Jump to content
Dogomania

Koalicja dla zmiany prawa o zwierzętach domowych


G.Lindenberg

Recommended Posts

[quote name='G.Lindenberg']Chyba nie ma przepisów unijnych. Jest Konwencja Rady Europy, której Polska nie podpisała i nie ratyfikowała [URL]http://www.boz.org.pl/prawo.htm[/URL] i chociaż jest dosyć ogólna, to jej ratyfikowanie powinno być jednym z celów kampanii zmieniającej prawo.
Co do czipowania: pewnie można wprowadzić zamianę podatku na zaczipowanie (jednorazowo) ale nie obejmie to wsi, bo rolnicy nie płacą podatku za 2 psy.[/quote]

Jesli gmin podejmuje uchwale [B][U]o obowiazku czipowania[/U][/B] to jest to obowiazek;) a kto nie dostosuje sie do tego to kare administracyjną naklad sie poprostu na niego to wiecej jest niz oplata podatkowa podwyzszona, za nieoczipowanego psa.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 448
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nie czytałam tego wątku więc przepraszam jeśli to co teraz napiszę już zostało powiedziane ale chciałam zwrócić uwagę na to, żeby nie wyważać otwartych drzwi. Jeśli chodzo o kontakty z posłami to proponuję zwrócić sie do Kariny Schwerlzer. Zgromadziła grupę kilkunastu posłów, którzy poprą każdy projekt, poprawiający sytuację zwierząt. Jej numer telefonu: 605 185 181

Link to comment
Share on other sites

Guest Mrzewinska

Działania moga byc razem, mogą byc z wielu stron, wysłalam do p. Kariny projekt zmian.

Moim zdaniem konieczna jest rejestracja i opodatkowanie wszelkich hodowli, bo zrodlem bezdomności sa nie tylko wiejskie psy - producenci i sprzedawcy psow w typie rasy za 100 czy 200 zl nakrecaja bezdomnośc i produkują zwierzeta w koszmarnych warunkach.
Pies powinien byc dobrem trudniejszym do posiadania. Będzie bardziej ceniony.
A w azylach niestety starczy darmowych psow dla wszystkich chetnych.
Co do przepisow w innych krajach -= z tego co wiem, obowiazek rejestracji jest w Niemczech, we Francji, w Holandii - tyle ze tam ludzie przestrzegaja prawa, jest obowiazek, to sie rejestruje psa i placi podatek.
Ale nie mozna opierac sie na tym, co wiemy od znajomych - jesli przepisy innych krajow maja sluzyc za wzor, konieczne jest sciagniecie przepisow
w ich oryginalnej wersji i przetlumaczenie przez tlumacza przysięglego.
Zofia

Link to comment
Share on other sites

Potwierdzam obowiazek zgloszenia psa w Niemczech w urzedzie skarbowym w celu placenia podatku. Jezeli nie dokonam tego obowiazku musze sie liczyc z grzywna jezeli zatrzyma mnie policjant na ulicy a ja nie mam zgloszonego psa w US. To jest faktem, mieszkalam tam i posiadalam psy.

Link to comment
Share on other sites

Guest Mrzewinska

Co do niemoznosci opodatkowania psow na wsi - czy nie moglyby byc na przyklad zmiany takie, ze bez podatku mozna trzymac na wsi tylko psy wysterylizowane?
I wtedy sterylka na wsi na koszt gminy (oplaci sie bardziej niz placenie hyclowi), a jesli pies niewysterylizowany oplata hodowlana czy podatek czy jakby to nazwac?


Ale czytajac o tym, co dzieje sie w schronach, mozna miec wrazenie, ze w tej chwili wrecz oplaca sie mnozyc bezdomne psy, po to by je odlapywac na koszt gminy i zabijac w tzw. azylach.
Placi podatnik, zarabia hycel i wlasciciel prywatnego schronu.

