Jump to content
Dogomania

Dorka i dwa cairn terriery urwisy - Lexi i Legenda ... a w pamięci na zawsze Gaja (') i Saba (')


Katerinas

Recommended Posts

  • Replies 4.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ostatnio często widuję się z Dorką .Ona rośnie "w oczach''.

To jest straaaaszna przylepa, mały urwis i rozrabiaka :D

A cudowne jest to ,że:

u nas w domu czuje się świetnie

z Szantą wspaniale się rozumieją

ma super apetyt i z miseczki wszystko znika

Poza tym ma wspaniałych'' ludzkich rodziców" którzy ze stoickim spokojem tolerują małe rozpieszczanko Dorci ( ja jestem w tym dobra ale mój mąż jeszcze lepszy :wink: )

Mam nadzieję,że niedługo Kati zamieści nowe zdjęcia - widziałam są super.

Dorciu - dziękuję że jesteś i że Szanta może ''poćwiczyć'' na tobie opiekowanie się maluszkiem.Mam nadzieję ,że wkrótce jej się to przyda :wink:

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Oj... dawno mnie tu nie było. Przepraszam wszystkich, którzy czekali na zdjęcia. :oops: Ale wiecie jak to jest, jak ma się maleństwo w domu. Do tego wszystkiego mieliśmy troszkę problemów z maluszkiem. :roll:

Tak więc po kolei.

Problem z niunią, to niestety problem zdrowotny. :( Dorka zaczęła szybko rosnąć, a ponieważ bardzo wolno, czy też jakby to powiedzieć - słabo - wchłania wapń, to ma bardzo bolesne stawy. Zdarzało się tak, że na przykład szła, po czym nagle upadała z piskiem, bo jedna z łapek strasznie ją bolała. Tylko przednie łapki są bolesne.

Dostaliśmy leki i teraz jest już znacznie lepiej. :)

Dorka ma już 31 cm. :o

My do niej mówimy, żeby przestała tak szybko rosnąć, bo kurka wodna będzie jak wilczarz :lol: ... ale nie wiem czy nas słucha... :roll: :lol:

Jadąc do Pani weterynarz wstępujemy zawsze do cioci Doroty (Szantiny), gdzie Dorka przy Szancie uzupełnia proces socjalizacji. :D

Szanta to sunia anioł, anielska cierpliwość, prawdziwa mamka. :angel: Dorka może z nią robić prawie wszystko. Ciągnie ją za uszy, podgryza łapy, ciągnie za futro... a Szanta nic sobie z tego nie robi a wręcz nadal dopomina się "tortur". :o :lol:

Będzie z niej super mama, za co trzymamy mocno kciuki :kciuki: gdyż te dni nadchodzą dużymi krokami. :D

A teraz trochę zdjęć.

Dora i Szanta odpoczywają po zabawie. :D

dora028.jpg

dora029.jpg

"Halo? Co od nas chcecie?" :D

dora030.jpg

Idziemy dalej spać...

dora031.jpg

Pod odpoczynku, Dorka dostaje papu od cioci Doroty.

Tu czekamy na michę.

"Ciocia Szantinka bębni garnkami, tak więc na pewno coś będzie. Już się nauczyłam, że majstrowanie przy tych dziwnych urządzeniach oznacza pełną miskę" :D

dora032.jpg

I po papu...

"Może jak będę lizać i lizać to coś jeszcze wrzucą. Albo nie... będę przesuwać ten garnuszek... to na pewno pomoże..." :D

dora033.jpg

dora034.jpg

"ojej... już idziemy od cioci? Zapewniają mnie, że jeszcze przyjdę... no dobrze ..." :D

dora035.jpg

----------------------------------

Także Dorka rośnie jak na drożdżach. I oby tylko te kosteczki dobrze się rozwijały.

A to zdjęcie zrobione parę chwil temu.

Dorka śpi ... :D

dora036.jpg

Więcej zdjęć będzie na dniach. Tak więc proszę o dalszą ciepliwość. :D

Link to comment
Share on other sites

Dorka śpi ... :D dora036.jpg

Tak wyrosła, ze sie juz do budki nie mieści? :o :o :wink: eee... nie jest tak źle :wink: Ona tak czasami śpi, przyjmując dziwaczne pozycje :D

Dla potwierdzenia: śpiąca Dorka, cała w budce :D

dora037.jpg

Hahaha, a czyjeż to stópeczki na górze zdjęcia :lol:
:oops: :oops: moje :oops: :oops: Zawsze jak siedzę, to wyczyniam "cuda wianki" ze stopami :lol: :oops:

Dziękujemy wszystkim za miłe słowa :D

Link to comment
Share on other sites

Oto następne fotki :D

Ciotka Szantina rozpieszcza malucha :wink:

dora038.jpg

No czyż nie jestem piękna :wink:

dora039.jpg

Dorka miętosi piłkę a Gaja zastanawia się jak ją odebrać :lol:

027.jpg

Próby przekonania Gajki, żeby podeszła blisko Dorki :roll:

028.jpg

Postęp :D Leżymy blisko siebie :D

026.jpg

W oczekiwaniu na smakołyczek :D Cała trójka :D Rodzinne zdjęcie :wink:

025.jpg

Link to comment
Share on other sites

(...)

Fajnie by wygladalo to samo zdjecie po paru miechach 8) :wink:

Będzie, będzie i paru miechach :wink:

-----------------------------

Następna porcja zdjęć. Dość duża... mam nadzieję, że modzi mnie nie zabiją z tego powodu :wink:

Dalsza socjalizacja Dorki. Szanta wykazuje ogrom cierpliwości... bo wszak Dora na tym zdjęciu konsumuje jej ucho :o :lol:

dora041.jpg

Tu konsumpcja białej sierści. Szanta dalej niewzruszona :wink:

dora042.jpg

"No mała... dosyć tego gryzienia :wink: " Mamka Szanta sprawdza czy wszystko z Dorką OK. :D

dora043.jpg

dora044.jpg

Link to comment
Share on other sites

I uwaga :D Pierwsze przymiarki Gajki i Dorki do zabawy :D

Gaja zastanawia się co Dorka miętli w pysku. A Dorka ubóstwia zbierać różne rzeczy. Trawę, kamyczki, patyczki... :lol:

029.jpg

Taniec w wykonaniu Gajki i Dorki :lol:

030.jpg

034.jpg

Gaja zachęca Dorkę do gonitwy... ale ta ma chyba ciekawsze zajęcie, na przykład niuchanie i gryzienie trawy :lol:

031.jpg

"No poganiajmy się trochę ... " :wink:

032.jpg

Wspólne gonitwy, podgryzanie i zapędzanie do stada w wykonaniu Gajki :lol:

035.jpg

036.jpg

037.jpg

Dorka się zmęczyła :lol:

A dla Gajki to był dopiero wstęp do zabawy :lol: ... i patrzy zdziwiona na rozpłaszczoną żabę w trawie :lol:

033.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...