Jump to content
Dogomania

Czarnuszek nie otwiera pyska JUŻ W NOWYM DOMKU!!!!


Margo05

Recommended Posts

  • Replies 749
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='KWL']Jeszcze nie. Dziś pobrano krew do badań, więc wyniki za chwilę. Za to Czarnuś coraz bardziej rozbrykany. Znacznie lepiej wygląda i sprawniej się porusza. Przepisane lekarstwa łyka w paszteciku ślicznie.[/quote]

:happy1: super wieści. Widać że chłopak wraca do zdrówka. Oby tak dalej.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gagata']A ja widziałam Czarnuszka na spacerze....Pięknie już się poruszał, tak sprężyście...Cały czas trzyma się w miarę blisko KWL i ładnie chodzi na smyczy... Wykonaliście naprawdę kawał pięknej roboty:lol:[/QUOTE]

Niedzielne popołudnie ? Wlaśnie chciałem się zapytać kto to rozpoznał Czarnuszka na spacerze :-)

Link to comment
Share on other sites

No to zapraszamy na spacerki :-) A od niedzieli widać już różnicę :-) Już tak blisko się nie trzyma (między innymi za sprawą zmiany flexy - APSA prowadziła pomiary fizyczne uciągu flex i orzekła że Vitowa jest za mocna dla Czarnego ) jest coraz bardziej ciekawski, zaczyna buszować po krzakach i podbiegiwać sobie tu i tam.

Link to comment
Share on other sites

Czarek dziś na śniadanie zjadł suchą karmę. Nie sprawiło mu to kłopotu. Rozwarcie szczęki to aktualnie 3-4 cm. Wyraźnie się rozruszał i broi.
To znaczy jest super domownikiem - nie niszczy, nie brudzi, nie szczeka. Spokojnie czeka na powrót opiekuna. Do swoich ludzi jest nienachalnym pieszczoszkiem dającym zrobić ze sobą wszystko. Pozostałych psich domowników traktuje OK, dostosował się do hierarchii i nie mąci.
Natomiast z obcymi psami jest problem. Z kotami też.

Link to comment
Share on other sites

Coś mnie ominęło ?
Aktualne plany Czarnuszkowe:
Jutro wizyta u dr. Garnczarza. Zobaczymy co powie o Czarnuszkowych oczkach.
Niezależnie od wyniku pojutrze (lub w środę) wizyta w Boliłapce - ustalamy termin operacji guzka, ocena stanu i przebiegu rekonwalescencji no i wszystkie pozostałe konsultacje.
I tyle :-)

Link to comment
Share on other sites

Byliśmy u dr Garncarza i mamy lepsze i gorsze wiadomości.
Oczko prawe.
Są zwyrodnienia ciała szklistego i siatkówki w efekcie których Czarnuszek widzi może 20-30% tego co normalnie mógłby. Degeneracja będzie postępować i za 1,5 roku, lub dłużej może wystąpić zaćma i może także stracić całkowicie wzrok w tym oczku :-(
Nie ma możliwości lecznia tych zmian. Trudno określić przyczynę ale możliwe jest tło pourazowe.
Oczko lewe.
Jest zupełnie zdrowe, nic mu nie dolega i nie widać żadnych zagrożeń :loveu:
Oba oczka mają początki nukleosklerozy (mam nadzieję nic nie przekręcam) Jest to lekkie zmętnienie spowodowane wiekiem i chyba ciężkimi warunkami bytowania przyśpieszającymi proces starzenia, nie wpłynie ani na zmiany prawego ani na zdrowie lewego oczka.
Podzumowując.
Nie jest źle Czarek poradzi sobie z jednym za to wręcz wzorowo zdrowym oczkiem. Nie ma też potrzeby (lub możliwości) leczenia.
Moim zdaniem w sumie to są dobre wieśći :multi:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...