Jump to content
Dogomania

Farbowanie psow


kasiah72

Recommended Posts

[quote name='bonusowa']Co ciekawe niektórzy nazwą pudle we fryzurze wystawowej za klauny i z psa pośmiewiska :shake: Nie mówiąc o innych pracochłonnych rasach :roll:[/quote]
Coś w tym jest :cool3: Ale pst!!! bo mi jakiś właściciel pudla...;)
ps. Właśnie dlatego mam rasę mało pracochłonną. Naturszczyki takie :lol:

Link to comment
Share on other sites

hej... chcecie wyglądać jak cudaki, wyróżnic sie w tłumie i sprawic aby kazdy sie za toba ogladał? po co poslugiwac sie psem? Bądz taki jak taka jak babcia Gienia- rózowe włosy, na jednej nodze miej zalozony klapek na drugiej kozak zaloz kurtke zimowa, na to t-shirt, a do tego koniecznie spodniczka mini- bedziesz sie wyrozniac a twoj pies nadal pozostanie naturalny... no bo w tym wszystkim chodzi o NASZE zachcianki , przeciez to nie pies nas prosi abysmy mu pofarbowali futerko

Tylko ze my nie chcemy wygladac jak cudaki tylko "skazujemy" na to swoje psy....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ada94']hej... chcecie wyglądać jak cudaki, wyróżnic sie w tłumie i sprawic aby kazdy sie za toba ogladał? po co poslugiwac sie psem? Bądz taki jak taka jak babcia Gienia- rózowe włosy, na jednej nodze miej zalozony klapek na drugiej kozak zaloz kurtke zimowa, na to t-shirt, a do tego koniecznie spodniczka mini- bedziesz sie wyrozniac a twoj pies nadal pozostanie naturalny... no bo w tym wszystkim chodzi o NASZE zachcianki , przeciez to nie pies nas prosi abysmy mu pofarbowali futerko

Tylko ze my nie chcemy wygladac jak cudaki tylko "skazujemy" na to swoje psy....[/quote]


Widzę,że koleżanka ma jakiś problem natury emocjonalnej... :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Karmi']Coś w tym jest :cool3: Ale pst!!! bo mi jakiś właściciel pudla...;)
ps. Właśnie dlatego mam rasę mało pracochłonną. Naturszczyki takie :lol:[/quote]

[B]Karmi[/B] są gusta i guściki ;) A warto wiedzieć, że fryzura pudla ma charakter historyczny :eviltong: A np z Portugalskich psów wodnych (również z gołymi zadkami) się nikt nie śmieje... :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bonusowa'][B]Karmi[/B] są gusta i guściki ;) A warto wiedzieć, że fryzura pudla ma charakter historyczny :eviltong: A np z Portugalskich psów wodnych (również z gołymi zadkami) się nikt nie śmieje... :roll:[/quote]

O właśnie... jak obcięłam Birmę na lwa [i trochę mi nie wyszło, a dodatkowo młoda ma znaczenia jak portugalczyk] to aż mnie ludzie zaczepiali jakiego mam pięknego psa dowodnego :cool3:. I jedyną osobą która śmiałą się ponabijać z młodej [że wygląda jak pies w bluzie :lol:] to był mój kolega, który mógł sobie pozwolić [bo nabijamy się z siebie nawzajem na co dzień... ot, tak się lubimy ;)]

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[quote name='kasiah72']Co sadzicie na temat farbowania psow?

Zrobilibyscie to kiedykolwiek swojemu psu?

Czy ktokolwiek z Was uwaza to za zabawne?

