Jump to content
Dogomania

G.Lindenberg

Members
 • Content Count

  125
 • Joined

 • Last visited

About G.Lindenberg

 • Rank
  Advanced Member

Contact Methods

 • Website URL
  http://www.toskania.org.pl

Converted

 • Location
  Niedaleko Mińska Mazowieckiego
 • Occupation
  konsultant mediów
 1. G.Lindenberg

  Koalicja dla zmiany prawa o zwierzętach domowych

  [quote name='funia']DOBRY temat.KIEDY MA być nowelizacja ustawy [sory ,ale całego tematu nie czytałam][/quote] Mam nadzieję, że w ciągu następnego miesiąca uda się ustalić ostatecznie tekst nowelizacji. Ale żeby w Sejmie posłowie mogli to złożyć musimy jeszcze przygotować projekty nowelizacji wszystkich innych ustaw, które trzeba zmienić oraz projekty rozporządzeń wykonawczych, o których jest mowa w Ustawie. Prócz tego uzasadnienia do zmian oraz wyliczenia kosztów. Aha, jeszcze, że nie jest to sprzeczne z prawem unijnym. Wszystko razem mam nadzieję do końca listopada załatwimy. Pozdrawiam. I zgłaszajcie się do pomocy przy przekonywaniu posłów do nowej ustawy.
 2. Byłem przekonany, że suczki zostaną u Murki do końca bardzo długiego życia, jako tzw. seniorzy hotelowi. Nie mogę uwierzyć, że naprawdę znalazły dom i martwię się tylko, czy będzie im tak dobrze, jak u Murki. Czekam okropnie niecierpliwie na wiadomości i zdjęcia o naszych suczkach.
 3. G.Lindenberg

  Koalicja dla zmiany prawa o zwierzętach domowych

  [quote name='blue.berry']panie Grzegorzu - bardzo zacny artykul w GW, szkoda ze taki krotki. mam nadzieje ze jest jedynie jaskolka co ma wiosne czynic. a przy okazji - mam pytanie - do kogo w GW mozna sie zwrocic w sprawie mocno krzywdzacego artykulu pani Katarzyny Wojtowicz: [URL]http://miasta.gazeta.pl/warszawa/1,34862,5401418,Internetowa_burza_wokol_schroniska_dla_psow.html[/URL] przedstawila ona sprawe Krzyczek prawie jak sanatorium dla psow a z pana L. zrobia wrecz swietego co to wlasna piersia karmi bezdomne psy. artykul ten jest wielkim policzkiem dla wszytskich fundacji i ludzi ktorzy tak wiele posiwecili ratowaniu psow z krzyczek. czy jest mozliwosc skontaktowania sie z kims z GW w celu zamieszczenia sprostowania? niestety kontakt z pania Wojtowicz skonczyl sie stwierdzeniem: "dyskusji nie ma, prawda zostala napisana. pan L. nie ma wyroku a pani W. widziala gorsze miejsca od Krzyczek."[/QUOTE] Przepraszam za opóźnienie w odpowiedzi, jestem na wakacjach od 28 czerwca. Artykułu w GW nie widziałem, oddałem dużo dłuższy niż się ukazał, a i tak czekał dwa miesiące na publikację. Co do sprostowania artykułu o Krzyczkach: można tylko zrobić awanturę, że napisali bzdury. Najlepiej napisać w tej sprawie list to szefa działu, w którym pracuje p. Wójtowicz i do z-cy naczelnego (Pacewicz albo Kurski). Powołać się na materiały o Krzyczkach ze strony fundacji Argos (Włodka Wypycha), inne publikacje dostępne w Internecie. Sprostowanie w druku jest formą używaną tylko przez pokrzywdzonego przez artykuł, więc musiałby napisać je jakiś pies z Krzyczek:shake: Być może ten tekst p. Wójtowicz poszedł tylko w Internecie, co byłoby jeszcze pół biedy. Wiem, że to było jakiś czas temu ale jeszcze nie jest za późno.
 4. G.Lindenberg

  Koalicja dla zmiany prawa o zwierzętach domowych

  [quote name='mala002']Moze tu moglby pan pomoc? [URL]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=112188[/URL] Pozdrawiam[/QUOTE] Napisałem na tym wątku co myślę - w takich wypadkach trzeba składać doniesienie do Urzędu Skarbowego. Już to proponowałem [url]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=108355[/url] Ja spróbuję dowiedziec się w gminie Halinów, dlaczego tolerują taką hodowlę.
 5. [quote name='Dżdżowniś'] Poniżej linki do wiedzy. Pierwszy dotyczy tylko 1629 hodowli psów. Umiesz liczyć?, to tylko cząsteczka z nich i tylko same psy ! [COLOR=DarkRed] [URL]http://katalog.onet.pl/5657,hodowcy-psow-rasowych,k.html[/URL] Tu masz ok 560 hodowli kotów to tez tylko cząsteczka i dodaj do tego dachowce albo pośmigaj od razu po ogłoszeniach sprzedam albo oddam. [URL]http://katalog.onet.pl/5657,hodowcy-psow-rasowych,k.html[/URL] ][/QUOTE] W tym pierwszym linku jest ok. 1200 hodowli. W drugim jest 0 hodowli kotów, bo jest to ten sam link do hodowli psów, co wyżej.
 6. G.Lindenberg

