamnisię :P . Ale już dość na tematy fotograficzne - to jest temat o Dorce a nie o "jamniczce" :wink:

Link to comment
Share on other sites

argo napisał:

'wkładać' w ramki a nawet ...

startować w wyborach

.

_326662_n.jpg

:o :o Widzę, że mam kontrkanydata

:o :roll:

Jesli kcesz to moge Tobie, i innym zaineresowanym, 'zrobić' taki plakat wyborczy. :)

A jeśli chodzi o płytę ze zdjęciami.

Jesli w punkcie ja 'zamkną' :( to nie pomaga uśmiech ... :D ,wrodzony wdzięk :roll: ,

aby sklonić obsługę do wgrania kolejnych zdjęć.

Płyta RAZ 'zamknieta' jest już 'zamknieta' 8)

:lol: :roll:

Link to comment
Share on other sites

Ty nie zwalaj wszystkiego na jamniczkę :roll: - ten facet leciał na Ciebie a nie na jamnisię :P . Ale już dość na tematy fotograficzne

Gdyby nie działalnośc jamniczki w czasie jazdy :evilbat: pewnie by mnie w ogóle nie zauwazył :evilbat:

A temat jest na dziale "Galeria" więc o czym gadać, jak nie o zdjęciach? :niewiem:

Jesli kcesz to moge Tobie, i innym zaineresowanym, 'zrobić' taki plakat wyborczy. :)

Kurna, mam sztab wyborczy, zapewnionych parę głosów, plakat, :roll:

A wybory prezydenckie tuż, tuz, trza chyba kandydowac :niewiem:

A jeśli chodzi o płytę ze zdjęciami.

Jesli w punkcie ja 'zamkną' :( to nie pomaga uśmiech ... :D ,wrodzony wdzięk :roll: , aby sklonić obsługę do wgrania kolejnych zdjęć.

Płyta RAZ 'zamknieta' jest już 'zamknieta' 8)

:lol: :roll:

Ale można zbajerować obsługę, żeby płyty nie zamykała 8)

Link to comment
Share on other sites

No i ostatnie, najświeższe zdjęcia, z przed zaledwie tygodnia :D

Dora ma już zdrową łapkę :D Robiliśmy nawet kontrolnie prześwietlenie, które ukazało zdrową, pięknie zrośniętą kość :D

"Co ta Gaja tam ma... :lol: "

048.jpg

Spójrzcie na łapki Gajki... czarne... dowód na to kto wykopał ten dołek tuż przed nią :lol:

049.jpg

Przeciąganie mini patyczka :lol:

050.jpg

"A teraz ugryzę ją w ucho... hihihi" :lol:

051.jpg

"No a teraz w nogę" :lol:

052.jpg

Gaja się "wkurzyła" :lol: Gdyby nie jej czarne umorusane łapki, czarne uszy i pysk to miałabym problem gdzie jest która część ciała :lol: Dorka gdzies pod masą futra :lol:

053.jpg

No i dalsze wspólne podgryzanie się, przewalanie :lol:

054.jpg

055.jpg

Link to comment
Share on other sites

No dobra :D Ruszam z batalią zdjęć :wink:

Łaaaaa! Zakochałam się juz na amen! Ja ja chce!

Bedzie mi kolorystycznie pasowała do mojej trójcy (dwa rudzielce i jedno czarne - jako taki akcent ;-) ) i do dywanu, i do moich włosów, i do kocyka, i do łóżka, i do wykładzin, i do ścian, i do...

No ewentualnie Gaję tez mogę przyjąć :roll: - bedzie mi wielkością pasowała do Miry (goldenki), a Dorka do Supła (super mix ;-) ). No dobra Sabę też mogę wziąć - bo kolorystycznie pasuje mi do Kacpra (mała 12-letnia sunia - tez czarna) - widzę, że to też "stateczny dowódca" stada, a moja Kacper mogłaby sobie sama nie poradzić i poczwórnym tajfunem :hmmmm:

Bo, jak już ustaliłysmy, błoto w domu i tak już mam...

To jak? ustalone? :handy:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...