Jump to content
Dogomania

Dorka i dwa cairn terriery urwisy - Lexi i Legenda ... a w pamięci na zawsze Gaja (') i Saba (')


Katerinas

Recommended Posts

  • Replies 4.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Sa rude bordery! Nota bene moje ulubione umaszczenie :lol:

Wystepuja we wszystkich umaszczeniach, nawet cale czarne mozna spotkac.

A na zdjeciu wyglada rewelacyjnie! Jak BC rzecz jasna.

Wiesz, od razu jak ja zobaczylam, wiedzialam, ze to szkot bedzie!

No nie mogę :lol: I ze spaniela bretońskiego zrobił nam się borderek :wink: Tylko te uszy troszku inne ...
Link to comment
Share on other sites

Ajrisz a czemu tak rzadko się widuje rude bordery?

To świetny kolor :lol: Ja kocham rudzielce :D

BTW mam nadzieję, że z Gajunią wszystko ok ze zdrówkiem :kciuki:
Narazie jedziemy na lekach plus dieta. Po Nowym Roku następne badania. Zobaczymy co pokażą :roll: . Mam nadzieję, że poprawę.

Kasia a macie jakiegos dobrego specjalistę urologa ? :roll:

Link to comment
Share on other sites

a czemu tak rzadko się widuje rude bordery

Border czekoladowy ma genotyp z dwoma genami recesywnymi ee (homozygota recesywna). Geny recesywne mają to do siebie że ich działanie jest hamowane (całkowicie lub częściowo) przez geny dominujące. Nie wystarczy 1 gen e żeby pies był czekoladowy. Psiak o genotypie Ee będzie czarny bo gen E "maskuje" obecność genu recesywnego e. Jeśli chcemy mieć szansę na psa czekoladowego to oboje rodzice muszą posiadać przynajmniej jeden gen czekoladowy od rodziców.

Więcej można wyszukać na stronie http://skyway.usask.ca/~schmutz/dogredbrown.html :D

Link to comment
Share on other sites

Borderki są piękne, mnie urzekły oprócz klasycznych czarnobiałych psiaki o kolorze dokładnie kawy z mlekiem ( nie wiem jak to się fachowo nazywa, płowe...?) :angel: :D

Faktycznie Dorka przypomina nieco BC :o

No prosze jaka ona rasowa, i Borderek i Bretończyk, pełny serwis :wink:

Ajrisz a czemu takich psich cudów nie ma w Polsce więcej ...? :o Chodzi o to że trzeba sprowadzać...?

Link to comment
Share on other sites

Ajrisz a czemu takich psich cudów nie ma w Polsce więcej ...? Chodzi o to że trzeba sprowadzać...?

Nie wiem dlaczego nie ma.

Pewnie jest to kwestia gustu, nie wszystkim podoba sie rudy, czekoladowy, czy sable border.

Ja takze chcialam ruda suczke, ale niestety nie bylo takich miotow i choc moja tez sprowadzana, to jednak czarno - biala. 8)

Ale poczekajcie, poczekajcie! Juz ja sie postaram, aby jej potomstwo bylo "kolorowe"! :lol:

dokładnie kawy z mlekiem

LILAC chyba 8)

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...