Zofia

Link to comment
Share on other sites

Otrzymalysmy rowniez wiadomosc z OL ze tam w nocy wypuszcza sie psy ze schronu, po to zeby na drugi dzien byly nowe zgloszenia o blakajacych sie psach, oczywiscie jezeli pies nie zostanie potracony przez samochod,
Pomysl z psami rolnikow na wsiach dla mnie jest genialny, zawsze mozna znalezc wyjscie z sytuacji tylko trzeba chciec.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mrzewinska']Ale czytajac o tym, co dzieje sie w schronach, mozna miec wrazenie, ze w tej chwili wrecz oplaca sie mnozyc bezdomne psy, po to by je odlapywac na koszt gminy i zabijac w tzw. azylach.
Placi podatnik, zarabia hycel i wlasciciel prywatnego schronu.

Zofia[/quote]
Tak wlasnie jest. A te 'schroniska' wrecz nie beda sterylizowac bo sami by sobie 'biznes likwidowali"

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Frotka']Nie czytałam tego wątku więc przepraszam jeśli to co teraz napiszę już zostało powiedziane ale chciałam zwrócić uwagę na to, żeby nie wyważać otwartych drzwi. Jeśli chodzo o kontakty z posłami to proponuję zwrócić sie do Kariny Schwerlzer. Zgromadziła grupę kilkunastu posłów, którzy poprą każdy projekt, poprawiający sytuację zwierząt. Jej numer telefonu: 605 185 181[/QUOTE]

Skontaktowałem się, dziękuję. P. Karina jest znacznie bardziej zaawansowana. Spotkamy się w przyszłym tygodniu.

Link to comment
Share on other sites

nie wiem czy ARKA dzielila sie ta informacja ale sprawa Krzyczek (i nie tylko) udalo sie zainteresowac jeszcze inna posłankę - panią Joannę Mucha (PO)
tutaj informacja (post 119)
[URL]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=105111&page=12[/URL]

na tym froncie (poselskim znaczy sie) tez dobrze byloby skoordynowac dzialania. : )

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mrzewinska']Co do niemoznosci opodatkowania psow na wsi - czy nie moglyby byc na przyklad zmiany takie, ze bez podatku mozna trzymac na wsi tylko psy wysterylizowane?
I wtedy sterylka na wsi na koszt gminy (oplaci sie bardziej niz placenie hyclowi), a jesli pies niewysterylizowany oplata hodowlana czy podatek czy jakby to nazwac? [/quote]

A ja mam pytanie Komu na wsi powierzycie sterylizację, bo jeżeli macie na myśli wiejskich wetów.......

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ada-jeje']Pieknie to jest wytlumaczone, tylko chcialabym poznac to od strony praktycznej, bo jak mozna odczytac czip bez czytnika? Skad wezmiesz czytnik w Krakowie do odczytania czipa psa zaczipowanego w Warszawie?[/quote]
Czipa bez czytnika nie odczytasz.
Czytnik jednej firmy czyta czipy innych firm. Są normy ktore muszą spełniać oba urządzenia.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wanda szostek']A ja mam pytanie Komu na wsi powierzycie sterylizację, bo jeżeli macie na myśli wiejskich wetów.......[/QUOTE]

Tego nie wiem na razie. Nie wiem też, skąd wziąć na to pieniądze. Ale takie pytania, które wykazują, że różnych rzeczy NIE można zrobić, jest łatwo zadawać, bo mnóstwa rzeczy nie wiem i gdyby wszystko było proste, to dawno bezdomne zwierzęta mieszkałyby w pałacach. Ale to czego potrzeba to raczej propozycji rozwiązań problemu co zrobić ze sterylizacją na wsi? I wszystkich innych problemów.
Chyba, że pod Twoim pytaniem kryje się stwierdzenie, że sterylizacja na wsi to głupi pomysł. Jeśli tak myślisz, to przedstaw argumenty.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mrzewinska']
Moim zdaniem konieczna jest rejestracja i opodatkowanie wszelkich hodowli, bo zrodlem bezdomności sa nie tylko wiejskie psy - producenci i sprzedawcy psow w typie rasy za 100 czy 200 zl nakrecaja bezdomnośc i produkują zwierzeta w koszmarnych warunkach.
Pies powinien byc dobrem trudniejszym do posiadania. Będzie bardziej ceniony.[/QUOTE]
Oczywiście można.Rejestrować nawet trzeba...tylko, że prawdziwe hodowle są zarejstrowane i Związek ma prawo i obowiązek kontrolowania co się w nich dzieje. Czy to robi to już zupełnie inna sprawa.
Producenci, o których mowa wyżej to szara strefa, do walki, z którą potrzebne są odpowiednie narzedzia prawne. Jak opodatkować coś co jest nieoficjalne?
Jak znam życie wprowadzenie opodatkowania dotyczyłoby tylko tych oficjalnie hodujących psy i z pewnością odbiłoby się na cenach rasowych szczeniaków, a to z kolei przy obecnej mentalności nakręciło by tylko koniunkturę na psy z pseudohodowli.

