Jump to content
Dogomania

Czarnuszek nie otwiera pyska JUŻ W NOWYM DOMKU!!!!


Margo05

Recommended Posts

  • Replies 749
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Na lody i kafkę też bym chętnie się umówił :-)
ale jako że jest to wątek niejakiego Czarnuszka (od wczoraj zwnego równiez Czarusiem) napiszę trochę o naszym bohaterze.
Wczoraj Czaruś rozpoczął swoją drogę do domu. Mieliśmy trochę kłoptów ze znalezieniem go na Paluchu, ale dzięki opiekunom udało się w końcu.
Zgodnie z tym co pisałem wcześniej jest teraz u nas na tymczasie przed wyjazdem do DS. Byliśmy już na pierwszej konsultacji i mamy tradycyjnie dwie wiadomości, dobrą i gorszą.
Zacznę od gorszej. Czaruś ma faktycznie zadawniony uraz w postaci (cytuje z pamięci a ta u mnie zawodną jest) złamania/wywichnięcia stawu żuchwowego. Blokuje to ruch pionowy szczęki i powoduje zanik mieśni okołoczaszkowych odpowiedzialnych za pionowy ruch szczęk. I stawu raczej nie da się zrekonstruować.
Oki teraz ta lepsza. Istnieje jednak możliwość znacznego poprawienia komfortu życia Czarusia poprzez jednostronne (z tej uszkodzonej strony) odblokowanie szczęki. 100% sprawności pies nie odzyska ale będzie mógł otwierać i zamykać pyszczek, a przede wszystkim wysuwać język do ziania i oblizywania nosa (teraz robić tego nie może). Być może już nigdy nie będzie mógł jeść suchej karmy, obgryzać kostek, używać zębów do obrony. Ale będzie mógł normalnie biegać, bawić się i poznawać smak świata. Dziś każdy wysiłek kończy sie sapaniem, i w koncu polegiwaniem. Czarnuszek się przegrzewa. A on by bardzo chciał sie bawić i biegać i szczekać...
To aktywny pies, miły i kontaktowy. Pewnie gdyby nie ten uraz dzis biegał by po patyki...
A teraz proza życia. Czarnuszek jest niewychowny, ale podatny na nauki. Ze stadem już się w miarę dogadał. Vit go powiedzmy zaakceptował (ale się trochę na mnie obraził) i nie ma między panami awantur. Sunie na razie powiedziały OK. Dziś ugotowałem ryżyk+wysoce sfragmentowane mięsko i marchewka. chyba smakowało. No i uprałem chłopaka.
***
Operacja tania raczej nie będzie. We wtorek będę wiedział jak nie tania :-(
Więc proszę pomóżcie...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Margo05']Isadorko, jak chcesz to mam masę zdjęć Czarnusia w rozdzielczości ponad 3 tys.

Rotuś, już przesyłam Ci nr konta. Piękne dzięki.[/quote]

To prosze zgrać je na płytke i umówić sie ze mną na lody :)
Margo w aukcji będzie podawany twój numer konta jak rozumiem? To tez poprosze na priva.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Margo05']Szczerze mówiąc Isadorko, wolałabym, aby był podawany nr konta jakiejś instytucji. Mam pewien pomysł, tylko muszę dopracować szczegóły. A lody baaardzo chętnie :loveu:[/quote]

No to pozostaje nam umówić się na te lody i "dopracować" graficznie aukcję Czarnuszka. Konto można wstawic w ostatniej chwili.

Link to comment
Share on other sites

Wiem że to nie mało ale uzbieramy;). W poniedziałek prawdopodobnie wyjeżdżam na działkę i uzbierałam parę groszy aby mieć tam co jeść:roll:....cząstkę mogłabym przeznaczyć dla Czarnuszka.... mogłabym poprosić na pv nr konta [SIZE=1](chyba że było gdzieś już podane to proszę nie krzyczeć:eviltong:).[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='magdyska25']Wiem że to nie mało ale uzbieramy;). W poniedziałek prawdopodobnie wyjeżdżam na działkę i uzbierałam parę groszy aby mieć tam co jeść:roll:....cząstkę mogłabym przeznaczyć dla Czarnuszka.... mogłabym poprosić na pv nr konta [SIZE=1](chyba że było gdzieś już podane to proszę nie krzyczeć:eviltong:).[/SIZE][/quote]

Magdysko, zaraz Ci prześlę. Pięknie dziekuję :loveu::loveu::loveu:

Mamy 176 zł. Dokładam do 200, tak więc pozostaje jeszcze 100 zł - wpłata Magdyski :loveu:

Link to comment
Share on other sites

No to super :multi:. Czarnuszek wczoraj został po raz drugi wykompany, a dziś APSA go wyczesała na spacerze. Przed chwilą byłem z Czarnuszkiem u weta na czyszczeniu uszków i drobnej konsultacji (z towarzystwem malutkiego kotka na pierwsze szczepienia).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...