Jump to content
Dogomania

*hania

Members
 • Content Count

  727
 • Joined

 • Last visited

4 Followers

About *hania

 • Rank
  Advanced Member

Contact Methods

 • AIM
  11810168

Converted

 • Location
  Poznań
 1. Maks od 2003r. w schronisku - Nie pozwólmy mu odejść w Schronisku!! weteran do pilnej adopcji.

  http://www.dogomania.pl/forum/threads/212033-Cudowny-Max-od-2003r-za-kratami-WRÓCIŁ-DO-SCHRONISKA-((

 2. *hania

  9-10.10.2010 Miastko - Krajowa (org. O/Słupsk)

  Best Puppy [URL]http://www.youtube.com/watch?v=xPPaXvEN1PI[/URL]
 3. *hania

  Etyka groomera:)

  Nieetyczne jest wciskanie kitu, że pies był trymowany choć nie był, Mówienie, że trymowanie to przeżytek i teraz juz się tylko strzyże. Kłamstwo ma krótkie nogi. Reszta jest kwestią wyboru.
 4. *hania

  A moze by tak galeria...

  [quote name='smallpati']Chyba nie zrozumiałaś mojego postu, albo zrozumiałaś ale i [B]tak chciałaś coś napisać.[/B][/QUOTE] Odpowiedziałam tylko na Twoje pytanie.
 5. *hania

  A moze by tak galeria...

  [quote name='smallpati']:hmmmm: jak mam to rozumieć?[/QUOTE] A to , że snujesz błędne teorie. Z Twoich postów wynika , że nie strzygłaś uszu spaniela z watą w środku. Skutek niezabezpieczenia uszu przed kłakami interpretujesz jako sprawę osobniczą a nie błąd w sztuce. [SIZE="2"][SIZE="1"]Może trochę dosadnie ale taka jest prawda[/SIZE][/SIZE]
 6. *hania

  A moze by tak galeria...

  [quote name='smallpati']Tylko czasami opcja z wacikami jeszcze bardziej psa poirytuje niż same włoski w uszach :p[/QUOTE] I tu się mylisz.
 7. *hania

  A moze by tak galeria...

  Ostrze #40 nie jest zbyt szczęśliwą długością na sznaucerowych uszach. Im większy pies ( większe ucho) tym większe prawdopodobieństwa występowania krwawień i podrażnień na uszach ( pies się trzepie , uderza uchem o głowę lub inne przedmioty i następuje uszkodzenie tkanki. Dłuższy włos na uchu chroni skórę przed urazami mechanicznymi. Trochę inaczej sprawa się ma w przypadku uszu kopiowanych chyba wiecie dlaczego ;) ) [SIZE="1"]Widzę że Agnieszka już o tym napisała[/SIZE] Łuszcząca się skóra na uszach nie jest skutkiem strzyżenia talko jakiejś choroby. Przez to że #40 strzyże praktycznie na zero łuszczący się naskórek jest bardziej widoczny. Spaniel trzepał uszami po strzyżeniu filcu dlatego że do ucha wpadły mu mikroskopijnej wielkości kłaczki czego skutkiem z dużym prawdopodobieństem będzie zapalenie ucha.
 8. *hania

  Problem z wyborem fryzjera dla yorka

  [quote name='chewy'] Mojego psa strzygł od 12 do...17.30. I wszystko rozczesał, w przeciwieństwie do 1 "fryzjerki". Tylko, że musieliśmy zapłacić 100 zł i rodzice byli bardzo źli. Moja mama stwierdziła, że więcej tam nie pójdzie, bo tak, musi przyznać, że pies ładnie ostrzyżony, ale nie pozwoli, aby go znowu "maltretowano" tyle godzin (pies po powrocie od fryzjera był ogłupiony na maxa...) [/QUOTE] Fryzjer pracował 5,5 h i wziął za to 100 zł. Godzina rozczesywania średnio kosztuje 40 zł ( w cenę wliczona jest ciężka praca fizyczna + kosmetyka). Wniosek z tego taki że pies był zrobiony za pół darmo a wy jeszcze marudzicie ?! Współczuję fryzjerce, współczuję psu że ma nierozsądnych właścicieli i z ich powodu musiał cierpieć :-(
 9. *hania

  A moze by tak galeria...

  Doginka jakim cudem ktoś kto umie ostrzyc bichona wystawowo nie umie go ogolić maszynką na 2 cm ??
 10. *hania

  A moze by tak galeria...

  [quote name='eria']Zapewne o podszerstek chodzi ? [/QUOTE] Lepiej od razu powiedzieć podszerstek niż tłumaczyć z polskiego na polski ;)
 11. *hania

  długi włos silne lnienie w grudniu

  Silny mróz na dworze to pikuś w porównaniu z centralnym ogrzewaniem w mieszkanu w którym jest pies :]
 12. *hania

  Do usunięcia

  [quote name='Agucha'][B Nie chcą się jednak poddać samemu grzebieniowi, ale tak jak już wcześniej było mówione - być może posiadam zbyt rzadki. [/quote] Po czesaniu zbyt gęstym pies bedzie wyglądał jak wyliniały york.
 13. *hania

  A moze by tak galeria...

  [quote name='PapryczkaChili'] Haniu, a czy do zrobienia tej fryzurki na "niunię', tej którą wcześniej wkeliłam z Twojej galerii, potrzeba całego psiaka skrócić - jak myślisz, czy można tylko samą brodę, nie będzie to źle wyglądac, nie zakłóci proporcji?.[/QUOTE] Głowa sama w sobie wygląda lepiej bez brody. Niestety będzie za mała do całości jeśli zetniesz tylko brodę a reszta zostanie bez zmian. Spróbuj zrobić ją bardziej na Pipi "Lansztrung" niż na Pocachontas bo do tego nie będziesz musiała ścinać brody.
 14. *hania

  A moze by tak galeria...

  [QUOTE]a mnie boli i mocno uwiera, jak kosmetyka psa ogranicza się do ogolenia (nie obcięcia, nie przycięcia, ale bezczelnego przejechania golarą) kilka razy w roku, a w między czasie pies zarasta i kołtuni się... a taka sytuacja dotyczy większości psów tzw. ozdobnych... i naprawdę jeszcze jak się yorasa ogoli to nie jest źle, ale shih... [/QUOTE] [URL]http://www.youtube.com/watch?v=JlxD0HVMiiY[/URL]
×