[url]http://img176.imageshack.us/img176/8206/41212816reuterspoodle41ny9.jpg[/url]
[url]http://img145.imageshack.us/img145/3636/2006hdep400js2.jpg[/url]
[url]http://img352.imageshack.us/img352/4807/31502pz7.jpg[/url]
[url]http://img175.imageshack.us/img175/1083/34579fm3.jpg[/url]
[url]http://img264.imageshack.us/img264/2796/38173ly2.jpg[/url][/quote]
Ja broń Boże w życiu bym Martiego nie wymalowała, to po 1, po 2 nie wydaje mi się to zabawne tylko TRAGICZNE!!! :angryy: A po 3 uważam, że coś takiego powinno być karalne! To, że ludzie sobie farbują włosy, to nie oznacza, że wszystko trzeba zaraz przenosić na zwierzęta!!! :shake:
Tragedia!!! :shake::shake::shake::shake:

Link to comment
Share on other sites

Guest Agata_B

[quote name='Luzia15']Ja broń Boże w życiu bym Martiego nie wymalowała, to po 1, po 2 nie wydaje mi się to zabawne tylko TRAGICZNE!!! :angryy: A po 3 uważam, że coś takiego powinno być karalne! To, że ludzie sobie farbują włosy, to nie oznacza, że wszystko trzeba zaraz przenosić na zwierzęta!!! :shake:
Tragedia!!! :shake::shake::shake::shake:[/quote]
Wybacz, ale... uśmiałam sie:lol:
Gdzie ty żyjesz kobieto, ludzie topią małe psy, zabijają, maltretują i bardzo często kary nie dostają [SIZE=1](wiem, bo mieszkałam kiedyś na wsi i wiem co tam sie dzieje, był taki pan ''zabijacz'' ktory za piwo zabijał szczeniaki)[/SIZE] a za farbowanie psów ma być kara :lol:?
Ja nie mam nic przeciwko.

btw, luzia twoje posty mnie rozwalają:diabloti:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Co sadzicie na temat farbowania psow?
-Moim zdaniem to głupota.

Zrobilibyscie to kiedykolwiek swojemu psu?
-Nie, nigdy. Nawet nie rozmyślałam kiedykolwiek na temat czy mogłabym ufarbować własnego psa..

Czy ktokolwiek z Was uwaza to za zabawne?
-Dla mnie to nie jest wcale zabawne.
Dla mnie to jest poprostu głupstwo.

Rozumiem np: rozjaśnić włos psu, który naprawdę tego potrzebuje chodzi o karierę wystawową, ale napewno nie farbować całego tylko w miejscu, gdzie trzeba troszeczkę zatuszować..
Lecz to raczej byłoby nie fair.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='FuksowA*']Co sadzicie na temat farbowania psow?
-Moim zdaniem to głupota.

Zrobilibyscie to kiedykolwiek swojemu psu?
-Nie, nigdy. Nawet nie rozmyślałam kiedykolwiek na temat czy mogłabym ufarbować własnego psa..

Czy ktokolwiek z Was uwaza to za zabawne?
-Dla mnie to nie jest wcale zabawne.
Dla mnie to jest poprostu głupstwo.

Rozumiem np:[U] rozjaśnić włos psu, który naprawdę tego potrzebuje chodzi o karierę wystawową, ale napewno nie farbować całego tylko w miejscu, gdzie trzeba troszeczkę zatuszować..
Lecz to raczej byłoby nie fair.[/U][/quote] a to jest "troszeczke" fair?

Link to comment
Share on other sites

Jak pies jest fajnie zrobiony [przy czym lepiej wygląda jakiś mały element -np. serduszko na tyłeczku :loveu:], a nie "na debila" to czemu nie :cool3:... Za to za farbowanie na wystawy to jakbym dorwała to bym chyba zatłukła idiotę, który coś takiego zrobił - to zwykłe oszustwo, żeby wygrać z innymi, lepiej wybarwionymi psami :angryy:.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bonsai_88']Za to za farbowanie na wystawy to jakbym dorwała to bym chyba zatłukła idiotę, który coś takiego zrobił - to zwykłe oszustwo, żeby wygrać z innymi, lepiej wybarwionymi psami :angryy:.[/QUOTE]
W Polsce nie ma robionych testów na farbę.
I tu następuje pewien paradoks, ponieważ np. w wypadku sznaucerów logiczne jest, że włos na łapach płowieje od słońca, deszczu i wszystkiego innego. Nigdy nie będzie czarny. No i jedzie taki wypłowiały sznaucer o pięknej anatomii i przegrywa z farbowanym, a w opisie - ZŁY PIGMENT.
Osobiście znam takie przypadk, nie są to wyjątki i niektórzy zaczęli farbować... i wygrywać.
I jak tu nie farbować jak się przegrywa za NIE farbowanie?