Link to comment
Share on other sites

Mój kolega z pracy, który niewątpliwie posiada dużego rozsądku i racjonalnie patrzy na świat dzisiaj rzucił niezłą myśl.
Prawo prawem, kampanie medialne kampaniami, ale co oglądają Polacy najczęściej? SERIALE. I tu można by jakiś wątek podrzucić, o wyrzuconym, męczonym, przygarniętym...
Przeciętny Kowalski, Kowalska nie czyta!!!!!!
Ale ogląda o 20 M jak miłość itd.

Link to comment
Share on other sites

Tak w sprawie zmiany prawa:
[COLOR=Red][B][SIZE=3]W Kanadzie co roku odbywa się rzeź fok...[/SIZE][/B][/COLOR] [B]W okrutny sposób giną setki tysięcy niewinnych, nawet kilku dniowych foczek, często obdzieranych ze skóry na żywca![/B]
Mamy szansę zaprotestować przeciwko tej rzezi. [B][COLOR=Red]Przyjdźcie na protest[/COLOR][/B] w Warszawie 14 marca o 14;30 pod ambasadę Kanady.
Szczegóły tu: [url]http://dogomania.pl/forum/showthread.php?t=104285[/url]

Link to comment
Share on other sites

Guest Mrzewinska

Hodowle zwiazkowe podatki placa. Niewielkie te podatki, ale sa.
W proponowanych przeze mnie zmianach w prawie nie uniknie placenia nikt, kto rozmnaza psy.

W sprawie sterylek na wsiach - pytanie do PT Dogomaniakow znajacych sytuacje w Niemczech. Mowiono mi - nie wiem, czy prawda, ze w Niemczech zorganizowano ambulansy z sala operacyjna w srodku i doskonalymi wetami - objazdowe akcje sterylek.
Kwestia ilu wetow u nas sterylizuje suki metoda jednego bocznego ciecia. Po takiej operacji zwierze znacznie szybciej dochodzi do pelnej kondycji - moja psica po 48 godzinach nie miala zadnych dolegliwosci.

Zofia

Link to comment
Share on other sites

Na wszystko mozna znalezc rozwiazanie, bywa to nieraz trudne ale mozliwe, gdyby miasto chcialo dac jakiegos straego grata( samochod) to w naszym przypadku wiem ze moglybysmy codziennie jezdzic po wsiach umawiac terminy z wetami i sterylizowac suki. Odbywaloba sie to o wiele tanszym kosztem anizeli dzis szukanie domow dla bezdomnych zwierzat. Pomysl z ambulansem tez jest rewewlacja ale tez trzeba pomyslec o zakupie takiego ambulansu wyposarzonego w sprzet.

Link to comment
Share on other sites

wielkim problemem są pseudohodowle

gdy psiak sie nei sprzeda , ląduje na ulicy podrostek
ba pseudo sprzedają rasopodobne ktore neikoniecznie do rasy są podobne i po kilku miesiacach rozczarowany wlasciciel jesli nie ma serca i wyobrazni tez sie psa moze pozbyć

pseudo nakrecaja rowniez rozmnazanie psow na wsi
skupują szczeniaki za kilka złotych a te kilka zł razy np szesc to juz na pol litra
a suka sama wykarmi i szczeniaki to polowka gratis

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Charly']Drogi panie Lindenberg. Od jakiegos czasu wysylam do pana maile, ale o dziwo nie mam odpowiedzi. siedze cicho, bo sama do najszybszych nie naleze....ale nic. cicho...prosze sprawdzic swojego maila podanego na forum:lol::lol:[/QUOTE]

Już wyjaśnione. Mój mail, dla wszystkich, którzy chcą do mnie pisać, to [email][email protected][/email]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mrzewinska']Hodowle zwiazkowe podatki placa. Niewielkie te podatki, ale sa.
W proponowanych przeze mnie zmianach w prawie nie uniknie placenia nikt, kto rozmnaza psy.