  Koalicja dla zmiany prawa o zwierzętach domowych

  [quote name='tomtom']Jeszcze do dzisiaj nie wiedziałem że istnieje taka koalicja. Fakt jej istnienia moim zdaniem bardzo ułatwia sprawę. Przedstawiciele organizacji wchodzących w jej skład mogą wejść do komitetu ustawodawczego, natomiast pan Grzegorz może być naszym rzecznikiem podczas prac nad ustawą w sejmie. Lepiej żeby tę ustawę napisali ludzie którzy się na tym znają, niż mieliby to robić politycy, bo jakość prawa przez nich stanowionego pozostawia wiele do życzenia. Pisząc ustawę sami unikamy kolejnego legislacyjnego bubla. Z zebraniem odpowiedniej ilości podpisów moim zdaniem również nie powinno być problemu.[/QUOTE] Wydaje mi się, że teraz nie ma co zbierać podpisów, jeśli znajdą się posłowie, którzy tą ustawą się zajmą - a wszystko na to wskazuje. Być może warto będzie robić jakieś akcje wysyłania listów popierających projekt, ale na razie nie wiem. Ja generalnie jestem za tym, żeby osiągać maksimum środków przy minimum wysiłku :lol: Natomiast ostrzeżenie: to, że napiszemy propozycję ustawy i damy ją posłom, a oni wniosą ją do laski marszałkowskiej, wcale NIE oznacza, że ustawa w takim kształcie zostanie uchwalona. Posłowie mogą z nią zrobić wszystko co chcą. Oczywiście, będziemy się starać, żeby tak się nie stało, ale Sejm może wszystko :-(
 7. G.Lindenberg

  ZOFIA - znalazła wreszcie DOM NA STAŁE!!!!!

  [quote name='_beatka_']a mój podpis nadal jest nie do ruszenia:mad: a jak tam nasza Zosia?:razz:[/QUOTE] Zofia miewa się bardzo dobrze, dziękuję. Zdecydowała, że lubi mieszkać w domu a nie w budzie. Kota obchodzi bokiem. Jedzenie ma wydzielane, bo chrupek nie lubi a mięsko owszem w dowolnych ilościach. Dzisiaj gryzła się (na szczęście niegroźnie) z naszym dużym psem, który jest zazdrosny. Ale nie wiem, czy to nie będzie poważniejsze, bo ona najwyraźniej zaczyna czuć się u siebie :roll: Obcych tak jakby chciała podgryzać od tyłu :roll: Poza tym jest posłuszna i bardzo przylepna, na spacerze chce, żeby ją ciągle głaskać i próbuje leciutko łapać za rękę. Niestety, chwilowo nie mam aparatu, żeby pokazać jak pięknie wygląda.
 8. G.Lindenberg

  Koalicja dla zmiany prawa o zwierzętach domowych

  [quote name='ElzaMilicz']Wiem, że to, co piszę może jest naiwne, ale uważam, że zawsze warto próbować. Czy jest możliwość przeforsowania w prawie dotyczącym zwierząt zapisu o złagodzeniu lub zniesieniu kary dla psa ( tym samym właściciela ), który został jawnie lub perfidnie sprowokowany do ataku zachowaniem "poszkodowanego" ? Przy tym wszystkim należy odróżnić [B]"pogryzienie"[/B] od [B]"ugryzienia"[/B] . [B]Edukacja, edukacja i jeszcze raz edukacja[/B], nie tylko program w szkołach, dorosłym też by się przydała odrobina wiedzy. Przykład: Spaceruję z jednym z moich psów, który nie zaczepia nikogo, trzyma się mojej lewej strony, cały jest miłością do ludzi. W pewnej chwili słyszę kobiecy wrzask: " Weź pani tego psa !!! Jeszcze dziecko się wystraszy !" Dziecko spoglądało z wózka, na zwierzę, z zainteresowaniem i delikatnym uśmiechem.[/QUOTE] Ja w ogóle nie widzę w Ustawie o ochronie zwierząt kar dla psów. Dla właścicieli, za pogryzienie, też zresztą nie widzę. Co do edukacji - by się przydała. Ale to jest już zadanie dla rozmaitych organizacji społecznych/mediów, a nie dla Koalicji. Zadaniem Koalicji jest zmiana przepisów i wszelkie kampanie społeczne o tyle, o ile pomagać będą w tej zmianie.
 9. G.Lindenberg

  ZOFIA - znalazła wreszcie DOM NA STAŁE!!!!!