A niektórzy wystawcy nawet od sędziów usłyszeli - "a trzeba było zafarbować - to konkurs piękności".

Link to comment
Share on other sites

Skoro masowo strzyże się rasy, w których wzorcu jest wyraźnie napisany zakaz strzyżenia, to dlaczego by mieli nie farbować :diabloti: Znam samojedy, które są strzyżone bo mają za dużą kryzę i głowa wygląda na za małą, malamuty, i to nie żeby tylko sukienkę podciąć ale zjechane przez fryzjera i nadal wygrywające, mimo iż wyraźnie widać, że strzyżone. I co, niby sędziowie nie widzą?? Plus znam przypadek jednego psa, co zawsze był wilczasty a potem nagle kasztanowy... Co, sam się odbarwił?? Może zaliczył kąpiel w Wiśle :diabloti: Niejeden pies, czarny czy nie czarny na wystawę był i będzie farbowany, bo tam chodzi o wygrywanie a nie o sprawiedliwość. :diabloti::diabloti:

Link to comment
Share on other sites

Co sadzicie na temat farbowania psow?
-Dla mnie to totalna głupota:shake: Tak robią tylko ludzie,którzy podczas spaceru chcą się wyróżnić dzięki swoim psiakom. ;/ Ja tam wole naturalną szate psów,która i tak jest piękna...:loveu:

Zrobilibyscie to kiedykolwiek swojemu psu?
-Nigdy!!!;/

Czy ktokolwiek z Was uwaza to za zabawne?
-Dla mnie to czysta głupota ;/ nie jest to wcale zabawne :shake:

Taką mam opinie na ten temat.
Aaa i mam pytanie...chomiki też malują???:mad:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Czarne Gwiazdy']W Polsce nie ma robionych testów na farbę.
I tu następuje pewien paradoks, ponieważ np. w wypadku sznaucerów logiczne jest, że włos na łapach płowieje od słońca, deszczu i wszystkiego innego. Nigdy nie będzie czarny. No i jedzie taki wypłowiały sznaucer o pięknej anatomii i przegrywa z farbowanym, a w opisie - ZŁY PIGMENT.
Osobiście znam takie przypadk, nie są to wyjątki i niektórzy zaczęli farbować... i wygrywać.
I jak tu nie farbować jak się przegrywa za NIE farbowanie?
A niektórzy wystawcy nawet od sędziów usłyszeli - "a trzeba było zafarbować - to konkurs piękności".[/quote]

To nie paradoks. ;) To namawianie do uszustwa!
Regulamin wystaw zakazuje takich zabiegów. Pies powinien być zdyskwalifikowany jeśli ,,wykazuje wady umaszczenia, gatunku szaty" a pies który ,, wykazuje ślady (...) przeprowadzonych zabiegów, które mogą być uznane za próbę oszustwa" powinien zejść z ringu z adnotacją NDO.
Sędzia powinien sędziować wg regulaminu. Jeśli tego nie robi a wręcz namawia do łamania przepisów stowarzyszenia którego jest członkiem to sam sobie wystawia odpowiednią ocene.:roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote]Regulamin wystaw zakazuje takich zabiegów. Pies powinien być zdyskwalifikowany jeśli ,,wykazuje wady umaszczenia, gatunku szaty" a pies który ,, wykazuje ślady (...) przeprowadzonych zabiegów, które mogą być uznane za próbę oszustwa" powinien zejść z ringu z adnotacją NDO.
Sędzia powinien sędziować wg regulaminu. Jeśli tego nie robi a wręcz namawia do łamania przepisów stowarzyszenia którego jest członkiem to sam sobie wystawia odpowiednią ocene.[/quote]
A tego nie wiedziałem...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...