Zofia[/QUOTE]

Na pewno rozmnażanie i sprzedawanie zwierząt powinno być rejestrowane, regulowane przepisami państwowymi a nie tylko związkowymi i opodatkowane. I niezbędne uzupełnienie: armia wolontariuszy, którzy do Urzędu Skarbowego będą donosić na nierejstrowane hodowle. Mówię całkowicie poważnie - same przepisy o opodatkowaniu i rejestrowaniu działalności nie wystarczają, jak pokazują przykłady licznych rzemieślników działających w szarej strefie. Jeśli ktoś ma jeszcze jakiś pomysł na zmuszanie pseudohodowli do ujawnienia - bardzo się przyda.

Link to comment
Share on other sites

dokładnie - w tym wypadku jesli tylko byloby odpowiednie prawo do kontroli takich miejsc zarowno w kwetii podatkowej jak i warunkow egzystowania psow to bedzie mnostwo chetnych - sa juz dzisiaj, codziennie przegladaja allegro, alegratke i in. i wyszukuja handlarzy. niestety na razie jedyne co moga zrobic to wykup np suk z takich miejsc, rozpowszechnianie infromacji no i w skrajnych warunkach - proby interwencji.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mrzewinska']
W sprawie sterylek na wsiach - pytanie do PT Dogomaniakow znajacych sytuacje w Niemczech. Mowiono mi - nie wiem, czy prawda, ze w Niemczech zorganizowano ambulansy z sala operacyjna w srodku i doskonalymi wetami - objazdowe akcje sterylek.
Kwestia ilu wetow u nas sterylizuje suki metoda jednego bocznego ciecia. Po takiej operacji zwierze znacznie szybciej dochodzi do pelnej kondycji - moja psica po 48 godzinach nie miala zadnych dolegliwosci.

Zofia[/quote]

Były próby dowiadywania się w jaki sposób można by zarejstrować taki ambulans (była opcja wyposażenia go przy współpracy ze szwedzką organizacją) ale niejasne są przepisy dotyczące zarejestrowania go w Polsce.

Z tego co wiem były także próby zainteresowania wetów szkoleniami sterylizacji metodą laparoskopową jakie są przeprowadzane w schronisku w Bydgoszczy, które sterylizuje psy i kot tę metodą, ale odzew też mały - łacznie z SGGW.
Czyli kolejny mur...Ale jakby w niego kilka głów powaliło to może jednak da się przebić :razz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ania W']Były próby dowiadywania się w jaki sposób można by zarejstrować taki ambulans (była opcja wyposażenia go przy współpracy ze szwedzką organizacją) ale niejasne są przepisy dotyczące zarejestrowania go w Polsce.[/QUOTE]

Chyba sa jasne, przy obecnych przepisach nie mozna.
P.Orzechwski mial ambulans-pogotowie- i nie mogl go zarejstrowac BEZ zarejstrowanej kliniki.
Moze, moze, w wypadku organizacji mozna byloby to jakos zarejestrowac??:roll: Moze przy jakims jej schronisku??


[QUOTE]
Z tego co wiem były także próby zainteresowania wetów szkoleniami sterylizacji [B]metodą laparoskopową[/B] jakie są przeprowadzane w schronisku w Bydgoszczy, które sterylizuje psy i kot tę metodą, ale odzew też mały - łacznie z SGGW.
Czyli kolejny mur...Ale jakby w niego kilka głów powaliło to może jednak da się przebić :razz:[/quote]

:shake: nie laparoskopowa tylko tzw. metoda" hakową" czy tez aby ładniej brzmialo"haczykowa". Jest na stronie vetserwisu pokazana.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...