  Zofia się już bardzo ośmieliła i nawet proponuje, żeby mieszkać w domu - pod pozorem, że boi się burzy:shake: Poza tym żre więcej, niż nasze oba psy razem. Dzisiaj w lesie bała się człowieka na rowerze, który spokojnie stał i czekał, aż nasze psy przestaną go obszczekiwać. Chyba miała jakieś nie najciekawsze doświadczenia z rowerami. Bardzo proszę o szybkie przygarnięcie Zofii, bo pojawił się już w okolicy w lesie kolejny pies, duży, i nie ma gdzie go umieścić.;)
 10. [quote name='Murka']Szukają, szukają, tymczasem mile czas spędzając na igraszkach ;)[/QUOTE] Chyba im tam nie jest najgorzej:lol:
 11. G.Lindenberg

  Proszę o pomoc - pies kolo budy

  [quote name='quake']Sprawa wygląda następująco: Mój sąsiad posiada psa. Trzyma go uwiązanego na krótkim łańcuchu (jest to pies ze schroniska - w ogóle nie wiem, kto mu tego psa wydał), dodatkowo niemiłosiernie cięzkim (najcięższym, przeznaczonym do wypasania krów w zamierzchłych czasach) zwierzak niemiłosiernie wyje, wyraźnie nie podobają mu się warunki w jakich jest trzymany, mój sąsiad ucisza go metalową rurą. Czasem dołącza jego córka, ma 12 lat... Pies jest tragicznie karmiony, czasem nie ma wody przez kilka dni. Obraz nędzy i rozpaczy. Mieszkam w małej miejscowości. Reakcja policji będzie zerowa, nawet nie ma sensu im tego zgłaszać. Powstaje pytanie - jak mogę temu zwierzęciu pomóc? Grzeczne rozmowy nie odnisły skutku. Zostałam wyśmiana. I dostałam wykład, że najbardziej humanitarnym sposobem zabijania psów jest ich wieszanie, a to zwierzę stanowi jego własność i on może z nim robić co chce.[/QUOTE] Zgłoś do jakiejkolwiek organizacji zajmującej się zwierzętami. A jeśli nie ma w pobliżu - do wójta. On ma się takimi rzeczami zajmować, art. 7 pkt.1 ustawy o ochronie zwierząt. Może nie chcieć - i wtedy pozostaje tylko lokalna gazeta.
 12. G.Lindenberg

  Koalicja dla zmiany prawa o zwierzętach domowych

  [quote name='ElzaMilicz']Gdyby można było postarać się o wpisanie do aktów prawnych możliwości pomocy finansowej, za strony osób prywatnych, obywatelowi, który przygarnął zwierzę specjalnej troski ( jak np.[B] Brajl[/B] ) bez obowiązku odprowadzania od tejże pomocy podatku czy innych należności na rzecz państwa.[/QUOTE] Zapisałem sobie ale to jest z zakresu przepisów podatkowych i tutaj otwiera się przerażająca otchłań. Już widzę tych, którzy przygarniają takiego psa, żeby dostawać nieopodatkowane darowizny...Raczej myślę, że można taką pomoc kierować przez fundacje, a one w ramach swoich działań statutowych mogą pomagać zwierzęciu. Nie wiem na pewno, jak to jest podatkowo trakowane, ale zanotowałem do sprawdzenia.
 13. G.Lindenberg

  Koalicja dla zmiany prawa o zwierzętach domowych

  Na stronie Koalicji dla Zwierząt udało się dzisiaj uruchomić miejsce do wpisywania uwag, pomysłów itd. - w zakładce Komentarze. Zapraszam.
 14. G.Lindenberg

  Koalicja dla zmiany prawa o zwierzętach domowych

  [quote name='GoniaP']Panie Grzegorzu, a czy w proponowanych zmianach jest cokolwiek na temat zapewnienia niezbędnych i humanitarnych warunków bytowania psów? Chodzi mi przede wszystkim o łańcuchy, komórki, klatki i wszelkiego rodzaju inne wynalazki...? Dziś moje serce rozpadło się na kawałki gdy musiałam zostawić niespełna trzy miesięcznego szczeniaka na łańcuchu, bo prawo tego nie zakazuje. Nie wspominając o setkach tysięcy biedaków, których życie ograniczone jest do metra czy dwóch, które żyją w błocie, cierpią głód i zimno w dziurawych budach...[/QUOTE] W aktualnej ustawie jest w art.6.pkt.2 takie coś: "Przez znęcanie się nad zwierzętami należy rozumieć zadawanie albo świadome dopuszczanie do zadawania bólu lub cierpień, a w szczególności(..) 14) trzymanie zwierząt na uwięzi, która powoduje u nich uszkodzenie ciała lub cierpienie oraz nie zapewnia możliwości niezbędnego ruchu;" Zgodnie z art. 7 tej ustawy zwierzę takie może być czasowo odebrane właścicielowi decyzją wójta. Więc jakaś podstawa prawna jest - czy wójt zechce z niej skorzystać, to inna sprawa. A może szczeniaka można wykupić albo chłopa przekupić (bo o perswazji pewnie trudno myśleć)? Co do ogólnych postulatów zmian to znajdziesz je tutaj na naszej stronie [url]http://koalicja.org.pl/zmiana.php[/url] Myślę, że dokładniejsze opisanie warunków, jakie trzeba zapewnić psu w gospodarstwie powinno się w znowelizowanej ustawie znaleźć. Docelowo łańcuchów nie powinno być. Na pewno będzie przeciw temu opór rolników ale jest dobry argument: goście z zagranicy, którzy przyjadą na Euro 2012 uznają nas za kompletnych barbarzyńców, że trzymamy psy w takich warunkach. [quote name='ARKA'];ja bym tylko jedno rozszerzyla w notce do mediow: "propagujące humanitarne ograniczanie ilości rodzących się zwierząt" poprzez kastracje. Nie ma slowa w komunikacie o kastracji[/QUOTE] To prawda, za bardzo tej notatki nie cyzelowałem, bo uznałem, że pewnie jeśli coś z niej wezmą to jedno zdanie albo i nic. Ale ma Pani rację, nawet w takiej notatce warto o tym pamiętać: w końcu kilkadziesiąt osób to przeczyta, nawet jeśli nic z samą notatką dalej nie zrobią. Poprawię się.
 15. G.Lindenberg

  Koalicja dla zmiany prawa o zwierzętach domowych

  [quote name='GoniaP']Panie Grzegorzu, a czy w proponowanych zmianach jest cokolwiek na temat zapewnienia niezbędnych i humanitarnych warunków bytowania psów? Chodzi mi przede wszystkim o łańcuchy, komórki, klatki i wszelkiego rodzaju inne wynalazki...? Dziś moje serce rozpadło się na kawałki gdy musiałam zostawić niespełna trzy miesięcznego szczeniaka na łańcuchu, bo prawo tego nie zakazuje. Nie wspominając o setkach tysięcy biedaków, których życie ograniczone jest do metra czy dwóch, które żyją w błocie, cierpią głód i zimno w dziurawych budach...[/QUOTE] W aktualnej ustawie jest w art.6.pkt.2 takie coś: "Przez znęcanie się nad zwierzętami należy rozumieć zadawanie albo świadome dopuszczanie do zadawania bólu lub cierpień, a w szczególności(..) 14) trzymanie zwierząt na uwięzi, która powoduje u nich uszkodzenie ciała lub cierpienie oraz nie zapewnia możliwości niezbędnego ruchu;" Zgodnie z art. 7 tej ustawy zwierzę takie może być czasowo odebrane właścicielowi decyzją wójta. Więc jakaś podstawa prawna jest - czy wójt zechce z niej skorzystać, to inna sprawa. A może szczeniaka można wykupić albo chłopa przekupić (bo o perswazji pewnie trudno myśleć)? Co do ogólnych postulatów zmian to znajdziesz je tutaj na naszej stronie [url]http://koalicja.org.pl/zmiana.php[/url] Myślę, że dokładniejsze opisanie warunków, jakie trzeba zapewnić psu w gospodarstwie powinno się w znowelizowanej ustawie znaleźć. Docelowo łańcuchów nie powinno być. Na pewno będzie przeciw temu opór rolników ale jest dobry argument: goście z zagranicy, którzy przyjadą na Euro 2012 uznają nas za kompletnych barbarzyńców, że trzymamy psy w takich warunkach. [quote name='ARKA'];ja bym tylko jedno rozszerzyla w notce do mediow: "propagujące humanitarne ograniczanie ilości rodzących się zwierząt" poprzez kastracje. Nie ma slowa w komunikacie o kastracji[/QUOTE] To prawda, za bardzo tej notatki nie cyzelowałem, bo uznałem, że pewnie jeśli coś z niej wezmą to jedno zdanie albo i nic. Ale ma Pani rację, nawet w takiej notatce warto o tym pamiętać: w końcu kilkadziesiąt osób to przeczyta, nawet jeśli nic z samą notatką dalej nie zrobią. Poprawię się.
×